Jump to content

Huawei P40 Pro


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει τρόπος οι εφαρμογές που είναι απο Apkpure να κάνουν αυτόματα update; Γιατί τώρα κανεις update all αλλά μετά χρειάζεται μια μια χειροκίνητα η εγκατάσταση .
:alien:
Link to comment
Share on other sites

Update

Τελικά κατάφερα να περάσω gms με τον τρόπο του Ernesto. Προς το παρόν δουλεύουν Play store, YouTube, Google photos, Gmail και chrome, με login εννοείται. Θα ενημερώσω αν κάτι πάει στραβά το επόμενο διάστημα..

Edited by Milkyway
Samsung Galaxy S8+
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις - - - - > περισσότερες συνδεσεις---> ιδιωτικός διακομιστής DNS - - - - - > διαμόρφωση ρυθμίσεων ιδιωτικού διακομιστή DNS και βάλε αυτο

dns.adguard.com αποθήκευση επανεκκίνηση. Και πες αν είναι καλύτερα στο θέμα διαφημίσεων. Έτσι το έχω στο mate 20 Pro και έχω δει μεγάλη διαφορά

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μια χαρά κόβει τις διαφημίσεις, έχεις διαπιστώσει κανένα πρόβλημα με αυτή τη ρύθμιση; στα xiaomi που την είχα κολλούσε πολλές φορές και δεν κατέβαζε data ούτε με WiFi ούτε με δεδομένα κινητής, επίσης βλέπω εδώ και κάποιους μήνες δεν έχω ειδοποιήσεις από τα γενέθλια φίλων στο Facebook αν θυμάμαι ξεκίνησε με το p30 που είχα, τα ίδια με xiaomi mi note 10 και συνεχίζει με το P40 lite, ενδιάμεσα δούλεψα για δύο μέρες ένα Samsung s10 plus και εκεί εμφανίστηκαν, πολύ περίεργη συμπεριφορά

 

Στάλθηκε από το P40 lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

1 χρόνο που έχω τώρα το mate 20 Pro ποτέ δεν αντημετωπησα κανένα θέμα.

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Βρήκα ένα πρόβλημα,δεν μπορούσε να κάνει update στο messenger, μόλις έβαλα αυτόματο έκανε κανονικά και μετά ξανά ενεργοποίησα το dns adgaurd

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ε καλά όταν λέμε διαφημίσεις μιλάμε γιαυτη στο appgallery των 3 δευτερολέπτων. Δεν βλέπω λόγο να βάλεις dns. Αν περάσεις τα gms κατεβάζεις εφαρμογές από play store έτσι και αλλιώς, οπότε διαφημίσεις δεν βλέπεις. Edited by Milkyway
Samsung Galaxy S8+
Link to comment
Share on other sites

Ε καλά όταν λέμε διαφημίσεις μιλάμε γιαυτη στο appgallery των 3 δευτερολέπτων. Δεν βλέπω λόγο να βάλεις dns. Αν περάσεις τα gms κατεβάζεις εφαρμογές από play store έτσι και αλλιώς, οπότε διαφημίσεις δεν βλέπεις.
Βλέπεις στους browser

 

Στάλθηκε από το P40 lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βλέπεις στους browser

 

Στάλθηκε από το P40 lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αα οκ. Νόμιζα ότι μιλάγαμε για τις διαφημίσεις του ίδιου του λειτουργικού.

Πάντως μέχρι τώρα δουλεύουν σχεδόν όλα καλά. Προς το παρόν δεν δουλεύει το "ok google" , αλλά δουλεύει κανονικά πατώντας παρατεταμένα το home button. Επίσης δεν δουλεύουν οι ανέπαφες συναλλαγές. Ένα θετικό που δεν περίμενα είναι ότι δουλεύει το αυτόματο backup στο Google photos!

Samsung Galaxy S8+
Link to comment
Share on other sites

θα ακολουθησεις αυτον εδω τον οδηγο..ειναι δοκιμασμενα 100% και απο εμενα και τα παιρναω και σε φιλους.

πρωτα κανουμε downgrade στην 131 για (p40 pro)

δες προσεκτικα τι κανει..ειναι πολυ ευκολο να κανουμε downgrade με suite proxy και μετα με το hi suite 10.1.0.550_ove(αυτη η εκδοση ειναι τροποποιημενη)

το LZ play(G)εχουμε πει απο την 136 και πανω δεν υποστηριζεται γι αυτο κανουμε down grade στην 131

 

και μετα περναμε τα service με αυτο το βιντεο μικρης διαρκειας δουλευουν σωστα!

