Jump to content

Huawei P40 Pro


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα στην ομάδα σήμερα παρέλαβα την κινητάρα αλλά έχω ένα θεματάκι κατέβασα το youtube vanced manager έκανα εγκατάσταση youtube vanced και micro g αλλά λέει there was a problem communicating with google servers τι πρέπει να κάνω για περάσει;

Διάβασε την σελίδα 27 και θα σου δουλέψει όπως και εμένα.

:alien:
Link to comment
Share on other sites

Διάβασε την σελίδα 27 και θα σου δουλέψει όπως και εμένα.

Δεν δούλεψε προσπάθησα.

Link to comment
Share on other sites

Κατοχος P20 pro. Να παω στο P40; αξιζει η αλλαγη; , μπορει να μου πει καποιος οτι βρισκεις τις εφαρμογες με τον επισημο τροπο; (e-banking, social apps, ) Edited by johnnis
Link to comment
Share on other sites

Δεν δούλεψε προσπάθησα.

Ξήλωσε την παλιά που έχεις βάλει να είναι καθαρό και πέρασε το από τη αρχή ,πριν δέκα μέρες το έβαλα μια χαρά δουλεύει .

:alien:
Link to comment
Share on other sites

Ξήλωσε την παλιά που έχεις βάλει να είναι καθαρό και πέρασε το από τη αρχή ,πριν δέκα μέρες το έβαλα μια χαρά δουλεύει .

Δοκίμασα τα πάντα δεν κάνει log in με τίποτα την τελευταία έβαλα δοκίμασα και πιο παλιά η παλιά φορτώνει φορτώνει και μένει εκεί.

 

edit***

μετά από πολλές φορές να συνδεθώ συνδέθηκε επιτέλους μία μέρα ολόκληρη προσπαθούσα

Edited by Tasos12koufales
Link to comment
Share on other sites

Ξεκινησε ανα χωρες το emui 11 ..μαλαισια,φιλιππινες!λογικα απο αυριο θα ερθει
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Κατοχος P20 pro. Να παω στο P40; αξιζει η αλλαγη; , μπορει να μου πει καποιος οτι βρισκεις τις εφαρμογες με τον επισημο τροπο; (e-banking, social apps, )

 

εκανα τη μεταβαση την δευτερα. εχω βρει τα παντα χωρις να χρειαστει να βαλω google apps....αν διαθετεις το ποσο το μηχανημα ειναι πραγματικο κοσμημα

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

εκανα τη μεταβαση την δευτερα. εχω βρει τα παντα χωρις να χρειαστει να βαλω google apps....αν διαθετεις το ποσο το μηχανημα ειναι πραγματικο κοσμημα

 

Και εγώ στην ίδια θέση είμαι... θα πάρω φίλου ψείρα, οπότε θα είναι κομπλέ η συσκευή, αρκεί να της φερθούν κομψά από Γερμανία - Ελλάδα, χαίρομαι που διαβάζω θετικά σχόλια, ειδικά όσων ήταν στη θέση μου (Ρ 20 pro - P40 pro)

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ στην ίδια θέση είμαι... θα πάρω φίλου ψείρα, οπότε θα είναι κομπλέ η συσκευή, αρκεί να της φερθούν κομψά από Γερμανία - Ελλάδα, χαίρομαι που διαβάζω θετικά σχόλια, ειδικά όσων ήταν στη θέση μου (Ρ 20 pro - P40 pro)

 

το p20pro ηταν το πρωτο huawei που πηρα και το λατρεψα 2 χρονια. ουτε ενα ψεγαδι. το κραταω για τον μεγαλο μου γιο για πρωτο τηλεφωνο που θα παρει στη ζωη του....του βαζω τον πηχη πολυ ψηλα νομιζω...

το 40 τωρα ειναι απιστευτο...μονο αυτο...

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

το p20pro ηταν το πρωτο huawei που πηρα και το λατρεψα 2 χρονια. ουτε ενα ψεγαδι. το κραταω για τον μεγαλο μου γιο για πρωτο τηλεφωνο που θα παρει στη ζωη του....του βαζω τον πηχη πολυ ψηλα νομιζω...

το 40 τωρα ειναι απιστευτο...μονο αυτο...

 

Και εμενα ειναι το πρωτο μου Huawei που με αφησε πολυ ευχαριστημένο γιαυτο και σκεφτομαι για το Ρ40, αλλα δεν θελω να μπλέξω με διαδικασιες περιεργες για να βαλω εφαρμογες που χρειαζομαι, γιαυτο και το ρωτησα.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τα google services θέλω να ρωτήσω τα εξής :

Εγώ χρησιμοποιώ τις εξής εφαρμογές : youtube, gmail, viber, what's up, facebook, messenger, google maps.

