Jump to content

Huawei P40 Pro


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πήρε ένας φίλος έχει βάλει κανονικά PlayStore.. Με εψησε αρκετά. Έβγαλα 15 φώτο όμως μαζί με S20 ultra για σύγκριση και πήρε φωτιά, ζεσταθηκε αμέσως καθ πολύ. Σε λίγο θα τις ανεβάσω να δούμε διαφορές. Μέγεθος πάντως και βάρος απίστευτα

 

edit: εδω η συγκριση

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8041212#post8041212

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο.. Στo p30 pro παίζω παιχνίδια τραβάω 4κ και το κινητό ζεσταίνεται κάπως το μεσημέρι μόνο όταν παίζω και φορτίζει με τα 40watt.. Αλλιως δεν υπάρχει το παραμικρό θεμα

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο.. Στo p30 pro παίζω παιχνίδια τραβάω 4κ και το κινητό ζεσταίνεται κάπως το μεσημέρι μόνο όταν παίζω και φορτίζει με τα 40watt.. Αλλιως δεν υπάρχει το παραμικρό θεμα

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μου έκανε εντύπωση γιατί έβγαζα φώτο στο αυτόματο και ξαφνικά το νιώθω ζεστό, λέω οκ θα έτυχε. Το αφήνω, πιάνω το Ultra να βγάλω, ξανα παίρνω μετά το 40 να βγάλω λίγες ακόμα, πάλι ζεστό στο τέλος. Δεν ξέρω, μπορεί να έτυχε αλλά μου έκανε εντύπωση

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Νίκο, ή έτυχε όντως ή είναι προβληματικό το κινητό.

Του έχω φάει την πίστη και δεν έχει ζεσταθεί καθόλου το δικό μου!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά άρχισα να το σκέφτομαι.τα social έχουν μπει όλα;

Επίσης google photos και τα backup μου από google και κυρίως τις επαφές,τις παίρνω;

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά άρχισα να το σκέφτομαι.τα social έχουν μπει όλα;

Επίσης google photos και τα backup μου από google και κυρίως τις επαφές,τις παίρνω;

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φίλε μου το πηρα χθες το κινητό, από το appstore της Huawei βρήκα μόνο viber, telegram, άλλωστε fb, what's app, Twitter κλπ είναι αμερικανικών συμφερόντων οπότε όσο διατηρείται αυτή η κατάσταση δεν νομίζω ότι θα μπουν, όλα τα υπόλοιπα τα κατέβασα από το apkpure δουλεύουν απροβληματιστα,όμως δεν μπορείς να συνδεθείς στον Google λογαριασμό σου οπότε δεν έχει και νόημα να τα κατεβάσεις(τις εφαρμογές της Google εννοώ). Για τις επαφές υπάρχουν λύσεις πολλές, πάντως μια χαρά λειτουργεί η συσκευή και χωρίς Google, βέβαια καταλαβαίνω ότι ο περισσότερος κόσμος δεν θέλει να μπει σε διαδικασίες να κατεβάζει εφαρμογές από αλλά stores οπότε όποιος σκέφτεται να το αγοράσει καλά θα κάνει να το σκεφτεί πολύ καλά γιατί τα λεφτά είναι πολλά.

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το πηρα χθες το κινητό, από το appstore της Huawei βρήκα μόνο viber, telegram, άλλωστε fb, what's app, Twitter κλπ είναι αμερικανικών συμφερόντων οπότε όσο διατηρείται αυτή η κατάσταση δεν νομίζω ότι θα μπουν, όλα τα υπόλοιπα τα κατέβασα από το apkpure δουλεύουν απροβληματιστα,όμως δεν μπορείς να συνδεθείς στον Google λογαριασμό σου οπότε δεν έχει και νόημα να τα κατεβάσεις(τις εφαρμογές της Google εννοώ). Για τις επαφές υπάρχουν λύσεις πολλές, πάντως μια χαρά λειτουργεί η συσκευή και χωρίς Google, βέβαια καταλαβαίνω ότι ο περισσότερος κόσμος δεν θέλει να μπει σε διαδικασίες να κατεβάζει εφαρμογές από αλλά stores οπότε όποιος σκέφτεται να το αγοράσει καλά θα κάνει να το σκεφτεί πολύ καλά γιατί τα λεφτά είναι πολλά.

