Jump to content

[S20 series] Αξεσουάρ (Θήκες, Προστασία οθόνης κτλ)


manwlis77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το T-Max το ειχα 2 μηνες. Στο μηνα η κολλα εκανε σημαδια εσωτερικα στο τζαμακι. Το ιδιο ειχα παθει 2 φορες με το Whitestone περσι στο S10e.
Link to comment
Share on other sites

Το T-Max το ειχα 2 μηνες. Στο μηνα η κολλα εκανε σημαδια εσωτερικα στο τζαμακι. Το ιδιο ειχα παθει 2 φορες με το Whitestone περσι στο S10e.

 

Για το x-one που μου πρότεινες εχθές, έχεις link? Δεν το βρήκα κάπου όπου να μπορούν να μπυ το περάσουν.. το t-max μάλλον θα το βγάλω από την λίστα. Δεν ξέρω τι βάζουν και στη smart tech αλλά υο καλό είναι το τοποθετούν οι ίδιοι..

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Στο e-shop κοιτα. Και το πας σε μαγαζι και πληρωνεις μονο τοποθετηση.
Link to comment
Share on other sites

Στο e-shop κοιτα. Και το πας σε μαγαζι και πληρωνεις μονο τοποθετηση.

 

Το βρήκα στα 17 ευρώ.. το παρήγγειλα και βλέπουμε.

Ευχαριστώ για την υπομονή και τις απαντήσεις σου.

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Τιποτα.

Οσοι το εχουν δοκιμασει εδω ειναι ευχαριστημενοι.

Για το δαχτυλικο θα περασεις το ιδιο δαχτυλο 4 φορες και θα δουλευει μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το X-One με Spigen Liquid κάθε μέρα σηκώνει και από μία πλευρά ειδικά την αριστερή!! Στην αρχή δεν το έκανε!! Το θέμα είναι από τις πολλές φορές που σηκώνεται ακόμα και με καλή πίεση ώστε να το φέρω στην αρχική κατάσταση έχει αφήσει σημάδια!! Που δεν φτιάχνονται!! Το κρατάω μόνο και μόνο για το δαχτυλικο που ξέρω ότι πιάνει!!

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Οσες φορες σηκωθηκε και μενα ηταν με την Liquid... Αν και ειναι φοβερη θηκη την αποφευγω. Με την Thin Fit και την ESR Appro Slim που εναλλασω τωρα κανενα προβλημα.

Με τα ελαχιστα bezel που εχουν οι συσκευες πλεον ειναι δυσκολος ο συνδιασμος τζαμακι-θηκη.

Αν εμενα Αθηνα θα το πηγαινα Smartec να βαλουν τη μεμβρανη. Προ γιοκα19 πηγαινα Αθηνα 1-2 φορες το χρονο, τωρα εχω να παω απο το Σεπτεμβρη του 19....

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Ζελατίνα δεν βάζω για να μην γίνει το "ατύχημα"!! Όπως επίσης και κάποια πιο λεπτή θήκη όπως ultra thin! Αυτά που έχω βάλει είναι μονόδρομος απλά είπα την εμπειρία μου με το συγκεκριμένο τζαμακι μετά από 4 μήνες σχεδόν!

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως ο τελειος συνδιασμος δεν υπαρχει νομιζω. Και το Dome ειναι πανακριβο για πειραματα...
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως ο τελειος συνδιασμος δεν υπαρχει νομιζω. Και το Dome ειναι πανακριβο για πειραματα...
Ακριβώς!!

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Τελικά πέρασα το whitestone με 36,90 έγινε πάρα πολύ καλή εφαρμογή από το κατάστημα που το πέρασα και με την θήκη που είχα είδη https://www.skroutz.gr/s/21972009/Spigen-Core-Armor-Back-Cover-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-Galaxy-S20-Ultra.html

Δεν έχει κανένα πρόβλημα.

Τα αποτυπώματα τα ξαναπέρασα και είναι μια χαρά.. 9/10 φορές ανοίγει κανονικά.

Πέρασα 4 αποτυπώματα κανονικά όχι 1 4 φορές και είναι όλα οκ.

Η θήκη είναι αρκετά κλειστή μπροστά οπότε θεωρώ ότι με καμία θήκη δεν θα έχει πρόβλημα.

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
γεια σας, ηθελα να κανω μια ερωτηση: μηπως εχει βαλει κανεις τζαμακι στην smartec ή σε αλλο service της samsung αυτο που χρεωνουν 12,90 να μου πει αν ειναι καλο?
Link to comment
Share on other sites

γεια σας, ηθελα να κανω μια ερωτηση: μηπως εχει βαλει κανεις τζαμακι στην smartec ή σε αλλο service της samsung αυτο που χρεωνουν 12,90 να μου πει αν ειναι καλο?

 

Εγώ είχα πάει από εκεί και το είδα, είναι τζαμακι όπου έχει περιμετρικά κόλλα, εγώ ήθελα full glue και έτσι έφυγα και πήγα και έβαλα το whitestone..

