Jump to content

Huawei P40 Pro


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια στην 176 μπορω να περασω gms κι αν ναι με ποιο τροπο?

 

Δεν γίνεται...μόνο με downgradeστην 131

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι, κάτοχος του κινητού εδώ και 4 μέρες. Εξαιρετικό σε όλα. Αν είχε και gms θα μιλούσαμε για σχεδόν τέλειο κινητό.

Να ρωτήσω κάποια πράγματα.

Έχω περάσει από το παλιό κινητό με αντιγραφή τηλεφώνου κάποιες εφαρμογές που δεν έχει στο store η τις έχει με συντομεύσεις από browser (ngb, winbank, PayPal) είναι safe να τις χρησιμοποιω; επίσης έτσι πέρασα και το fb, messenger και Instagram. Δουλευουν μια χαρά αλλά με ενημερώσεις τι γίνετε;

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φίλε μου, δεν έχεις κανένα πρόβλημα απολύτως. Όλες οι τράπεζες δουλεύουν κανονικά εκτός από της Πειραιώς που μπαίνεις από σελιδοδείκτη,μπορείς εκτός από το app gallery και το petal search που έχει ήδη η συσκευή να κατεβάσεις το more Apps, το aptoide και το apkpure και να κατεβάζεις από εκεί ότι δεν βρίσκεις στo app gallery. Αναβαθμίσεις παίρνεις κανονικά όπως και ενημερώσεις

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, νέος κάτοχος του κινητού καθώς έρχεται αύριο. Για αρχή έχετε να μου προτείνετε κάποιο καλό τζαμακι προστασίας που να πιάνει όλη την οθόνη; επίσης για τις κάμερες χρειάζεται προστασία;

εχω δοκιμασει

  • της EIGER αλλα ειχε μονο περιμετρικα κολλα , δεν δουλεύει καλά ο αισθητήρας αποτυπωματος και εσπασε απο μονο του.
  • Διαδορα φθήνα full glue τα οποια δεν καλυπταν καλα την οθόνη αφήνοντας πολλά κενα περιμετρικά
  • Nillkin 3DS πολυ καλό αλλα ήθελε πολυ προσοχη στην τοποθέτηση γιατι άφηνε φυσαλιδες (τέλειο αν εκανες σωστή εφαρμογη)
  • Τωρα το Nillkin CP+, μιας και δε βρηκα το 3DS, το οποιο εχει πολυ ευκολη εφαρμογη και καλυψη αλλα είχε δεν εχει τοσο καλη αισθηση στην αφή οσο το 3DS

 

Τωρα σκεφτομαι οτι αν εκανα μια ασφαλιση που να καλυπτει θραυση οθόνης τα ιδια λεφτα θα χαλαγα

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φίλε μου, δεν έχεις κανένα πρόβλημα απολύτως. Όλες οι τράπεζες δουλεύουν κανονικά εκτός από της Πειραιώς που μπαίνεις από σελιδοδείκτη,μπορείς εκτός από το app gallery και το petal search που έχει ήδη η συσκευή να κατεβάσεις το more Apps, το aptoide και το apkpure και να κατεβάζεις από εκεί ότι δεν βρίσκεις στo app gallery. Αναβαθμίσεις παίρνεις κανονικά όπως και ενημερώσεις

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δουλεύουν και οι ανέπαφες συναλλαγές (μέσω NFC) με τις εφαρμογές των τραπεζών;

Ρωτάω, διότι πλέον έχει αρχίσει και γίνεται σημαντικό για πολλούς χρήστες αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύουν και οι ανέπαφες συναλλαγές (μέσω NFC) με τις εφαρμογές των τραπεζών;

 

Ρωτάω, διότι πλέον έχει αρχίσει και γίνεται σημαντικό για πολλούς χρήστες αυτό.

Η εθνική που χρησιμοποιώ δουλεύει κανονικά και της eurobabk έχω ακούσει

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η εθνική που χρησιμοποιώ δουλεύει κανονικά και της eurobabk έχω ακούσει

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αλήθεια δουλεύει η Εθνική; :blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχω ένα Huawei p40 lite και δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις για ενημερώσεις εφαρμογών από το petal search και το app gallery, έχετε και εσείς το ίδιο πρόβλημα και αν ναι πως το λύσατε;

 

Στάλθηκε από το P40 lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχω ένα Huawei p40 lite και δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις για ενημερώσεις εφαρμογών από το petal search και το app gallery, έχετε και εσείς το ίδιο πρόβλημα και αν ναι πως το λύσατε;

 

Στάλθηκε από το P40 lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλημέρα, ανοίγεις το app gallery και τέρμα δεξιά σου λέει εγώ, πατάς πάνω κ πηγαίνεις προς τα κάτω στις ρυθμισεις, μπαίνεις στις ρυθμισεις κ αν θυμάμαι καλά πρέπει να είναι η 3η επιλογή. ειδοποιησεις για ενημερώσεις γράφει

