Jump to content

Huawei P40 Pro


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συμφωνώ. Σε όσα Huawei/Honor είχα, το σήμα και το wi-fi ήταν πολύ καλύτερο κι από τα 3 Xiaomi που υπήρχαν στο σπίτι. Επίσης το emui μου αρέσει που είναι πιο απλό σε σχέση με miui. Ρωτάω γιατί κι εγώ έχω ένα tcl 10 5g με SnapDragon 765 και θέλω να πάω στο p smart pro 2019 με Kirin 710 λόγω 6.6" 19.5:9 και pop up κάμερα, χωρίς νοτς κτλ και ψιλοδισταζω λόγω επεξεργαστή. Τέλος off topic, σε ευχαριστώ για την απάντηση! Να είσαι καλά!

Πήγαινε άφοβα!

Τέλος κι από εμένα το off topic!

Χάρηκα που τα είπαμε.

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Επειδη ειμαι ενα βημα πριν την αγορα του,θα ηθελα να ρωτησω το εξης.Γενικα με το υπαρχον galaxy s6 που εχω κανω chromecast στην android tv ειτε youtube ειτε γενικως βιντεο απο live streaming σε διαφορες σελιδες με anime.Λιγο που εψαξα θα μπορουσα να βαλω ενα huawei + cast,αλλα δυστυχως η τηλεοραση δεν το παιρνει.Υπαρχει καποιος τροπος να τα κανω cast?Δεν μου αρκει mirror cast ,δλδ να βλεπω την οθονη του κινητου στην tv.Και αργει η μεταδοση και δειχνει κομμενη στο 1/3 της tv.
Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη καλημέρα σας....

Είμαι σε δίλημμα... Αυτή τη στιγμή είμαι με το Mate 20 pro και σκέφτομαι σοβαρά να αγοράσω την συσκευή καθώς και ένα παιδί θέλει ανταλλαγή με το δικό μου και κάποια χρήματα από εμένα.... Τι λέτε αξίζει η μετάβαση? Πως είναι με την εγκατάσταση των gms λειτουργούν όλα καλά? Κάπου διαβάζω ότι υπάρχει θέμα με της ειδοποιήσεις?!

Κάθε γνώμη δεκτή.... Ευχαριστώ

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Αυτά που εχω μάθει μεχρι τώρα (εγω περιμενω παραλαβή) gms κανονικά και απο ειδοποιήσεις αν χρησιμοποιείς τo app gallery τής huawei έχεις κανονικά ειδοποιήσεις.Για gmail ειδοποιήσεις υπαρχει τροπος και για αυτό.Ας με διορθώσει κάποιος ιδιοκτήτης....
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το youtube από app.

Τώρα τελευταία μετά από pause βγάζει black screen και έχει μόνο ήχο.

Τι γίνεται?

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

TCe
Link to comment
Share on other sites

Για ποιο app μιλάμε ακριβώς;
Youtube από το play store. Εγώ βάλει gms.

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

TCe
Link to comment
Share on other sites

Όσοι ενδιαφέρεστε για την συσκευή καλό είναι να διαβάσετε καμία 10-20 σελίδες για να βγάλετε άκρη.

Για όποιον θέλει τη συσκευή να δουλεύει σχεδόν σωστά με google

Πρέπει

downgrade

install gms

icebox για πάγωμα gfs

Κανονικά όλα τα update από playstore και αναβαθμίσεις της συσκευής χωρίς να επηρεάζει τις ρυθμίσεις.

Κάποια προβλήματα που υπάρχουν ύστερα από αυτές τις ρυθμίσεις ...

Δεν δουλεύει σωστά το gmail ( δεν ασχολήθηκα πολύ ) είναι ικανοποιητικό το blue mail

Είναι επιλογή μου για λόγους ασφαλείας να κάνω τις αναβαθμίσεις gms κανονικά από playstore και όχι να είμαι με τα hack που χρησιμοποιούμε για να ξεγελάσουμε στην αρχή την συσκευή, συνέπειες...

Αν δεν τρέχεις icebox τρως συνέχεια google errors

Σταμάτησε να δουλεύει το google news στην εφαρμογή google, σταμάτησαν να δουλεύουν οι nfc συναλλαγές της τράπεζας Πειραιώς, δεν είμαι σίγουρος αν δουλεύουν οι nfc συναλλαγές της εθνικής , δεν μπορώ να βάλω στο google pay τράπεζες εξωτερικού για την χρήση nfc συναλλαγών, σε κάποιες εφαρμογές πχ efood *δεν μπορεί να βρει την τοποθεσία σου και πετάει error, δεν θυμάμαι κάτι άλλο που να έχει πρόβλημα τουλάχιστον έτσι που χρησιμοποιώ εγώ την συσκευή.

Λίγα λόγια για αυτά που κερδίσουμε με gms και icebox

Έχω κανονικά ειδοποιήσεις σε όλες τις εφαρμογές , τράπεζες , skype, duo, security cameres, viber, telegram, whatsapp, fb, messenger, insta...

