Jump to content

Huawei P40 Pro


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μέσα στη μέρα έρχονται ειδοποιήσεις;

 

Τώρα τι να σου πω, ισως εμένα να μην με ενοχλεί αν βαρεσει 5 λεπτά μετά και για αυτό να μην το έχω πάρει χαμπάρι. Αλλά έστω και 5 λεπτά μετά πάλι push notification είναι... Απλά μάλλον δεν είναι το άμεσο που θα ήθελες εσύ.

 

Έχω γράψει, δεν έχει κάτι στάνταρ, σκέψου ότι άνοιξα την εφαρμογή το πρωί 8 και ήρθαν 3 mail από τις 5-6 το πρωί, τώρα άνοιξα την εφαρμογή και ήρθε πάλι ένα mail που ήταν να ειδοποιήσει πριν 15 λεπτά, γενικά άμα ανοίγεις την εφαρμογή και σκάνε mail δεν είναι οκ, δεν είναι push.

Σαν να κάνει kill την εφαρμογή φαίνεται παρόλο που την έχω βγάλει από αυτόματη διαχείριση.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχω γράψει, δεν έχει κάτι στάνταρ, σκέψου ότι άνοιξα την εφαρμογή το πρωί 8 και ήρθαν 3 mail από τις 5-6 το πρωί, τώρα άνοιξα την εφαρμογή και ήρθε πάλι ένα mail που ήταν να ειδοποιήσει πριν 15 λεπτά, γενικά άμα ανοίγεις την εφαρμογή και σκάνε mail δεν είναι οκ, δεν είναι push.

Σαν να κάνει kill την εφαρμογή φαίνεται παρόλο που την έχω βγάλει από αυτόματη διαχείριση.

 

Σιγουρεψου οτι την εχεις βγαλει και απο τα 2 μενου.

Το ενα με τα 3 τικ που πρεπει να βαλεις και τα 3 τικ ενεργα και το αλλο απο την βελτιστοποιηση μπαταριας οπου πρεπει να το βαλεις στο να μην επιτρεπεται, δηλαδη να μην επιτρετπεται η βελτιστοποιηση.

Ακομα σημαντικο να μην εχεις ενεργοποιησει την εξοικονομηση δεδομενων και να μην εχεις ενεργη την επιλογη που κλεινει την προσβαση στο διαδικτυο οταν σβηνει η οθονη.

 

Ακομα δοκιμασε και μπες απο PC ή browser στο κινητο με ενεργο το "για υπολογιστη" στο gmail web και στις ρυθμισεις να ενεργοπιησεις το imap.

Απο default ειναι ανενεργο.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Έχω γράψει, δεν έχει κάτι στάνταρ, σκέψου ότι άνοιξα την εφαρμογή το πρωί 8 και ήρθαν 3 mail από τις 5-6 το πρωί, τώρα άνοιξα την εφαρμογή και ήρθε πάλι ένα mail που ήταν να ειδοποιήσει πριν 15 λεπτά, γενικά άμα ανοίγεις την εφαρμογή και σκάνε mail δεν είναι οκ, δεν είναι push.

Σαν να κάνει kill την εφαρμογή φαίνεται παρόλο που την έχω βγάλει από αυτόματη διαχείριση.

 

Δεν κατάλαβες τι ρώτησα. Εννοώ δεν σου έρχονται ούτε καθυστερημένα με σβηστή οθόνη; Το πόσα θα σου έρθουν όταν ανοίξεις την εφαρμογή δεν έχει σημασία.. αυτό προφανώς δεν είναι push.

 

Εμένα αργά ή γρήγορα ερχόντουσαν που αυτό ειναι push. Δοκίμασες να την καρφιτσωσεις στο background;

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως δουλεύει άψογα το Blue mail χωρίς Google services.

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρεψου οτι την εχεις βγαλει και απο τα 2 μενου.

