Jump to content

Huawei P40 Pro


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ok κομπλε, απο το τίποτα μια χαρά είναι και αυτό

Με το google drive τι παίζει? Υπάρχει κάποιος τρόπος να έχουμε πρόσβασή στα αρχεία μας εκέι χωρίς να μπλεχτούμε με πλάγιους τρόπους?

 

Μέσω browser σίγουρα. Διαφορετικά, χωρίς gms δεν νομίζω να μπορείς.

Link to comment
Share on other sites

Μέσω browser σίγουρα. Διαφορετικά, χωρίς gms δεν νομίζω να μπορείς.

 

Αν είναι πλήρως λειτουργικό μέσω browser δεν έχω θέμα, αρκεί να είναι όμως.

Φαντάζομαι παρόμοιο τρόπο λειτουργίας θα έχει και το Google photos?

>Implying I have a signature
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι πλήρως λειτουργικό μέσω browser δεν έχω θέμα, αρκεί να είναι όμως.

Φαντάζομαι παρόμοιο τρόπο λειτουργίας θα έχει και το Google photos?

 

Οτι ειναι browser δεν αλλαζει. Δηλαδη αν μπορείς να εχεις προσβαση στα αρχεια σου (google drive, google photos κλπ) μεσω browser, αυτό προφανώς θα συνεχίσει να ισχύει και στο p40 pro. Αυτό που θα χάσεις θα είναι οτι δεν θα σου κάνει αυτόματα back up.

Link to comment
Share on other sites

Ok κομπλε, απο το τίποτα μια χαρά είναι και αυτό

Με το google drive τι παίζει? Υπάρχει κάποιος τρόπος να έχουμε πρόσβασή στα αρχεία μας εκέι χωρίς να μπλεχτούμε με πλάγιους τρόπους?

 

Google drive μέσω browser αλλά χωρίς συγχρονισμό.

Το ίδιο και με το photos.

Νσ σου πω την αλήθεια το drive πάει κι έρχεται μέσω browser, το photos όμως αν κάνεις χρήση απλά δεν.

Πάντα υπάρχουν κι εναλλακτικές όπως mega upload, Dropbox, Flickr ή nextcloud αν θες να στήσεις δικό σου σύννεφο.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Νσ σου πω την αλήθεια το drive πάει κι έρχεται μέσω browser, το photos όμως αν κάνεις χρήση απλά δεν.

 

Αυτός ήταν και ο λόγος που πέρασα gms. Ήθελα οπωσδηποτε το συγχρονισμό του gphotos. Ολα τα υπόλοιπα τα βόλευα και χωρίς.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Να ρωτήσω σε όσους το χρησιμοποιείτε, το Outlook υποστηρίζει push notifications και αν δουλεύει καλά με το κινητό μας;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Να ρωτήσω σε όσους το χρησιμοποιείτε, το Outlook υποστηρίζει push notifications και αν δουλεύει καλά με το κινητό μας;
Ναι μια χαρά δουλεύει..

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

P30 pro
Link to comment
Share on other sites

Ναι μια χαρά δουλεύει..

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ωραία ευχαριστώ πολύ. Θα βάλω αυτό να δοκιμάσω. Έχω το BlueMail, από το οποίο δεν έχω παράπονο, μου έρχονται κατευθείαν τα μηνύματα, αλλά μου βγάζει συνέχεια μήνυμα για υπερβολική κατανάλωση

Link to comment
Share on other sites

Ωραία ευχαριστώ πολύ. Θα βάλω αυτό να δοκιμάσω. Έχω το BlueMail, από το οποίο δεν έχω παράπονο, μου έρχονται κατευθείαν τα μηνύματα, αλλά μου βγάζει συνέχεια μήνυμα για υπερβολική κατανάλωση

 

