Jump to content

μεχρι 200 ευρω......μονο κρητιριο η καμερα


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα. ψαχνω κινητο για την γυναικα μου.οπως καταλαβαινετε το μονο κρητιριο ειναι η καμερα :D

 

1) Το χρηματικό ποσό που διαθέτουμε. 200

2) Το μέγεθος οθόνης που προτιμούμε. 6+

3) Το θέλουμε απο Ελλάδα ή και απο Κίνα/Ευρώπη; Με 2ετη εγγύηση αντιπροσωπείας ή μας αρκεί και η εγγύηση του καταστήματος; απο οπου να ναι

 

4) Χρειαζόμαστε 800αρα μπάντα ώστε να χουμε σε περισσότερα μέρη 4g; (επαρχία χωρις 800αρα έχεις σοβαρό θέμα) ναι

5) Το θέλουμε dual? Χρειαζόμαστε ραδιόφωνο, ir ή nfc? δεν μας ενδιαφερει

6) Χρειαζόμαστε ελληνικό μενου; Αν ναι, πειράζει αν χρειαστεί φλασαρισμα; θελουμε ελληνικα αλλα κανουμε και φλασαρισμα

7) Μας ενδιαφέρει ο καλός ήχος ή/και η καλή οθόνη; Αν ναι θέλουμε amoled (και) stereo ή μας αρκεί lcd (και) mono. καλη οθονη να εχει και ας ειναι οτι να ναι

 

8) Βάλτε σε σειρά προτεραιότητας τα εξής: ταχύτητα, βαρύ gaming, κάμερα, αυτονομία. καμερα-αυτονομια-ταχυτητα και οχι παιχνιδια

9) Ποια είναι η τωρινή σας συσκευή. ΜΙ Α2 LITE

 

σκευτομουν η το redmi note 8 pro η το mi a3...

προτασεις δεκτες απλα θελω να παρει κατι καλυτερο απο αυτο που εχει τωρα....

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. ψαχνω κινητο για την γυναικα μου.οπως καταλαβαινετε το μονο κρητιριο ειναι η καμερα :D

 

1) Το χρηματικό ποσό που διαθέτουμε. 200

2) Το μέγεθος οθόνης που προτιμούμε. 6+

3) Το θέλουμε απο Ελλάδα ή και απο Κίνα/Ευρώπη; Με 2ετη εγγύηση αντιπροσωπείας ή μας αρκεί και η εγγύηση του καταστήματος; απο οπου να ναι

 

4) Χρειαζόμαστε 800αρα μπάντα ώστε να χουμε σε περισσότερα μέρη 4g; (επαρχία χωρις 800αρα έχεις σοβαρό θέμα) ναι

5) Το θέλουμε dual? Χρειαζόμαστε ραδιόφωνο, ir ή nfc? δεν μας ενδιαφερει

6) Χρειαζόμαστε ελληνικό μενου; Αν ναι, πειράζει αν χρειαστεί φλασαρισμα; θελουμε ελληνικα αλλα κανουμε και φλασαρισμα

7) Μας ενδιαφέρει ο καλός ήχος ή/και η καλή οθόνη; Αν ναι θέλουμε amoled (και) stereo ή μας αρκεί lcd (και) mono. καλη οθονη να εχει και ας ειναι οτι να ναι

 

8) Βάλτε σε σειρά προτεραιότητας τα εξής: ταχύτητα, βαρύ gaming, κάμερα, αυτονομία. καμερα-αυτονομια-ταχυτητα και οχι παιχνιδια

9) Ποια είναι η τωρινή σας συσκευή. ΜΙ Α2 LITE

 

σκευτομουν η το redmi note 8 pro η το mi a3...

προτασεις δεκτες απλα θελω να παρει κατι καλυτερο απο αυτο που εχει τωρα....

Έχω εδώ και 3 μήνες το REDMI NOTE 8 PRO απίστευτο κινητό, γρήγορο, μπαταρία, κάμερα.Του έχω βάλει και gcam και σπέρνει.

Edited by gjimmys
Link to comment
Share on other sites

TCL Plex από Γερμανό €199, καταπληκτική συσκευή με εξαιρετική κάμερα.
Link to comment
Share on other sites

Μιλώντας αποκλειστικά για το μοναδικό σου κριτήριο (τη κάμερα) σε αυτά τα λεφτά, από όσα έχω δοκιμάσει, το καλύτερο είναι το redmi note 8t με gcam. Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Έχω εδώ και 3 μήνες το REDMI NOTE 8 PRO απίστευτο κινητό, γρήγορο, μπαταρία, κάμερα.Του έχω βάλει και gcam και σπέρνει.

Μιλάει για ως 200€ όμως. Το δικό μας έχει 269€.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μιλάει για ως 200€ όμως. Το δικό μας έχει 269€.