έχω google drive με 5 λογαριασμούς gmail που χρησιμοποιώ, έχω netflix κανονικά με αναβαθμίσεις , έχω youtube εφαρμογή και ytmusic premium απροβλημάτιστα, google maps, έχω όλες τις εφαρμογές μου από playstore αρκετές πληρωμένες, google photos με συγχρονισμό, συγχρονισμό τα πάντα από google, ημερολόγια , επαφές κτλπ.

 

Αν εξαιρέσεις το NFC banks λειτουργεί σχεδόν σαν να μην έφαγε ban ποτέ.

Αν δεν έβγαινε τρόπος να περαστούν google δεν θα είχα αγοράσει καν το p40 pro

Αν δεν έβγαινε η πατέντα με το icebox δεν θα κρατούσα τη συσκευή πάνω από 3 μήνες

Πλέον έχω κλείσει χρόνο με αρκετά καλή συμβίωση εφάμιλλη του p20pro, p30pro, δεν θα πάω όμως σε p50 pro δυστυχώς.

 

Όπως κάθε χρόνο έτσι και φέτος ψάχνω για την επόμενη συσκευή, δεν θέλω iphone, δεν θέλω samsung έχω περάσει από πάρα πολλά μοντέλα τους και τις μισώ και τις δυο.

Βγήκε το oneplus 9 pro που δυστυχώς το βλέπω ποιο πολύ downgrade να πάω σε αυτό μετά από p40 pro.

To p40 pro στα 600 ευρω που βγαίνει τώρα το 256 είναι τσάμπα για αυτά που προσφέρει.

 

Όλα αυτά είναι προσωπική άποψη , κάποια πράγματα μπορεί να έχουν αλλάξει σε στάδιο πειράγματος και βελτιώσεων, πλέον δεν κάθομαι να το ψάχνω, δεν έχω και πολύ χρόνο.

Edited by konandrio

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω κι εγώ ότι με googlefier και icebox τα πάντα δουλεύουν σωστά και πληρωμές με nfc εθνική τράπεζα
Link to comment
Share on other sites

Παραθέτω το παρακάτω απο xda...

Only issue you will face is the delayed notifications and google duo not working.

TO RESOLVE BOTH ISSUES, AFTER INSTALLING GMS SERVICES USING GOOGLEFIER, DOWNLOAD AND INSTALL ICEBOX APP ON YOUR PHONE.

ACESS YOUR PHONE THROUGH ADB AND ENTER THIS COMMAND ----- adb shell sh /sdcard/Android/data/com.catchingnow.icebox/files/start.sh

 

Then ICEBOX will run automatically in your phone. In icebox app, select simple adb method (last option) and select system apps, search for google framework services and freeze it.

THATS IT ....ALL NOTIFICATIONS DELAY WILL BE GONE AND GOOGLE DUO WILL ALSO WORK FINE.

Η ερωτηση εχει να κάνει την εντολή μεσω adb..Ετσι το έχετε κανει και εσείς;Υπαρχει Βίντεο σχετικα με αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Παραθέτω το παρακάτω απο xda...

Only issue you will face is the delayed notifications and google duo not working.

TO RESOLVE BOTH ISSUES, AFTER INSTALLING GMS SERVICES USING GOOGLEFIER, DOWNLOAD AND INSTALL ICEBOX APP ON YOUR PHONE.

ACESS YOUR PHONE THROUGH ADB AND ENTER THIS COMMAND ----- adb shell sh /sdcard/Android/data/com.catchingnow.icebox/files/start.sh

 

Then ICEBOX will run automatically in your phone. In icebox app, select simple adb method (last option) and select system apps, search for google framework services and freeze it.

THATS IT ....ALL NOTIFICATIONS DELAY WILL BE GONE AND GOOGLE DUO WILL ALSO WORK FINE.

Η ερωτηση εχει να κάνει την εντολή μεσω adb..Ετσι το έχετε κανει και εσείς;Υπαρχει Βίντεο σχετικα με αυτό;

 

Συνδέεις κινητό με pc

Τρέχεις με cmd την εντολή

adb shell sh /sdcard/Android/data/com.catchingnow.icebox/files/start.sh

Παγώνεις με icebox το gfs, κάνεις reboot το κινητό και λειτουργούν οι ειδοποιήσεις κανονικά αλλά δεν λειτουργεί το play store

Αν θες να κάνεις αναβαθμίσεις από play πρέπει να ξανατρέξεις την εντολή , να κάνεις ξεπάγωμα και πάλι reboot, αυτό κάνω εγώ 1-2 φορές το μήνα.

