Jump to content

Huawei P40 Pro


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να κανω μια ερώτηση σε όσους πέρασαν google services (gms). Ακολούθησα αυτόν εδώ τον οδηγό. Εκ των υστέρων όμως τώρα με έχει πιάσει ανησυχία για το πόσο αξιόπιστο είναι το app που χρησιμοποιήθηκε για frp bypass. Θέλω να πω μήπως διαρρεύσουν οι κωδικοί των google accounts.

 

Ακολούθησε κανένας αυτόν τον οδηγό;

 

Αναφέρομαι στο app που περνάει account στο 5:34

 

Τέλος, όσοι έχετε περάσει gms τα κρατάει μετά από update ή πρέπει να κάνεις πάλι τη διαδικασία;

Κωδικοί μπορεί όχι αλλά σε κάθε περίπτωση η συσκευή δεν είναι για χρήση από τραπεζικές εφαρμογές
Link to comment
Share on other sites

Κωδικοί μπορεί όχι αλλά σε κάθε περίπτωση η συσκευή δεν είναι για χρήση από τραπεζικές εφαρμογές

 

Συμφωνω σε αυτό. Απλα θελω να σιγουρευτω οτι δεν έκανα βλακεία που εβαλα εκει το κωδικό του google account μου λογω cloud του chrome (ολοι οι κωδικοί των σελίδων... ακόμα και paypal)

Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερώτηση σε όσους πέρασαν google services (gms). Ακολούθησα αυτόν εδώ τον οδηγό. Εκ των υστέρων όμως τώρα με έχει πιάσει ανησυχία για το πόσο αξιόπιστο είναι το app που χρησιμοποιήθηκε για frp bypass. Θέλω να πω μήπως διαρρεύσουν οι κωδικοί των google accounts.

 

Ακολούθησε κανένας αυτόν τον οδηγό;

 

Αναφέρομαι στο app που περνάει account στο 5:34

 

Τέλος, όσοι έχετε περάσει gms τα κρατάει μετά από update ή πρέπει να κάνεις πάλι τη διαδικασία;

Τον ίδιο οδηγό έκανα και εγώ κανένα θέμα πουθενά και μετά από αναβάθμιση.

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τον ίδιο οδηγό έκανα και εγώ κανένα θέμα πουθενά και μετά από αναβάθμιση.

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ωραία. Με καθησυχάσες τώρα γιατί ανησύχησα λίγο με αυτό το άγνωστο app που βάζαμε τους κωδικούς λογαριασμών.

 

Υ.Γ. Σιγουρα εκανες τον ιδιο; Ειναι δύο εβδομάδων ο οδηγός. Πότε πρόλαβε αναβάθμιση; Μήπως ήταν άλλος; Μιλάω πάντα για το app που δείχνει στο 5:34

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια πως ειναι παιδια? σε σχεση με το mate20pro που εχω!αν καποιος εχει κανει την μεταβαση ας γραψει δυο λογια! ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Ωραία. Με καθησυχάσες τώρα γιατί ανησύχησα λίγο με αυτό το άγνωστο app που βάζαμε τους κωδικούς λογαριασμών.

 

Υ.Γ. Σιγουρα εκανες τον ιδιο; Ειναι δύο εβδομάδων ο οδηγός. Πότε πρόλαβε αναβάθμιση; Μήπως ήταν άλλος; Μιλάω πάντα για το app που δείχνει στο 5:34

Ο ίδιος οδηγός ναι φυσικά. Είναι φίλος το παιδί που έφτιαξε το βίντεο.

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ο ίδιος οδηγός ναι φυσικά. Είναι φίλος το παιδί που έφτιαξε το βίντεο.

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τέλεια! Σε ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Yπο ποια εννοια το p40 pro ειναι επιφοβο για τις τραπεζικες συναλλαγες μεσω των τραπεζικων apps. ?

Για παραδειγμα, για την πειραιως που με ενδιαφερει και δεν υπαρχει στο store της huawei, αν την εγκαταστησω δεν θα δουλευει. ?

