Jump to content

Huawei P40 Pro


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για αυτό είπα "έφτασε". Το θεμα ειναι αν τα συγκριτικα στοιχεια που έχουν ειναι μετα το update του p40 pro ή οχι.

 

Κατα τα άλλα, σίγουρα δεν είναι η φωτεινότερη οθόνη.

 

Το σημαντικό είναι να φαίνεται καλά στον ήλιο. Έχετε γενικά θέμα στην έντονη ηλιοφάνεια ;

Link to comment
Share on other sites

Το σημαντικό είναι να φαίνεται καλά στον ήλιο. Έχετε γενικά θέμα στην έντονη ηλιοφάνεια ;

 

Αν σε ημέρα ηλιοφάνειας ο ήλιος πέφτει απευθειας στην οθονη (πχ τον εχεις απο πισω σου αλλα δεν κανει σκια το σώμα σου), αν φοράς γυαλιά ηλίου θα έχεις μεγάλο πρόβλημα. Από την άλλη, χωρίς γυαλιά βλέπεις τόσο ώστε απλά να κάνεις τη δουλειά σου.

 

Βασικά θα παίξει ρολο και η προστασία που θα βάλεις και πόσο θαμπώνει. Εγώ το είχα χωρίς.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Αν σε ημέρα ηλιοφάνειας ο ήλιος πέφτει απευθειας στην οθονη (πχ τον εχεις απο πισω σου αλλα δεν κανει σκια το σώμα σου), αν φοράς γυαλιά ηλίου θα έχεις μεγάλο πρόβλημα. Από την άλλη, χωρίς γυαλιά βλέπεις τόσο ώστε απλά να κάνεις τη δουλειά σου.

 

Βασικά θα παίξει ρολο και η προστασία που θα βάλεις και πόσο θαμπώνει. Εγώ το είχα χωρίς.

Μια ζελατίνα που εχει πάνω στην οθόνη εργοστασιακή την έχεις ή την έχεις αφαιρέσει ;

Link to comment
Share on other sites

Μια ζελατίνα που εχει πάνω στην οθόνη εργοστασιακή την έχεις ή την έχεις αφαιρέσει ;

 

Όχι χωρίς ζελατίνα ήταν όσο το κράτησα.

Link to comment
Share on other sites

Και δεν σου έχει γρατζουνιστει ;

 

Το κινητό όταν το έδωσα ήταν δύο μηνών. Όχι δεν είχε κάτι. Ούτε καν αραχνια. Βέβαια το πρόσεχα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα με την εφαρμογή της Τράπεζας Πειραιώς τι γίνεται την winbank mobile μπαίνω να την κατεβάσω από την ιστοσελίδα της Πειραιώς μου ανοίγει το Huawei Store αλλά δεν μπορώ να κάνω εγκατάσταση
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά...μετά από πολύ καιρό ξαναγράφω...και θελω την βοήθεια σας...

Υπάρχει κάποιος Θεσσαλονίκη δυτικά κατά προτίμηση να με βοηθήσει να βάλω τα play storeστο p40pro...

 

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σας....

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολλή σκέψη το πήρα απόφαση και το παρήγγειλα. Ασημένιο ματ στα 560 ευρώ. Ελπίζω σε άρση μέτρων μετά τις γιορτές, αν όχι ελπίζω μέχρι τότε να έχω προσαρμοστεί. Το θετικό είναι ότι δεν χρησιμοποιώ Gmail, calendar, drive hangouts. Αλλά θα μου λείψει το Google photos και η ευκολία συγχρονισμού τών επαφών. Θα δείξει. Edited by Milkyway
Samsung Galaxy S8+
Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολλή σκέψη το πήρα απόφαση και το παρήγγειλα. Ασημένιο ματ στα 560 ευρώ. Ελπίζω σε άρση μέτρων μετά τις γιορτές, αν όχι ελπίζω μέχρι τότε να έχω προσαρμοστεί. Το θετικό είναι ότι δεν χρησιμοποιώ Gmail, calendar, drive hangouts. Αλλά θα μου λείψει το Google photos και η ευκολία συγχρονισμού τών επαφών. Θα δείξει.