 

Δες από το 7 λεπτό

Edited by konandrio

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επειδη με κατι κουπονια και κατι προωθητικες της πειραιως ,μου βγαινει το p40 pro στα 400 ευρω ενω το galaxy 21 ultra 128gb στα 800 ευρω,δικαιολογειται αυτη η διαφορα ωστε να προβω στην αγορα του δευτερου με 400 plus ευρω?Ποια η γνωμη σας?
Link to comment
Share on other sites

Επειδη με κατι κουπονια και κατι προωθητικες της πειραιως ,μου βγαινει το p40 pro στα 400 ευρω ενω το galaxy 21 ultra 128gb στα 800 ευρω,δικαιολογειται αυτη η διαφορα ωστε να προβω στην αγορα του δευτερου με 400 plus ευρω?Ποια η γνωμη σας?

 

P40 pro φυσικά και για 100€ διαφορά, που τώρα που λες 400€,

ρώτησε τον εαυτό σου αν αξίζει 800€ το Sammy ή αν αξίζουν καλύτερα 2Χ Ρ 40 pro

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει πιθανοτητα για επιστροφη της Huawei στην google μεχρι Σεπτεβριο? θελω να αλλαξω το s9+ και το μονο κινητο που υπαρχει στην αγορα για μενα ειναι το p40 pro ....

 

αλλα το θελω κομπλε με google... δε μπορω και ουτε εχω χρονο να ψαχνω εναλλακτικες

Αποκλείεται κάτι τέτοιο. Δεν ενδιαφέρει και τους ίδιους τους Κινέζους πλέον νομίζω. Κοιτάνε εναλλακτικές όπως μπάσιμο στην αγορά ηλεκτρικών αυτοκινήτων για παράδειγμα. Τα κινητά τους ίσως μελλοντικά να τα πάνε σε δεύτερη μοίρα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας... Έχω βρει ένα κινητό p40 pro να αγοράσω αλλά είναι από Γερμανία αγορασμένο.... Η εγγύηση του με καλύπτει στην Ελλάδα? Ευχαριστώ
Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας... Έχω βρει ένα κινητό p40 pro να αγοράσω αλλά είναι από Γερμανία αγορασμένο.... Η εγγύηση του με καλύπτει στην Ελλάδα? Ευχαριστώ

 

Πανευρωπαϊκή είναι, & το δικό μου από φίλο που μένει Γερμανία είναι, δε χρειάστηκα εγγύησης αλλά μέσα από την συσκευή μου δείχνει ότι είμαι καλυμμένος

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ,

Εχθες παρελαβα το κινητό και περασα τα gms. Φαίνεται να δουλεύουν σωστά.Τους εκανα και το τελευταίο update απο το store. Δεν εχω κανει ακομα το freeze στο icebox.Ερωτηση τωρα...Αν απενεργοποιήσω το κινητο ή κανω restart επηρεάζονται τα gms?Μηπως που πετάει κανένα μήνυμα περι ..need action όπως εμφάνιζε κατα την διαδικασία εγκατάστασης των gms?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ,

Εχθες παρελαβα το κινητό και περασα τα gms. Φαίνεται να δουλεύουν σωστά.Τους εκανα και το τελευταίο update απο το store. Δεν εχω κανει ακομα το freeze στο icebox.Ερωτηση τωρα...Αν απενεργοποιήσω το κινητο ή κανω restart επηρεάζονται τα gms?Μηπως που πετάει κανένα μήνυμα περι ..need action όπως εμφάνιζε κατα την διαδικασία εγκατάστασης των gms?

 

Απενεργοποιηση

Restart

Cache clear

ΔΕΝ επηρεάζουν ΤΙΠΟΤΑ

(100000% στο δικό μου, ΧΩΡΙΣ ICEBOX)

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]67694[/ATTACH]

Κάτω ή δίπλα από την επιλογή Χ1 ανάλογα με το πως κρατάς την συσκευή

Καλησπέρα σε όλους, μπορεί κάποιος να με βοηθήσει στο πως τραβάμε ultra wide, μου βγάζει μόνο wide.
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]67694[/ATTACH]

Κάτω ή δίπλα από την επιλογή Χ1 ανάλογα με το πως κρατάς την συσκευή

 

Ευχαριστώ, μου βγάζει μόνο την επιλογή wide x 0.6, δεν έχω την ultra wide

Edited by demotapa
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω κι εγώ ότι με googlefier και icebox τα πάντα δουλεύουν σωστά και πληρωμές με nfc εθνική τράπεζα

 

Καλησπέρα φίλε. Έχω βάλει με googlefier gms και όλες οι εφαρμογές google αλλά κ οι άλλες που έβαλα από το store δουλεύουν κανονικά.

Το μόνο που δεν δουλεύει είναι το nfc της Εθνικής.

Είναι εύκολο να μου εξηγήσεις πως το έκανες η κάποιο λινκ με οδηγό. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Αφού έκανα ενημέρωση την εφαρμογή της εθνικής από playstore έκανα ότι έλεγε η εφαρμογή για το nfc και στις ρυθμίσεις του κινητού στο nfc έβαλα προεπιλογή nbg mobile banking
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P40 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...