Jump to content

Huawei P40 Pro


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω τώρα που έχω GMS υπάρχει κάποιο email app που να δουλεύουν τα push notifications? Γιατί to gmail app που δοκίμασα δεν δουλεύει. Ή πρέπει να πάω πάλι σε μία λύση όπως το bluemail?

 

Δες τι εγραψα παραπάνω. Οτιδήποτε έχει να κάνει με push notification της google δεν δουλεύει ακόμα και αν περάσεις gms.

 

Οπότε μόνο μέσω bluemail παλι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Να σας ρωτήσω κάτι αν ξέρετε. Έχετε χρησιμοποιήσει ποτέ αυτούς τους επιπλέον τηλεσκοπικους φακούς που είναι ειδικοί για κινητά, με το κινητό μας; κάθονται καλά; και αν ναι, έχετε να προτείνετε κάποια μάρκα και χαρακτηριστικά; γιατί είδα και κάποιους με 50x αλλά αμφιβάλλω για την ποιότητα.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Είπα να κάνω κι εγώ την μετάβασή και το περιμένω.

Εχει περάσει κάποιος τα google services με αυτόν τον τρόπο;

Πρέπει να τα βάλω καθώς θέλω την εφαρμογή galaxy για το ρολόι το google photos για να κρατάει και backup και φυσικά backup και τις επαφές στη google.

 

https://www.xda-developers.com/googlefier-easily-install-gms-huawei-honor-devices/amp/?__twitter_impression=true

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by ταξιδιωτης22

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Είπα να κάνω κι εγώ την μετάβασή και το περιμένω.

Εχει περάσει κάποιος τα google services με αυτόν τον τρόπο;

Πρέπει να τα βάλω καθώς θέλω την εφαρμογή galaxy για το ρολόι το google photos για να κρατάει και backup και φυσικά backup και τις επαφές στη google.

 

https://www.xda-developers.com/googlefier-easily-install-gms-huawei-honor-devices/amp/?__twitter_impression=true

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Από ποιο κινητό έρχεσαι;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.. Γιατί έχουμε μείνει στην ενημέρωση ασφαλείας Αυγούστου ακόμα??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ομάδα ποιο χρησιμοποιείται εσείς APKPure ή Aptoide;

Εγώ είχα APKPure αλλά δεν είχε όλες τις εφαρμογές και πήγα στο Aptoide.

Αλλά έχω ακούσει το Aptoide δεν είναι ασφαλές ισχύει θα έχω κανένα θέμα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ομάδα ποιο χρησιμοποιείται εσείς APKPure ή Aptoide;

 

Εγώ είχα APKPure αλλά δεν είχε όλες τις εφαρμογές και πήγα στο Aptoide.

 

Αλλά έχω ακούσει το Aptoide δεν είναι ασφαλές ισχύει θα έχω κανένα θέμα;

Εγω ειχα και τα δυο. Το κυριο ηταν το APKpure και αλλες 2, 3 τις έβαλα απο Aptoide. Το πρώτο όμως είναι αρκετά πιο αξιόπιστο, έκανε συνεχείς αναβαθμίσεις στις εφαρμογές. Το άλλο μια που τις έβαλα και για 2 μήνες που κράτησα το κινητό, δεν τις ανανεωσε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Από ποιο κινητό έρχεσαι;
Από galaxy s20.

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος από δυτικά της Θεσσαλονίκης... Για να με βοηθήσει...;;;

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Αρε Αμερικανό τι μας έκανες με την Huawei.... Απο την εποχή του Mate 7 και μετά είχα όλες τις συσκευές Mate & P μέχρι το P30 pro... οπως και της Samsung όλες τις Note & S από S7 edge και μέτα...

Η αλήθεια ήταν ότι πάντα κρατούσα παραπάνω τις συσκευές της Huawei σε σχέση με της Samsung εκτός του P30 pro που μου έβγαλε ένα θέμα η stock εφαρμογή Συλλογή και μου έδειχνε με μαύρα τετράγωνα πάρα πολλές φωτογραφίες των παιδιών μου (άνοιγαν κανονικά απλά στην προεπισκοπηση της συλλογής είχε μαύρα τετράγωνα) και δεν έστρωνε με τίποτα και έτσι με κέρδισε το Note 10 Plus και με ολόκληρη αυτή την ιστορία με τα GMS δεν έκανα ποτέ κίνηση προς P40 Pro μεριά αν και με έτρωγε το χέρι μου αρκετές φορές...