Και μεμβράνη ξέρω ότι περνάν με 9.90 ότι θέλεις πράττεις..

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα παιδιά,

 

Πήρα το παρακάτω "τζαμακι" για προστασία του φακού και 2 μέρες που το έχω είναι άψογο!!! Ούτε διάχυση φωτός κάνει το βράδυ ούτε μαυριλες στα περιθώρια!

Το μόνο που με προβληματίζει είναι ότι για κάθε φακό έχει τρύπα και με τον καιρό ίσως μαζεύει σκόνη και πρέπει να το βγάζω για να το καθαρίζω... θα δείξει!!

 

https://www.ebay.com/itm/For-Samsung-Galaxy-S20-Ultra-S20-Tempered-Glass-Camera-Lens-Screen-Protector-/224060432888?_trksid=p2349624.m46890.l49286

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Πήρα την Ringke Fusion X σε προσφορά στα 6 ευρώ σε μπλε χρώμα. Πολύ καλή θήκη με εύκολη εφαρμογή, χωρίς μεγάλο όγκο αλλά αρκετό για πολύ καλή προστασία...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Εκτός από το αυθεντικό ανταπτορα της Samsung για τα ακουστικά που κοστίζει 10 ευρώ ξέρετε κάποιο που να δουλεύει; Θέλω να πάρω ένα 2ο για το αμάξι AUX και δεν θέλω να δώσω για ένα καλωδιακι αλλα 9.90! Το έκανα μια φορά και δεν το ξανακάνω...
Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ξαναέβαλα το X-One τζαμακι για 2η φορά πριν λίγες μέρες. Το 1ο το είχα βάλει Οκτώβρη. Αυτή τη φορά με δυσκολία μπήκαν τα δαχτυλικα αλλά ξεκλειδώνει εύκολα. Εννοείται αψογη ευκρινεια και αφή πάλι και αυτή τη φορά πληκτρολογώ με λιγότερα λάθη. Παραμένει για μένα η κορυφαία επιλογή για το S20. Αρκει να το τοποθετησει κάποιος που το έχει...
Link to comment
Share on other sites

Ξαναέβαλα το X-One τζαμακι για 2η φορά πριν λίγες μέρες. Το 1ο το είχα βάλει Οκτώβρη. Αυτή τη φορά με δυσκολία μπήκαν τα δαχτυλικα αλλά ξεκλειδώνει εύκολα. Εννοείται αψογη ευκρινεια και αφή πάλι και αυτή τη φορά πληκτρολογώ με λιγότερα λάθη. Παραμένει για μένα η κορυφαία επιλογή για το S20. Αρκει να το τοποθετησει κάποιος που το έχει...

 

για δωσε κανενα link ;)

Link to comment
Share on other sites

Δες κάτι ενδιαφέρον από το e-shop.gr

Κατασκευαστής: X-ONE

Κατηγορία: ΠΡΟΣΟΨΕΙΣ

Υποκατηγορία: TEMPERED GLASS

 

 

http://www.e-shop.gr/x-one-uv-pro-tempered-glass-for-samsung-galaxy-s20-plus-case-friendly-p-TEL.069943

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα, θέλω να ρωτήσω αν έχετε να προτείνετε κάποιο Power bank που να κανει εξαιρετικά γρήγορη φόρτιση μέσω καλωδίου type-c

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, arxontas2323 said:

Καλημέρα, θέλω να ρωτήσω αν έχετε να προτείνετε κάποιο Power bank που να κανει εξαιρετικά γρήγορη φόρτιση μέσω καλωδίου type-c

εχει δικα της αλλα δε ξερω ελλαδα που τα βρισκεις και σε τι τιμη , https://www.sammobile.com/news/samsung-25w-fast-charging-power-banks-listed/

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, arxontas2323 said:

Καλημέρα, θέλω να ρωτήσω αν έχετε να προτείνετε κάποιο Power bank που να κανει εξαιρετικά γρήγορη φόρτιση μέσω καλωδίου type-c

https://www.skroutz.gr/s/22322341/Baseus-Mulight-45W-20000mAh-Λευκό.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

 

Εξαιρετικό power bank με φόρτιση έως 45W. Το δουλεύω 2 χρόνια τώρα και είναι τέλειο. 

Φορτίζεις ένα κινητό με 25w και ένα με 20 watt ταυτόχρονα με πολύ γρήγορη φόρτιση και τα δύο.. 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S20 series] Αξεσουάρ (Θήκες, Προστασία οθόνης κτλ)
Καλησπέρα σας.. έχει βάλει κανείς κάτι παρόμοιο;;;
https://www.skroutz.gr/s/24030572/Camera-Lens-Tempered-Glass-Galaxy-S20.html
Με έβγαζε θολές φωτογραφίες. Το καταλάβαμε όταν έκανα ζουμ. Είχα αγοράσει και μάρκας τέτοιο τζαμακι. Το έβγαλα αμέσως.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...