δεν μου περνανε τα google με τιποτα
Link to comment
Share on other sites

δεν μου περνανε τα google με τιποτα

Σε ποιο βήμα κολλάς? Έκανες downgrade? Πέρασες το lzplay? Η απλά έχεις τις ειδοποιήσεις?

Samsung Galaxy S8+
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα κολλούσε πολύ ο server...3 ώρες ήμουν στο 30%... κόλλησε...

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο βήμα κολλάς? Έκανες downgrade? Πέρασες το lzplay? Η απλά έχεις τις ειδοποιήσεις?

ειμαι στην 131 κανονικα αλλα μου βγαζει ολο τις ειδοποιησεις

Link to comment
Share on other sites

ειμαι στην 131 κανονικα αλλα μου βγαζει ολο τις ειδοποιησεις

 

Κάνε συνέχεια τα 3 τελευταία βήματα. Κάποια στιγμή θα τα βρείτε και θα σταματήσει. Εγώ το έκανα 6-7 φορές...

Samsung Galaxy S8+
Link to comment
Share on other sites

Κάνε συνέχεια τα 3 τελευταία βήματα. Κάποια στιγμή θα τα βρείτε και θα σταματήσει. Εγώ το έκανα 6-7 φορές...

 

απο ποιο λεπτο στο βιντεο μπορεις να μου πεις γιατι εχω ζαληστη τωρα χαχαχαχα ουφφφφφφφ

Link to comment
Share on other sites

Από το 7:00 και μετά. Θα κάνεις εγκατάσταση το 9 Google play services θα ανοίξεις play store θα εγκαταστήσεις κάτι. Θα πας στις εφαρμογές και θα απεγκαταστησεις τα Google play services. Αμέσως μετά θα εγκαταστήσεις το 10 fix και θα ξανατρεξεις play store. Μετά θα πας στις εφαρμογές και θα διαγράψεις τη μνήμη του Google services framework. Θα κάνεις επανεκκίνηση της συσκευής. Μόλις ανοίξει τρέχεις πάλι play store. Κλείνεις play store και κάνεις ξανά απεγκατασταση το google play services, και ξαναβάζεις το 9. Θα χρειαστεί να το κάνεις ξανά και ξανά. Edited by Milkyway
Samsung Galaxy S8+
Link to comment
Share on other sites

Από το 7:00 και μετά. Θα κάνεις εγκατάσταση το 9 Google play services θα ανοίξεις play store θα εγκαταστήσεις κάτι. Θα πας Σταλός εφαρμογές και θα απεγκαταστησεις τα Google play services. Αμέσως μετά θα εγκαταστήσεις το 10 fix και θα ξανατρεξεις play store. Μετά θα πας στις εφαρμογές και θα διαγράψεις τη μνήμη του Google services framework. Θα κάνεις επανεκκίνηση της συσκευής. Μόλις ανοίξει τρέχεις πάλι play store. Κλείνεις play store και κάνεις ξανά απεγκατασταση το google play services, και ξαναβάζεις το 9. Θα χρειαστεί να το κάνεις ξανά και ξανά.

 

σε ευχαριστω πολυ αδερφεεεεεε για να δουμεεεεε. ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ οντως οπως μου τα ειπες αδερφε παιδια πρεπει να εχουμε υπομονη και ολα θα γινουν. τωρα μπορω να κανω και ανβαθμησει στην 154

Edited by corolla001975
Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση κάνεις κανονικά στην 154. Αλλά καλό θα ήταν να απενεργοποιήσεις την αυτόματη αναβάθμιση. Γιατί η επόμενη μπορεί να έχει θέματα με Google. Καλό είναι να περιμένουμε επιβεβαίωση πρίν αναβαθμίσουμε από δω και πέρα.
Samsung Galaxy S8+
Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστω........ το μονο προβλημα εχω στο συγχρονησμο στις επαφες δεν συγχρονιζει γιατι αραγε? Edited by corolla001975
Link to comment
Share on other sites

θα ακολουθησεις αυτον εδω τον οδηγο..ειναι δοκιμασμενα 100% και απο εμενα και τα παιρναω και σε φιλους.

πρωτα κανουμε downgrade στην 131 για (p40 pro)

δες προσεκτικα τι κανει..ειναι πολυ ευκολο να κανουμε downgrade με suite proxy και μετα με το hi suite 10.1.0.550_ove(αυτη η εκδοση ειναι τροποποιημενη)

το LZ play(G)εχουμε πει απο την 136 και πανω δεν υποστηριζεται γι αυτο κανουμε down grade στην 131

 

και μετα περναμε τα service με αυτο το βιντεο μικρης διαρκειας δουλευουν σωστα!

