Jump to content

Huawei P40 Pro


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ παιδιά το πήρα με αποφορολογιση από εδώ

 

https://www.arena77.gr/index.php?route=product/product&path=234_236&product_id=12097&sort=p.price&order=DESC

 

Στα 517€ Δευτέρα έκανα παραγγελία Τρίτη πρωί παρέλαβα, φυσικά πριν ανοίξω την συσκευή κάλεσα huawei να δώσω imei για εγγύηση όλα κομπλέ Ολλανδία το κινητό. Ευγενέστατοι οι υπάλληλοι & πραγματικά άμεσα (υπόψιν η παραγγελία ήταν σε περίοδο lockdown).

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τα μαγαζάκια που το δίνουν στο Best price περίπου στα 550 κάλεσα & μου είπαν ότι δεν κόβουν τιμολόγιο κλπ, προσέξτε δεν είπαν ότι έχει άλλη τιμή το τιμολόγιο (όπως κάνουν κάποια μαγαζιά) είπαν δεν κόβουμε τιμολόγιο! Δεν μπήκα καν στον κόπο να ρωτήσω για υποστήριξη από το μαγαζί & εγγύηση.

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Hd1980
Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα! Θέλω να ρωτήσω εάν λειτουργεί αυτή η μέθοδος

ή αυτή

ή εάν υπάρχει κάποια άλλη που να λειτουργεί

Δεν έχω παραλάβει ακόμη το τηλέφωνο, αύριο μάλλον θα το πάρω, αλλά είπα να είμαι προετοιμασμένος!

Edited by gthebest
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα! Θέλω να ρωτήσω εάν λειτουργεί αυτή η μέθοδος

ή αυτή

ή εάν υπάρχει κάποια άλλη που να λειτουργεί

Δεν έχω παραλάβει ακόμη το τηλέφωνο, αύριο μάλλον θα το πάρω, αλλά είπα να είμαι προετοιμασμένος!

 

Ότι και να κάνεις θέλει downgrade στην 121 η 131... Αλλιώς δεν γίνεται...

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Ότι και να κάνεις θέλει downgrade στην 121 η 131... Αλλιώς δεν γίνεται...

 

Υπάρχει κάποια συγκεκριμένη μέθοδος ή γίνεται με τον κλασσικό τρόπο μέσω hisuite ?

Επίσης το τηλέφωνο είναι καινούργιο σε ποια έκδοση λογισμικού θα βρίσκεται ? (υπενθυμίζω πάλι οτι με το καλό αύριο θα το έχω στα χέρια μου)

Edited by gthebest
Link to comment
Share on other sites

μπες στο skroutz.gr στις αξιολογησεις για το κινητό, υπάρχει φίλος ο οποίος έχει ένα πολύ καλό και ακίνδυνο τρόπο για downgrade.
Link to comment
Share on other sites

μπες στο skroutz.gr στις αξιολογησεις για το κινητό, υπάρχει φίλος ο οποίος έχει ένα πολύ καλό και ακίνδυνο τρόπο για downgrade.

Όντως ναι τώρα που το λες κάτι θυμάμαι ήταν κάποιος πολύ αναλυτικός τον είχα διαβάσει παλιότερα. Το βασικό που με καιει είναι το Viber και το backup που έχω κρατήσει στο Google drive. Αν δεν κάνω όλη αυτή την διαδικασία και αφήσω το τηλέφωνο ως έχει θα μπορέσω να δουλέψω το Viber ? Επίσης με ενδιαφέρει και το ιστορικό στους χάρτες της Google

Link to comment
Share on other sites

Όντως ναι τώρα που το λες κάτι θυμάμαι ήταν κάποιος πολύ αναλυτικός τον είχα διαβάσει παλιότερα. Το βασικό που με καιει είναι το Viber και το backup που έχω κρατήσει στο Google drive. Αν δεν κάνω όλη αυτή την διαδικασία και αφήσω το τηλέφωνο ως έχει θα μπορέσω να δουλέψω το Viber ? Επίσης με ενδιαφέρει και το ιστορικό στους χάρτες της Google

 

Τοτε πρεπει να βάλεις gms. Αν βάλεις θα εχεις και τα 2 που ρωτάς.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα το κινητό! Έχω πάθει ένα πρώτο σοκ γιατί προσπαθώ να πάρω τις επαφές μου από τον Google λογαριασμό. Είχα την εντύπωση ότι θα μπορούσα να τις πάρω με κάποιον τρόπο όπως πχ γίνεται με τα iPhone. Είχα κάνει ενα backup μέσω Huawei drive αλλά για κάποιον λόγο από τις 200 επαφές μου ενημέρωσε μόνο 2. Δεν υπάρχει κάποιος τρόπος να τις περάσω;
Link to comment
Share on other sites

Για τις επαφές εγώ ακολούθησα αυτες τις οδηγίες και πέρασαν όλες.

