Jump to content

iPad Pro 11-inch & 12,9-inch (4th gen - 2020)


skiros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Υπάρχει κάποια ενημέρωση ποτε θα υπάρχει διαθέσιμοτητα Ελλάδα?

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από την i-system που το έχω παραγγείλει μου είπαν ότι αναμένουν να τους έρθει την μεθεπόμενη εβδομάδα.

 

 

Sent from my iPhone 11 Pro Max using Tapatalk Pro

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Αργούμε δηλαδή σχετικά. Εμένα με προβληματίζει που ακούω δεξιά και αριστερά ότι ετοιμάζει και ένα με τον A14X για τέλος του χρόνου... πόσο ρεαλιστικό να είναι αυτό ;

Γιατί το 12,9 μοντέλο που σκέφτομαι να πάρω με 256Gb πάει 1300€ και δεν θα είχα θέμα μιας και θέλω να το κρατήσω όσο πάει να δώσω 1500€ για ένα με A14X.

 

Επίσης μιας και θα είναι ο μόνος υπολογιστής που θα έχω σπίτι , αξίζει πιστεύω να πάω στο 13αρι και όχι στο 11αρι ... ποια η άποψη σας. Από συγκριτικά που έχω δει , την ψιλο παλεύει και το 13αρι στο χέρι

Δγιαδόσται !!!11! :https://www.thepressproject.gr/
Link to comment
Share on other sites

Αργούμε δηλαδή σχετικά. Εμένα με προβληματίζει που ακούω δεξιά και αριστερά ότι ετοιμάζει και ένα με τον A14X για τέλος του χρόνου... πόσο ρεαλιστικό να είναι αυτό ;

Γιατί το 12,9 μοντέλο που σκέφτομαι να πάρω με 256Gb πάει 1300€ και δεν θα είχα θέμα μιας και θέλω να το κρατήσω όσο πάει να δώσω 1500€ για ένα με A14X. Επίσης μιας και θα είναι ο μόνος υπολογιστής που θα έχω σπίτι , αξίζει πιστεύω να πάω στο 13αρι και όχι στο 11αρι ... ποια η άποψη σας. Από συγκριτικά που έχω δει , την ψιλο παλεύει και το 13αρι στο χέρι

 

Έχουν περάσει και οι τρεις γενιές συσκευών 12,9'' από τα χέρια μου και τις χρησσιμοποίησα full για πολλούς μήνες και για προσωπική και για επαγγελματική χρήση.

 

Η οθόνη ειδικά στην τελευταία γενιά (2018 που είναι ίδια με την 4η γενια του 2020) είναι χαρά Θεού και την απολαμβάνεις σε οποιαδήποτε λειτουργία και χρήση. Μετά το 12,9'' δεν υπάρχει επιστροφή. Όλα τα άλλα θα σου φαίνονται μικρά.

 

ΟΜΩΣ η δικιά μου χρήση σε όλες τις συσκευές αφορούσε αποκλειστικά και μόνο κλειστούς χώρους (Σπίτι, γραφείο κ.τ.λ.). Στα επαγγελματικά ταξίδια το κουβαλούσα στην αρχή αλλά μετά δεν το ξαναπήρα. Δυσκολία χρήσης λόγω μεγέθους είτε το χρησιμοποιούσα στο αεροπλάνο είτε στο πούλμαν.

 

Μέσα στο σπίτι δεν θα έχεις το παραμικρό πρόβλημα με την προϋπόθεση ότι δεν έχεις μικρά χέρια γιατί αλλιώς θα δυσκολευτείς αρκετά στον χειρισμό του.

 

Επίσης κουράζει λόγω βάρους στην πολύωρη χρήση στο κρεβάτι όταν είσαι ανάσκελα και το κρατάς ψηλά. Με λίγα λόγια ΔΕΝ βγάζεις π.χ. μία ταινία με το τίποτα.

 

Όσον αφορά στο σημερινό μοντέλο 4ης γενιάς κρατήθηκα και δεν το παρήγγειλα γιατί είναι ολοφάνερο ότι αποτελεί ένα μικρό facelift του 2018 και θα ακολουθήσει το δυνατό με τον Α14Χ τον Οκτώβριο όπως λένε. Προσωπικά πιστεύω ότι αυτή την φορά η Apple δεν θα "πουλήσει" τουε πελάτες της και θα παρουσιάσει το νέο μοντέλο τον Μάρτιο του 2021...

Link to comment
Share on other sites

Ναι και εγώ για το σπίτι το θέλω , κυρίως με πληκτρολόγιο και mouse αλλά και καναπέ.

Δεν ξέρω κατά πόσο βολεύει για παιχνίδια τόσο μεγάλη συσκευή να την κρατάς αλλά πιστεύω όλο και πιο πολλοί θα υποστηρίζουν keyboard και mouse στις εφαρμογές τους

Edited by Billeridis
Δγιαδόσται !!!11! :https://www.thepressproject.gr/
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Έχουν περάσει και οι τρεις γενιές συσκευών 12,9'' από τα χέρια μου και τις χρησσιμοποίησα full για πολλούς μήνες και για προσωπική και για επαγγελματική χρήση.

 

Η οθόνη ειδικά στην τελευταία γενιά (2018 που είναι ίδια με την 4η γενια του 2020) είναι χαρά Θεού και την απολαμβάνεις σε οποιαδήποτε λειτουργία και χρήση. Μετά το 12,9'' δεν υπάρχει επιστροφή. Όλα τα άλλα θα σου φαίνονται μικρά.

 

Τα είδα χθες από κοντά ! με τίποτα το 11άρι , είναι πολύ μικρό !!!

Διαθεσιμότητα ... ακόμα αναμονή , μετά από τόσο καιρό

Δγιαδόσται !!!11! :https://www.thepressproject.gr/
Link to comment
Share on other sites

Το 11άρη εχει το μέγεθος ας πούμε του ipad mini?η πιο μεγάλο;

Αν είναι σε τέτοιο μέγεθος θα με βόλευε.

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Το 11άρη εχει το μέγεθος ας πούμε του ipad mini?η πιο μεγάλο;

Αν είναι σε τέτοιο μέγεθος θα με βόλευε.

 

Ούτε καν , είναι αρκετά μεγαλύτερο.

Εν τω μεταξύ , τι έλλειψη είναι αυτή ρε παιδιά ...

Κοντεύω 2 μήνες παρα μια εβδομάδα παραγγελία το 13άρι 256Gb και ακόμα δεν ξέρουν ποτε θα παραλάβουν.

Δγιαδόσται !!!11! :https://www.thepressproject.gr/
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα παιδεία μόλις αγόρασα την συσκευή με το πληκτρολόγιο και το πενάκι αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να κατεβάσω εφαρμογές γιατί έχω ένα πρόβλημα με το iCloud μου ...την έχει δουλέψει κανείς την συσκευή για skype και παράλληλα να κάνει και εγγραφή οθόνης γιατί το θέλω για κάποια μαθήματα και θέλω να κρατήσω ιστορικό ώστε να ανασύρω αυτά που μαθαίνω ..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad Pro 11-inch & 12,9-inch (4th gen - 2020)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...