Jump to content

[S20 series] Αξεσουάρ (Θήκες, Προστασία οθόνης κτλ)


manwlis77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειναι η καλυτερη επιλογη. Πολυ καλο επισης το T-Max tempered glass αλλα με το αποτυπωμα χανει σε σχεση με την μεμβρανη. 1 με 2 στις 10 φορες δεν πιανει με την 1η.

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

η τοποθέτηση στην t max ειναι εύκολη ?

Link to comment
Share on other sites

Πανευκολη τοποθετηση. Εμενα μου εστειλαν το replacement που ειχε μεσα μονο την κολλα. Ουτε βαση τοποθετησης, ουτε uv λαμπα. Ευτυχως που ειχα κρατησει μια απο το whitestone dome. Εριξα την κολλα λιγο πανω απο τη μεση εβαλα το τζαμακι και εκατσε αψογα. Η ποιο ευκολη τοποθετηση ever. Δυσκολοτερα θα ηταν με την βαση τοποθετησης.
Link to comment
Share on other sites

Οχι. Η κολλα φευγει μαζι με το τζαμακι χωρις υπολλειματα.

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια πηρα σήμερα to t max για το s20 ειναι τέλειο και εύκολο στην τοποθέτηση αλλα το δακτυλικά αποτύπωμα δεν μου δουλεύει καθόλου παω να κανω στεκάρισμα και δεν το διαβάζει το αποτύπωμα κατα τα αλλα ειναι τελειο
Link to comment
Share on other sites

Επεμενε λιγο. Εγω εκανα δουλεια με 3 αποτυπωματα. Δεν εχει επιτυχια 10 στα 10 αλλα 8-9 στα 10.

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να βαλεις αλλα σχεδον ολες οι θηκες προστατευουν την καμερα.

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

στην καμερα πισω μπαίνει τζαμακι η θα εχει θεμα ?

 

Εγώ είχα βάλει μια μεμβράνη σκληρή της 3mk και αν τυχόν δούλευες φλας έβγαινε ένα θολό σύννεφο στην φωτογραφία.

 

Επίσης αν μιλάμε για το ultra, ΣΧΕΔΌΝ όλες οι θήκες προστατεύουν την κάμερα.

Με τις περισσότερες να προεξέχει η θήκη 1 χιλιοστό το πολύ.

 

Η γνήσια δερμάτινη της Samsung πχ δεν προστατεύει καθόλου την κάμερα.

Γι αυτό το λόγο όπως την πήρα κάθεται στο συρτάρι.

 

Ακόμα και η uag civilian που είναι θήκη τέρας, ένα χιλιοστό προ εξέχει στην κάμερα.

Επίσης θήκες που προ εξεχουν στην κάμερα είναι η ringke air s η spigen liquit air η pitaka

(αυτή δεν προεξέχει από μπροστά καθόλου)

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αγόρασα αυτήν για την κάμερα https://www.amazon.de/-/en/gp/aw/d/B0844KGLZJ/ref=ppx_yo_mob_b_track_package_o2_img?ie=UTF8&psc=1

και οι φωτογραφίες όταν χρησιμοποιούσα το ζουμ ήταν χάλια θολές. Στις κανονικές που εβγαζα χωρίς ζουμ με την 1η ματια δεν έβλεπες και μεγάλη διαφορά.

Αλλά ήταν μεγάλη η διαφορά τελικά. Εννοειται σκουπίδια γιατί είχε και 2ο τζαμακι μεσα

 

Στάλθηκε από το SM-G988B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
τελικα ενω εχει μπει τελεια το T max μου αρεσε γιατι δεν αφηνε δαχτυλιές και ειχε κατσει τελεια ξαφνικα μου έβγαλε φουσκάλες στην μεση και ειναι αρκετες θα το βγαλω και θα βαλω καμια μεμβράνη γιατι βαρεθηκα με τα τζαμακια
Link to comment
Share on other sites

Ισως δεν ειχε στεγνωσει καλα η κολλα κατα την τοποθετηση. Εγω εβαλα της x-one χθες και φαινεται σουπερ. Το δαχτυλικο εχει την ιδια επιτυχια με χωρις τζαμακι. Βεβαια εκανα τοποθετηση σε μαγαζι που ειχε ειδικη συσκευη σαν φουρνακι για να στεγνωσει η κολλα με uv φωτισμο.

Επισης με το t-max το σηκωναν καποιες θηκες οπως η Spigen Liquid Air εχω το x-one δεν εχει θεμα.

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλημέρα έχει κανείς την Samsung Kvadrat Cover να μου πει εντυπώσεις αξίζει?

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Ισως δεν ειχε στεγνωσει καλα η κολλα κατα την τοποθετηση. Εγω εβαλα της x-one χθες και φαινεται σουπερ. Το δαχτυλικο εχει την ιδια επιτυχια με χωρις τζαμακι. Βεβαια εκανα τοποθετηση σε μαγαζι που ειχε ειδικη συσκευη σαν φουρνακι για να στεγνωσει η κολλα με uv φωτισμο.

