Jump to content

Huawei P40 Pro


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα. Θέλω να ρωτήσω παρατήρησα ότι το wifi είναι συνέχεια ανοιχτό παρόλο που έχω το έχω ρυθμίσει να κλείνει όταν είναι σε αναμονή το τηλέφωνο. Είναι bug της έκδοσης που έχω ; Την 176 έχω δεν μου έχει έρθει η νέα έκδοση ακόμη

 

Την αναμονή του τηλεφώνου πως την εννοείς;; κι από που το ρυθμισες έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Την αναμονή του τηλεφώνου πως την εννοείς;; κι από που το ρυθμισες έτσι;

Μπαταρία/περισσότερες ρυθμίσεις μπαταρίας/μείνετε συνδεδεμένοι όταν η συσκευή μεταβαίνει σε αναστολή λειτουργίας (ξετσεκαρουμε το τελευταίο)

 

Στα αναλυτικά όμως στοιχεία για την κατανάλωση ενέργειας το wi-fi δείχνει ότι είναι διαρκώς ενεργοποιημένο είτε είναι ανοιχτό το τηλέφωνο είτε κλειδωμένο

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Με ενδιαφέρει και εμένα η αγορά του κινητού. Προτιμώ όμως για λόγους ασφαλείας (τραπεζικές εφαρμογές κλπ) να μην βάλω gms. Θα χρειαστώ όμως απόλυτα συγχρονισμό με Google calendar (έστω και με 3d party app) και android auto. Μπορεί κάποιος με σιγουριά να επιβεβαιώσει τη λειτουργία τους χωρίς gms? Ευχαριστώ!

Edit: προφανώς το android auto δε δουλεύει χωρίς gms. Αν περάσουμε στο κινητό τα gms η εφαρμογή δουλεύει (δοκιμασμένα να μπορεί να συνδεθεί με κάποιο αυτοκίνητο κατόχου;)

Edited by DrNick
LeEco Le Max 2 - AOSiP
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας , υποψήφιος αγοραστής κυρίως για την κάμερα του.Το θέμα τώρα με τα google services.Εχω όλες τις επαφές συγχρονισμένες με το Gmail,google φώτο όπου έχω όλες τις φωτογραφίες μου εκεί εδώ και πολλά χρόνια,goggle maps.Τωρα όσο για κάποιες εφαρμογές πιστεύω να τις βρω τις ποιο πολλές στο δικό του store.Τι κανω με Gmail,goggle φώτο και google maps; Αν ξέρει κάποιος παρακαλώ ας μου πει γιατί θέλω να το πάρω το κινητό μου αρέσει πολύ.Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει φίλος που ενεργοποιηθηκε 5g στο κινητό του στη Θεσσαλονίκη; Και αν ναι σε ποια περιοχή;

 

Χθες κατέβηκα από Θράκη, είχα ενεργοποιήσει την επιλογή 5g, στην Εγνατία Οδό δεν μου έβγαλε κάτι, σήμερα κατέβηκα Θεσσαλονίκη ξανά, έφτασα έως τα ΚΤΕΛ Μακεδονία δεν βγήκε το 5g... και μετά είδα ότι η wind Καλύπτει με 5g μόνο τις παρακάτω περιοχές, σύμφωνα με τη σελίδα της.

*Αττική: Πλατεία Συντάγματος, Πειραιάς, Μικρολίμανο, Μοσχάτο, Δραπετσώνα, Μαρίνα Φλοίσβου, Κέντρο Πολιτισμού Ίδρυμα Σταύρος Νιάρχος, Εμπορικό Κέντρο Γλυφάδας, Πλαζ. Βουλιαγμένης, Smart Park, Αττικό Ζωολογικό Πάρκο,

Θεσσαλονίκη: Πλατεία Δικαστηρίων, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο, ΔΕΘ-Βελλίδειο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλο πρόγραμμα πλοήγησης? εκτος google maps,χωρις gms? έχουμε?

 

Έχω αγοράσει το sygic εφ ορού ζωής + traffic, 19. 90€

Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα ότι είναι διαθέσιμη η αναβάθμιση σε EMUI 11. Όσοι είμαστε με gms την κάνουμε ή θα τα χάσουμε? Το δοκίμασε κάνεις?

..τα σκεπάσματα είναι κρύα

κοιταζόμαστε βουβά

ό,τι απέμεινε απ' την ευτυχία

ξεψυχάει στα σκοτεινά..

Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα ότι είναι διαθέσιμη η αναβάθμιση σε EMUI 11. Όσοι είμαστε με gms την κάνουμε ή θα τα χάσουμε? Το δοκίμασε κάνεις?
Εγώ έκανα την αναβάθμιση και λειτουργεί κανονικά το gms!

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή κάτι δεν πάει καλά με τον λογαριασμό μου στην google . Μου ζητάει να κάνω log in και να αλλάξω τον κωδικό. Τον άλλαξα αλλά πάλι μου ζητάει να κάνω log in. Βάζω λοιπόν τον νέο κωδικό και μου βγάζει μύνημα "Δεν ήταν δυνατή η σύνδεση - Παρουσιάστηκε κάποιο πρόβλημα με τους διακομιστές της Google - Δοκιμάστε ξανά αργότερα" Edited by gthebest
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και εγκατασταθηκε ήδη... Σχολια προσεχωςae779f1bdfb755dffb719cae881ca942.jpg

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να κάνω downgrade σε 131 , σύμφωνα με τις οδηγίες στο xda στο νήμα με googlefier και τις τρεις φορές στο 99% μου πέταξε "no internet connection. Ασε που ο σέρβερ κατεβάζει τρομερά αργά. Το έχει αντιμετωπίσει κάποιος?
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να κάνω downgrade σε 131 , σύμφωνα με τις οδηγίες στο xda στο νήμα με googlefier και τις τρεις φορές στο 99% μου πέταξε "no internet connection. Ασε που ο σέρβερ κατεβάζει τρομερά αργά. Το έχει αντιμετωπίσει κάποιος?