 

HiSuite & back up μέσω υπολογιστή ανά εβδομάδα, ... μόλις το παραλάβω, λέω εγώ να κάνω...

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολλή σκέψη το πήρα απόφαση και το παρήγγειλα. Ασημένιο ματ στα 560 ευρώ. Ελπίζω σε άρση μέτρων μετά τις γιορτές, αν όχι ελπίζω μέχρι τότε να έχω προσαρμοστεί. Το θετικό είναι ότι δεν χρησιμοποιώ Gmail, calendar, drive hangouts. Αλλά θα μου λείψει το Google photos και η ευκολία συγχρονισμού τών επαφών. Θα δείξει.

 

560 απο που φιλε μου?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά.. το appgallery έχει I banking των τραπεζών και αν δουλεύουν σωστά?? γενικά αξίζει χωρίς Google service? έχω p30 pro και σκέφτομαι να πάω στο p40 pro..
Link to comment
Share on other sites

Για δοκιμάστε αυτό για να περάσετε τα Google servis στα κινητά. Εγώ δυστυχώς είχα Huawei του 2020 αλλά το πούλησα για αυτό το λόγο και δεν ξέρω κατά πόσο δουλεύει Το Googlefier, αποτελεί έναν ανεπίσημο GMS installer από μέλος του XDA. Παρέχει εύκολο τρόπο εγκατάστασης βήμα βήμα των GMS και των Google apps στη Huawei ή Honor συσκευή σου χωρίς να χρειαστεί να συνδέσεις ένα PC. Μόλις εγκατασταθεί, δώσε στην εφαρμογή όλα τα απαραίτητα permissions και στη συνέχεια ακολούθησε τα βήματα για να πάρεις τα GMS στο smartphone σου.. Απο/techmaniacs.gr
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος που έχει εφαρμογή της Πειραιώς και εθνικής μόνο, να μας πει αν δουλεύουν κανονικά;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόνο το ebanking της Eurobank δουλεύω και δουλεύει καλά. Δυστηχώς έχουν αφαιρέσει εντελώς την λειτουργεία NFC payments γιατί από ότι φαίνεται είχαν πρόβλημα να την κάνουν να δουλέψει σωστά. Μακάρι στο μέλλον να την ξαναβάλουν.

 

Όσον αφορά γενικά τα Google Services αν δεν χρειάζεσαι κάτι που σε αναγκάζει να συνδεθείς σε κάποια υπηρεσία της Google δεν έχει κανένα πρόβλημα το κινητό. Εναλλακτικές υπάρχουν είτε τρέχοντας κάποια προγράματα μέσω browser και βγάζοντας συντομεύσεις στην επιφάνεια εργασίας είτε κατεβάζοντας κάποια εφαρμογή από 3rd party store όπως apkpure και aptoide.

 

Εγώ από καμιά 30αριά εφαρμογές που χρησιμοποιούσα μόνο μία μου λείπει καθώς δεν τρέχει καθόλου χωρίς google services και δεν έχει διαθέσιμη web based εφαρμογή για να την τρέξω μέσω browser. Με όλες τις υπόλοιπες κάνω την δουλειά μου άνετα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος που έχει εφαρμογή της Πειραιώς και εθνικής μόνο, να μας πει αν δουλεύουν κανονικά;

 

Η εφαρμογή της εθνικής δεν μου βγάζει ειδοποίηση σε κάθε συναλλαγή, δεν ξέρω αν σε άλλους είναι κανονικά...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Είμαι και εγώ μέσα στους αναποφασιστους. Σήμερα έπεσε στην αντίληψη μου, ένας νέος και πιο ευκολος τρόπος για να περαστούν τα GMS. Δεν ξέρω αν ενδιαφέρεται κάποιος για να προσπαθήσει και να μας πει εντυπώσεις. Το link είναι από xda.

https://www.xda-developers.com/googlefier-easily-install-gms-huawei-honor-devices/amp/?__twitter_impression=true

Υγ γράφει ότι δεν πρέπει να έχει περαστεί το emui 11 και ότι αν έχεις περάσει με άλλον τρόπο τα GMS πρέπει να κάνεις reset.

Link to comment
Share on other sites

θα ακολουθησεις αυτον εδω τον οδηγο..ειναι δοκιμασμενα 100% και απο εμενα και τα παιρναω και σε φιλους.

