Jump to content

Huawei P40 Pro


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποιο είναι το τελευταίο update που μπορώ να περάσω Google services? 7d9f8c1836532949d702c5f8c1c3677a.jpg

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι το τελευταίο update που μπορώ να περάσω Google services?

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στην 131 το κατέβασα εγώ πριν κάνω τη διαδικασία

Link to comment
Share on other sites

Στην 131 το κατέβασα εγώ πριν κάνω τη διαδικασία
Εμένα που είναι στην 121 γίνεται?

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

131 και κατω περνανε κανονικα!
Αξίζει ο κόπος να περάσεις g services την στιγμή που έχω στήσει το κινητό? Έχω vanced έβαλα το bluemail το οποίο το βρίσκω πολύ καλό για GPS υπάρχουν ένα σορό εφαρμογές. Φοβάμαι το ενδεχόμενο το οποίο είναι πολύ πιθανό να κολλήσει κάποια στιγμή & να μην παίζουν τα g services.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει ο κόπος να περάσεις g services την στιγμή που έχω στήσει το κινητό? Έχω vanced έβαλα το bluemail το οποίο το βρίσκω πολύ καλό για GPS υπάρχουν ένα σορό εφαρμογές. Φοβάμαι το ενδεχόμενο το οποίο είναι πολύ πιθανό να κολλήσει κάποια στιγμή & να μην παίζουν τα g services.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Το αν αξίζει εξαρτάται μόνον από σένα και το ποσό σου είναι απαραίτητες οι εφαρμογές της Google... Τώρα αν μια μέρα σταματήσουν να δουλεύουν ξαναρχίσουν τα σφάλματα, κάνεις μια απλή απεγκατασταση και η ζωή συνεχίζεται. Δεν νομίζω να χρειαστεί factory reset από τη στιγμή που δεν είναι κάτι ενσωματωμένο στο λειτουργικό.

Samsung Galaxy S8+
Link to comment
Share on other sites

Το αν αξίζει εξαρτάται μόνον από σένα και το ποσό σου είναι απαραίτητες οι εφαρμογές της Google... Τώρα αν μια μέρα σταματήσουν να δουλεύουν ξαναρχίσουν τα σφάλματα, κάνεις μια απλή απεγκατασταση και η ζωή συνεχίζεται. Δεν νομίζω να χρειαστεί factory reset από τη στιγμή που δεν είναι κάτι ενσωματωμένο στο λειτουργικό.
Το reset φοβάμαι. Τώρα το έκανα κλώνο με το p30pro & το έφτιαξα στα μέτρα μου.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , σκέφτομαι να κάνω και εγω την αγορά του κινητού δεν ειχα κάποιο θέμα με την απώλεια gms εφόσον υπάρχει το youtubevanced αλλά μόλις σκέφτηκα ότι δεν θα μπορώ να κάνω log in στο chrome απο το οποίο μοιράζονται όλες οι συσκευές μου τα πάντα . Χωρίς να βάλω gms υπάρχει κάποιο αντίστοιχο chrome οπως το youtubevanced για το youtube το οποίο θα με αφήσει να κάνω log in στον λογαριασμο μου ή οποιοσδήποτε browser στον οποίο θα μπορώ να κάνω log in στο chrome για να εχω κοινό ιστορικό κτλ με τις υπόλοιπες συσκευές μου ? Ελπίζω κάτι να υπάρχει αλλιώς δυστυχώς είναι deal breaker για μένα αν και μου αρέσει παρα πολύ το κινητό . Ευχαριστώ εκ τών προτέρων
Link to comment
Share on other sites

Αν περάσεις τα gms μπορείς να κάνεις login στον chrome. Αλλά τίποτα δεν είναι εγγυημένο ότι θα δουλεύει στο μέλλον.
Samsung Galaxy S8+
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , σκέφτομαι να κάνω και εγω την αγορά του κινητού δεν ειχα κάποιο θέμα με την απώλεια gms εφόσον υπάρχει το youtubevanced αλλά μόλις σκέφτηκα ότι δεν θα μπορώ να κάνω log in στο chrome απο το οποίο μοιράζονται όλες οι συσκευές μου τα πάντα . Χωρίς να βάλω gms υπάρχει κάποιο αντίστοιχο chrome οπως το youtubevanced για το youtube το οποίο θα με αφήσει να κάνω log in στον λογαριασμο μου ή οποιοσδήποτε browser στον οποίο θα μπορώ να κάνω log in στο chrome για να εχω κοινό ιστορικό κτλ με τις υπόλοιπες συσκευές μου ? Ελπίζω κάτι να υπάρχει αλλιώς δυστυχώς είναι deal breaker για μένα αν και μου αρέσει παρα πολύ το κινητό . Ευχαριστώ εκ τών προτέρων

 

Προχώρα άφοβα, εκτός και εάν βαριέσαι να αφιερώσεις λίγο χρόνο για να περάσεις παλαιότερη έκδοση (131)και μετά να κάνεις τη διαδικασία του googkefier,1 μέρα δούλεψα με hms, είχε σχεδόν όλες τις εφαρμογές, μη σου πω ότι εγκατέστησα περισσότερες από όσες είχα πριν στο Ρ20 pro, δεν είχε την nrg (ενέργειας-ρεύμα) και το spritmonitor.de (καταγραφή εξόδων καυσίμων αυτοκινήτου), είχες τη επιλογή για να αιτηθείς εφαρμογές και σου έγραφε και ποσό ακόμα την έχουν αιτηθεί. Αφού ήμουν στο λαπτοπ και επέλεγα μουσική από το YouTube, βγήκε σε προτεινόμενο το βίντεο που έγραψα λίγα ποστ πιο πάνω, μπήκα στο τρύπακι και το προχώρησα,, με hms δούλευα τον browser του κινητού ενώ τώρα κατέβασα το Chrome και μπαίνω..