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλησπέρα. Πιστεύω ότι όποιος σκέφτεται να το αγοράσει, σίγουρα έχει αποφασίσει ότι θα περάσει GMS με τον τρόπο που έχει ειπωθεί ήδη. Δε νομίζω κάποιος να κάτσει μόνο με το Huawei app store

Link to comment
Share on other sites

Δεν λειτουργούν οι περισσότερες εφαρμογές της Google, και όσες λειτουργούν δεν μπορείς να συνδεθείς, δεν είναι τόσο απλό το θέμα.

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη να κάνω μια ερώτηση?Δηλαδή είτε με το phone clone είτε αν στείλω το app από άλλο κινητό (το Viber για παράδειγμα) θες να μου πεις ότι δε λειτουργεί??Άσχετα με το αν έχω Google services.Και εκτός αυτού από την στιγμή που μια εφαρμογή είναι στο huawei app gallery(Τώρα με P20 pro έψαξα τυχαία στο gallery και είδα ότι έχει το Viber)Στο p40 pro ίδιες εφαρμογές δεν είναι περασμένες? Η κατάλαβα κάτι λάθος.εγω?Επίσης μπορείς να δεις αν στο app gallery του p40 έχει την εφαρμογή της Πειραιώς (winbank).

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη να κάνω μια ερώτηση?Δηλαδή είτε με το phone clone είτε αν στείλω το app από άλλο κινητό (το Viber για παράδειγμα) θες να μου πεις ότι δε λειτουργεί??Άσχετα με το αν έχω Google services.Και εκτός αυτού από την στιγμή που μια εφαρμογή είναι στο huawei app gallery(Τώρα με P20 pro έψαξα τυχαία στο gallery και είδα ότι έχει το Viber)Στο p40 pro ίδιες εφαρμογές δεν είναι περασμένες? Η κατάλαβα κάτι λάθος.εγω?Επίσης μπορείς να δεις αν στο app gallery του p40 έχει την εφαρμογή της Πειραιώς (winbank).

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Το viber λειτουργεί κανονικά, και όλες τις άλλες τις κατεβάζεις από το apkpure Facebook, what's app, Instagram κλπ και λειτουργούν κανονικά, και το more apps εκεί σε οδηγεί εξάλλου στο apkpure. Από τράπεζες στο appgalery της Huawei έχει alpha Bank, εθνική και eurobank Πειραιώς δεν βρήκα.

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Χθες διάβασα όλα μηνύματα σας μπας και καταλάβω τι γίνεται γιατί το σκέφτομαι πολύ σοβαρά για το κινητό. Τώρα έχω το Mate 10 pro και σκέφτομαι για αναβάθμιση. Αρχικά σκεφτόμουν για το P30 pro αλλά ξαφνικά οι τιμές πήραν ανηφόρα. Οπότε είπα να περιμένω να πέσει το P40 pro για να κάνω την κίνηση. Αν και χρησιμοποιώ πάρα πολύ το κινητό, δεν ασχολούμαι ιδιαίτερα με τα social αλλα χρησιμοποιω πολύ Netflix, messenger, YouTube και διάφορα αθλητικά site. Αρχικά έλεγα για το P40 αλλά με χαλάει που έχει μικρότερη μπαταρία και δεν έχει ir blaster ( με έχει καταβολέψει απίστευτα). Δεν ασχολούμαι τόσο πολύ με φωτογραφίες αν και έχω παρά πολλές στο κινητό. Τι προτείνει η κοινότητα εδώ μέσα. Τα 780 αρχικά μου φαίνονται αρκετά. Ακόμα και μετά από αποφορολόγηση.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Χθες διάβασα όλα μηνύματα σας μπας και καταλάβω τι γίνεται γιατί το σκέφτομαι πολύ σοβαρά για το κινητό. Τώρα έχω το Mate 10 pro και σκέφτομαι για αναβάθμιση. Αρχικά σκεφτόμουν για το P30 pro αλλά ξαφνικά οι τιμές πήραν ανηφόρα. Οπότε είπα να περιμένω να πέσει το P40 pro για να κάνω την κίνηση. Αν και χρησιμοποιώ πάρα πολύ το κινητό, δεν ασχολούμαι ιδιαίτερα με τα social αλλα χρησιμοποιω πολύ Netflix, messenger, YouTube και διάφορα αθλητικά site. Αρχικά έλεγα για το P40 αλλά με χαλάει που έχει μικρότερη μπαταρία και δεν έχει ir blaster ( με έχει καταβολέψει απίστευτα). Δεν ασχολούμαι τόσο πολύ με φωτογραφίες αν και έχω παρά πολλές στο κινητό. Τι προτείνει η κοινότητα εδώ μέσα. Τα 780 αρχικά μου φαίνονται αρκετά. Ακόμα και μετά από αποφορολόγηση.
Εγώ θα σου κάνω την εξής ερώτηση, αν δεν ασχολείσαι τόσο με την φωτογραφία όπως λες, γιατί να πας σε ένα τέτοιο κινητό τόσο ακριβό και χωρίς Google services κλπ. Αν κάτι αξίζει σε αυτή την συσκευή είναι η κάμερα,υπάρχουν πολλές λύσεις φθηνότερες να κοιτάξεις, γνώμη μού.