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ανοίγεις το app gallery και τέρμα δεξιά σου λέει εγώ, πατάς πάνω κ πηγαίνεις προς τα κάτω στις ρυθμισεις, μπαίνεις στις ρυθμισεις κ αν θυμάμαι καλά πρέπει να είναι η 3η επιλογή. ειδοποιησεις για ενημερώσεις γράφει

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τα έχω ανοικτά και πάλι δεν έρχονται ειδοποιήσεις, εσένα σου έρχονται;

 

Στάλθηκε από το P40 lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επανεκκίνηση, soft reset (clean Cache) έκανες ;
Θα κάνω, αν και έκανα μετά το update πριν ένα μήνα, υπάρχει περίπτωση να φταίει το dns που έχω για τις διαφημίσεις;

 

Στάλθηκε από το P40 lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τη τελευταία εβδομάδα αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα με το άνοιγμα ορισμένων εφαρμογών η σελίδων μέσω browser..ενω πρώτα άνοιγαν ακαριαία τώρα μερικές φορές πατάω να ανοίξω κάποια εφαρμογή είτε σελίδα από το Facebook για παράδειγμα και μπορεί να κάνει 10 Δευτέρα να την ανοίξει..εκανα και φόρματ αλλά τίποτα.το έχει συναντήσει και κάποιος άλλος;
Link to comment
Share on other sites

Τη τελευταία εβδομάδα αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα με το άνοιγμα ορισμένων εφαρμογών η σελίδων μέσω browser..ενω πρώτα άνοιγαν ακαριαία τώρα μερικές φορές πατάω να ανοίξω κάποια εφαρμογή είτε σελίδα από το Facebook για παράδειγμα και μπορεί να κάνει 10 Δευτέρα να την ανοίξει..εκανα και φόρματ αλλά τίποτα.το έχει συναντήσει και κάποιος άλλος;
Μήπως έχεις ενεργό το adgaurd dns;

 

Στάλθηκε από το P40 lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις ενεργό το adgaurd dns;

 

Στάλθηκε από το P40 lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι το έχω ενεργό..Mολις το απενεργοποιησα και αλλαξα τις ρυθμισεις απο τις επιλογες προγραμματιστων της κλιμακας κινησης παραθυρου,κινησης μεταβασης,και διαρκειας κινουμενων εικονων απο 1.0x σε 0,5x το κινητο εγινε πιο γρηγορο κι απο οτι ηταν..Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου

Edited by mavriki23
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σήμερα έπεσε στα χέρια μου (ενός φίλου) ένα mi10t pro το οποίο είχε lockαρει σε 5g δίκτυο cosmote (Αιγάλεω) ανοίγω το δικό μου p40pro επίσης cosmote 4g+ ξενερώνω λέω η ******* γιατί δεν πιάνει 5g τραβάω speed test το ένα δίπλα στο άλλο 40mbs/s εγώ 45mbs/s το mi 10t pro.

1. To 5g θέλει ακόμα δουλειά όπως φαίνεται.

2. Απαράδεκτο να μην πιάνω 5g σε 5g συσκευή.

Έχει κανείς εικόνα αν πρέπει να κάνω κάτι πέραν του να ορίσω αυτόματο το δίκτυο & να ενεργοποιηθεί το 5g από τις συντομεύσεις στην κουρτίνα?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντύπωση πως θα πρέπει να τοποθετηθεί η καρτα sim σου σε " πιστοποιημένη " ,οπως τις λενε,συσκευη 5g ωστε να κανει σύνδεση στο δικτυο και θα εισαι ενταξει...

Με επιφύλαξη παντα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα η συσκευή μας πιστοποιηθηκε από την cosmote, έστειλα μήνυμα στο 1333 την λέξη 5g και αμέσως ενεργοποιηθηκε. Σφαίρα πηγαίνει

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα η συσκευή μας πιστοποιηθηκε από την cosmote, έστειλα μήνυμα στο 1333 την λέξη 5g και αμέσως ενεργοποιηθηκε. Σφαίρα πηγαίνει

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

& εγώ το έκανα, σφαίρα δεν το λες 60mb/s ελπίζω στο μέλλον να πιάσει τις αναμενόμενες ταχύτητες.

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

& εγώ το έκανα, σφαίρα δεν το λες 60mb/s ελπίζω στο μέλλον να πιάσει τις αναμενόμενες ταχύτητες.

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και εγώ το έκανα και παίζω στο 58-60 βέβαια είμαι σε επαρχία δεν ξέρω αν παίζει ρόλο. Με 4G έπαιζε στα 40-50.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Γενικά είμαι υπερευχαριστημένος με το κινητό μας.

Εχω παρατηρήσει όμως με την 168 προβλήματα με τη σύνδεση του Bluetooth. Συχνές δηλ αποσυνδέσεις. Συμβαίνει και με το Samsung Galaxy watch αλλά και με το Bluetooth ακουστικό κάτι που δεν γινόταν πριν. Είναι κάτι μόνο στο δικο μου σύμπαν ή έχει ακουστεί κάτι περισσότερο εδώ ή σε ξένα forums?

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P40 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...