Θα πας στα settings -> apps -> Bluemail -> power usage details και θα κλείσεις το power consumption alert. Έτσι δεν θα σου βγάζει πλέον μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Το Apkpure οσοι το εχετε,σας δουλευει σημερα?Εμενα μου βγαζει σφαλμα συνδεσης ενω ειμαι κανονικα συνδεδεμενος σε δικτυο WI FI Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Το Apkpure οσοι το εχετε,σας δουλευει σημερα?Εμενα μου βγαζει σφαλμα συνδεσης ενω ειμαι κανονικα συνδεδεμενος σε δικτυο WI FI
Κι εμένα απ το πρωί τα ίδια.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά αναγκάστηκα να περάσω gms γιατί δεν εβρισκα κάποιες σημαντικές για μένα εφαρμογές.

Ακολούθησα τη διαδικασία με downgrade στο firmware και μετα τη διαδικασία με το zip αρχείο χωρίς φλασακια και τέτοια.

Αντιμετώπισα ομ ς ένα θέμα και ήθελα την άποψη σας.

Ενώ είχα ολοκληρώσει όλη τη διαδικασία μια χαρά και κατέβαζα τις εφαρμογές μου μετά από καμιά ώρα έφαγε σκάλωμα το playstore και μου ζήταγε τα στοιχεία του Gmail μου.

Μην τα πολυλογώ χαροπαλεψα και έκανα πάλι τη διαδικασία από την αρχή..

Το χω φτιάξει πάλι αλλά με αγχώνει αν θα γίνεται αυτό συχνά και θα τραβάω λούκι κάθε φορά..

Επίσης πείτε βρε παιδιά κάνα καλό τζαμακι που να μην χαλάει την αίσθηση της οθόνης στα gestures, να σε κόβει δηλαδή στις άκρες και να είναι ενοχλητικό..

Ευχαριστώ για όλα το κινητό είναι κούκλα αλλά ακόμα δεν έχω προλάβει να το δουλέψω για να έχω ολοκληρωμένη άποψη, σίγουρα η οθόνη του σε σχέση με p20 pro είναι φοβερή διαφορά!

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω φιλε μου.Αρα φταιει η εφαρμογη....

 

Το Apkpure σήμερα έχει φάει άγριο σκάλωμα. Στην αρχή δεν φόρτωνε από δίκτυο και τώρα όταν συνδέομαι με κάνει login με το profile άλλου!!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικά αναγκάστηκα να περάσω gms γιατί δεν εβρισκα κάποιες σημαντικές για μένα εφαρμογές.

Ακολούθησα τη διαδικασία με downgrade στο firmware και μετα τη διαδικασία με το zip αρχείο χωρίς φλασακια και τέτοια.

Αντιμετώπισα ομ ς ένα θέμα και ήθελα την άποψη σας.

Ενώ είχα ολοκληρώσει όλη τη διαδικασία μια χαρά και κατέβαζα τις εφαρμογές μου μετά από καμιά ώρα έφαγε σκάλωμα το playstore και μου ζήταγε τα στοιχεία του Gmail μου.

Μην τα πολυλογώ χαροπαλεψα και έκανα πάλι τη διαδικασία από την αρχή..

Το χω φτιάξει πάλι αλλά με αγχώνει αν θα γίνεται αυτό συχνά και θα τραβάω λούκι κάθε φορά..

Επίσης πείτε βρε παιδιά κάνα καλό τζαμακι που να μην χαλάει την αίσθηση της οθόνης στα gestures, να σε κόβει δηλαδή στις άκρες και να είναι ενοχλητικό..

Ευχαριστώ για όλα το κινητό είναι κούκλα αλλά ακόμα δεν έχω προλάβει να το δουλέψω για να έχω ολοκληρωμένη άποψη, σίγουρα η οθόνη του σε σχέση με p20 pro είναι φοβερή διαφορά!