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να πω την αλήθεια με έχει βολέψει πολύ το Mate 10 pro και το είχα πάρει με το που βγήκε. Θέλω ένα καλό κινητό και τα κινητά της Huawei με έχουν βολέψει πάρα πολύ. Ξεκίνησα με το P8 και θα ήθελα να συνεχίσω. Απλά θεωρώ ότι για κινητό χωρίς Google Services είναι πολλά για το συγκεκριμένο. Πιο σωστή τακτική γενικά θα ήταν να το αφήσω να πέσει λιγάκι για να το πάρω. Το P 40 έχει κάνει κυριολεκτικά βουτιά. Δεν πειράζει το πότε. Το θέμα για εμένα είναι το αν αξίζει. Η τιμή του κάποια στιγμή θα έρθει και στα μέτρα μου.
Link to comment
Share on other sites

Να πω την αλήθεια με έχει βολέψει πολύ το Mate 10 pro και το είχα πάρει με το που βγήκε. Θέλω ένα καλό κινητό και τα κινητά της Huawei με έχουν βολέψει πάρα πολύ. Ξεκίνησα με το P8 και θα ήθελα να συνεχίσω. Απλά θεωρώ ότι για κινητό χωρίς Google Services είναι πολλά για το συγκεκριμένο. Πιο σωστή τακτική γενικά θα ήταν να το αφήσω να πέσει λιγάκι για να το πάρω. Το P 40 έχει κάνει κυριολεκτικά βουτιά. Δεν πειράζει το πότε. Το θέμα για εμένα είναι το αν αξίζει. Η τιμή του κάποια στιγμή θα έρθει και στα μέτρα μου.
Κοίτα το hardware είναι κορυφή, προσωπικά το πήρα μεταχειρισμένο με ανταλλαγή μου βγήκε γύρω στα 630-650 στο περίπου,πάντως για να τα λέμε όλα μια χαρά δουλεύει το κινητό και χωρίς Google services,στο app της Huawei βρήκα alpha Bank, telegram, viber, SofaScore, my cosmote, gazzeta, euronews, MSN ειδήσεις, από apkpure κατέβασα όλα τα υπόλοιπα fb, Twitter, Instagram messenger, what's app.

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα το hardware είναι κορυφή, προσωπικά το πήρα μεταχειρισμένο με ανταλλαγή μου βγήκε γύρω στα 630-650 στο περίπου,πάντως για να τα λέμε όλα μια χαρά δουλεύει το κινητό και χωρίς Google services,στο app της Huawei βρήκα alpha Bank, telegram, viber, SofaScore, my cosmote, gazzeta, euronews, MSN ειδήσεις, από apkpure κατέβασα όλα τα υπόλοιπα fb, Twitter, Instagram messenger, what's app.