Ή θα ειναι επιφοβο να μην ειναι "καθαρη" εφαρμογη αν την κατεβασω απο καπου εκτος play store της google. ?

 

H ιδια απορια υπαρχει και για το google mail και γενικα τον λογαριασμο google που θα περασω στο κινητο. Ενδεχεται δηλαδη να υποκλαπουν τα προσωπικα μου δεδομενα του google λογαριασμου μου, αν ακολουθησω καποιον οδηγο εγκαταστασης google λογαριασμου, εφαρμογων κλπ. ?

Εχω μπερδευτει λιγακι με μερικα παραπανω μηνυματα που κανουν λογο για υποκλοπες. Στα Posts #325, #326.

 

Ενδιαφερομαι για την αγορα του και τα παραπανω με θορυβησαν λιγο.

Link to comment
Share on other sites

Λες και ξέρουν οι από πάνω φίλε μου αν όντως γίνονται υποκλοπές.

Η ακόμα καλύτερα ξέρουν αν δεν γίνονται υποκλοπές στα δικά τους με play store .

Εγώ μια χαρά λειτουργώ τραπεζικές εφαρμογες.

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι οι τραπεζικές εφαρμογές λειτουργούν χωρίς Google services. Υπάρχουν κανονικά μέσα στο app gallery
Link to comment
Share on other sites

ειχα διαβασει καπου παλαιοτερα οτι της πειραιως δεν υπηρχε στο store της huawei και οτι η συγκεκριμενη χρησιμοποιει google services, οποτε για αυτο το λογο δεν δουλευε κι ολας αν την εβαζες απο καποιο αλλο store. Αλλαξε κατι απο αυτα με τον καιρο. ?

 

Επισης ξεχασα...αν και υπαρχουν εναλλακτικες θελω να κανω χρηση του google maps. Αυτο σημαινει οτι το ξεχναω το p40 pro. ?

Link to comment
Share on other sites

ειχα διαβασει καπου παλαιοτερα οτι της πειραιως δεν υπηρχε στο store της huawei και οτι η συγκεκριμενη χρησιμοποιει google services, οποτε για αυτο το λογο δεν δουλευε κι ολας αν την εβαζες απο καποιο αλλο store. Αλλαξε κατι απο αυτα με τον καιρο. ?

 

Επισης ξεχασα...αν και υπαρχουν εναλλακτικες θελω να κανω χρηση του google maps. Αυτο σημαινει οτι το ξεχναω το p40 pro. ?

 

ΑΝ δεν βαλεις google play services (πραγμα πανευκολο) ναι το ξεχνας.

προσωπικα μονο ειδοποιησεις απο τραπεζες δεν εχω,υπαρχει οδηγος αλλα βαρεθηκα να το κανω!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επισης ξεχασα...αν και υπαρχουν εναλλακτικες θελω να κανω χρηση του google maps. Αυτο σημαινει οτι το ξεχναω το p40 pro. ?

 

Από όσο ξέρω (δεν πρόλαβα να δοκιμάσω) το ιδιο το google maps δουλεύει χωρίς gms. Το πρόβλημα ειναι οτι δεν θα μπορέσεις να κουμπώσεις λογαριασμο με τυχον αποθηκευμένες τοποθεσίες σου. Οπότε αν δεν σε πειράζει το οτι δεν θα εχει λογαριασμό, το δουλεύεις και χωρίς gms.

 

Προσωπικά εβαλα gms επειδή ήθελα το συγχρονισμό σε gmaps και gphotos. Αλλιώς τα υπόλοιπα τα εβαζα από apkpure.

Link to comment
Share on other sites

Ειδοποιησεις απο τραπεζα πειραιως εχω ουτως ή αλλως μεσω email και sms, για οποιαδηποτε κινηση. Απλα ηθελα το app της πειραιως για να μπορω χωρις να μπαινω στο site της πειραιως απο browser, ωστε με το app να κανω τα βασικα που θελω πιο γρηγορα.

