Jump to content

Huawei P40 Pro


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα στην παρέα. 8κ βίντεο πως τραβάει, δεν μου εμφανίζει επιλογή να το βάλω στο 8κ

 

Δεν τραβαει 8Κ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Σκέφτομαι να αγοράσω την συγκεκριμένη συσκευή και θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορούμε να ανακτήσουμε και να συγχρονίσουμε τις επαφές από το Outllok.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και Χρονια Πολλα στην παρεα !

Φανατικος οπαδος της Huawei εδω και χρονια !

Μετα απο 2 και κατι χρονια παρεα με το Mate 20 Pro, ηρθε η στιγμη της αναβαθμισης με το 40ρι !

 

Η ερωτηση μου αφορα τα Google Maps.

Με την μεθοδο που βλεπουμε στο κατωτερο βιντεο, μπορουμε να κανουμε εγκατασταση τα Google Maps, ανευ εγκαταστασης των GMS στην συσκευη ? Το εχει δοκιμασει κανεις ?

 

HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω μια υπόνοια για battery drain με την 11. Επίσης δεν μπορώ να βγαλω καλά συμπεράσματα γιατί η εφαρμογή της μπαταρίας στην διαχείριση της συσκευής έχει γίνει πολυ δύσχρηστη, και δεν μπορώ πλέον να παρακολουθήσω την μπαταρία από την στιγμή που φτάνει στο 100 % και μετά, αλλά πλέον μου βγάζει ανάλυση ανά 24ωρο χρήσης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και Χρονια Πολλα στην παρεα !

Φανατικος οπαδος της Huawei εδω και χρονια !

Μετα απο 2 και κατι χρονια παρεα με το Mate 20 Pro, ηρθε η στιγμη της αναβαθμισης με το 40ρι !

 

Η ερωτηση μου αφορα τα Google Maps.

Με την μεθοδο που βλεπουμε στο κατωτερο βιντεο, μπορουμε να κανουμε εγκατασταση τα Google Maps, ανευ εγκαταστασης των GMS στην συσκευη ? Το εχει δοκιμασει κανεις ?

 

 

Καλησπέρα. Δεν το έχω πλέον αλλά από οσο θυμαμαι παίρνει gmaps (εγκατάσταση apk) και χωρίς gapps αλλα απλά δεν μπορείς να κανεις Log in. Οπότε δεν θα εχει πχ αποθηκευμένες τοποθεσίες.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω μια υπόνοια για battery drain με την 11. Επίσης δεν μπορώ να βγαλω καλά συμπεράσματα γιατί η εφαρμογή της μπαταρίας στην διαχείριση της συσκευής έχει γίνει πολυ δύσχρηστη, και δεν μπορώ πλέον να παρακολουθήσω την μπαταρία από την στιγμή που φτάνει στο 100 % και μετά, αλλά πλέον μου βγάζει ανάλυση ανά 24ωρο χρήσης

 

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλη την παρέα. Εγώ δε βλέπω κάποια αξιόλογη μεταβολή στην διάρκεια της μπαταρίας. Αυτό που μου έκανε 2 φορές αφού έβαλα την 11, είναι ότι το έβαλα να φορτίσει το βράδυ και το πρωί που σηκώθηκα είχε σταματήσει η φόρτιση στο 80% περίπου. Έβγαλα και ξαναέβαλα τον φορτιστή και συνέχισε μέχρι το 100%. Παρατληρησε κάποιος άλλος κάτι τέτοιο ή άλλη συμπεριφορά σχετικά με φόρτιση ή μπαταρία; Να τονίσω ότι ολο τον καιρό που το έχω δεν έχω βάλει ξένο φορτιστή, πάντα με τον δικό του. Έχω και δεύτερο γνήσιο για το γραφείο και τον γνήσιο επίσης στο αυτοκίνητο για ταχυφόρτιση στα 40W

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλη την παρέα. Εγώ δε βλέπω κάποια αξιόλογη μεταβολή στην διάρκεια της μπαταρίας. Αυτό που μου έκανε 2 φορές αφού έβαλα την 11, είναι ότι το έβαλα να φορτίσει το βράδυ και το πρωί που σηκώθηκα είχε σταματήσει η φόρτιση στο 80% περίπου. Έβγαλα και ξαναέβαλα τον φορτιστή και συνέχισε μέχρι το 100%. Παρατληρησε κάποιος άλλος κάτι τέτοιο ή άλλη συμπεριφορά σχετικά με φόρτιση ή μπαταρία; Να τονίσω ότι ολο τον καιρό που το έχω δεν έχω βάλει ξένο φορτιστή, πάντα με τον δικό του. Έχω και δεύτερο γνήσιο για το γραφείο και τον γνήσιο επίσης στο αυτοκίνητο για ταχυφόρτιση στα 40W

Είναι για προστασία της μπαταρίας, αν το φορτίσεις μέχρι ένα σημείο ποσοστό πχ70% και πας να το ξανά φορτίσεις θάλασσα σούπερ βγάλει ειδοποίηση μήνυμα για έξυπνη φόρτιση γιατί προστασία της μπαταρίας,

κάνα δυο φορές το πέτυχα.