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτό που με χαλάει πιο πολύ από όλα είναι για το Netflix. Είναι δυνατόν να είναι σε SD;;; Πιστεύω ότι σύντομα θα γίνει και αυτό. Πάντως που το έχω δει από κοντά είναι και πολύ όμορφο και πολύ δυνατό σε ότι και να έκανα.

 

Υγ. Το Mate 10 pro μου χθες πήρε την 10αρα. Είναι να μην την αγαπάς αυτή την εταιρία;;;

 

Υγ 2 Μετά από παρότρυνση μου περίπου 15 άτομα άλλαξαν τα κινητά τους και πήγαν στην Huawei. Εκτός από έναν όλοι οι υπόλοιποι συνέχισαν και στα επόμενα κινητά τους με την Huawei. Με δικαιώνει για πολλούς λόγους η επιλογή μου.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που με χαλάει πιο πολύ από όλα είναι για το Netflix. Είναι δυνατόν να είναι σε SD;;; Πιστεύω ότι σύντομα θα γίνει και αυτό. Πάντως που το έχω δει από κοντά είναι και πολύ όμορφο και πολύ δυνατό σε ότι και να έκανα.

 

 

 

Υγ. Το Mate 10 pro μου χθες πήρε την 10αρα. Είναι να μην την αγαπάς αυτή την εταιρία;;;

 

 

 

Υγ 2 Μετά από παρότρυνση μου περίπου 15 άτομα άλλαξαν τα κινητά τους και πήγαν στην Huawei. Εκτός από έναν όλοι οι υπόλοιποι συνέχισαν και στα επόμενα κινητά τους με την Huawei. Με δικαιώνει για πολλούς λόγους η επιλογή μου.

Το Netflix το κατέβασα από το apkpure και δουλευει μια χαρά, το μόνο θέμα μου είναι επειδή δεν έχω smart TV και είχα βάλει το chromecast για να στριμαρω ε τώρα δεν γίνεται αλλά οκ έχω και ένα δεύτερο κινητό και το έχω βάλει εκεί οπότε όλα οκ.

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα για τη σύζυγο το P40 lite το οποιο εχει τα ιδια θεματα με το P40pro ως προς τις εφαρμογες της google. Εάν μου επιτρεπετε γιατι ειμαι σε αλλο νημα να πω και γω δυο λογια για ολο αυτο το θεμα του βολευει η δεν βολευει αξιζει η δεν αξιζει η μεταβαση σε huawei κινητο πλεον.

 

-Αρνητικα:

 

1. Για οποιον έκανε συγχρονισμό με google photos δεν το κανει πλεον

2. Για οποιον έκανε συγχρονισμό επαφες με google λογαριασμο den to kanei pleon

3. google maps τελος

και γενικα μονο οτι εχει να κανει με το οικοσύστημα της google τελος.

 

-Θετικά.

Κινητάρες σε hardware και σφαιρα σε software και φωτογραφιες.

 

Γενικα πάντως ακούγονται και ανακρίβειες πχ δεν εχει fb, viber και αλλα. Φυσικά λειτουργούν εαν τα κανεις εγκατασταση απο huawei gallery, apkmirror, η ακομα τα βαλεις απο στικακι αφου τα εχεις κανει extract απο το παλιο σου κινητο.

 

φυσικα εαν καποιος δουλευει αποκλειστικα και μονο εφαρμογες του οικοσυστηματος της google δεν θεωρω πρεπει να τα αγορασει. Οσοι μπορουν να βολευτουν με αντιστοιχες και μερικες φορες και καλυτερες εφαρμογες απο της google μπορουν να προχωρησουν αφοβα στην αγορα των νεων αυτων κινητων.

 

προσωπικα για εμενα που με το αγοραζω κινητο πεταω απο μεσα duo, chrome, google maps, gmail, το μονο που μου θυμισε εποχες μεσαιωνα ειναι ο μη συγχρονισμος επαφων και η εξαγωγη απο το παλιο των επαφων σε αρχειο η αποστολη του στο νεο huawei και η εισαγωγη απο αρχειο. εποχες οντως μεσαιωνα.