Το ενα με τα 3 τικ που πρεπει να βαλεις και τα 3 τικ ενεργα και το αλλο απο την βελτιστοποιηση μπαταριας οπου πρεπει να το βαλεις στο να μην επιτρεπεται, δηλαδη να μην επιτρετπεται η βελτιστοποιηση.

Ακομα σημαντικο να μην εχεις ενεργοποιησει την εξοικονομηση δεδομενων και να μην εχεις ενεργη την επιλογη που κλεινει την προσβαση στο διαδικτυο οταν σβηνει η οθονη.

 

Ακομα δοκιμασε και μπες απο PC ή browser στο κινητο με ενεργο το "για υπολογιστη" στο gmail web και στις ρυθμισεις να ενεργοπιησεις το imap.

Απο default ειναι ανενεργο.

 

Δεν κατάλαβες τι ρώτησα. Εννοώ δεν σου έρχονται ούτε καθυστερημένα με σβηστή οθόνη; Το πόσα θα σου έρθουν όταν ανοίξεις την εφαρμογή δεν έχει σημασία.. αυτό προφανώς δεν είναι push.

 

Εμένα αργά ή γρήγορα ερχόντουσαν που αυτό ειναι push. Δοκίμασες να την καρφιτσωσεις στο background;

 

Όλα καρατσεκαρισμένα

Και οι τρεις επιλογές ενεργές

Εξοικονόμηση δεδομένων

Έχω περάσει από όλα τα huawei pro

Τώρα έχω στείλει mail σε gmail, yahoo, hotmail, mail.ru....

Η εφαρμογή τρέχει ακόμα και στο backround και είναι ενεργή , αν δεν ανοίξω την εφαρμογή παίζει να μην έρθουν και ποτέ.

Μήπως κλάνει επειδή έχω 7 λογαριασμούς δεν ξέρω.

 

scream

Δυστυχώς δεν γίνεται να μην έχω google.

 

 

ΥΓ ήρθε στο gmail μόνο μετά από 10 λεπτά , σκέψου ότι gmail στο p30pro στέλνεις mail και το παίρνεις σε 10 sec το πολύ , αυτό είναι push, σαν viber, whatsapp κτλπ

Τεσπα , βάζω 3 λεπτά sync και θα δούμε .

Aπορώ πως δεν έχει δώσει πρόσβαση root, πιστεύω θα είχαμε έμμεση λύση και θα έβγαζε και την ουρά της απ έξω.

 

Στο imap τα έχω τα gmail

Edited by konandrio

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια σε Gmail με το Gmail app σε συσκευή με gms επίσημα μέχρι περίπου πριν ένα χρόνο έρχονταν τα email άμεσα.

Εδώ κι ένα χρόνο και κάτι σταμάτησαν να έρχονται άμεσα κι άλλες φορές είναι άμεσα άλλες με καθυστέρηση 10, 20, 5 λεπτά. Ότι κάτσει δηλαδή.

Έτσι γύρισα στην μάνα εφαρμογή με 1 ώρα fetch (έχει μέχρι 15 λεπτά) και τέλος.

Απλά στα verification email κάνω manual έλεγχο (swipe down όπως στον chrome) κι έρχονται αμέσως.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Στέλνω στο p30 και δεν αργεί, το σίγουρο είναι ότι κάτι δεν πάει καλά και με BlueMail.

Αρκετά το κουράσαμε.

Thanks

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όσοι αναφέρεστε σε προστασία οθόνης, το κινητό out of the box Δεν έχει φορεμένο ήδη τζαμακι? Το δικό μου είχε και νομίζω είναι υπέραρκετο.