Απ' ότι είδα viber έχει στο Huawei store. Youtube υπάρχει το vanced. Με τα υπόλοιπα τι γίνεται ; Ειδικά το google maps.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τα google services θέλω να ρωτήσω τα εξής :

Εγώ χρησιμοποιώ τις εξής εφαρμογές : youtube, gmail, viber, what's up, facebook, messenger, google maps.

Απ' ότι είδα viber έχει στο Huawei store. Youtube υπάρχει το vanced. Με τα υπόλοιπα τι γίνεται ; Ειδικά το google maps.

 

Αν δεν περάσεις gms,τα Google maps μπορεις να τα εγκαταστησεις μεν απλά δεν θα έχει account.

 

Αντι gmail θα βάλεις αλλο app για το email σου. Τα υπόλοιπα δεν εχουν κανένα θεμα. Facebook, messenger εμενα δουλεύαν και χωρις gms (τα περνάς μέσω apkpure). What's up δεν δοκίμασα καθότι δεν έχω.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν περάσεις gms,τα Google maps μπορεις να τα εγκαταστησεις μεν απλά δεν θα έχει account.

 

Αντι gmail θα βάλεις αλλο app για το email σου. Τα υπόλοιπα δεν εχουν κανένα θεμα. Facebook, messenger εμενα δουλεύαν και χωρις gms (τα περνάς μέσω apkpure). What's up δεν δοκίμασα καθότι δεν έχω.

 

μια χαρα δουλευει το whats up

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ όλους για τις άμεσες απαντήσεις. Όπως καταλαβαίνετε έχω το p30 pro και σκέφτομαι μήπως και περάσω στο p40pro, εάν αξίζει τον κόπο δηλαδή. Και κάτι άλλο να σας ρωτήσω, παρατήρησα όταν έβαλα δίπλα-δίπλα τα δύο τηλέφωνα μου φάνηκε η οθόνη του p30 pro πιο φωτεινή από του p-40 pro. Αν και το βασικό για μένα είναι να μπορεί να φανεί σε κόντρα ήλιο. Με το p30 pro γενικά δεν είμαι πολύ ευχαριστημένος με τη ευκρίνεια της οθόνης στον ήλιο. Μήπως όμως το p40pro είναι καλύτερο στον κόντρα ήλιο ? Και τέλος θέλω να ρωτήσω σχετικά με την ανθεκτικότητα της οθόνης του p40pro το οποίο δυστυχώς από ότι βλέπω δεν έχει ούτε αυτό gorilla glass όπως και το p30 pro.
Link to comment
Share on other sites

μια χαρα δουλευει το whats up

Όλες οι εφαρμογές της Microsoft δεν έχουν κανένα πρόβλημα .

Η μόνη δυσκολία που έχω εγώ που χρησιμοποιώ δίδυμες εφαρμογές είναι του viber που δεν με αφήνει να βάλω δεύτερη, βέβαια και αυτό λύνεται σχετικά (υπάρχει θέμα στις ειδοποιήσεις ) με third part εφαρμογή .

What’s up, Messenger,Facebook έχουν δίδυμες εφαρμογές κανονικά.

:alien:
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ όλους για τις άμεσες απαντήσεις. Όπως καταλαβαίνετε έχω το p30 pro και σκέφτομαι μήπως και περάσω στο p40pro, εάν αξίζει τον κόπο δηλαδή. Και κάτι άλλο να σας ρωτήσω, παρατήρησα όταν έβαλα δίπλα-δίπλα τα δύο τηλέφωνα μου φάνηκε η οθόνη του p30 pro πιο φωτεινή από του p-40 pro. Αν και το βασικό για μένα είναι να μπορεί να φανεί σε κόντρα ήλιο. Με το p30 pro γενικά δεν είμαι πολύ ευχαριστημένος με τη ευκρίνεια της οθόνης στον ήλιο. Μήπως όμως το p40pro είναι καλύτερο στον κόντρα ήλιο ? Και τέλος θέλω να ρωτήσω σχετικά με την ανθεκτικότητα της οθόνης του p40pro το οποίο δυστυχώς από ότι βλέπω δεν έχει ούτε αυτό gorilla glass όπως και το p30 pro.

 

Το p30 pro είναι πιο φωτεινό.

 

p30 pro: auto-571 nits...auto max boost-605 nits

p40 pro: auto-425 nits...auto max boost-531 nits

Link to comment
Share on other sites

καλημερα. Ξέρει κάποιος αν μπορώ να ενεργοποιήσω στο netflix, hd και hdr περιεχόμενο?

