Jump to content

Huawei P40 Pro


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παραμένει διαφήμιση, μην το βαφτιζουμε σαν πρόταση τώρα επειδή μπορεί την εφαρμογή αυτή να την έχει το appgallery.

Προφανώς και είναι κακό ότι το κάνει και η xiaomi αλλά όπως έγραψα στο προηγούμενο μήνυμα μου, υπάρχει επιλογή να τις απενεργοποιησεις μόνιμα και να μην ξαναδείς καμία διαφήμιση. Δεν είδα κάτι αντίστοιχο στο appgallery, κάθε φορά που το άνοιγα πάρε και μια διαφήμιση 5 δευτερολεπτων.

Όσες φορές έχω ανοίξει το playstore ποτέ δεν μου έχει πετάξει pop up διαφήμιση διάρκειας δευτερολεπτων σε ολόκληρη την οθόνη, ούτε free to play game να έπαιζα δηλαδή.

Να ναι καλά η Huawei που μου δίνει και την επιλογή να πατήσω Χ για να φύγει η διαφήμιση. Φαντάσου να πλήρωνα 1000 ευρώ για κινητό που ζητάει δηλαδή και να μην είχα αυτήν την επιλογη! :lol:

 

Το PlayStore σου τις εμφανιζει ως κατηγορια Διαφ.

Διακοπτης για τις προτασεις του Store υπαρχει αλλα σε Huawei συσκευη.

 

Τεσπα επειδη απ'οτι φαινεται ο σκοπος σου ειναι να δημιουργησεις μανουρα, αλλιως θα σταματουσες οταν πηρες την απαντηση σου, καλη συνεχεια.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Το PlayStore σου τις εμφανιζει ως κατηγορια Διαφ.

Διακοπτης για τις προτασεις του Store υπαρχει αλλα σε Huawei συσκευη.

 

Τεσπα επειδη απ'οτι φαινεται ο σκοπος σου ειναι να δημιουργησεις μανουρα, αλλιως θα σταματουσες οταν πηρες την απαντηση σου, καλη συνεχεια.

 

Δεν έχω κανένα σκοπό να αρχίσω μανούρα, απλά λέω τα πράγματα όπως είναι. Μην το γυρνάμε στο προσωπικό επειδή δεν συμφωνείς με αυτό που λέω. Κρίμα είναι.

>Implying I have a signature
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν θυμάμαι πόσο συχνά έβγαζε διαφημίσεις το app store (δεν εχω πια τη συσκευή) ουτε αν και πως κλείνει. Αλλά αξίζει τώρα τόσος ντόρος για το app store που το πιθανότερο είναι να μετά τις πρώτες μέρες στησίματος να μην το ξαναεπισκεπτεις συχνότερα από πχ μια φορά το τρίμηνο ξέρω γω ;
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν θυμάμαι πόσο συχνά έβγαζε διαφημίσεις το app store (δεν εχω πια τη συσκευή) ουτε αν και πως κλείνει. Αλλά αξίζει τώρα τόσος ντόρος για το app store που το πιθανότερο είναι να μετά τις πρώτες μέρες στησίματος να μην το ξαναεπισκεπτεις συχνότερα από πχ μια φορά το τρίμηνο ξέρω γω ;

 

Στην τελική από ότι φαίνεται δεν θα αγοράσω την συσκευή οπότε όχι, αλλά όσο να ναι με ενόχλησε. Γιατί δεν είναι ότι θα αγόραζα ένα τσαομι των 150 ευρώ (που όπως είπα ακόμα και εκεί απενεργοποιουνται μόνιμα) αλλά μια πανάκριβη συσκευή όπου οι διαφημίσεις θα πετάγονται κάθε φορά που θα άνοιγα την εφαρμογή.