 

Καλημέρα. Όχι τζαμάκι δεν έχει, μόνο μια μεμβράνη. Τελικά μου ήρθε το τζαμάκι t-max θα το περάσω και θα σας πω αν έχει πρόβλημα με κάποια από τις 3 θήκες που έχω :)

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν πας να στο τοποθετησουν?πρεπει να μπει σωστα

 

Καλησπέρα παιδιά. Έβαλα το τζαμάκι το t-max, είναι καταπληκτικό και δε μου δημιούργησε κανένα πρόβλημα με καμμία από τις 3 θήκες (Ringke, Spigen και Huawei flip window). Μ΄αυτήν που περίμενα να είχα πρόβλημα, είναι με την Ringke γιατί τα αυτάκια της (ή γλώσσες όπως τα λένε πολλοί) στις γωνίες πάνε αρκετά μέσα στο κινητό.

Το δαχτυλικό αποτύπωμα δουλεύει άψογα και είναι τελικά πολύ εύκολο να μπει. Εγώ τύλιξα το κινητό γύρω γύρω με σελοτειπ γιατί φοβήθηκα, αν και είχε αυτοκόλλητα για τις οπές του κινητού.

Πολύ προσοχή με τη σκόνη. καλύτερα να είστε σε δωμάτιο με υγρασία που δεσμεύει την σκόνη (π.χ. στο μπάνιο με υδρατμούς, δεν το ήξερα, το διάβασα κι εγώ). Να καθαρίσετε πολύ καλά την οθόνη. Αφήνει περίπου 0,5mm γύρω γύρω (πιάνει την κυρτότητα εννοείται). Το κινητό δε φαίνεται ότι έχει τζάμι στο τέλος.

Ελπίζω να βοήθησα :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποιος που έχει το P40 pro θα μπορούσε να με βοηθήσει και να μου πει αν υπάρχουν κάποια apps στο app gallery που με ενδιαφέρουν?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά κάποιος που έχει το P40 pro θα μπορούσε να με βοηθήσει και να μου πει αν υπάρχουν κάποια apps στο app gallery που με ενδιαφέρουν?

 

Πες για ποια apps ενδιαφέρεσαι και θα σου απαντήσουν οι κάτοχοι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποιος που έχει το P40 pro θα μπορούσε να με βοηθήσει και να μου πει αν υπάρχουν κάποια apps στο app gallery που με ενδιαφέρουν?

 

Μπες εδώ και ψάξε μόνος σου αυτές που θες

https://wap3.hispace.hicloud.com/uowap/index.html#/campaign

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει βάλει κανείς το τζαμακι της Nillkin? Το έβαλα από χθες αλλα λες και δεν κόλλησε και κουνιέται... Όταν το έβαλα δεν έκανε εκείνο το "εφέ" που το πατάς στη μέση και σιγά σιγά γεμίζει μέχρι τις άκρες. Τι συμβαίνει; από κάτω δε φορούσε κάτι το τηλέφωνο όταν το πήρα (μεμβράνη)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει βάλει κανείς το τζαμακι της Nillkin? Το έβαλα από χθες αλλα λες και δεν κόλλησε και κουνιέται... Όταν το έβαλα δεν έκανε εκείνο το "εφέ" που το πατάς στη μέση και σιγά σιγά γεμίζει μέχρι τις άκρες. Τι συμβαίνει; από κάτω δε φορούσε κάτι το τηλέφωνο όταν το πήρα (μεμβράνη)

 

Μηπως πηρες τζαμακι με κολλα περιμετρικα;

Μηπως το τζαμακι ειχε ζελατινα απο την πλευρα της κολλας και ξεχασες να την αφαιρεσεις;

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Είχε μια ζελατίνα με ταμπέλακι "1" που το έβγαλα φυσικά. Και το άφησα πάνω στο τηλέφωνο. Ακόμα και τώρα (από χθες) δεν έχει κολλήσει και κουνιέται.
Link to comment
Share on other sites