 

Για το google maps βασικα χρειαζομαι το live traffic το οποιο ειναι απο τα πιο σωστα σε εκτιμωμενο χρονο αφιξης. Δεν θα με πειραζε να μην εχω αποθηκευμενους προορισμους, αλλα αν τελικα λυνεται με το να εγκαταστησω GMS οπως λετε, τοτε μια χαρα.

 

Αυτο το πραγμα δεν εχω καταλαβει ομως ακομα καλα. Δηλαδη ολοι αυτοι οι οδηγοι που παρουσιαζονται το τελευταιο διαστημα (και ενδεχεται να μην δουλευουν εν καιρω) στην ουσια σου επιτρεπουν να εγκαταστησεις GMS και αρα να δεχεσαι push ειδοποιησεις για Gmail και το google maps να λειτουργει κανονικα. ?

 

Βασικα τα μονα που χρειαζομαι και με απασχολουν για την αγορα του ειναι:

 

- Gmail ειδοποιησεις Push (αν και με άλλου τυπου ελεγχο καθε π.χ. 15 λεπτα συμβιβαζομαι)

- Gmaps για πλοηγηση. (κι ας μην εχω κατ αναγκη αποθηκευμενους αγαπημενους προορισμους)

- SKYPE.

- VIBER.

- Eφαρμογη της τραπεζας πειραιως (winbank)

Link to comment
Share on other sites

Βασικα τα μονα που χρειαζομαι και με απασχολουν για την αγορα του ειναι:

 

- Gmail ειδοποιησεις Push (αν και με άλλου τυπου ελεγχο καθε π.χ. 15 λεπτα συμβιβαζομαι)

- Gmaps για πλοηγηση. (κι ας μην εχω κατ αναγκη αποθηκευμενους αγαπημενους προορισμους)

- SKYPE.

- VIBER.

- Eφαρμογη της τραπεζας πειραιως (winbank)

 

 

Όλα όσα γράφεις δουλεύουν με πέρασμα gms 100% (με ενα ερωτηματικό στο gmail... βλέπε στο τέλος)

 

Τώρα αν δεν βάλεις, θα σου απαντήσω πρώτα αυτά που γνωρίζω σίγουρα

 

  • Skype το περνάς μέσω apkpure
  • Viber το περνάς ακόμα και από huawei store. Δεν θα σου φορτώσει ομως το backup που είχες (θέλει gms)

 

Πάμε σε αυτά που έχω ερωτηματικό

  • Gmaps λένε πως δουλεύει απλά χωρίς λογαριασμό... το περνάς από apkpure. Δεν το έχω δοκιμάσει όμως
  • Τράπεζα πειραιώς από όσο ξέρω θέλει gms.... δεν ξέρω αν δουλεύει χωρίς. Πιστεύω πως δεν θα δουλεύει.
  • Gmail ένα ακόμα email δεν είναι; Γιατί να χρειάζεται gms? Με ενα οποιοδήποτε mail client νομίζω θα είσαι οκ. Ας το σιγουρέψει άλλος... αν θελει gms τότε δεν θα εχεις push ουτε με εγκατάστασή τους.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μην λετε ανακριβειες οσον αφορα στις τραπεζικες εφαρμογες. Πλεον υπαρχουν ολες οι τραπεζες επισημα στο AppGallery και δουλευουν κανονικοτατα χωρις GMS. Δεν υποστηριζεται το feature για nfc payments στη eurobank προς το παρον.

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μην λετε ανακριβειες οσον αφορα στις τραπεζικες εφαρμογες. Πλεον υπαρχουν ολες οι τραπεζες επισημα στο AppGallery και δουλευουν κανονικοτατα χωρις GMS. Δεν υποστηριζεται το feature για nfc payments στη eurobank προς το παρον.