 

Στάλθηκε από το SM-T715 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για καλή μου τυχη εχει ακομη την 121 το τηλεφωνο, Εκανα την διαδικασια αλλα μου βγαζει μηνυμα "This devicei isnt Play protect certified". Εκανα απενεργοποιηση των notifications και προς στιγμης μου φανηκε οτι ειναι ολα ενταξει. Viber και Google drive φαίνεται να λειτουργουν. Google maps λειτουργούν μονο εαν αλλαξω στα αγγλικα. Το Gmail λειτουργει αλλα μου βγαζει συνεχεια ενα σπαστικο μηνυμα καθε φορα που το ανοιγω. Καποια αλλη μεθοδος ? Ακολουθησα την πιο κατω διαδικασια

Edited by gthebest
Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρηκα ακρη με τον "eleutheriou" στις αξιολογήσεις του skroutz

Η μεθοδος που παρουσιαζει ειναι η καλυτερη! Κατεβαζετε απο εδω https://forum.xda-developers.com/android/apps-games/googlefier-install-gms-huawei-honor-t4180485 το googlefier το κανετε εγκατάσταση στην συσκευή και ακολουθείτε τις οδηγίες από εδώ :

Λειτουργουν ολα αψογα!

Link to comment
Share on other sites

αν εισαι στην 121 δεν χρειαζεται googlefier και γλιτωσες και το downgrade..ακολουθησε το βιντεο αυτο 8 με 9 λεπτα και εισαι ετοιμος.προχθες τα εβαλα σε φιλο παλι..

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής όλα καλά. Οι μόνες παρατηρήσεις που έχω έως τώρα είναι οι εξής :

1. Αναγκάστηκα να απενεργοποιήσω τις beta εφαρμογές που είχα στο play store. Δεν μπορούσα να τις εγκαταστήσω αλλιώς.

2. Στο goole maps όταν το βάλω σε πλοήγηση σε κάποια διαδρομή και κάνω back για να την ακυρώσω κολλάει και δεν κάνει τίποτα. Μετά από κάνα λεπτό ξεκολλάει

3. Στο gmail δεν υπάρχει κάπου το dark theme

4. Δεν μπορώ να κάνω log in στο microG στο YouTube vamced

 

Επίσης να ρωτήσω χρειάζεται να εγκαταστήσω το "Υπηρεσίες εταιρείας κινητής τηλεφωνίας" της Google από το play store ?

Edited by gthebest
Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρηκα ακρη με τον "eleutheriou" στις αξιολογήσεις του skroutz

Η μεθοδος που παρουσιαζει ειναι η καλυτερη! Κατεβαζετε απο εδω https://forum.xda-developers.com/android/apps-games/googlefier-install-gms-huawei-honor-t4180485 το googlefier το κανετε εγκατάσταση στην συσκευή και ακολουθείτε τις οδηγίες από εδώ :

Λειτουργουν ολα αψογα!

 

 

Καλημέρα το link για το hisuite δεν ανοίγει πως το κατάφερες εσύ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω βάλει κάποιες εφαρμογές να τρέχουν πάντα πχ viber & BlueMail κάθε τόσο μου έρχεται ειδοποίηση για εφαρμογές που καταναλώνουν μπαταρία τι να πατήσω ώστε να μην μου ξανά έρθει ειδοποίηση? Βελτιστοποιηση? f0b0e84f5fd3029daae56da3ec6ac2ee.jpg

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα το link για το hisuite δεν ανοίγει πως το κατάφερες εσύ;

Δεν καταλαβαίνω για ποιο link θες να πεις?

Ααα τώρα κατάλαβα. Δεν έκανα την μέθοδο για downgrade αλλά για το πέρασμα των google services. Ρε παιδιά κάποιος να βοηθήσει για το google maps ?

Edited by gthebest
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

Κάτοχος xiaomi mi 9 εδώ και ένα χρόνο και θέλω να αγοράσω καινούριο. Με ενδιαφέρει ποιότητα φωτογραφίας σε ημέρα και νυχτα. Έως τώρα έχω καταλήξει στο p40 pro, mi10t pro και note 20 ultra.

