Jump to content

Huawei P40 Pro


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τι ισχυει σημερα για τις τραπεζικες εφαρμογες (κυριως Εθνικη και πειραιως) ?

 

Υπαρχουν κανονικα οι εφαρμογες τους και λειτουργουν σωστα ?

 

Εχεις ειδοποιησεις απ αυτες κανονικα ?

 

Απο τραπεζικές εφαρμογές υπάρχει της alpha bank και μόλις σήμερα έβαλε και η eurobank αλλά χωρίς την υποστήριξη για nfc πληρωμές. Δεν έχω δοκιμάσει ακόμα να δω αν τουλάχιστον φτιάξανε το πρόβλημα με τις επιβεβαιώσεις συναλλαγών. Αν κάποιος το δοκιμάσει ας μας πει.

 

Για την Πειραιώς και Εθνική νομίζω ακόμα δεν εχουν μπει. Δεν μπορώ να τις βρω στο gallery.

 

Α, και επίσης το Eurobank επιστροφή που ανέβασαν επίσης πρόσφατα συνεχίζει να μου μείνει κολλημένο στην αρχική οθόνη. Δεν ξέρω τι άλλο να του κάνω.

Edited by Stratos_K
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,εχω ολες τις επαφες μου στο gmail,ξερει κανεις καποιο τροπο για να τις μεταφερω στο τηλ?

δυστυχως με οποιον τροπο κ αν δοκιμασα δεν καταφερα να περασω το GMS!!

LET'S GO SOUTH LET'S GO GRETA!!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,εχω ολες τις επαφες μου στο gmail,ξερει κανεις καποιο τροπο για να τις μεταφερω στο τηλ?

δυστυχως με οποιον τροπο κ αν δοκιμασα δεν καταφερα να περασω το GMS!!

 

Τις κάνεις εξαγωγή σε vCard κι ύστερα εισαγωγή από την εφαρμογή της συσκευής.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μέσα από το aptoide κατεβάζω εφαρμογές στο p40pro? Τι θέλω να πω, Με ένα πρόχειρο ψάξιμο έχει σχεδόν τα πάντα Gmail, gstore κλπ. Θα δουλέψουν?

 

Με τρώει να αντικαταστήσω το p30pro αλλά με φρενάρουν τα g services.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μέσα από το aptoide κατεβάζω εφαρμογές στο p40pro? Τι θέλω να πω, Με ένα πρόχειρο ψάξιμο έχει σχεδόν τα πάντα Gmail, gstore κλπ. Θα δουλέψουν?

 

Με τρώει να αντικαταστήσω το p30pro αλλά με φρενάρουν τα g services.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εφαρμογές που χρησιμοποιούν google services δεν θα σου δουλέψουν ακόμα και αν τις εγκαταστήσεις. Εγώ έβαλα όσες δούλευαν και για τις υπόλοιπες χρησιμοποίησα web shortcuts μέσω του browser.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί αυτό, έκλεισαν τις τρύπες και δεν μπορείς πια να βάλεις g services?

 

Εγώ που το είχα πριν κάνα δίμηνο, όλα λειτουργούσαν .

 

Sent from my HD1913 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τις κάνεις εξαγωγή σε vCard κι ύστερα εισαγωγή από την εφαρμογή της συσκευής.

Από που τις κάνω εξαγωγή? Από κινητό ή υπολογιστή?

LET'S GO SOUTH LET'S GO GRETA!!!
Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογές που χρησιμοποιούν google services δεν θα σου δουλέψουν ακόμα και αν τις εγκαταστήσεις. Εγώ έβαλα όσες δούλευαν και για τις υπόλοιπες χρησιμοποίησα web shortcuts μέσω του browser.
Το Gmail με κάποια άλλη εφαρμογή τύπου my email δεν θα δουλέψει? YouTube έχω vanced.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω mymail και τον μαμά μια χαρά δουλεύει και στο outlook που δοκίμασα το ίδιο,δεν έχω βάλει google services
:alien:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω mymail και τον μαμά μια χαρά δουλεύει και στο outlook που δοκίμασα το ίδιο,δεν έχω βάλει google services
Ευχαριστώ πολύ. Το ψήνω άγρια αλλά φοβάμαι μην φάω καμία φόλα. Τώρα έχω το p30pro & είμαι φουλ ευχαριστημένος, απλά με τρώει ο κωλος μου να πάρω το νεότερο p.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Το Gmail με κάποια άλλη εφαρμογή τύπου my email δεν θα δουλέψει? YouTube έχω vanced.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τα email με οποιονδήποτε client δουλεύουν κανονικά, στην χειρότερη να μην έχεις push.