Το έβγαλα για να το δω και όντως μόνο περιμετρικά έχει λίγη κόλλα στο μαύρο πλαίσιο. Το διάφανο κομμάτι δεν έχει τίποτα... Πεταμένα 23 ευρώ ότι χειρότερο έχω πάρει...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά..κάτοχος του κινητού κι εγώ από αύριο και ήθελα να σας κάνω μια ερωτηση..τις συνομιλίες από το viber έχει καταφέρει κάποιος να τις περάσει;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.. έχω το P30 pro και έχω σκοπό να πάρω το P40 pro. Έψαξα πολύ στο internet και σε φόρουμ αλλά δεν πολύ έβγαλα άκρη τι γίνεται με τις εφαρμογές Google μπορούν να δουλέψουν όλες κανονικά χάρτες gmail κ.τ.λ, μπορεί κάποιος να με βοηθήσει σε όλο αυτό. Συγνώμη αν έχει ξαναγραφτεί αυτό το θέμα.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημέρα σας.. έχω το P30 pro και έχω σκοπό να πάρω το P40 pro. Έψαξα πολύ στο internet και σε φόρουμ αλλά δεν πολύ έβγαλα άκρη τι γίνεται με τις εφαρμογές Google μπορούν να δουλέψουν όλες κανονικά χάρτες gmail κ.τ.λ, μπορεί κάποιος να με βοηθήσει σε όλο αυτό. Συγνώμη αν έχει ξαναγραφτεί αυτό το θέμα.

 

Διάβασε λίγες σελίδες πίσω. Από τότε που άνοιξε το θέμα η συντριπτική πλειοψηφία των συζητήσεων αφορά αυτό που ρωτάς και εσύ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Να απαντήσω σε κάποια ερωτήματα μετά από το πρώτο διάστημα με αυτήν την υπέροχη συσκευή.

Οποιος την πάρει θα κατεβάσει aptoide και apkpure. Μου το σύστησαν κι εμένα τα παιδιά από εδώ. Είναι stores σαν το appgallery της Huawei, και θα βρείτε σχεδόν τα πάντα. Οι εφαρμογές Maps kai YouTube τρέχουν μέσω του browser, αλλά έχει ένα σύστημα το κινητό που τα βγάζει σαν συντομεύσεις στην επιφάνεια εργασίας και μοιάζουν σαν τα εικονίδια εφαρμογών. Αψογα για μένα τουλάχιστον, δεν έχω κάποιο θέμα.

 

Επίσης για τζαμακι πάρτε το tmax είναι καταπληκτικό και μην φοβάστε. Βάλτε σελοτειπ γύρω γύρω από το κινητό στα όρια της οθόνης αν φοβάστε πολύ μην πάει η υγρή κόλλα, όπως έκανα εγώ, αφού κολλήσετε πρώτα τα αυτοκόλλητα που έχει μέσα, για τις οπές του κινητού. Κάθεται τέλεια αυτό το τζαμακι και συνδυάζεται με όλες τις θήκες. Spigen, μαμά θήκη και ringke που έχω εγώ.

 

Ελπίζω να βοήθησα

Link to comment
Share on other sites

Οι εφαρμογη Maps τρεχει μεσω του Browser αλλα οταν ζητας πλοηγηση σου ζηταει να κανεις μεταβαση στην εφαρμογη ... αρα δεν δουλευει ... απλα βλεπεις την διαδρομη ...
Link to comment
Share on other sites

Apkpure ναι. Το Aptoide όμως θα έλεγα να το αποφύγετε.

 

Όσον αφορά το maps, από όσο θυμάμαι δουλεύει ακόμα και χωρίς gms... απλά δεν παίρνει account. Δοκιμάστε το.

Link to comment
Share on other sites

Οι εφαρμογη Maps τρεχει μεσω του Browser αλλα οταν ζητας πλοηγηση σου ζηταει να κανεις μεταβαση στην εφαρμογη ...
Link to comment
Share on other sites

Οι εφαρμογη Maps τρεχει μεσω του Browser αλλα οταν ζητας πλοηγηση σου ζηταει να κανεις μεταβαση στην εφαρμογη ...
Εμένα παίζει κανονικά η εφαρμογή.

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P40 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...