Link to comment
Share on other sites

Ένα απλό για τον συγχρονισμό των επαφων είναι το Outlook, το κατεβάζεις στο κινητό σου συγχρονίζεις τις επαφές σου, και μετά το κατεβάζεις στο Huawei σου κάνεις συγχρονισμό και αντίο Google.

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πηγα σημερα και το ειδα. Το κινητο στα ματια και τα χερια μου αυτη τη στιγμη παιζει να ειναι το κορυφαιο.

Αλλα τα gms ειναι αναγκαιο κακο προς ωρας. Ποσο δε μαλλον οταν δινεις τοσα χρηματα.

Link to comment
Share on other sites

Πηγα σημερα και το ειδα. Το κινητο στα ματια και τα χερια μου αυτη τη στιγμη παιζει να ειναι το κορυφαιο.

 

Αλλα τα gms ειναι αναγκαιο κακο προς ωρας. Ποσο δε μαλλον οταν δινεις τοσα χρηματα.

Ε ναι για την πλειοψηφία είναι deal breaker ότι και να λέμε.

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν το στήσεις από την αρχή χρησιμοποιώντας τη μέθοδο με το usb για να βάλεις Google services τι πρόβλημα υπάρχει;
Link to comment
Share on other sites

Αν το στήσεις από την αρχή χρησιμοποιώντας τη μέθοδο με το usb για να βάλεις Google services τι πρόβλημα υπάρχει;

 

Έχουμε πει, οι μόνες εφαρμογές που δεν παίζουν είναι όσες αφορούν σε τραπεζικές ανέπαφες πληρωμές. Βέβαια, χθες που έβαλα την iBank Pay της Εθνικής, δείχνει ότι δουλεύει κανονικά (χωρίς, όμως, να την έχω δοκιμάσει ακόμη).

Το Alpha myWallet εγκαθίσταται, αλλά δεν ανοίγει, ενώ της Eurobank σε αφήνει να κάνεις όλες τις υπόλοιπες λειτουργίες, εκτός των ανέπαφων πληρωμών. Η Πειραιώς (Winbank) κοιμάται ακόμη...

Edited by Pharmex
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Επειδή διαβάζω τα σχόλια γενικά και απορώ. Σε p40 που έχω εγώ κι ένα p40 pro φίλου εφαρμόσαμε την 1η διαδικασία που βρήκαμε στο YouTube και έπιασε με την 1η προσπάθεια. Πλέον λειτουργούν τα πάντα, αλλά τα πάντα όμως, εκτός από μια λειτουργία. Στο app της eurobank δεν ενεργοποιείται η ανέπαφη συναλλαγή. Όλα τα υπόλοιπα, ακόμη και ο συγχρονισμός με Google photos δουλεύει κανονικότατα. Οπότε όποιος σκέφτεται να πάρει μια από τις 2 συσκευές θεωρώ ότι εγκαθιστόνυας τα Google services θα έχει ίσως το κορυφαίο κινητό της αγοράς χωρίς εκπτώσεις στις λειτουργίες του.

..τα σκεπάσματα είναι κρύα

κοιταζόμαστε βουβά

ό,τι απέμεινε απ' την ευτυχία

ξεψυχάει στα σκοτεινά..

Link to comment
Share on other sites

Ανέπαφες πληρωμές της Eurobank αν κατεβάσεις την εφαρμογή από το appgalley δεν λειτουργούν?

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και εγώ μια ερώτηση για της ανέπαφες της εθνικής;; κατέβασε το i pay αλλά δεν συνδεόταν μίλησα μαζί τους και μου είπαν ότι λειτουργεί πλέον από το κανονικό app το ενσωμάτωσαν αλλά πρέπει να υποστηρίζει την δυνατότητα και ο πωλητής....δηλαδη πρέπει να έχει κάποιο ειδικό τερματικό;; ξέρετε τι ισχύει.. Το τηλέφωνο μου είναι το p30pro για την ώρα οπότε έχω κανονικά τα GSM κτλ

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P40 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...