πρωτα κανουμε downgrade στην 131 για (p40 pro)

δες προσεκτικα τι κανει..ειναι πολυ ευκολο να κανουμε downgrade με suite proxy και μετα με το hi suite 10.1.0.550_ove(αυτη η εκδοση ειναι τροποποιημενη)

το LZ play(G)εχουμε πει απο την 136 και πανω δεν υποστηριζεται γι αυτο κανουμε down grade στην 131

 

και μετα περναμε τα service με αυτο το βιντεο μικρης διαρκειας δουλευουν σωστα!

Edited by ernesto1983
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή της εθνικής δεν μου βγάζει ειδοποίηση σε κάθε συναλλαγή, δεν ξέρω αν σε άλλους είναι κανονικά...
Αυτό ξέρω κι εγώ δυστυχώς...ευχαριστώ

Ήταν ένας από τους λόγους που το έδωσα.

 

Sent from my SM-T970 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δυστυχώς το πάλεψα χτες αλλά δεν κατάφερα να περάσω gms. Πάντως με το Phone clone πέρασαν σχεδόν όλα ( 112 απο τις 122 εφαρμογές, επαφές, μηνύματα, ιστορικό κλήσεων). Στον υπολογιστή πέρασα όλους τούς κωδικούς και bookmarks από Chrome σε Mozilla και χρησιμοποιώ αυτόν τώρα. Facebook messenger, whatsapp, Signal, outlook δουλεύουν κανονικά. Το YouTube vanced δουλεύει κανονικά με login. Προς το παρών η μόνη δυσκολία ηταν να μεταφέρω τα μηνύματα του whatsapp! Απο τράπεζες η revolut και Ν26 δουλεύουν κανονικά ( οι άλλες δεν ξέρω δεν χρησιμοποιώ)..

Το κινητό για τη τιμή που έχει φτάσει είναι ληστεία εννοείται. Κάμερα απίστευτη με τρομερό δυναμικό πεδίο, οι νυχτερινές ειναι καλύτερες απο μια παλιά Samsung mirrorless που έχω. Σαν λειτουργικό άριστο αλλά θέλει χρόνο προσαρμογής. Έχει κανονικά app drawer δεν καταλαβαίνω γιατί όλοι λενε το αντίθετο, αλλά έτσι και αλλιώς για όποιον θέλει ο nova δουλεύει κανονικά. Όσο αφορά τις εφαρμογές, το app gallery είναι φτωχό σαν τα παλιά καλά Windows Phones.. Το petal search δουλεύει πολύ καλά για να βρεις ότι εφαρμογή θες αλλά σίγουρα δεν είναι και ο πιο ασφαλής τρόπος να τις κατεβάζεις αοο τρίτα stores. Το ηχείο είναι μέτριο ( του s8 plus μου είναι καλύτερο) το ακουστικό ειναι καλό. Διαφημίσεις έχει άλλα το ήξερα. Ειναι ενα κινητό για άτομα που έχουν μια εμπειρία και μεράκι για ψάξιμο. Δεν κάνει για κάποιον που θέλει ενα τηλέφωνο που απλά περνάς Google account και είσαι έτοιμος.

Edited by Milkyway
Samsung Galaxy S8+
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δυστυχώς το πάλεψα χτες αλλά δεν κατάφερα να περάσω gms. Πάντως με το Phone clone πέρασαν σχεδόν όλα

Με ποια μέθοδο; Συνέχεια βλέπω βιντεακια για να προετοιμάζομαι, οι περισσότεροι λένε πρώτα firmware downgrade και μετα τα υπόλοιπα...

Να χρησιμοποιήσω Phone Clone ή Hisuite καλύτερα για αντίγραφο από Ρ20 pro;

Link to comment
Share on other sites

Με ποια μέθοδο; Συνέχεια βλέπω βιντεακια για να προετοιμάζομαι, οι περισσότεροι λένε πρώτα firmware downgrade και μετα τα υπόλοιπα...