 

Για τζαμακι φίλε μου εγώ θα σου πρότεινα την tmax. Την είχε προτείνει και κάποιος άλλος φίλος εδώ οπότε την δοκίμασα και εγώ και έχει τέλεια αίσθηση και κάθεται ακριβώς οριακά με την ελαστική θήκη που δίνει η Huawei οπότε δεν καταλαβαίνεις ότι έχει περαστεί τζάμι.

 

Όσο για τις εφαρμογές τι να σου πω. Εγώ δεν την παλεύω με κάθε update να κάνω όλο αυτό. Με Huawei app galllery, Apkpure, Aptoide και με συντομεύσεις σε κάποιες web based εφαρμογές έκανα την δουλειά μου.

Edited by Stratos_K
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα θέμα έχει το apkpure.

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κι εμένα μου τα χει σπάσει απο χθες το πρωί ολίγον τι.

 

Βασικά, κάτι τέτοιες στιγμές (ψιλό)αναπολείς το play store...

Edited by ikgamsu
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου τα χει σπάσει ολίγον τι

 

Το APKpure γενικά τις 2 τελευταίες μέρες γενικά τα έχει παίξει. Ότι θέλετε από Aptoide παιδιά.

 

Και κάτι άλλο. Επειδή κάποιοι φίλοι ανέφεραν ότι η εφαρμογή της eurobank από το aptoide δουλεύει μεν αλλά έχει πρόβλημα το NFC να προσθέσω ότι δεν δουλεύουν ούτε οι επιβεβαιώσεις συναλλαγών. Όταν θέλω να πληρώσω έναν λογαριασμό για παράδειγμα μου ερχόταν επιβεβαίωση συναλλαγής στο κινητό για να γίνει η πληρωμή. Ούτε αυτό φαίνεται να δουλεύει δυστηχώς. Αν γίνει πληρωμή μέσω πιστωτικής τότε η ειδοποίηση μου εμφανίζεται μόνο αν εγώ ανοίξω την εφαρμογή χειροκίνητα. Αν η πληρωμή γίνει μέσω λογαριασμού τότε δεν βγάζει καν ειδοποίηση είτε την ανοίξω εγώ την εφαρμογή είτε όχι. Δυστηχώς αν δεν κυκλοφορήσει επίσημα θα υπολειτουργεί.

Link to comment
Share on other sites

Πριν μέρες είχα κατεβάσει aptoide (ενώ έχω ήδη apkpure) και μου έβγαλε ότι όλες οι εφαρμογές που έχω θέλουν αναβάθμιση ενώ ήταν ήδη αναβαθμισμένες μέσω apkpure. Tι φάση;
Link to comment
Share on other sites

Πριν μέρες είχα κατεβάσει aptoide (ενώ έχω ήδη apkpure) και μου έβγαλε ότι όλες οι εφαρμογές που έχω θέλουν αναβάθμιση ενώ ήταν ήδη αναβαθμισμένες μέσω apkpure. Tι φάση;

 

Μερικές φορές μπορεί να βγαίνουν καινούργιες εκδόσεις που να υπάρχουν στο ένα store και όχι στο άλλο. Μου έχει τύχει να μου βγάλει updates στο aptoide που δεν υπάρχουν στο apkpure. Γενικά εγώ αυτό που κάνω είναι ότι updates υπάρχουν στο apkpure μιας και το εμπιστεύομαι λίγο περισσότερο και για τα υπόλοιπα κοιτάω τι υπάρχει στο aptoide. Στο aptoide μπορείς να δεις όλες τις εκδόσεις που υπάρχουν οπότε συγκρίνω μέσω του Google Play και αν εκεί υπάρχει όντως η τελευταία έκδοση που εμφανίζει το aptoide τότε την κάνω.

 

Και με την ευκαιρία...φαίνεται ότι το apkpure επιτέλους έφτιαξε.