 

Επειδή με τρώει το χεράκι μου να δοκιμάσω να περάσω gms απλά ακολουθάω κατά γράμμα τα δύο βιντεάκια? Υπάρχει κάτι άλλο που πρέπει να προσέξω? Ν φανταστώ ότι ότι αρχεία έχω στο τηλέφωνο πρέπει να τα σώσω γιατί σβήνονται τα πάντα, σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή με τρώει το χεράκι μου να δοκιμάσω να περάσω gms απλά ακολουθάω κατά γράμμα τα δύο βιντεάκια? Υπάρχει κάτι άλλο που πρέπει να προσέξω? Ν φανταστώ ότι ότι αρχεία έχω στο τηλέφωνο πρέπει να τα σώσω γιατί σβήνονται τα πάντα, σωστά?

Σωστά , πάρε backup τα αρχεία σου

Για τη διαδικασία θέλει υπομονή απ ότι φαίνεται , δες και το χθεσινό βιντεάκι

Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστω........ το μονο προβλημα εχω στο συγχρονησμο στις επαφες δεν συγχρονιζει γιατι αραγε?

 

θα πας ρυθμισεις,εφαρμογες,πανω ψηλα τρεις τελιτσες θα πατησεις και θα επιλεξεις εμφανιση διεργασιων συστηματος και θα ψαξεις να βρεις και να καταργησεις το apk (συγχρονισμος επαφων google)μολις το καταργησεις θα πας εδω και θα κατεβασεις εκει που λεει https://forum.xda-developers.com/huawei-p40-pro/help/google-contacts-calendar-syncing-t4148967/page3

 

(this one) (version 4.4.4)

το κανεις εγκατασταση και δοκιμασε να κανεις συγχρονισμο τωρα

100% work

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Με πέρασμά google δουλεύουν τα πάντα;

Αν οχι τι δεν δουλεύει.

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Με πέρασμά google δουλεύουν τα πάντα;

Αν οχι τι δεν δουλεύει.

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν δουλευουν τα push notification που στηριζονται σε gms.

 

Προσωπικά δεν μου δούλευαν τα παρακάτω

- Οταν εστελνα απο το pc διεύθυνση στο google maps δεν ερχόταν στο κινητό

- Οταν εστελνα απο το pc διεύθυνση ιστοσελίδας (chrome) δεν ερχόταν στο κινητό

- Δεν ερχόταν ειδοποίηση αν υπήρχε νέα σύνδεση του google λογαριασμού μου σε άλλο κινητό

- Στο skype δεν μου εμφανιζε κλήσεις αν δεν ήμουν μέσα στην εφαρμογή

 

Στα υπόλοιπα δεν είχε διαφορές η χρήση μου (gmaps, chrome, gphotos, messenger, viber, facebook, instagram, flickr, telegram κλπ)

 

Υ.Γ. Στο viber, για να τραβήξεις τα παλιά σου μηνύματα έπρεπε να τα περάσεις στο dropbox καθώς δεν χρησιμοποιεί το cloud της google.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα και εγώ GMS επιτέλους. Η αλήθεια είναι ότι η διαδικασία δεν είναι δίσκολη απλά αυτό που δεν επισημαίνεται πολύ καθαρά είναι ότι από 7ο λεπτό του 2ου βίντεο που περνάς τα 10 αρχεία με την σειρά από ένα σημείο και μετά δεν φτάνει να κάνεις απλά σωστά την διαδικασία. Πρέπει να την επαναλάβεις ξανά και ξανά μέχρι το Play Store να δουλέψει σωστά. Και αυτό απαιτεί να κάνει μία κυκλική διαδιακσία μπορεί και πάνω από 5 φορές. Απλά το αναφέρω γιατί και εγώ την πάτησα και μέχρι να το κατανοήσω μου πήρε κάποια ώρα.

 

Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω τώρα που έχω GMS υπάρχει κάποιο email app που να δουλεύουν τα push notifications? Γιατί to gmail app που δοκίμασα δεν δουλεύει. Ή πρέπει να πάω πάλι σε μία λύση όπως το bluemail?

 

Και δεύτερη ερώτηση. Τώρα που έκανα όλη την διαδικασία μπορώ να κάνω update στην 154 ή πρέπει να μείνω στην 131 που έκανα downgrade?

 

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P40 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...