Να χρησιμοποιήσω Phone Clone ή Hisuite καλύτερα για αντίγραφο από Ρ20 pro;

 

Με τη τελευταία που βγήκε googlefier. Πέρασαν ολα αλλά δεν κατάφερα να ξεφορτωθώ τις ειδοποιήσεις για τα google services. Για το hisuite δεν ξέρω δεν το δοκιμασα, το phone clobe ήταν εξαιρετικό.. Το μόνο ίσως αρνητικό είναι ότι αν έχεις πολλά δεδομένα να μεταφέρεις θέλει αρκετό χρόνο γιατί χρησιμοποιεί wifi.

Samsung Galaxy S8+
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μαγκες,,σαν κατοχος Mate 20pro για 2 χρονια κοντα,,ειμαι απολυτα ευχαριστημενος σε ολα,,αλλα ξερετε ολοι οτι ποτε δεν σταματαει η θεληση για το επομενο! εχοντας δει τα αρχικα του mate 40 pro και τιμες υψηλες,,τι λετε,,αξιζει μεταφορα στο p40 pro?δεν μιλαω για gsm,μιλαω για all arount συσκευη.,μπαταρια ηχο καμερα οθονη,,υπαρχουν εντονες διαφορες για να μεταπηδησω? θα βοηθουσε αν απαντουσαν και κατοχοι που εχουν περασει απο mate 20 pro! ευχαριστω

 

ΥΓ:αλλαχτηκε πριν κανα 2μηνο οθονη και μπαταρια οποτε ειναι σαν να το ανοιγω τωρα η συσκευη

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δυστυχώς το πάλεψα χτες αλλά δεν κατάφερα να περάσω gms. Πάντως με το Phone clone πέρασαν σχεδόν όλα ( 112 απο τις 122 εφαρμογές, επαφές, μηνύματα, ιστορικό κλήσεων). Στον υπολογιστή πέρασα όλους τούς κωδικούς και bookmarks από Chrome σε Mozilla και χρησιμοποιώ αυτόν τώρα. Facebook messenger, whatsapp, Signal, outlook δουλεύουν κανονικά. Το YouTube vanced δουλεύει κανονικά με login. Προς το παρών η μόνη δυσκολία ηταν να μεταφέρω τα μηνύματα του whatsapp! Απο τράπεζες η revolut και Ν26 δουλεύουν κανονικά ( οι άλλες δεν ξέρω δεν χρησιμοποιώ)..

 

Το κινητό για τη τιμή που έχει φτάσει είναι ληστεία εννοείται. Κάμερα απίστευτη με τρομερό δυναμικό πεδίο, οι νυχτερινές ειναι καλύτερες απο μια παλιά Samsung mirrorless που έχω. Σαν λειτουργικό άριστο αλλά θέλει χρόνο προσαρμογής. Έχει κανονικά app drawer δεν καταλαβαίνω γιατί όλοι λενε το αντίθετο, αλλά έτσι και αλλιώς για όποιον θέλει ο nova δουλεύει κανονικά. Όσο αφορά τις εφαρμογές, το app gallery είναι φτωχό σαν τα παλιά καλά Windows Phones.. Το petal search δουλεύει πολύ καλά για να βρεις ότι εφαρμογή θες αλλά σίγουρα δεν είναι και ο πιο ασφαλής τρόπος να τις κατεβάζεις αοο τρίτα stores. Το ηχείο είναι μέτριο ( του s8 plus μου είναι καλύτερο) το ακουστικό ειναι καλό. Διαφημίσεις έχει άλλα το ήξερα. Ειναι ενα κινητό για άτομα που έχουν μια εμπειρία και μεράκι για ψάξιμο. Δεν κάνει για κάποιον που θέλει ενα τηλέφωνο που απλά περνάς Google account και είσαι έτοιμος.

 

Διαφημίσεις έχει άλλα το ήξερα.

 

Ρυθμίσεις - - - - > περισσότερες συνδεσεις---> ιδιωτικός διακομιστής DNS - - - - - > διαμόρφωση ρυθμίσεων ιδιωτικού διακομιστή DNS και βάλε αυτο

dns.adguard.com αποθήκευση επανεκκίνηση. Και πες αν είναι καλύτερα στο θέμα διαφημίσεων. Έτσι το έχω στο mate 20 Pro και έχω δει μεγάλη διαφορά

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P40 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...