Τωρα έχω σπίτι ένα Note 10 plus 512gb και για back up άλλο ένα 256gb...και όλο λέω να δώσω το 256 να πάρω p40 pro και όλο με κρατάει πίσω η ιστορία με τα GMS και τα διάφορα θέματα με τις ειδοποίησης... Έτσι απλά είχα καιρό να γράψω σε thread της Huawei και είπα να βγάλω τα εσώψυχα μου

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια. Έχω μια απορία μιας και επίδοξος αγοραστής. Το έχει δουλέψει κανένας σε 5 g λειτουργία για να πας πει αν κρατάει η μπαταρία μια μέρα. Στο μέρος που μένω υπάρχει το 5g και αυτό με κραταει από την αγορά. Σκέφτομαι ότι θα καταναλώνεται γρήγορα. Σαν εναλλακτική βλέπω το mate 30 pro αλλά το 4g.Η αλήθεια είναι ότι δεν ειχα ξανά συσκευή Huawei για να ξερω πως τα πάνε γενικά από αυτονομία. Τωρινή συσκευή m9t pro.. Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια. Έχω μια απορία μιας και επίδοξος αγοραστής. Το έχει δουλέψει κανένας σε 5 g λειτουργία για να πας πει αν κρατάει η μπαταρία μια μέρα. Στο μέρος που μένω υπάρχει το 5g και αυτό με κραταει από την αγορά. Σκέφτομαι ότι θα καταναλώνεται γρήγορα. Σαν εναλλακτική βλέπω το mate 30 pro αλλά το 4g.Η αλήθεια είναι ότι δεν ειχα ξανά συσκευή Huawei για να ξερω πως τα πάνε γενικά από αυτονομία. Τωρινή συσκευή m9t pro.. Ευχαριστω

 

Εχω την εντύπωση χωρίς να έχω την συσκευή ότι μπορείς αυτοβούλως να απενεργοποιήσεις την 5g συνδεσιμότητα αν δεν την θες. Ισως καποιος που την έχει να παει στις ρυθμίσεις να δεί εαν έχει αντίστοιχη επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Αρε Αμερικανό τι μας έκανες με την Huawei.... Απο την εποχή του Mate 7 και μετά είχα όλες τις συσκευές Mate & P μέχρι το P30 pro... οπως και της Samsung όλες τις Note & S από S7 edge και μέτα...

Η αλήθεια ήταν ότι πάντα κρατούσα παραπάνω τις συσκευές της Huawei σε σχέση με της Samsung εκτός του P30 pro που μου έβγαλε ένα θέμα η stock εφαρμογή Συλλογή και μου έδειχνε με μαύρα τετράγωνα πάρα πολλές φωτογραφίες των παιδιών μου (άνοιγαν κανονικά απλά στην προεπισκοπηση της συλλογής είχε μαύρα τετράγωνα) και δεν έστρωνε με τίποτα και έτσι με κέρδισε το Note 10 Plus και με ολόκληρη αυτή την ιστορία με τα GMS δεν έκανα ποτέ κίνηση προς P40 Pro μεριά αν και με έτρωγε το χέρι μου αρκετές φορές...

Τωρα έχω σπίτι ένα Note 10 plus 512gb και για back up άλλο ένα 256gb...και όλο λέω να δώσω το 256 να πάρω p40 pro και όλο με κρατάει πίσω η ιστορία με τα GMS και τα διάφορα θέματα με τις ειδοποίησης... Έτσι απλά είχα καιρό να γράψω σε thread της Huawei και είπα να βγάλω τα εσώψυχα μου

 

Από το s20+ Πήγα στο p40 pro και δεν το μετάνιωσα ούτε στιγμή. Ίσα ίσα. Κέρδισε σε μπαταρία πρώτα και σε ποιότητα κατασκευής. Καμία σχέση. Δεν μο λείπει κάτι από την google, οι εφαρμογές που χρησιμοποιώ τις έχω και εδώ. Νομίζω αξίζει να το δοκιμάσεις