 

Επισης με το t-max το σηκωναν καποιες θηκες οπως η Spigen Liquid Air εχω το x-one δεν εχει θεμα.

Η x one θηκη δεν έχει λάμπα uv όπως η dome και η t max? Νόμιζα ήταν παρόμοια όλα Edited by pank
Link to comment
Share on other sites

Και το X-one τζαμακι ειναι με κολλα και uv λαμπα. Ειναι ελαχιστα μικροτερο απο το Τ-max και κανει με ολες τις θηκες που εχω.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τα περισσότερα review που είδα είναι 50 50 δεν έβγαλα άκρη. Στο περισσότερα έλεγαν για καλύτερο ήχο στα + και τα live για το noise cancelation.

Εφόσον παίζουν σε εξαιρετική τιμή τα + τα θεωρώ καλύτερο ντηλ.

Στα θετικά είναι η εξαιρετική μπαταρία τους εγώ τα έχω 2 βδομάδες και είναι αστέρι.

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω τα plus. Απλά επειδή ήθελα να τα δώσω στη γυναίκα έλεγα να πάρω άλλα ίσως καλύτερα αν υπάρχουν. Ακόμα και με 200€ ας πούμε. Αλλά όλα τα reviews που είδα είναι μέτρια όλα... Η είναι πολύ καλά τα plus
Link to comment
Share on other sites

Αξιζουν τοσα λεφτα για ακουστικα; Εγω εδωσα 18 ευρω για τα Mi True Wireless Earbuds Basic S και μου φαινονται σουπερ!
Link to comment
Share on other sites

Galaxy Buds live.. :p
Προσωπικά επειδή έχω δοκιμάσει και τα 2 , θεωρώ ότι τα buds + είναι ανώτερα και για αυτό έχω καταλήξει να κρατήσω αυτά.

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα τα buds plus έχουν ποιο δυνατό ήχο, καλύτερο δεν νομίζω, και τα 2 έχουν καλό ήχο..

Απλα τα buds τα φόραγα 1 ωρα και μόλις τα έβγαζα ανακουφίζομουν.. επερνε ανάσα το αυτί μου.. τα live τα φοράω πολλές ώρες και λόγο δουλειάς για να μιλάω με Bluetooth και ώρες ώρες ξεχνάω ότι τα φοράω..

Για εμένα σε Samsung πάντα (δεν έχω δοκιμάσει αλλη εταιρεία από τις premium) αν θες άνεση πας στα live και αν θες ένταση πας στα buds plus.

Ο ιδανικός συνδυασμός για εμένα είναι τα live που εχω για πολύωρη χρήση και over the ear ακουστικά οταν θέλω ένταση. (Δεν έχω over the ear αλλα θα πάρω κάποιο ίσως στις γιορτές)

Edited by xlidas

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα τα buds plus έχουν ποιο δυνατό ήχο, καλύτερο δεν νομίζω, και τα 2 έχουν καλό ήχο..

 

Απλα τα buds τα φόραγα 1 ωρα και μόλις τα έβγαζα ανακουφίζομουν.. επερνε ανάσα το αυτί μου.. τα live τα φοράω πολλές ώρες και λόγο δουλειάς για να μιλάω με Bluetooth και ώρες ώρες ξεχνάω ότι τα φοράω..

 

Για εμένα σε Samsung πάντα (δεν έχω δοκιμάσει αλλη εταιρεία από τις premium) αν θες άνεση πας στα live και αν θες ένταση πας στα buds plus.

 

Ο ιδανικός συνδυασμός για εμένα είναι τα live που εχω για πολύωρη χρήση και over the ear ακουστικά οταν θέλω ένταση. (Δεν έχω over the ear αλλα θα πάρω κάποιο ίσως στις γιορτές)

Το έχω ακούσει και από άλλους αυτό, αλλά μάλλον εγώ "κορεάτικο " αυτι και τα buds +μου κάθονται τέλεια. Προχτές τα φόραγα 7 ώρες συνεχόμενα σχεδόν και δεν ένιωσα καμία κούραση. Αντίθετα τα Airpods pro που δοκίμασα τις προάλλες(και παλιοτερα τα απλά airpods και earpods) ήθελα να τα πετάξω στα 15 λεπτά. Τεσπα, το θέμα με την in ear πιστεύω είναι στο τι ταιριάζει στον καθένα.

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα τι τζαμακι προτείνετε για το s20 το απλό; να πιάνει το δακτυλικό γιατί από ότι διαβάζω στα περισσότερα τζαμακια για να διαβάσει το δάχτυλο πέφτουν οι πιθανοτητες κατά πολύ!

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S20 series] Αξεσουάρ (Θήκες, Προστασία οθόνης κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...