Jump to content

Huawei P40 Pro


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις μια σελίδα πίσω

 

Το είδα στην προηγούμενη σελίδα το πρόβλημα μου είναι πως κάτι δεν πάει καλά στον proxy. Στο hisuite μου λέει πως δεν υπάρχει σύνδεση στο internet.

Link to comment
Share on other sites

Απο μερα σε μερα περιμενω το P40 Pro , το οποιο θα αντικαταστησει το OnePlus 6 που εχω.

Διαβασα πολλα πριν προβω στην αγορα του και ειδα οτι υπαρχει ζωη και χωρις GMS.

Απο οτι καταλαβα με appgallery και moreapps εχεις σχεδον τα παντα. Παιχνιδα δεν παιζω, δεν με ενδιαφερουν καθολου.

Απο ότι ειδα δεν υπάρχει το YouTube. Πειτε μου YouTube εχουμε μονο απο mobile youtube ή υπαρχει και app που παίζει κανονικα (apk mirror, pure apk)

TCe
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος της συσκευής εδώ και λίγες μέρες,δεν μπήκα στη διαδικασία να περάσω Gms.

Το τηλέφωνο είναι απίστευτα γρήγορο με καταπληκτική διαχείριση μπαταρίας.Χρησιμοποιω την εφαρμογή τηςhuawei για τα μέιλ(ανανέωση κάθε 15 λεπτά), YouTube vanced(+microg),google drive-keep,εφαρμογή της Πειραιώς μέσω browser.

Δεν μπορώ να δουλέψω το google sheets και την ανέπαφη πληρωμη τραπεζών.

 

Στάλθηκε από το SM-T715 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος της συσκευής εδώ και λίγες μέρες,δεν μπήκα στη διαδικασία να περάσω Gms.

Το τηλέφωνο είναι απίστευτα γρήγορο με καταπληκτική διαχείριση μπαταρίας.Χρησιμοποιω την εφαρμογή τηςhuawei για τα μέιλ(ανανέωση κάθε 15 λεπτά), YouTube vanced(+microg),google drive-keep,εφαρμογή της Πειραιώς μέσω browser.

Δεν μπορώ να δουλέψω το google sheets και την ανέπαφη πληρωμη τραπεζών.

 

Στάλθηκε από το SM-T715 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλησπέρα και με γεια! Να σε ρωτήσω πως μπόρεσες να τρέξεις το microG του Yoytube Vanced ? Εγω δεν μπόρεσα να κανω log in και αναγκαστικά χρησιμοποιώ του youtube vanced χωρίς λογαριασμό

Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησα αυτον τον οδηγό,εγκατέστησα το vanced manager.

https://www.xda-developers.com/youtube-vanced-apk/

Όταν πας να κάνεις login στο microg έχει ξεχωριστό μπανερακι για huawei συσκευές.

 

Στάλθηκε από το SM-T715 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by gfilip
Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησα αυτον τον οδηγό,εγκατέστησα το vanced manager.

https://www.xda-developers.com/youtube-vanced-apk/

Όταν πας να κάνεις login στο microg έχει ξεχωριστό μπανερακι για huawei συσκευές.

 

Στάλθηκε από το SM-T715 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σωστός! Πάει και αυτό τα κατάφερα! Τώρα μόνο θέλω να ρωτήσω όποιος ξέρει εάν τελικά αναβαθμίσω στο επόμενο firmware 176 θα χάσω τα google services ή υπάρχει περίπτωση κάτι να μην λειτουργεί ;

Link to comment
Share on other sites

Σωστός! Πάει και αυτό τα κατάφερα! Τώρα μόνο θέλω να ρωτήσω όποιος ξέρει εάν τελικά αναβαθμίσω στο επόμενο firmware 176 θα χάσω τα google services ή υπάρχει περίπτωση κάτι να μην λειτουργεί ;

Λειτουργουν.. Μονο η καμερα λενε οτι εχει αλλαξει ασχετα αν εχεις google η οχι.

Link to comment
Share on other sites

Προς το καλυτερο ή προς το χειροτερο ?

 

Προς το χειρότερο. Προσωπικά βεβαια δεν εχω δει κάποια διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Προς το χειρότερο. Προσωπικά βεβαια δεν εχω δει κάποια διαφορά.

 

Κατάλαβα! Αρχίσανε τις ίδιες μ******ς όπως με το P30 pro!

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης να ρωτήσω εάν πάω στην 176 παίζει ρόλο που τα google services τα πέρασα με το googlefier ? Πάντως σε πιο πίσω πόστ διάβασα ότι με την 176 η κάμερα βελτιώνεται στην νύχτα

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα! Αρχίσανε τις ίδιες μ******ς όπως με το P30 pro!

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης να ρωτήσω εάν πάω στην 176 παίζει ρόλο που τα google services τα πέρασα με το googlefier ? Πάντως σε πιο πίσω πόστ διάβασα ότι με την 176 η κάμερα βελτιώνεται στην νύχτα

Λογικά βγαίνεις το p50 pro για την στηγμη όταν γίνει σύγκριση να φανεί τρανταχτά ότι είναι ανώτερο σε αυτό τον τομέα (ότι έκανε και με το p30 pro δλδ)

 

Επειδή είδα δείγματα ναι νύχτα φαίνεται ποιο καλή η φώτο..... Όσο το έχεις στην οθόνη του κινιτου όταν πάει στο pc σε μεγάλη οθόνη θα δεις ότι η λεπτομέρειες πήγαν περίπατο στο νόμο του extreme denoice

Link to comment
Share on other sites

Ποια θεωρείτε καλύτερη προστασια οθόνης?