Link to comment
Share on other sites

Για να βάλεις πια Google services πρέπει να έχεις παλιότερο firmware και ποιο;

Στο τελευταίο έχει κλειδωθεί δηλ. αυτή η δυνατότητα;

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για να βάλεις πια Google services πρέπει να έχεις παλιότερο firmware και ποιο;

Στο τελευταίο έχει κλειδωθεί δηλ. αυτή η δυνατότητα;

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Πρέπει να έχεις την 131.

Link to comment
Share on other sites

Το APKpure γενικά τις 2 τελευταίες μέρες γενικά τα έχει παίξει. Ότι θέλετε από Aptoide παιδιά.

 

Και κάτι άλλο. Επειδή κάποιοι φίλοι ανέφεραν ότι η εφαρμογή της eurobank από το aptoide δουλεύει μεν αλλά έχει πρόβλημα το NFC να προσθέσω ότι δεν δουλεύουν ούτε οι επιβεβαιώσεις συναλλαγών. Όταν θέλω να πληρώσω έναν λογαριασμό για παράδειγμα μου ερχόταν επιβεβαίωση συναλλαγής στο κινητό για να γίνει η πληρωμή. Ούτε αυτό φαίνεται να δουλεύει δυστηχώς. Αν γίνει πληρωμή μέσω πιστωτικής τότε η ειδοποίηση μου εμφανίζεται μόνο αν εγώ ανοίξω την εφαρμογή χειροκίνητα. Αν η πληρωμή γίνει μέσω λογαριασμού τότε δεν βγάζει καν ειδοποίηση είτε την ανοίξω εγώ την εφαρμογή είτε όχι. Δυστηχώς αν δεν κυκλοφορήσει επίσημα θα υπολειτουργεί.

 

Καλημέρα. Αυτό συνέβαινε (επιβεβαιώσεις - εγκρίσεις) και στο Mate 10 pro που είχα, και η εφαρμογή ήταν κατεβασμένη από Google Play Store κανονικά. Κάτι άλλο φταίει μάλλον. Και εννοείται ότι και τώρα στο P40 Pro πάλι δε δουλεύει αυτό το σύστημα. Εγώ πατάω από κάτω ακριβώς, όταν εμφανίζεται το παράθυρο και μου στέλνει κωδικό με sms

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Αυτό συνέβαινε (επιβεβαιώσεις - εγκρίσεις) και στο Mate 10 pro που είχα, και η εφαρμογή ήταν κατεβασμένη από Google Play Store κανονικά. Κάτι άλλο φταίει μάλλον. Και εννοείται ότι και τώρα στο P40 Pro πάλι δε δουλεύει αυτό το σύστημα. Εγώ πατάω από κάτω ακριβώς, όταν εμφανίζεται το παράθυρο και μου στέλνει κωδικό με sms

 

Ε ναι και εγώ με sms την έκανα την δουλειά μου. Περίεργο πάντως. Μου έκανε πάντως εντύπωση που όταν άνοιγα την εφαρμογή χειροκίνητα τότε μου εμφάνιζε την ειδοποίηση. Μήπως κάποια λειτουργία του κινητού δεν αφήνει την εφαρμογή να λειτουργήσει?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα

Περιμένω να μου έρθει το κινητό και είμαι στην αναζήτηση Tempered Glass και θήκης.

Για θήκη λέω να πάρω την γνήσια αυτή https://www.skroutz.gr/s/23959280/Huawei-Back-Cover-%CE%A3%CE%B9%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CE%BD%CE%B7%CF%82-%CE%9C%CF%80%CE%BB%CE%B5-Airy-Blue-Huawei-P40-Pro.html τι γνώμη έχετε; Αν θέλετε προτείνετε και εσείς καμία.

Αυτο το τζάμι το έχει βάλει κανείς; https://www.skroutz.gr/s/24168526/Nillkin-3D-DS-Max-Diamond-Jade-Black-Full-Face-Tempered-Glass-Huawei-P40-Pro.html εσείς ποιο έχετε βάλει;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P40 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...