Το τηλέφωνο θα χρησιμοποιείται κυρίως ως φωτογραφική μηχανή, για social media, πλοήγηση στο ίντερνετ και καθόλου παιχνιδια. Το πρώτο και το τελευταίο τα έχω δει απο κοντά και μου αρέσουν παρα πολυ εκτός του xiaomi που το είδα μόνο από βίντεο.

Είναι κάποιος που είχε η έχει εμπειρία από τα συγκεκριμένα? Τα google services δεν με πολυνοιαζουν γιατί χρησιμοποιώ σαν email client το my mail, και πλοηγηση το here map και Sygic.

Κάθε βοήθεια δεκτή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρεα.

Εχω το xiaomi mi 9 εδώ και ένα χρόνο και μπορώ να πω ότι είμαι πολυ ικανοποιημένος ως τώρα με την χρήση που κάνω εκτός ίσος από τη μπαταρία που θα ήθελα να έχει λίγο μεγαλυτερη.

Σκέφτομαι να προχωρησω σε αγορά του p40 pro η xiaomi mi10t pro και ίσος το note 20 ultra (λόγω s pen και επειδή είναι υπέρ τουμπανο) . Η χρήση είναι μόνο φωτογραφία, πλοήγηση στο ίντερνετ και social media με αυτή την σειρά προτεραιότητας.

Δεν με ενδιαφέρουν τόσο τα google services επειδή χρησιμοποιώ σαν email client το my mail και πλοηγηση το here map, Sygic.

Κάθε βοήθεια και γνώμη δεκτή.

Για κάποιο λόγο δεν φαινόταν το πρωτο μου μηνυμα. Παρακαλώ κάποιος administrator να διαγράψει το παρον μήνυμα. Συγγνώμη και παλι.

Edited by mondeakias
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω βάλει κάποιες εφαρμογές να τρέχουν πάντα πχ viber & BlueMail κάθε τόσο μου έρχεται ειδοποίηση για εφαρμογές που καταναλώνουν μπαταρία τι να πατήσω ώστε να μην μου ξανά έρθει ειδοποίηση? Βελτιστοποιηση? f0b0e84f5fd3029daae56da3ec6ac2ee.jpg

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πήγαινε ρυθμίσεις - >εφαρμογές - > διάλεξε την εφαρμογή που σε ενδιαφέρει - > αναλυτικά στοιχεία κατανάλωσης - > απενεργοποίησε υψηλή κατανάλωση ενέργειας

Αν θες να μην λαμβάνεις ειδοποίηση για καμία εφαρμογή πήγαινε ρυθμίσεις >μπαταρία - > περισσότερες επιλογές και απενεργοποίησε υψηλή κατανάλωση ενέργειας. Αν και καλό είναι να μην το απενεργοποιήσεις για όλες τις εφαρμογές αλλά μόνο γι' αυτές που σε ενδιαφέρουν.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε ρυθμίσεις - >εφαρμογές - > διάλεξε την εφαρμογή που σε ενδιαφέρει - > αναλυτικά στοιχεία κατανάλωσης - > απενεργοποίησε υψηλή κατανάλωση ενέργειας

Αν θες να μην λαμβάνεις ειδοποίηση για καμία εφαρμογή πήγαινε ρυθμίσεις >μπαταρία - > περισσότερες επιλογές και απενεργοποίησε υψηλή κατανάλωση ενέργειας. Αν και καλό είναι να μην το απενεργοποιήσεις για όλες τις εφαρμογές αλλά μόνο γι' αυτές που σε ενδιαφέρουν.

Κάνοντας αυτό θα τρέχει στο παρασκήνιο κανονικά η εφαρμογή έτσι?

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Κάνοντας αυτό θα τρέχει στο παρασκήνιο κανονικά η εφαρμογή έτσι?

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι θα τρέχει. Αυτό έχει να κάνει μόνο με την ειδοποίηση για υψηλή κατανάλωση. Απλά όπως είπα καλό είναι να το κάνεις μόνο για τις εφαρμογές που σε ενδιαφέρουν.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Ναι θα τρέχει. Αυτό έχει να κάνει μόνο με την ειδοποίηση για υψηλή κατανάλωση. Απλά όπως είπα καλό είναι να το κάνεις μόνο για τις εφαρμογές που σε ενδιαφέρουν.
Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρήκα άκρη με το google maps έκανα εγκατάσταση μια παλαιότερη εκδοση. Αυτό που θέλω να ρωτήσω τώρα, ξέρει κανείς πως μπορώ να ενεργοποιήσω με αριστερό swipe να ενεργοποιήσω το google feed (discover ?) ή με swipe από κάτω προς τα πάνω ; Edited by gthebest
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P40 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...