Εγω στην αρχη εβαλα μια της EIGER, καλυπτε ολη την οθόνη αλλα δεν ηταν full glue με αποτελεσμα να ειναι κολλημένη μονο περιμετρικα και να σπασει απο μονη της!!

Τωρα φοραω μια Nillkin full glue αλλα δεν καλύπτει ολη την οθονη με αποτελεσμα πανω και κατω να εχει καποια κενα.

Μεχρι στιγμης την καλυτερη αποκριση στο fingerprint το ειχε η εργοστασιακη ζελατινα.

Link to comment
Share on other sites

Ότι και να κάνεις θέλει downgrade στην 121 η 131... Αλλιώς δεν γίνεται...

 

Δεν μπορώ να σου στείλω πμ, άνοιξε τα εισερχόμενα σου. (Gt 2 pro)

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να σου στείλω πμ, άνοιξε τα εισερχόμενα σου. (Gt 2 pro)

 

Στείλει εδώ ski69line@yahoo.gr

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα τελικά κατάφερα να βάλω τις υπηρεσίες της Google, έχω δύο ερωτήσεις να κάνω σε όποιον γνωρίζει. Η πρώτη είναι πως δεν με συγχρονίζουν οι επαφές καί γενικά σας δουλεύει το backup της Google; Και η δεύτερη είναι πως η εφαρμογή της Τράπεζας Πειραιώς δεν δουλεύει σωστά, πάω να ενεργοποιήσω τις ανέπαφες συναλλαγές και μου πετάει μήνυμα να αναβαθμίσω τα Google framework.
Link to comment
Share on other sites

Προς τους κατόχους της συσκευής.χωρις γκουγκλ έτσι όπως είναι η συσκευή μόνο με το μάρκετ της τα σοσιαλ και η εθνική υπάρχουν και αν ναι δουλεύουν σωστά;

 

Στάλθηκε από το Nokia 7.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από τράπεζες δεν δουλεύουν οι ανέπαφες συναλλαγές και λείπει η Πειραιως. Από σοσιαλ εγώ χρησιμοποιώ Facebook-messenger-Twitter και niber τα οποία δουλεύουν άριστα.

Στο vober μόνο δεν κάνει επαναφορά μηνυμάτων από τη Google

 

Sent from my ELS-NX9 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από τράπεζες δεν δουλεύουν οι ανέπαφες συναλλαγές και λείπει η Πειραιως. Από σοσιαλ εγώ χρησιμοποιώ Facebook-messenger-Twitter και niber τα οποία δουλεύουν άριστα.

Στο vober μόνο δεν κάνει επαναφορά μηνυμάτων από τη Google

 

Sent from my ELS-NX9 using Tapatalk

Αρκεί που δουλεύει η εθνική

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου

 

Στάλθηκε από το Nokia 7.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω ακόμη να μου πει κάποιος σίγουρα που έχει περάσει google services με το googlefier και έχει αναβαθμίσει στην 176 ότι δεν έχει κάποια θέματα - προβλήματα
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω ακόμη να μου πει κάποιος σίγουρα που έχει περάσει google services με το googlefier και έχει αναβαθμίσει στην 176 ότι δεν έχει κάποια θέματα - προβλήματα

 

Εγώ από χθες κανένα πρόβλημα εκτός από αυτά που ανέφερα πιο πάνω, αλλά αυτά τα προβλήματα υπήρχαν και στην 131

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που έχει δουλέψει pixel 4xl και πήγε στο p40 pro θα δει αισθητές διαφορές στην κάμερα? Ή ποιες άλλες διαφορές / χαρακτηριστικά απολαμβάνει τώρα περισσότερο αφήνοντας έξω το θέμα της google στο p40 pro? Το teams της Microsoft δουλεύει κανονικά?

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Vag_koun
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω ακόμη να μου πει κάποιος σίγουρα που έχει περάσει google services με το googlefier και έχει αναβαθμίσει στην 176 ότι δεν έχει κάποια θέματα - προβλήματα

 

Δουλεύει άψογα...έχει βελτιωθεί η κάμερα...και είμαστε σε αναμονή για την emui 11

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στη παρεα νεος κατοχος του Huawei P40 Pro θελω να ρωτησω επειδη εχω μαθει στο play store αν ξερει να μου πει καποιος τροπο να το βαλω
Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει άψογα...έχει βελτιωθεί η κάμερα...και είμαστε σε αναμονή για την emui 11

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις! Όλα οκ λοιπόν αναβάθμισα στην 176! Το μόνο που ήθελα να ρωτήσω προσπαθώ αντί για το Huawei Assistance να βάλω το google discover αλλά δεν λειτουργεί. Έχω κατεβάσει και το Ειδήσεις της google αλλά δεν μπορώ να το κάνω να δουλέψει

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P40 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...