Τέλος πάντων, ας το λήξουμε εδώ το θέμα, ο κάθε ένας έχει το δικαίωμα να το βλέπει διαφορετικά :)

>Implying I have a signature
Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά που μπαίνεις στο app gallery έχει διαφήμιση που μετά απο 5" βγάζει (x) για να προσπεράσεις. Παρ ολα αυτα όπως είπε κι ένας πιο πάνω, αν πάρεις P40 (ή και οποιοδήποτε Huawei/Honor χωρίς gms) δεν υπάρχει λόγος να μπαίνεις εκεί. Ξαναλέω: κατεβάζεις APKPure και τελειώνεις. Τι app gallery και ********; Μια φορα στο τόσο θα μπαίνεις εκεί για να κάνει update καμια εφαρμογή του συστήματος. Πολλές φορές την κάνει και στο background αυτόματα και δεν χρειάζεται να μπαίνεις καν μέσα.
Link to comment
Share on other sites

Αν το κινητο δεν εχει περασμενα gms δια της πλαγιας οδου, υπαρχει τροπος να μπορει καποιος να δει μεσα στο google maps την θεση καποιου που την διαμοιραζεται μαζι του. ? (π.χ. αν ανοιξει τους χαρτες απο καποιον browser κλπ ?) Edited by nemaki
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Κατέβασα την εφαρμογή της Eurobank από το huawei app gallery καο την ξαναεστησα. Δουλεύουν κανονικά οι ειδοποιήσεις σε κάθε πληρωμή πλέον. Εμφανίζεται κανονικά στην notification bar το συμβολακι της eurobank και δουλεύει κανονικά
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Κατέβασα την εφαρμογή της Eurobank από το huawei app gallery καο την ξαναεστησα. Δουλεύουν κανονικά οι ειδοποιήσεις σε κάθε πληρωμή πλέον. Εμφανίζεται κανονικά στην notification bar το συμβολακι της eurobank και δουλεύει κανονικά

 

Το ανέφερα και εγώ αυτό ότι το έφτιαξαν. Δυστηχώς αφαίρεσαν εντελώς τα nfc payments καθώς φαίνεται υπάρχει γενική ασυμβατότητα με το HMS. Μακάρι κάποια στιγμή να το φτιάξουν και αυτό.

 

Αυτό που δεν δουλεύει καθόλου είναι το app Eurobank Επιστροφή. Κολλάει στην αρχική οθόνη και ότι και αν του έκανα δεν μπορώ να το ξεκινήσω. Σε εσάς δουλέυει αυτή η εφαρμογή?

Link to comment
Share on other sites

Το έβγαλα για να το δω και όντως μόνο περιμετρικά έχει λίγη κόλλα στο μαύρο πλαίσιο. Το διάφανο κομμάτι δεν έχει τίποτα... Πεταμένα 23 ευρώ ότι χειρότερο έχω πάρει...

Τελικά ποιο έβαλες; Εισαι ευχαριστημενός;

Εγω εβαλα ενα της Eiger, πολυ καλη εφαρμογη αλλα εσπασε μεσα σε 2 εβδομαδες ξεκινωντας η ρωγμη απο το κεντρο της οθονης :blink:

Link to comment
Share on other sites

Το ανέφερα και εγώ αυτό ότι το έφτιαξαν. Δυστηχώς αφαίρεσαν εντελώς τα nfc payments καθώς φαίνεται υπάρχει γενική ασυμβατότητα με το HMS. Μακάρι κάποια στιγμή να το φτιάξουν και αυτό.

 

Αυτό που δεν δουλεύει καθόλου είναι το app Eurobank Επιστροφή. Κολλάει στην αρχική οθόνη και ότι και αν του έκανα δεν μπορώ να το ξεκινήσω. Σε εσάς δουλέυει αυτή η εφαρμογή?

 

Εμένα το app επιστροφή δουλεύει κανονικά,τώρα το δοκίμασα.

:alien:
Link to comment
Share on other sites

Για ηχογράφηση κλήσεων για τσεκάρετε εδώ https://forum.xda-developers.com/huawei-p40-pro/help/call-recorder-10-1-t4173381

Στο p30 pro που το δοκίμασα παίζει κανονικά με emui 10.1.

Link to comment
Share on other sites

Σε P40 pro το δοκίμασες?