Link to comment
Share on other sites

Είναι για προστασία της μπαταρίας, αν το φορτίσεις μέχρι ένα σημείο ποσοστό πχ70% και πας να το ξανά φορτίσεις θάλασσα σούπερ βγάλει ειδοποίηση μήνυμα για έξυπνη φόρτιση γιατί προστασία της μπαταρίας,

κάνα δυο φορές το πέτυχα.

 

Πρώτη φορά μου το έκανε. Το έβαλα το βράδυ ενώ είχε 35% και σταμάτησε και τις 2 φορές στο 80%. Πάντα το πρωί το έβρισκα φορτισμένο 100%.

Δηλαδή αυτό είναι κάτι που μπήκε με την 11;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το https://en.uptodown.com/android θεωρειται ασφαλες για κατεβασμα βασικων APK οπως Dropbox, Google Maps και Google Photos κτλ ? Edited by johnx2
HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το https://en.uptodown.com/android θεωρειται ασφαλες για κατεβασμα βασικων APK οπως Dropbox, Google Maps και Google Photos κτλ ?

 

Δεν ξερω αν ειναι ασφαλες, όμως για το google photos μην μπεις στο κοπο. Δεν δουλεύει χωρίς gms.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Παρατήρησα ότι έχει 2-3 μέρες να μου βγάλει κάποιο νέο update σε εφαρμογές το play store. Ίσως λόγω γιορτών ;

 

Καλημέρα και εμένα το ίδιο στο Sony 1ii και αναρωτιόμουνα...

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρόνια να έχουμε πήρα και εγώ σήμερα την συσκευή τελικά , αν και δεν θα την έχω για κυρια υπάρχει κάποιος εύκολος τρόπος για την εγκατάσταση τον gaps ??? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρόνια να έχουμε πήρα και εγώ σήμερα την συσκευή τελικά , αν και δεν θα την έχω για κυρια υπάρχει κάποιος εύκολος τρόπος για την εγκατάσταση τον gaps ??? Ευχαριστώ

 

Δυστυχώς όχι...εκτός εάν έχει την 121 η 131 τότε βάζεις τα Google εύκολα...αλλιώς θέλει υποβάθμιση σε μια από τις δύο εκδόσεις...

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ...Χρόνια πολλα και καλη χρονια να εχουμε με 100% full charge απο υγεια!

Σκέφτομαι το P40 pro για το επόμενό μου τηλεφωνο.Φανατικός Sammy απο το galaxy s2,αλλα οι ίντσες πλεον ξεφεύγουν και για να πάρεις κατι δυνατό πας σε 6,7" και πανω...

Αυτο που θα ήθελα να ρωτήσω εκείνους που το έχουν ειναι τι τους εχει βολέψει σε θεμα προστασίας οθόνης ή και πλάτης ακομη και κάμερας. Ζελατίνα ή tempered glass με χρηση θηκης full protection ,αν θα πρεπει να υπάρχει τρυπα για τις μπροστινες κάμερες για τυχόν αλλοίωση των φωτογραφιών ...

Εγω στα samsung ημουν με otterbox strata folio και το tempered glass της dome(που δεν εκλεινε την μπροστινη καμερα).

 

Υ.γΣτα samsung εχει ξεχωριστό topic για τα αξεσουάρ και βγάζαμε γρήγορα άκρη σχετικά

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και εγκατασταθηκε ήδη... Σχολια προσεχωςae779f1bdfb755dffb719cae881ca942.jpg

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλή χρόνια! Πως είναι το κινητό μετά την αναβάθμιση? Είxες Google services?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα στην παρεα.

Ρωταω εδω στο αδερφικο νημα περι του Notifybuddy.

 

Εαν το post ενοχλει ας σβηστει απο τους admin.

Στο Mate 40 Pro μου δεν υπαρχει LED notification δυστυχως.

Κατεβασα το Notifybuddy, αλλα δε μου δουλευει, ξερει κανεις εαν θελει καποια ειδικη ρυθμιση για να εχω LED notification μεσω του Notifybuddy ?

 

Ευχαριστω.

HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρόνια! Πως είναι το κινητό μετά την αναβάθμιση? Είxες Google services?

Είναι ΟΚ google service και ηχογράφηση, δεν έχω καταλάβει διαφορά στη μπαταρία.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω το έβαλα και δουλευουν όλα σωστά, ακόμα κι ενα παιχίδι που lagare τρελα με googlifier
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω με την νέα μέθοδο λειτουργούν τα notifications γιατί κάποιοι στα σχόλια στο youtube αναφέρουν ότι δεν λειτουργούν. Επίσης κάποιος άλλος έλεγε ότι έχει κάποια θέματα με το Spotify, ισχύει ; Επίσης για την εγκατάσταση κάνουμε downgrade και σε ποια έκδοση λειτουργικού ;
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω κι εγώ... Όλα οκ και πολύ εύκολα.. Σε ελάχιστο χρόνο

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P40 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...