Δυστυχώς η συσκευή αναφέρεται μόνο σε sd.

Ευχαριστώ.

 

Αυτό με ενδιαφέρει και εμένα παιδιά, που το σκέφτομαι σοβαρά για το κινητό.. Γνωρίζει κανείς από την ομάδα εδώ αν γίνεται κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Το p30 pro είναι πιο φωτεινό.

 

p30 pro: auto-571 nits...auto max boost-605 nits

p40 pro: auto-425 nits...auto max boost-531 nits

 

Σε άρθρο είχα διαβάσει ότι έφτασε τα 560 κάτι

Link to comment
Share on other sites

Σε άρθρο είχα διαβάσει ότι έφτασε τα 560 κάτι

 

Tα νουμερα μου βασιστηκαν στο gmsarena και αναφερουν πως το ξανα μετρησαν υστερα απο Firmware update οπου και τα 495nits εγιναν 531nits. Eχω διαβασει και εγω το review που του δινει 566nits, εχω διαβασει και επισης ενα αλλο που του δινει 590nits.

 

Πως προκυπτουν ολες αυτες οι διαφορες. ?

Ενας λογος μπορει να ειναι καποιο firmware update οπως ανεφερα.

 

Αλλος λογος μπορει να ειναι σε πιο προφιλ οθονης μετρησαν (ζωηρο φυσικο κλπ) Γιατι τα πιο καλιμπραρισμενα presets δινουν και χαμηλοτερες τιμες φωτεινοτητας συνηθως.

 

Ενας αλλος λογος ειναι το ιδιο το οργανο μετρησης. Οργανο απο οργανο εχει αποκλιση ή μπορει να ντριφταρει ο αισθητηρας π.χ. ενος κολοριμετρου. Μην ξεχναμε επισης και πως οθονη απο οθονη μπορει να εχει αποκλιση φωτεινοτητας.

 

Μην δωσεις βαση τοσο λοιπον στα νουμερα αυτα καθε αυτα (αφου καθε review δινει αποκλισεις) απλα μεινε στο γεγονος πως μεταξυ τους καταγραφεται διαφορά, με το p30 pro να εμφανιζεται πιο φωτεινο.

Αρα και η εντυπωση σου οταν τα ειδες ήταν σωστη.

Edited by nemaki
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα έχω παρατηρήσει ότι σε κάποιες εφαρμογές δεν έρχονται ειδοποιήσεις υπάρχει κάνα κόλπο να έρχονται;
Link to comment
Share on other sites

SOS κάτι ακόμα που παρατήρησα στην κάμερα όταν πάω στο βίντεο και κάνω zoom πάνω από 2x και ξεζουμάρω κάνει ένα τακ η κάμερα και το νιώθω σε όλο το κινητό αν μπορεί ας το δοκιμάσει κάποιος αν κάνει και το δικό του.

Μόνο στο βίντεο το κάνει.

Link to comment
Share on other sites

SOS κάτι ακόμα που παρατήρησα στην κάμερα όταν πάω στο βίντεο και κάνω zoom πάνω από 2x και ξεζουμάρω κάνει ένα τακ η κάμερα και το νιώθω σε όλο το κινητό αν μπορεί ας το δοκιμάσει κάποιος αν κάνει και το δικό του.

Μόνο στο βίντεο το κάνει.

Εγώ το δοκίμασα δεν έκανε κάτι τέτοιο αλλά ας μας πει και κανένας άλλος φίλος από εδώ

:alien:
Link to comment
Share on other sites

SOS κάτι ακόμα που παρατήρησα στην κάμερα όταν πάω στο βίντεο και κάνω zoom πάνω από 2x και ξεζουμάρω κάνει ένα τακ η κάμερα και το νιώθω σε όλο το κινητό αν μπορεί ας το δοκιμάσει κάποιος αν κάνει και το δικό του.

Μόνο στο βίντεο το κάνει.

 

Κι εμένα κάνει πάνω από 2x ένα πολύ μικρό τακ θεωρώ πως δεν είναι κάτι

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Πως προκυπτουν ολες αυτες οι διαφορες. ?

Ενας λογος μπορει να ειναι καποιο firmware update οπως ανεφερα.

 

Για αυτό είπα "έφτασε". Το θεμα ειναι αν τα συγκριτικα στοιχεια που έχουν ειναι μετα το update του p40 pro ή οχι.

 

Κατα τα άλλα, σίγουρα δεν είναι η φωτεινότερη οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P40 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...