YouTube βάζεις το vanced ή το new pipe και είσαι οκ.

Αυτό που πραγματικά πρέπει να σε προβληματίζει είναι η μετάβαση στο harmonyos.

Εκεί λογικά δεν θα έχεις εφαρμογές όπως το vanced εκτός αν τις κάνουν ported.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Από S20 ultra και δεν το έχω μετανιώσει καθόλου 5 μέρες τώρα,είναι φανταστική συσκευή ,χωρίς google services δεν μου λείπει τίποτα εκτός το beat , αλλά θέλει να ασχοληθείς ,αν βαριέσαι μην κανεις κίνηση,γνώμη μου.

Έχω vanced κανονικά με λογαριασμό YouTube.

:alien:
Link to comment
Share on other sites

Από S20 ultra και δεν το έχω μετανιώσει καθόλου 5 μέρες τώρα,είναι φανταστική συσκευή ,χωρίς google services δεν μου λείπει τίποτα εκτός το beat , αλλά θέλει να ασχοληθείς ,αν βαριέσαι μην κανεις κίνηση,γνώμη μου.

Έχω vanced κανονικά με λογαριασμό YouTube.

 

Εαν χρειαστέις google maps, τι κάνεις? Ή έχεις άλλους χαρτες?

>Implying I have a signature
Link to comment
Share on other sites

Ένα thread γεμάτο αλχημείες για να δουλέψει σωστά ένα κινητό 1.000€.

Πώς την πετσοκοψες έτσι την Huawei ρε Τραμπ.

Πέρα από την πλάκα ήθελα κι εγώ το συγκεκριμένο κινητό αλλά λόγω της έλλειψης των google services πήγα σε oneplus 8.

Ούτε οι χρήστες της Apple που παλεύουν με το jailbreak τρώνε τέτοια τυράννια.

Link to comment
Share on other sites

Εαν χρειαστέις google maps, τι κάνεις? Ή έχεις άλλους χαρτες?

Βάζεις κανονικά από Apk απλά δεν έχεις λογαριασμό,εγώ ούτως ή αλλιώς δεν είχα βάλει ,διαδρομή σε ενημερώνει κανονικά δεν έχω τσεκάρει κίνηση αν σου δείχνει,υπάρχει όμως και το here maps που είναι εξίσου άψογο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ένα thread γεμάτο αλχημείες για να δουλέψει σωστά ένα κινητό 1.000€.

Πώς την πετσοκοψες έτσι την Huawei ρε Τραμπ.

Πέρα από την πλάκα ήθελα κι εγώ το συγκεκριμένο κινητό αλλά λόγω της έλλειψης των google services πήγα σε oneplus 8.

Ούτε οι χρήστες της Apple που παλεύουν με το jailbreak τρώνε τέτοια τυράννια.

Είχα και το 8pro φίλε μου αλλά η κάμερα δεν συγκρίνεται σε καμια περίπτωση ,μιλάμε ότι η Huawei έχει ξεφύγει σε αυτόν το τομέα,το στήσιμο του τηλεφώνου θέλει να ασχοληθείς μια μέρα μετά οκ πάντα χωρίς google services δεν είναι και τόσο τρομερό για τέτοια συσκευή.

:alien:
Link to comment
Share on other sites

Λεγεται πως οπως χαλασαν οι φωτογραφιες στο p30 pro οσον αφορα τα textures και την λεπτομερια στις υφες, το ιδιο εγινε και στο p40 pro.

Αν καποιος ανοιξει τις φωτο σε μεγαλη τηλεοραση, καταλαβαινει οτι οι υφες εχουν γινει λασπη.

Το εχει τσεκαρει καποιος αυτο. ?

 

Οι αναφορες απο την αλλη υστερα απο το update που πηρε, μιλανε για βελτιωση των σελφι το βραδυ, καλυτερο βιντεο κλπ

https://www.gizmochina.com/2020/06/25/huawei-p40-pro-pro-plus-emui-10-1-0-140-update-brings-improvements-for-selfie-camera-and-portrait-shots/

Edited by nemaki
Link to comment
Share on other sites

Βάζεις κανονικά από Apk απλά δεν έχεις λογαριασμό,εγώ ούτως ή αλλιώς δεν είχα βάλει ,διαδρομή σε ενημερώνει κανονικά δεν έχω τσεκάρει κίνηση αν σου δείχνει,υπάρχει όμως και το here maps που είναι εξίσου άψογο.