Είναι φοβερή συσκευή, τα έχει όλα και συμφέρει.! Huawei είχα χρόνια τώρα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ευχαριστώ για τις απαντήσεις , μάλλον θα χρειαστεί να περάσω gms τότε αν και προτιμούσα να το αποφύγω . Πραγματικά αν δεν είχα θεμα με το chrome δεν θα το έκανα .Οταν μου έρθει το κινητό θα είναι σε παλιά έκδοση λογισμικού έτσι ? Οπότε δεν χρειάζεται να κάνω downgrade σε 131 λογικά
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ήθελα μια βοήθεια αν γνωρίζει κάποιος τι παίζει και πως το διορθώνω.

Έχω συνδέσει το κινητό με το infotainment του αυτοκινήτου, όταν βάζω YouTube στο κινητό για να ακούσω μουσική και να αναπαράγεται από το infotainment (πηγή Bluetooth) παίζει κανονικά, όταν δεν επιλέξω από το κινητό κάτι κι έχω ξεχασμένο επιλεγμένο την αναπαραγωγή ήχου στο Infotainment, παίζουν τραγούδια που υπάρχουν στη συσκευή αυτόματα... αυτά του συστήματος, ήχοι κλήσεων κτλ, όχι δικά μου που έχω βάλει εγώ.. το ιδιο μου έκανε και με το Ρ20 pro πριν αλλάξω στο Ρ40 pro... πιο παλιά δεν το έκανε... πως το σταματάω αυτό;;

Ευχαριστώ

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα ευχαριστώ για τις απαντήσεις , μάλλον θα χρειαστεί να περάσω gms τότε αν και προτιμούσα να το αποφύγω . Πραγματικά αν δεν είχα θεμα με το chrome δεν θα το έκανα .Οταν μου έρθει το κινητό θα είναι σε παλιά έκδοση λογισμικού έτσι ? Οπότε δεν χρειάζεται να κάνω downgrade σε 131 λογικά

 

Δε νομίζω να έχει 131 και πριν, μακάρι αλλά.... , θα πρέπει να το στήσεις τυπικά μέχρι να μπεις στο μενού και μετα θα κάνεις την διαδικασία downgrade

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μόλις έβαλα sim μου ήρθε αυτή η αναβάθμιση, να την κάνω ή να μείνω στην 121? Επηρεάζει την ηχογράφηση κλήσεων η αναβάθμιση?

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων. 5ff9a1fc00fdc2170f0c61e539cd92a1.jpg

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μόλις έβαλα sim μου ήρθε αυτή η αναβάθμιση, να την κάνω ή να μείνω στην 121? Επηρεάζει την ηχογράφηση κλήσεων η αναβάθμιση?

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων. 5ff9a1fc00fdc2170f0c61e539cd92a1.jpg

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κάνε την δεν επιρεαζει την εγγραφή κλήσεων και βελτίωσε πολύ την κάμερα σε νυχτερινή λήψη

Link to comment
Share on other sites

Κάνε την δεν επιρεαζει την εγγραφή κλήσεων και βελτίωσε πολύ την κάμερα σε νυχτερινή λήψη
Σε ευχαριστώ την περνάω.

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ την περνάω.

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εκτος αν θες να περασεις Google services πρωτα

Link to comment
Share on other sites

Εκτος αν θες να περασεις Google services πρωτα
Όχι ευχαριστώ, δεν έχω σκοπό να περάσω σε σπασμένα G services το E banking μου. Προτιμώ το official ταπεινό app gallery. Εξάλλου τα έχω βρει όλα όσα χρειάζομαι!

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω περάσει την ηχογράφηση κλήσεων σε p40pro & κάνει εγγραφή μόνο όταν το πατήσω υπάρχει επιλογή να τις ηχογραφεί όλες?

 

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Τηλέφωνο

Τελιτσες

Πραγματοποιήστε αυτόματη εγγραφή κλήσεων -> ενεργοποιήθηκε

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τηλέφωνο

Τελιτσες

Πραγματοποιήστε αυτόματη εγγραφή κλήσεων -> ενεργοποιήθηκε

 

ελα ρε κωστα!

πως παει

σημερα το πηρα αλλα λιγο θελω να το στειλω απο το παραθυρο!!

φοραει την 176

τι επιλογες εχω να βαλω gms

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Μανωλιό

Άμα θες να φτάσεις κοντά στο τέλειο πρέπει GMS+HMS+Icebox.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Μανωλιό

Άμα θες να φτάσεις κοντά στο τέλειο πρέπει GMS+HMS+Icebox.

Τι είναι το icebox ; έναν χάρτη μου βγάζει το Google

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P40 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...