 

Ρε συ έγραψα ότι απαντώ με ερωτηματικό ως προς αυτό. Δεν χρειάζεται ένταση. Απλά διόρθωσε με και όλα καλά ;)

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ έγραψα ότι απαντώ με ερωτηματικό ως προς αυτό. Δεν χρειάζεται ένταση. Απλά διόρθωσε με και όλα καλά ;)

 

Φιλε μου ολα καλα, δεν το ειπα σε σενα καν δεν ειχα προλαβει να διαβασω το τελευταιο ποστ σου απλα εβλεπα γενικα την συζητηση οτι δεν δουλευει αυτο κι εκεινο. Φιλικα τα λεμε ολα δυστυχως ο γραπτος λογος ισως φαινεται περισσοτερο επιθετικος μερικες φορες απο οτι ειναι στη πραγματικοτητα.

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ολα καλα, δεν το ειπα σε σενα καν δεν ειχα προλαβει να διαβασω το τελευταιο ποστ σου απλα εβλεπα γενικα την συζητηση οτι δεν δουλευει αυτο κι εκεινο. Φιλικα τα λεμε ολα δυστυχως ο γραπτος λογος ισως φαινεται περισσοτερο επιθετικος μερικες φορες απο οτι ειναι στη πραγματικοτητα.

 

Ολα καλα :) . Εχεις δίκιο για το γραπτό λόγο.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μην λετε ανακριβειες οσον αφορα στις τραπεζικες εφαρμογες. Πλεον υπαρχουν ολες οι τραπεζες επισημα στο AppGallery και δουλευουν κανονικοτατα χωρις GMS. Δεν υποστηριζεται το feature για nfc payments στη eurobank προς το παρον.

 

Moλις κοιτουσα στο site της Πειραιως και αναφερει οτι εχει μονο apps για το app store και google play. Mαλλον δεν το εχουν ενημερωσει ακομη. Ειναι πολυ ευχαριστο το οτι τελικα προσθεσαν και την Πειραιως μεσα στο appgallery της huawei.

 

Απο οσο καταλαβαινω, πλεον δεν εχω λογο να καθυστερω την αγορα του, Μιας και θα με καλυψει στις δικες μου αναγκες.

Ευχαριστω ολους για τις πληροφοριες.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μην λετε ανακριβειες οσον αφορα στις τραπεζικες εφαρμογες. Πλεον υπαρχουν ολες οι τραπεζες επισημα στο AppGallery και δουλευουν κανονικοτατα χωρις GMS. Δεν υποστηριζεται το feature για nfc payments στη eurobank προς το παρον.

 

Είσαι σίγουρος γ αυτό που λες? Γιατί στην εθνική δεν έχω ειδοποιήσεις (αναφέρομαι σε αυτό το μήνυμα που πετάει όταν μπαίνουν/βγαινουν λεφτά). Φυσικά το βλέπω απ το Μάιλ. Στην πειραιως επίσης δεν έρχονται ειδοποιησεις, πρόσφατα μάλιστα που ήθελα να αλλάξω κωδικό και επέλεγα την επιλογή πατήστε ναι στο τηλέφωνο δεν ερχοταν. Επίσης αρκετά authenticator τύπου Facebook, Google account δεν έρχεται ειδοποίηση. Πχ δεν μπορείς να βάλεις επιλογή όταν συνδέεται από άλλο PC να πετάει μήνυμα αν είσαι εσύ και να πατάς accept.

Δεν με πολυκαιει που δεν υπάρχουν, απλά λεω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη οσον αφορα την Πειραιως, οταν πραγματοποιω μια συναλλαγη μεσω pc μεσα απο το site της winbank και για να πραγματοποιηθει μια συναλλαγη μου στελνει εναν κωδικο στο κινητο μεσα στο app της πειραιως (στα πλαισια του two factor authentication)....αυτος ο κωδικος δεν ερχεται ποτέ και η συναλλαγη δεν πραγματοποιειται τελικα. ?

Αν ειναι ετσι, τοτε υπαρχει θεμα.

Και το παραξενο ειναι πως θα διορθωθει αυτο. ?

Αλλο πραγμα να υπολειτουργει μια τραπεζικη εφαρμογη αν την περασεις με κολπα και χωρις gms. Εδω αναφερεται πως η εφαρμογη υπαρχει πλεον κανονικα (δεν υπηρχε πριν κανα δυο μηνες) στο huawei galleryapp store.