 

Έχεις Live navigation κανονικά? Ή απλά σου βγάζει την διαδρομή όπως στον υπολογιστή?

>Implying I have a signature
Link to comment
Share on other sites

Ένα thread γεμάτο αλχημείες για να δουλέψει σωστά ένα κινητό 1.000€.

Πώς την πετσοκοψες έτσι την Huawei ρε Τραμπ.

Πέρα από την πλάκα ήθελα κι εγώ το συγκεκριμένο κινητό αλλά λόγω της έλλειψης των google services πήγα σε oneplus 8.

Ούτε οι χρήστες της Apple που παλεύουν με το jailbreak τρώνε τέτοια τυράννια.

 

Εντάξη δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα. Πρώτον το κινητό πλέον δεν έχει 1.000 ευρώ. Το βρίσκεις με κάτω από 700. Και δεν χρειάζεται καθόλου αλχημείες. Όπως είπε και ένας άλλος φίλος χρειάζεται ακριβώς 1 μέρα. Περνάς ότι υπάρχει στο Appgallery. Ότι δεν βρίσκεις τα κατεβάζεις είτε από το APKpure ή Aptoide και τέλος ότι χρειάζεται ντε και καλά Google services χρησιμοποιείς τις web based εφαρμογές τους μέσω browser και βγάζεις συντομεύσεις στην επιφάνεια εργασίας.

 

Χρησιμοποιώ πάνω από καμιά 30ρια εφαρμογές και με αυτό τον τρόπο μόνο μία δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω και αυτό επειδή δεν έχει ούτε web εφαρμογή. Οπότε μπορώ να πω ότι είμαι σχεδόν απόλυτα ικανοποιημένος. Και βέβαια η κατάσταση στο Appgallery όσο πάει θα βελτιώνεται.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχεις Live navigation κανονικά? Ή απλά σου βγάζει την διαδρομή όπως στον υπολογιστή?

 

Δεν το έχω χρησιμοποιήσει αλλά πρόχειρα τώρα που δοκίμασα να του βάλω μία τοποθεσία σου βγάζει κανονικά navigation. Πάντως φαίνεται να δουλεύει μιά χαρά το Google maps παρόλο που δεν υποστηρίζεται. Βεβαίως όπως προείπαν δεν μπορείς να συνδεθείς στον λογαριασμό σου αλλά εκτός από αυτό φαίνεται να είναι πλήρως λειτουργικό. Αλλά δεν το έχω δουλέψει ενδελεχώς για να σου πω με σιγουριά.

Link to comment
Share on other sites

Για τις NFC συναλλαγές της Alpha bank δεν γνωρίζω πάντως όσον αφορά το app της Eurobank που είχε πρόβλημα και με τις επιβεβαιώσεις συναλλαγών μπορώ να επιβεβαιώσω ότι με το επίσημο app πλέον που βρίσκεται στο Appgallery αυτές δουλεύουν κανονικά.

 

Έκανα μερικές συναλλαγές και μου ήρθαν κανονικά οι ειδοποιήσεις επιβεβαίωσης χωρίς να χρειαστεί πρώτα να ανοίξω το app όπως γινόταν πριν. Οπότε αυτό το έφτιαξαν σίγουρα. Για τις NFC πληρωμές της Eurobank αυτό σίγουρα δεν δουλεύει γι αυτό μάλλον και το αφαίρεσαν από το app τελείως. Πλέον δεν έχεις την επιλογή. Ας ελπίσουμε να το ξαναβάλουν σε κάποιο μελλοντικό update.

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή Lidl Plus σας δουλεύει;

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Ένα Apkcenter είναι αξιόπιστο κατάστημα ή θα φορτώσουμε τίποτε σκουλήκια?

Χωρίς να ξέρω απλά με όσα έχω διαβάσει εγώ μόνο APKPure

:alien:
Link to comment
Share on other sites

APKPure μόνο κι από μένα παιδιά. Το Aptoide το έβαλα, αναβάθμισε εφαρμογές για μια μέρα και από τότε είναι σαν να μην υπάρχει. APKPure έχει συχνές αναβαθμίσεις, στην ίδια περίπου συχνότητα που έχει και το Play Store και τα βρίσκεις και όλα ο,τι ψάχνεις. Edited by ikgamsu
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P40 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...