Jump to content

Huawei P40 Pro


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι γκρίνια ε? Να πάρουμε Update της 21-7 που δόθηκε στην έκδοση c432 την οποί δεησαν κ έδωσαν στην Ευρώπη... Την οποία άρχισαν να παίρνουν κάποιοι με cosmote... Ούτε η Samsung δεν κάνει τέτοια....

 

Καημο το εχω να παρεις μια φορα ενα κινητο και να μη γκρινιαζεις :lol::)

Link to comment
Share on other sites

..........

 

----- προσθήκη μηνύματος 107 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

.............

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

..............

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Δευτέρα θα το έχω στα χέρια μου :D:D:D

Παρήγγειλα τη flip cover της HUAWEI και μία SPIGEN, να του φοράω αναλόγως την περίσταση :lol::lol::lol:

Από tempered glass διάβασα ότι για την TMAX λέτε τα καλύτερα, αλλά είδα στο internet ότι γράφει "full glue 3D". Και αν πραγματικά έχει κόλλα φοβάμαι να τη βάλω. Στο mate 10 pro έχω της Nillkin και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Αλλά έχει 2 είδη "CP" και "DS". τα έχει βάλει κάποιος να μας πει εντυπώσεις;

Σας ευχαριστώ πολύ

 

PS: Ελπίζω να προλάβω να βάλω τα GMS μη γίνει καμμιά πατάτα και τα κλειδώσουν πάλι, γιατί από ότι διαβάζω σταδιακά τα κλειδώνουν

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Δευτέρα θα το έχω στα χέρια μου :D:D:D

Παρήγγειλα τη flip cover της HUAWEI και μία SPIGEN, να του φοράω αναλόγως την περίσταση :lol::lol::lol:

Από tempered glass διάβασα ότι για την TMAX λέτε τα καλύτερα, αλλά είδα στο internet ότι γράφει "full glue 3D". Και αν πραγματικά έχει κόλλα φοβάμαι να τη βάλω. Στο mate 10 pro έχω της Nillkin και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Αλλά έχει 2 είδη "CP" και "DS". τα έχει βάλει κάποιος να μας πει εντυπώσεις;

Σας ευχαριστώ πολύ

 

PS: Ελπίζω να προλάβω να βάλω τα GMS μη γίνει καμμιά πατάτα και τα κλειδώσουν πάλι, γιατί από ότι διαβάζω σταδιακά τα κλειδώνουν

 

Γενικα η φάση είναι πολυ δυσκολοτερη απο οτι στην αρχη. Εγω τον Απριλιο τα περασα 2-3 φορες μέσα σε 10 λεπτακια διαδικασια. Προχτες που δοκίμασα διοτι είχα κάνει reset το κινητο(παπαρας) μου πηρε ενα ολοκληρο απογευμα με αποτυχιες και νευρα. Στο τελος πηγα να τα παρατησω, ειλικρινα εκανα οτι μου κατεβει πλεον, ειχα παρει αρχεια απο 2 διαφορετικους YouTubers και περνουσα μια το ενα μια το αλλο, μια πισω μια μπρος ωσπου καποια στιγμη, χωρις καμια λογική, δουλεψε σωστα.

 

Εγω για να μη σπασουν τα νευρα σου θα σου συστηνα να το δουλεψεις αρχικα καμια βδομαδα χωρις GMS, το κινητο παει τελεια και χωρις αυτα. Αν δεις οτι δεν την παλευεις διοτι χρησιμοποιεις πολλες εφαρμογες Google και σου λείπουν, τότε δοκίμασέ το(ασε που μπορει να βγει κανενας πιο ευκολος τροπος).

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Εγω για να μη σπασουν τα νευρα σου θα σου συστηνα να το δουλεψεις αρχικα καμια βδομαδα χωρις GMS, το κινητο παει τελεια και χωρις αυτα. Αν δεις οτι δεν την παλευεις διοτι χρησιμοποιεις πολλες εφαρμογες Google και σου λείπουν, τότε δοκίμασέ το(ασε που μπορει να βγει κανενας πιο ευκολος τροπος).