Δηλαδη τα app τραπεζων που τελικα μπηκαν στο huawei store, τελικα εν μερη υπολειτουργουν. ?

 

Αν καταλαβα καλα και δεν παρεξηγησα, αν τελικα δεν ερχεται ειδοποιηση κωδικου της πειραιως μεσα στο app του κινητου, δεν μπορεις να εκτελεσεις ουτε συναλλαγη στο pc αν περιμενεις να ερθει το Pin στο κινητο huawei. :(

Edited by nemaki
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη οσον αφορα την Πειραιως, οταν πραγματοποιω μια συναλλαγη μεσω pc μεσα απο το site της winbank και για να πραγματοποιηθει μια συναλλαγη μου στελνει εναν κωδικο στο κινητο μεσα στο app της πειραιως (στα πλαισια του two factor authentication)....αυτος ο κωδικος δεν ερχεται ποτέ και η συναλλαγη δεν πραγματοποιειται τελικα. ?

Αν ειναι ετσι, τοτε υπαρχει θεμα.

Και το παραξενο ειναι πως θα διορθωθει αυτο. ?

Αλλο πραγμα να υπολειτουργει μια τραπεζικη εφαρμογη αν την περασεις με κολπα και χωρις gms. Εδω αναφερεται πως η εφαρμογη υπαρχει πλεον κανονικα (δεν υπηρχε πριν κανα δυο μηνες) στο huawei galleryapp store.

Δηλαδη τα app τραπεζων που τελικα μπηκαν στο huawei store, τελικα εν μερη υπολειτουργουν. ?

 

Αν καταλαβα καλα και δεν παρεξηγησα, αν τελικα δεν ερχεται ειδοποιηση κωδικου της πειραιως μεσα στο app του κινητου, δεν μπορεις να εκτελεσεις ουτε συναλλαγη στο pc αν περιμενεις να ερθει το Pin στο κινητο huawei. :(

Κάτι αντίστοιχο έχω εγώ με την αλφα . Έρχεται κανονικά το μήνυμα .

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάτι αντίστοιχο έχω εγώ με την αλφα . Έρχεται κανονικά το μήνυμα .

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ζητω συγγνώμη αν κατι δεν εχω πει σωστά, εγω αναφέρθηκα στο ότι υπάρχει πλέον κανονικά και το Winbank mobile στο AppGallery και υποθετω πως λειτουργει κανονικα, όπως τα υπολοιπα. Δυστυχως δεν εχω Πειραιως ώστε να το ελεγξω. Της Eurobank όπως ειπα λειτουργει κανονικά με εξαίρεση τα nfc payments με το Wallet της Eurobank(βεβαια το εχω καταφερει κι αυτο να δουλευει αλλα είναι άλλη διαδικασια).

 

Σε αυτο με το Winbank και τις ειδοποιήσεις, δεν γίνετε να βαλετε το two-step verification να ερχεται με sms και οχι με ειδοποιηση στο app?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επισης υποθετω πως οσοι τα λεμε αυτα έχουμε και GMS περασμένα έτσι; Το πιο σωστό είναι να δοκιμαστούν τα apps αυτά με καθαρό τηλέφωνο με σκέτα HMS. Εμεις τους βαζουμε και GMS απο πάνω και εχουμε μεσα 2 services, 2 frameworks κλπ οπότε δεν ξέρω αν παιζει καποιο μπερδεμα και γι'αυτο δεν έρχονται πχ οι ειδοποιησεις στο app της Εθνικης που λεει πιο πανω ο φίλος.

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Σωστά nemaki, εγώ τονκαταδλφερω βάζοντας να έρθει pin με sms.

Το two factor authentication δεν μου δούλεψε πουθενά. Ούτε σε τραπεζες, ούτε σε fb, ούτε στο google account.

Γι'αυτό και τα έχω απενεργοποίησει στα 2 τελευταία. Έχω περασει google eervices, δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιο conflict επειδη έχω κ τα 2.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P40 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...