Ναι δουλεύει κανονικά και τώρα που το βλέπω,κανε απεγκατάσταση και πέρασε το ξανά από το appGallery

Edited by kloze
:alien:
Link to comment
Share on other sites

Εχετε βρει καποια εφαρμογη να κανει casting την οθονη σε τηλεοραση?? Εχω μια τηλεοραση με chromecast και δεν την βλεπει καμμια εφαρμογη απ αυτες που εχω κατεβασει στο p40 lite.
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Χρήστης του P30 pro θέλω να ρωτήσω εάν αξίζει τον κόπο το πέρασμα στο P40 pro ? Κάποιος να μου απαντήσει που είχε πριν το P30 pro και τώρα έχει το P40 pro
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Χρήστης του P30 pro θέλω να ρωτήσω εάν αξίζει τον κόπο το πέρασμα στο P40 pro ? Κάποιος να μου απαντήσει που είχε πριν το P30 pro και τώρα έχει το P40 pro

 

Φωτογραφικά σίγουρα αξίζει. Τώρα στα υπόλοιπα, μάλλον περισσότερο θα χάσεις (σκεφτόμενος gms), παρά θα κερδίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Φωτογραφικά σίγουρα αξίζει. Τώρα στα υπόλοιπα, μάλλον περισσότερο θα χάσεις (σκεφτόμενος gms), παρά θα κερδίσεις.

 

Δηλαδή θα δυσκολευτω να περασω google play και εφαρμογές ; Δεν υπάρχει υποτίθεται μια μέθοδος να τα περάσω ;

Link to comment
Share on other sites

Πέμπτη φεύγει από Γερμανία το δικό μου , κανω τη μετάβαση απο το Ρ20 pro

επειδη το φοβάμαι σα συσκευή, τι θήκη του βαλάτε ; μέχρι τωρα σε όλες τις συσκευές μου εβαζα spigen , είδσ κ για το40 μια , ωραία , που γράφουν οτι καλύπτει και τους φακους της καμερας και την οθόνη , εαν το γυρίσεις ανάποδα..

στις πίσω σελίδες αναφέρθηκε ένας τρόπος για gms , δεν καίγομαι τόσο αλλά καλό θα ήταν να το έστηνα από την αρχή κάπως σωστά :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή θα δυσκολευτω να περασω google play και εφαρμογές ; Δεν υπάρχει υποτίθεται μια μέθοδος να τα περάσω ;

 

Αν είσαι υπομονετικός και μεθοδικός τότε ναι... μπορείς να βάλεις gms. Αλλά και πάλι δεν θα σου δουλεύουν κάποια push notification που στηρίζονται σε gms.

 

Για παράδειγμα, το skype δεν μου έβγαζε κλήσεις.. μόνο αν ήμουν στη οθόνη του skype μου τις εμφάνιζε. Βασικά ήταν το μόνο σοβαρό πρόβλημα που είχα. Άλλα θεματάκια που είχα αντιμετωπίσει (χωρίς να αποτελούσαν deal breakers) είναι ότι δεν μπορούσα να στείλω μέσω του browser στο pc κάποια τοποθεσία στο google maps του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να βάλεις gms. Βρίσκεις εφαρμογές σχεδόν για τα πάντα. Και έρχονται συνέχεια καινούργιες. Και όλες τις Google μπορεί να τις έχεις 6 μέσω browser
Link to comment
Share on other sites

Εχετε βρει καποια εφαρμογη να κανει casting την οθονη σε τηλεοραση?? Εχω μια τηλεοραση με chromecast και δεν την βλεπει καμμια εφαρμογη απ αυτες που εχω κατεβασει στο p40 lite.

 

Το P40 pro έχει δικό του wireless projection. Δεν χρειάζεται άλλη εφαρμογή. Το δικό μου το συνδέω μια χαρά στην Samsung που έχω. Για τα άλλα μοντέλα δεν ξέρω να σου πω.

Link to comment
Share on other sites

από χτες κι εγω κατοχος ...πολυ ομορφο γρηγορο και με καταπληκτικη καμερα...τωρα από εφαρμογες νομιζω οτι δεν ειναι απαραιτητες οι εφαρμογες της google για μενα από τη στιγμή που το gmail στην εφαρμογη email της huawei....τωρα για google maps υπαρχουν πολλες πολυ καλύτερες και offline εφαρμογες οπως sygic και here
τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

καλημερα. Ξέρει κάποιος αν μπορώ να ενεργοποιήσω στο netflix, hd και hdr περιεχόμενο?

Δυστυχώς η συσκευή αναφέρεται μόνο σε sd.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα σήμερα παρέλαβα την κινητάρα αλλά έχω ένα θεματάκι κατέβασα το youtube vanced manager έκανα εγκατάσταση youtube vanced και micro g αλλά λέει there was a problem communicating with google servers τι πρέπει να κάνω για περάσει;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P40 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...