Jump to content

Huawei P40 Pro


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά.

Γενικά είμαι υπερευχαριστημένος με το κινητό μας.

Εχω παρατηρήσει όμως με την 168 προβλήματα με τη σύνδεση του Bluetooth. Συχνές δηλ αποσυνδέσεις. Συμβαίνει και με το Samsung Galaxy watch αλλά και με το Bluetooth ακουστικό κάτι που δεν γινόταν πριν. Είναι κάτι μόνο στο δικο μου σύμπαν ή έχει ακουστεί κάτι περισσότερο εδώ ή σε ξένα forums?

 

Δεν έχω κανένα πρόβλημα, OnePlus bullets Z, lenovo qt81, plantronics edge και του αυτοκινήτου, όλα μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κανένα πρόβλημα, OnePlus bullets Z, lenovo qt81, plantronics edge και του αυτοκινήτου, όλα μια χαρά

Χμμμμ.... Σ'ευχαριστώ.

Ποιος κάνει τώρα hard reset να διαπιστώσει αν διορθώνεται....

Σε HR πρέπει να γίνει downgrade για να περαστούν πάλι τα GMS?

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κοντεύω να τρελαθώ μ αυτό το τηλέφωνο! Ξαφνικά δεν μου εμφανίζει τους αποθηκευμένους κωδικούς μου μέσω του gboard και μέσω αυτόματης συμπλήρωσης. Επίσης στο gmail δεν μπορώ να προσθέσω πλέον κάποια extra yahoo email που έχω

 

Update : τελικά διόρθωσα μόνο το πρόβλημα με το gmail. Έκανα υpdate τα google services μέσω play store και λειτούργησε. Οι αποθηκευμένοι κωδικοί όμως μέσω αυτόματης συμπλήρωσης μέσω του gboard δεν λειτουργούν. Μου βγαίνει το μήνυμα "δεν είναι δυνατή η αυτόματη συμπλήρωση των περιεχομένων".

 

Τέλος να συμπληρώσω ότι στις ρυθμίσεις/google/Αυτόματη συμπλήρωση/Αυτόμ. Συμπλ. με Google/κωδικοί πρόσβασης μου βγάζει το μήνυμα "Μη διαθέσιμο επειδή η συσκευή είναι εκτός σύνδεσης"

Edited by gthebest
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Κι εμένα πλέον μου βγάζει το 5G σηματάκι στην κάρτα της COSMOTE και από ταχύτητα το είδα να φτάνει τα 170Mbps. Απλώς παρατήρησα ότι μετά την τελευταία αναβάθμιση (11.0.0.168), έχει εξαφανιστεί η επιλογή 5G από την κουρτίνα. Το παρατηρήσατε κι εσείς αυτό;. Πλεόν μόνο από επιλογή δικτύου μπορούμε να επιλέξουμε αυτή τη δυνατότητα;

Πάντως με το 5G, έκανα 3 δοκιμές για έλεγχο ταχύτητας και κατάπιε περίπου 1GB (αχόρταγο το 5G) :lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Απλώς παρατήρησα ότι μετά την τελευταία αναβάθμιση (11.0.0.168), έχει εξαφανιστεί η επιλογή 5G από την κουρτίνα. Το παρατηρήσατε κι εσείς αυτό;.

 

Με. 168 και εγώ, το 5g παραμένει στη κουρτίνα τέρμα κάτω αριστερά, πάτησε ρυθμίσεις κουρτίνας μήπως έχει κρυφτεί/μετακινηθεί

Link to comment
Share on other sites

Μόνος μου τα γράφω μόνος μου και απαντάω. Ίσως κάποιος μελλοντικά να χρειαστεί λύση στο συγκεκριμένο θέμα. Σχετικά με το πιο πάνω ποστ μου #1135 παρατήρησα τελικά τα εξής. Με την διαδικασία περάσματος λοιπόν των google services (συγκεκριμένα μέσω googlefier) υπάρχει θέμα με τα Google contacts. Η λύση λοιπόν για να δουλέψει ο συγχρονισμός των google contacts όπως περιγράφω στο post #1103 είναι να ενημερωθούν μέσω play store τα google services στην τελευταία έκδοση. Μετά ο συγχρονισμός λειτουργεί κανονικά αλλά δυστυχώς μπλοκάρει η αυτόματη συμπλήρωση (autofil) των αποθηκευμένων κωδικών στον λογαριασμό της google μεσω του πληκτρολογίου gboard.