 

Βασικα ειναι λιγα αυτά που σου λειπουν χωρις gms.... ακομα και αυτα που δεν εχει το appstore τα βαζεις μεσω πχ apkpure. Εγω προσωπικά περασα gms καθαρα για το google photos μιας και χρησιμοποιω το cloud του.

Link to comment
Share on other sites

Γενικα η φάση είναι πολυ δυσκολοτερη απο οτι στην αρχη. Εγω τον Απριλιο τα περασα 2-3 φορες μέσα σε 10 λεπτακια διαδικασια. Προχτες που δοκίμασα διοτι είχα κάνει reset το κινητο(παπαρας) μου πηρε ενα ολοκληρο απογευμα με αποτυχιες και νευρα. Στο τελος πηγα να τα παρατησω, ειλικρινα εκανα οτι μου κατεβει πλεον, ειχα παρει αρχεια απο 2 διαφορετικους YouTubers και περνουσα μια το ενα μια το αλλο, μια πισω μια μπρος ωσπου καποια στιγμη, χωρις καμια λογική, δουλεψε σωστα.

 

Εγω για να μη σπασουν τα νευρα σου θα σου συστηνα να το δουλεψεις αρχικα καμια βδομαδα χωρις GMS, το κινητο παει τελεια και χωρις αυτα. Αν δεις οτι δεν την παλευεις διοτι χρησιμοποιεις πολλες εφαρμογες Google και σου λείπουν, τότε δοκίμασέ το(ασε που μπορει να βγει κανενας πιο ευκολος τροπος).

 

Βασικα ειναι λιγα αυτά που σου λειπουν χωρις gms.... ακομα και αυτα που δεν εχει το appstore τα βαζεις μεσω πχ apkpure. Εγω προσωπικά περασα gms καθαρα για το google photos μιας και χρησιμοποιω το cloud του.

 

Καλησπέρα παιδιά κι ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Ναι, θα το δοκιμάσω για αρχή χωρίς GMS. Το apkpure τι είναι ακριβώς; πλάγιος τρόπος για να περνάμε εφαρμογές χωρίς να χρειάζονται τα παραπάνω;

Και μήπως έχετε καμμιά ιδέα για τζαμάκι από αυτά που προείπα; Χτες είδα σε βίντεο το TMAX και είδα ότι βγαίνει και εύκολα. Γιατί προς στιγμήν ανησύχησα λόγω κόλλας. Αν είναι τόσο καλό, να πάρω αυτό αν είναι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά κι ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Ναι, θα το δοκιμάσω για αρχή χωρίς GMS. Το apkpure τι είναι ακριβώς; πλάγιος τρόπος για να περνάμε εφαρμογές χωρίς να χρειάζονται τα παραπάνω;

Και μήπως έχετε καμμιά ιδέα για τζαμάκι από αυτά που προείπα; Χτες είδα σε βίντεο το TMAX και είδα ότι βγαίνει και εύκολα. Γιατί προς στιγμήν ανησύχησα λόγω κόλλας. Αν είναι τόσο καλό, να πάρω αυτό αν είναι

 

To Apkpure ειναι σαν το play store,απολτυτα ασφαλες και ελεγμενο,και μαλιστα εχει και εφαρμογες που δεν υπαρχουν στο play store....Ειναι δωρεαν και το κατεβαζεις απο εδω https://apkpure.com/

Το περνάς στο κινητο,το εγκαθιστας και ετοιμος.....Φυσικα υποστηριζει και αναβαθμιση εφαρογων και παιχνιδιων οπως το play store....

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

To Apkpure ειναι σαν το play store,απολτυτα ασφαλες και ελεγμενο,και μαλιστα εχει και εφαρμογες που δεν υπαρχουν στο play store....Ειναι δωρεαν και το κατεβαζεις απο εδω https://apkpure.com/

Το περνάς στο κινητο,το εγκαθιστας και ετοιμος.....Φυσικα υποστηριζει και αναβαθμιση εφαρογων και παιχνιδιων οπως το play store....