Link to comment
Share on other sites

Έχετε βάλει tempered glass ; εφαρμόζει καλά ; αξίζει να μπεί ή αντέχει και χωρίς ;

Επίσης για θήκη σκέφτομαι την view case για να παρέχει και μια προστασία ... έχετε κάποια άλλη πρόταση ;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντύπωση χωρίς να έχω την συσκευή ότι μπορείς αυτοβούλως να απενεργοποιήσεις την 5g συνδεσιμότητα αν δεν την θες. Ισως καποιος που την έχει να παει στις ρυθμίσεις να δεί εαν έχει αντίστοιχη επιλογή.

 

Έχει κουμπάκι στο drop down menu

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.λοιπόν θέλω βοήθεια σχετικά με το πέρασμά των google services.

Είμαι αναβαθμισμένος στην νέα εκδοσή λογισμικού.

Τι ακολουθώ;

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εχετε περάσει την 157 με Google services? Να κάνω αναβάθμιση άφοβα;

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Έχω προβληματιστει αρκετά... Κάτοχος mate 30 pro και από προχθές p40 pro λόγω ανταλλαγής και θέλω να κρατήσω ένα από τα δύο...

Κάτι δε μου κάθεται καλά στις φωτογραφίες του. Τα χρώματα είναι πιο μουντά και όχι τόσο ζωντανά και το AI όταν αλλάζει σε πορτραίτο αυτόματα θολώνει ελάχιστα γύρω γύρω από το αντικείμενο...Επίσης, σαν να μην είναι το ίδιο ακριβές στις λήψεις σε εσωτερικό φωτισμό και να ζητάει περισσότερη ώρα να κρατήσεις το χέρι σταθερό για να κάνει sharpening... Να είναι οι οθόνες που μου φαίνονται διαφορετικές οι φωτογραφίες και πιο ζωντανές και πιο ωραία χρώματα στο mate? Αναβαθμισμενος σε τελευταία έκδοση και στα δύο χωρίς gms...Χάλασε η κάμερα τπτ με τις αναβαθμίσεις, παλιότερα ήταν πιο καλή; (άκυρο αυτό που είχα γράψει για το 5Χ, ειναι πολύ καλύτερο το p40 pro και λογικό είναι)

Αν ήταν ίδιες οι κάμερες ή μου δώσετε λύση (πχ πρέπει να κάνεις downgrade για να στρώσει η κάμερα) το p40 PRO θέλω να κρατήσω λόγω 90hz, volume buttons, 5G, moving picture...

Edited by klainmein
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.λοιπόν θέλω βοήθεια σχετικά με το πέρασμά των google services.

Είμαι αναβαθμισμένος στην νέα εκδοσή λογισμικού.

Τι ακολουθώ;

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

 

Επειδή την έκανα πριν μερικές μέρες την διαδικασία ακολούθησε πρώτα αυτό για να κάνει downgrade στην 131

 

 

Και μετά ακολούθησε αυτό το βίντεο για να περάσεις google services. Δουλεύει σωστά.

 

 

Μόνο μία παρατήρηση. Από το 7ο λεπτό και μετά δεν φτάνει να κάνεις σωστά τα βήματα για να δουλέψει. Πρέπει να τα επαναλάβεις ξανά και ξανά μέχρι το play store να δουέψει σωστά. Δεν υπάρχει ακριβής αριθμός που πρέπει να κάνεις αυτή την διαδικασία. Εμένα μου πήρε 4-5 φορές μέχρις ότου να δουλέψει σωστά. Οπότε κάνεις συνέχεια το ίδο και κάποια στιγμή δουλέυει σωστά. Ένας φίλος προηγουμένος έχει γράψει λίγο καλύτερα τι πρέπει να κάνεις από το 7ο λεπτό του βίντεο και μετά οπότε το παραθέτω εδώ όπως το έγραψε.