 

Γνωρίζει κάποιος λύση στο συγκεκριμένο θέμα ;

Edited by gthebest
Link to comment
Share on other sites

Με. 168 και εγώ, το 5g παραμένει στη κουρτίνα τέρμα κάτω αριστερά, πάτησε ρυθμίσεις κουρτίνας μήπως έχει κρυφτεί/μετακινηθεί

 

Καλησπέρα κι ευχαριστώ. Πάτησα για τις ρυθμίσεις κουρτίνας, είδα όλα τα διαθέσιμα κουμπιά γρήγορης προσβασης της κουρτίνας, αλλά πουθενά το 5G, άφαντο. Η αλήθεια είναι ότι μου φαίνεται και ψιλο-περιττό σαν κουμπί, αλλά μου φάνηκε περίεργο που χάθηκε :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα & sorry για το off topic

 

https://www.skroutz.gr/s/23725313/Huawei-Wireless-Charging-Pad-Qi-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-CP62.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

 

Έχει κανείς αυτόν τον φορτιστή να μου πει αν φορτίζει το ίδιο γρήγορα με τον cable.

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Δεν τον έχω αλλά καθώς είναι 40 watt και γνήσιος θα φορτίζει το ίδιο γρήγορα..το pro την υποστηρίζει οπότε είσαι εντάξει

 

Στάλθηκε από το iPlay_40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά να ρωτήσω λίγο απο sot πως πάει περίπου το κινητό? Είμαι ανάμεσα σε p40 pro και s20 fe 5g κι επειδή έχω πολλά χρόνια τώρα xiaomi συσκευές έχω καλομαθει με τη διάρκεια της μπαταρίας για αυτό ρωτάω

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά να ρωτήσω λίγο απο sot πως πάει περίπου το κινητό? Είμαι ανάμεσα σε p40 pro και s20 fe 5g κι επειδή έχω πολλά χρόνια τώρα xiaomi συσκευές έχω καλομαθει με τη διάρκεια της μπαταρίας για αυτό ρωτάω

Ευχαριστώ

Καλησπέρα φίλε,

Το έχω εδώ και 2 βδομάδες το κινητό. Μου βγάζει πολύ άνετα την μέρα. Το φορτίζω βράδυ. το βγάζω πριν κοιμηθώ και το επόμενο βράδυ είναι 20-40%.

Οθόνη 2 φορές που κοίταξα ήταν 7 ώρες περίπου νομίζω. και είχε και μπαταρία όπως σου είπα.

Γενικά δεν παίζω παιχνίδια συχνά αλλά ασχολούμαι πολύ με ίντερνετ(fb,instagram,viber), μέιλ, τραγούδια, ράδιο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά περιμένω να παραλάβω το κινητό μέσα στην εβδομάδα εχω διαβάσει όλο το νήμα αλλά εχω μπερδευτεί αν μπορείτε πείτε μου τι είναι καλύτερο να κάνω.

 

Να το στήσω με εφαρμογές από το Huawei store και moreapps? Η να κάνω το στήσιμο με το dual space?

 

Να πω πως δεν με ενδιαφέρουν καθόλου παιχνίδια κι οτι η χρήση που με ενδιαφέρει είναι όλα τα social και κυρίως twitter skype και θελω οπωσδήποτε ειδοποιήσεις και gmail ειδοποιήσεις όπως και Google Chrome.

 

Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Το duals pace κολλάει... Λίγα πράγματα εκεί βάλε.... Μόνο ότι δεν παίζει από Huawei app gallery...

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Το gspace είδα ότι δουλεύει καλύτερα, ανοίγει πιο γρήγορα, όπως και οι εφαρμογές συγκριτικά με το dual space
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με ταχύτητα 5g από τον μικρο αδερφό.. P40

Screenshot_20210207_112210_org.zwanoo.android.speedtest

 

Πώς ενεργοποίησες το 5G στο P40? Επειδή βλέπω ότι έχεις πάροχο Cosmote (κι εγώ το ίδιο) δεν είναι ακόμη διαθέχιμο το 5G για την συσκευή μας (P40).