 

Βάλε την 121...είναι πιο σταθερή...κάι εγώ το ίδιο περίβλημα είχα...

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω το iPhone 11εδω και 6μηνες και δεν με τρελαίνει η όλη φάση δεν λέω καλό σαν κινητό τάπα τα κάνει όλα πολύ καλή κάμερα και μπαταρία αλλά δεν με τραβάει το όλο iOS και σκέφτομαι να επιστρέψω στο Android και η μόνη συσκευή που με άρεσε είναι της huawei p40pro απλά διστάζω λόγο της όλης φάση με το gms αλλά εγώ χρησιμοποιώ μόνο το YouTube και google maps τίποτα άλλο από γοογλε επομένως μπορώ να τα περάσω σαν εφαρμογές ! Απλά διαβάζω ότι θα βάλει τώρα το harmony os ρωτάω θα είναι σαν της ονεπλας που έχει oxygen δλδ μια παραμετροποίηση πάνω στο Android η κάτι τελείως καινούργιο που αποτι καταλαβαίνω θα είναι ένα τελείως καινούργιο λειτουργικό σύστημα!

Τι προτείνετε παιδιά γιατί είμαι σε μεγάλο δίλλημα διότι συσκευή σαν αυτή ατα 600€ Δεν βρίσκεις αλλά επίσης αν την πάρω θα την κρατήσω σιγπυρα 3-4 χρόνια και το μόνο που φοβάμαι μην φάει μπαν και σε άλλες εφαρμογές πχ messenger κτλ! Συγνώμη για το μακροσκελές κείμενο !

Link to comment
Share on other sites

Θεσσαλονίκη Αμπελόκηποι....και 5g

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Το κινητό το αγόρασες απο γνωστη αλυσίδα ή απο σκρουτζομαγαζο; Ακούω τα τηλεφωνα απο εισαγωγή δε θα πιάνουν το σήμα δε ξέρω κάτα πόσο ισχύει.

Αμπελόκηποι που βρισκόσουν; Πιάνει σε όλη τη περιοχή;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Το κινητό το αγόρασες απο γνωστη αλυσίδα ή απο σκρουτζομαγαζο; Ακούω τα τηλεφωνα απο εισαγωγή δε θα πιάνουν το σήμα δε ξέρω κάτα πόσο ισχύει.

Αμπελόκηποι που βρισκόσουν; Πιάνει σε όλη τη περιοχή;

 

Ναι από Γερμανό είναι αγορασμενο... Αλλά έχω και mate 30 pro 5g κινεζικό...και δουλευει κανονικά

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Επειδή χρησιμοποιώ 2 κάρτες, παίζει ρόλο ; Τη sim με τα data την έβαλα πρώτη , και την ομιλία δεύτερη. Τη sim με τα δεδομένα τη βλέπει 5g/4g/3g, ενώ την δεύτερη που αφορά ομιλία τη βλέπει 4g/3g . Με οποία σειρά και να τις βάλω έτσι τις αναγνωρίζει.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή χρησιμοποιώ 2 κάρτες, παίζει ρόλο ; Τη sim με τα data την έβαλα πρώτη , και την ομιλία δεύτερη. Τη sim με τα δεδομένα τη βλέπει 5g/4g/3g, ενώ την δεύτερη που αφορά ομιλία τη βλέπει 4g/3g . Με οποία σειρά και να τις βάλω έτσι τις αναγνωρίζει.

 

Μόνο στην πρώτη σιμ έχει 5g...και μόνο η cosmote είδα ότι έχει... Για τις άλλες εταιρείες δεν με απασχολεί...λόγο ότι είναι χάλια σήμα παντού...

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Θεσσαλονίκη Αμπελόκηποι....και 5g

Όλες οι πληροφορίες του καιρού είναι απο εφαρμογή ; Έχεις άλλον launcher από τον stock huawei ?

Link to comment
Share on other sites

Youtube vanced δουλεύει κανονικά με google account, επίσης εγώ είχα συνδέσει και στον browser της huawei και είχα και συγχρονισμό Google photos.

 

χρονια πολλα σε ολους με υγεια παιδια.αυτο με τον συχρονισμο μεσο browser τι εννοεις? δηλαδη μπορω να βγαλω φωτο και να συγχρονιστη στο googlo fotos απο το browser? καντο λιγο ποιο κατανοητό αδερφε ...

Link to comment
Share on other sites

Μόνο στην πρώτη σιμ έχει 5g...και μόνο η cosmote είδα ότι έχει... Για τις άλλες εταιρείες δεν με απασχολεί...λόγο ότι είναι χάλια σήμα παντού...

 

Καλημέρα και χρόνια πολλά. Εγώ που έχω δύο SIM (Vod και Cos), όποια βάλω προεπιλεγμένη για δεδομένα, σε εκείνη αυτόματα εμφανίζεται η επιλογή 5G. Νομίζω πως δεν έχει σχέση αν είναι στην θέση 1 ή 2

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P40 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...