 

Από το 7:00 και μετά. Θα κάνεις εγκατάσταση το 9 Google play services θα ανοίξεις play store θα εγκαταστήσεις κάτι. Θα πας στις εφαρμογές και θα απεγκαταστησεις τα Google play services. Αμέσως μετά θα εγκαταστήσεις το 10 fix και θα ξανατρεξεις play store. Μετά θα πας στις εφαρμογές και θα διαγράψεις τη μνήμη του Google services framework. Θα κάνεις επανεκκίνηση της συσκευής. Μόλις ανοίξει τρέχεις πάλι play store. Κλείνεις play store και κάνεις ξανά απεγκατασταση το google play services, και ξαναβάζεις το 9. Θα χρειαστεί να το κάνεις ξανά και ξανά.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος με Google services είναι ασφαλές να περάσω την τελευταία αναβάθμιση την 176;

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, αύριο χτυπάω παραγγελία p40pro στα 520€ & δίνοντας το άψογο p30pro 350€ νομίζω ότι μου βγαίνει καλά. Έχω μερικές ερωτήσεις 1. Πρέπει να προσέξω κάτι ανοίγοντας το σε περίπτωση που θέλω να περάσω g services 2. Κάνοντας κλώνο τα περνάει όλα πλιν ότι έχει να κάνει με Google φαντάζομαι ε?

 

Αν έχει κάποιος αυτή την θήκη

https://www.bestprice.gr/item/2156083192/uag-plasma-ash-smoke.html??qid=3pKfM2u2mTe_97f6d&seq=1&qo=uag+p40pro&from=search

 

& ψήνεται να την πουλήσει από Αττική ας μου στείλει pm.

 

Τώρα με το lockdown δεν μπορώ να πάω να βάλω & γυαλί ρε γμτ.

 

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων sorry για τις πολλές ερωτήσεις.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, αύριο χτυπάω παραγγελία p40pro στα 520€ & δίνοντας το άψογο p30pro 350€ νομίζω ότι μου βγαίνει καλά. Έχω μερικές ερωτήσεις 1. Πρέπει να προσέξω κάτι ανοίγοντας το σε περίπτωση που θέλω να περάσω g services 2. Κάνοντας κλώνο τα περνάει όλα πλιν ότι έχει να κάνει με Google φαντάζομαι ε?

 

Αν έχει κάποιος αυτή την θήκη

https://www.bestprice.gr/item/2156083192/uag-plasma-ash-smoke.html??qid=3pKfM2u2mTe_97f6d&seq=1&qo=uag+p40pro&from=search

 

& ψήνεται να την πουλήσει από Αττική ας μου στείλει pm.

 

Τώρα με το lockdown δεν μπορώ να πάω να βάλω & γυαλί ρε γμτ.

 

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων sorry για τις πολλές ερωτήσεις.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Θα βάλεις το κόσμημα σε αυτή την θήκη;

 

Στάλθηκε από το P40 lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, αύριο χτυπάω παραγγελία p40pro στα 520€ & δίνοντας το άψογο p30pro 350€ νομίζω ότι μου βγαίνει καλά. Έχω μερικές ερωτήσεις 1. Πρέπει να προσέξω κάτι ανοίγοντας το σε περίπτωση που θέλω να περάσω g services 2. Κάνοντας κλώνο τα περνάει όλα πλιν ότι έχει να κάνει με Google φαντάζομαι ε?

 

Αν έχει κάποιος αυτή την θήκη

https://www.bestprice.gr/item/2156083192/uag-plasma-ash-smoke.html??qid=3pKfM2u2mTe_97f6d&seq=1&qo=uag+p40pro&from=search

 

& ψήνεται να την πουλήσει από Αττική ας μου στείλει pm.

 

Τώρα με το lockdown δεν μπορώ να πάω να βάλω & γυαλί ρε γμτ.

 

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων sorry για τις πολλές ερωτήσεις.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

γυαλι tmax βαλε και μια θηκη huawei silicone βαλε ..οχι τετοιες θηκες το κινητο το κανουν ασχημο

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος με Google services είναι ασφαλές να περάσω την τελευταία αναβάθμιση την 176;

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Bαλε αφοβα σε αυτην είμαι

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P40 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...