..τα σκεπάσματα είναι κρύα

κοιταζόμαστε βουβά

ό,τι απέμεινε απ' την ευτυχία

ξεψυχάει στα σκοτεινά..

Link to comment
Share on other sites

Πώς ενεργοποίησες το 5G στο P40? Επειδή βλέπω ότι έχεις πάροχο Cosmote (κι εγώ το ίδιο) δεν είναι ακόμη διαθέχιμο το 5G για την συσκευή μας (P40).
Στέλνεις στο 1333 την λέξη 5g

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έρχεται κάτι σε απάντηση σε εμένα πάντως. Το εχω στείλει 2 -3 φορές τις τελευταίες μέρες. Έρχεται το μήνυμα θα ειδοποιηθειτε μπλα μπλα και δεν έρχεται 2ο ότι ενεργοποιήθηκε.

 

Sent from my ELS-NX9 using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν έρχεται κάτι σε απάντηση σε εμένα πάντως. Το εχω στείλει 2 -3 φορές τις τελευταίες μέρες. Έρχεται το μήνυμα θα ειδοποιηθειτε μπλα μπλα και δεν έρχεται 2ο ότι ενεργοποιήθηκε.

 

Sent from my ELS-NX9 using Tapatalk

Κάνε restart την συσκευή σου.

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Στέλνεις στο 1333 την λέξη 5g

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ρε μάστορα ελληνικά μιλάμε. Η διαδικασία για το πώς ενεργοποιείται είναι γνωστή. Το p40 συγκεκριμένα ρωτάω πως το ενεργοποίησες, αφού δεν είναι μέσα στις πιστοποιημένες από την Cosmote συσκευές. Την διαδικασία που λες την έχω κάνει 15 φορές και μου έρχεται απάντηση με το μήνυμα "Η ΣΥΣΚΕΥΗ ΚΙΝΗΤΟΥ ΠΟΥ ΔΙΑΘΕΤΕΤΕ ΔΕΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ ΤΗΝ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΤΟΥ ΔΙΚΤΥΟΥ COSMOTE 5G ΣΤΗ ΣΥΝΔΕΣΗ ΣΑΣ. ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΣΤΟ cosmote.gr/5G".

..τα σκεπάσματα είναι κρύα

κοιταζόμαστε βουβά

ό,τι απέμεινε απ' την ευτυχία

ξεψυχάει στα σκοτεινά..

Link to comment
Share on other sites

Ρε μάστορα ελληνικά μιλάμε. Η διαδικασία για το πώς ενεργοποιείται είναι γνωστή. Το p40 συγκεκριμένα ρωτάω πως το ενεργοποίησες, αφού δεν είναι μέσα στις πιστοποιημένες από την Cosmote συσκευές. Την διαδικασία που λες την έχω κάνει 15 φορές και μου έρχεται απάντηση με το μήνυμα "Η ΣΥΣΚΕΥΗ ΚΙΝΗΤΟΥ ΠΟΥ ΔΙΑΘΕΤΕΤΕ ΔΕΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ ΤΗΝ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΤΟΥ ΔΙΚΤΥΟΥ COSMOTE 5G ΣΤΗ ΣΥΝΔΕΣΗ ΣΑΣ. ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΣΤΟ cosmote.gr/5G".
Ίσως λέω ίσως αν βάλεις την sim σου σε μια πιστοποιημενη συσκευή & κάνεις την διαδικασία & σε ενεργοποιησουν, βάζοντας μετά την sim στο p40 & ενεργοποιοντας το 5g να παίξει! Αν δεν παίξει υπομονή μέχρι να το p40 να μπει στην γκάμα συσκευών που δέχεται το 5g της cosmote.

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , ερώτηση έχετε δοκιμάσει να κάνετε hotspot με 5G ;;; Στην αρχή μερικές φορές χάνει τα δεδομένα ενώ είναι φουλ συνέχεια !!! Έχει δει κανείς παρόμοια συμπεριφορά ;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχει εγκαταστήσει κάνεις emui 11; διάβασα ότι χάλασαν τα battery stats και μετράνε μόνο 24ωρο

 

Στάλθηκε από το P40 lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P40 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...