 

Καλησπέρα και ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Δεν το ήξερα καθόλου

Από ότι έριξα μια ματιά έχει και το gmail μέσα

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και σε μένα η 147 χτες, Vodafone εχω

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα και ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Δεν το ήξερα καθόλου

Από ότι έριξα μια ματιά έχει και το gmail μέσα

 

Το Apkpure έχει όλα τα Google Apps μέσα αλλά φυσικά δεν θα δουλεύουν αν απλά τα κατεβάσεις και τα εγκαταστήσεις. Μακάρι να ήταν τόσο απλό

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Όσοι είχατε κάνει την διαδικασία για ενεργοποίηση των g services, με την αναβάθμιση τα χάνουμε?

..τα σκεπάσματα είναι κρύα

κοιταζόμαστε βουβά

ό,τι απέμεινε απ' την ευτυχία

ξεψυχάει στα σκοτεινά..

Link to comment
Share on other sites

Όσοι είχατε κάνει την διαδικασία για ενεργοποίηση των g services, με την αναβάθμιση τα χάνουμε?
Οχι

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

To Apkpure ειναι σαν το play store,απολτυτα ασφαλες και ελεγμενο,και μαλιστα εχει και εφαρμογες που δεν υπαρχουν στο play store....Ειναι δωρεαν και το κατεβαζεις απο εδω https://apkpure.com/

Το περνάς στο κινητο,το εγκαθιστας και ετοιμος.....Φυσικα υποστηριζει και αναβαθμιση εφαρογων και παιχνιδιων οπως το play store....

 

Το θέμα όμως είναι οτι οι εφαρμογές που εγκαταστάθηκαν μεσω APKpure δεν ανανεώνονται αυτόματα όπως μέσω GPS, σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα όμως είναι οτι οι εφαρμογές που εγκαταστάθηκαν μεσω APKpure δεν ανανεώνονται αυτόματα όπως μέσω GPS, σωστά;

 

Σου βγάζει ειδοποίηση το apkpure όταν βγαίνει update. Οπότε πάλι ενημερωμένες θα είναι οι εφαρμογές σου.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα όμως είναι οτι οι εφαρμογές που εγκαταστάθηκαν μεσω APKpure δεν ανανεώνονται αυτόματα όπως μέσω GPS, σωστά;

 

Ενημερώνονται αυτόματα κανονικά (ειδοποίηση έχετε τόσες διαθέσιμες ενημερώσεις)

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

μην κανετε format στη 147 δεν μπαινουν με τπτ τα service..κολλαει στο lzplay(G)6 διαφορετικες μεθοδους και δεν περναει με τπτ
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Ενημερώνονται αυτόματα κανονικά (ειδοποίηση έχετε τόσες διαθέσιμες ενημερώσεις)

 

OK, ευχαριστώ όλους για τα προηγούμενα σχόλια.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τις απαντήσεις σας. Σε πρώτη φάση θα μείνω με appGalery και Apkpure και για GMS βλέπουμε

 

μην κανετε format στη 147 δεν μπαινουν με τπτ τα service..κολλαει στο lzplay(G)6 διαφορετικες μεθοδους και δεν περναει με τπτ

 

Πολύ χρήσιμο αυτό ευχαριστούμε. Μόνο για GMS εννοείς ε;

Link to comment
Share on other sites

ναι.περαστε την απο πανω δουλευουν κανονικα..με format δεν προχωραει στο lzplay!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Σήμερα το πήρα.

Είπα να βάλω τα GMS με το τελευταίο βίντεο. Από τα αρχεία που κατέβασα, το Izplay.helper.apk, το Norton του Η/Υ μου το αναγνωρίζει σαν γνωστό ιό

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παιδιά δεν μπορώ να βάλω με τίποτα GMS, κολλάει στο sign in (περίπου στην μέση του βίντεο με τις οδηγίες). Το έκανα ένα reset και πορεύτηκα με appGalery και ApkPure.

Αν βγει κάποιο πιο καινούριο βίντεο με οδηγίες και αρχεία και το πάρετε πρέφα, ανεβάστε το κι εδώ.

Σας ευχαριστώ όλους πάρα πολύ για τον χρόνο σας :):):)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ένα link με το video που περνάμε google γιατί δεν το βρίσκω....

 

Στάλθηκε από το SM-T830 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P40 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...