 

212.70 κάνει τώρα και υπάρχουν μαγαζιά που δίνουν 2 χρόνια εγγύηση και όταν το έγραψα αυτό ήταν κάτω από 210 η τιμή του

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις.

δηλαδη αναμεσα σε redmi note 8 pro και mi a 3 μαλλον δεν υπαρχει συγκριση στις καμερες ε? το redmi ειναι πολυ καλυτερο?

 

https://www.kimovil.com/el/khoro-agora-xiaomi-redmi-note-8-pro

189 ευρω απο gearbest

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πώς ορίζεις την καλή κάμερα. Το 8προ δεν έχει καλή κάμερα για την εποχή του, ανεκτή έχει.

https://www.dxomark.com/xiaomi-redmi-note-8-pro-camera-review/

 

Στα 200 για να πάρεις καλή κάμερα πας σε μτχ

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου μη το ψάχνεις καθόλου.Redmi Note 8 με Google Camera.Eχει και έτοιμο το camera2api οπότε δε θέλει unlock bootloader κλπ.Θα πάθεις την πλάκα της ζωής σου,την έβαλα σε φιλαράκι με ίδιο κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Βάζεις 19€ ακόμα και παίρνεις p20, αφού βασικό κριτήριο είναι η κάμερα(όχι ότι υστερεί σε κάτι άλλο, σε αυτή την τιμή, φυσικά). Προσφορά σε Γερμανό/cosmote

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βάζεις 19€ ακόμα και παίρνεις p20, αφού βασικό κριτήριο είναι η κάμερα(όχι ότι υστερεί σε κάτι άλλο, σε αυτή την τιμή, φυσικά). Προσφορά σε Γερμανό/cosmote

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

 

Στο βασικό φακό παίζει να είναι χειρότερο από το rn8t (πάντα με gcam). Τουλάχιστον από το p20 Pro που έχει επίσης περάσει από τα χέρια μου, καλύτερο μου φαινόταν το rn8t gcam.

 

Όταν το είχα το rn8t είχα ανεβασει και συγκριτικό με 1+7 (και τα 2 με gcam). Δείτε εδώ Redmi Note 8t vs Oneplus 7 (gcam battle) . Τα δύο πρώτα σετ τραβηχτηκαν ίδια στιγμή. Το τελευταίο άλλη μέρα.

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις.

δηλαδη αναμεσα σε redmi note 8 pro και mi a 3 μαλλον δεν υπαρχει συγκριση στις καμερες ε? το redmi ειναι πολυ καλυτερο?

 

https://www.kimovil.com/el/khoro-agora-xiaomi-redmi-note-8-pro

189 ευρω απο gearbest

 

Το rn8 pro θα στο πρότεινα αν μου έβαζες πρωτη σε προτεραιότητα την ταχύτητα ή την αυτονομία (καλύτερη συσκευή γενικά). Για κάμερα όμως (που ειναι και το μοναδικό σου κριτήριο) όπως είπα και παραπάνω είναι καλύτερο το rn8t με gcam χωρίς όμως να σημαίνει βέβαια οτι είναι κακή του pro.

 

Εναλλακτικά πήγαινε στο α3 που λες, αλλα για μένα το rn8t είναι λιγο καλύτερο λόγω γρηγορότερου shutter (μικρότερη πιθανότητα για θολούρες).

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Μην σου πω πως καλύτερο και από το p40 pro είναι με gcam το rn8p... Ποιο 40 και από το 50 του 21...καλο χρυσό κινητό αλλά xiaomi και καλή κάμερα δεν πάνε μαζί ακόμη και αν είναι με gcam.. Εξαίρεση αποτελεί το mi note 10 αλλά μέχρι εκεί.. Ο άλλως λέει την έβαλα σε φιλαράκι και θα πάθεις πλάκα...για εμένα το mi a3 έχει καλύτερη κάμερα από όλα τα παραπάνω.. Εξαίρεση απότελει το p20 pro το οποίο είναι μια κατηγορία μόνο του όπως κάθε p....

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Μην σου πω πως καλύτερο και από το p40 pro είναι με gcam το rn8p... Ποιο 40 και από το 50 του 21...καλο χρυσό κινητό αλλά xiaomi και καλή κάμερα δεν πάνε μαζί ακόμη και αν είναι με gcam.. Εξαίρεση αποτελεί το mi note 10 αλλά μέχρι εκεί.. Ο άλλως λέει την έβαλα σε φιλαράκι και θα πάθεις πλάκα...για εμένα το mi a3 έχει καλύτερη κάμερα από όλα τα παραπάνω.. Εξαίρεση απότελει το p20 pro το οποίο είναι μια κατηγορία μόνο του όπως κάθε p....

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν απαντάς για μένα, για το t μίλησα... όχι το pro καθώς εκεί δεν βοηθάει τόσο η gcam (τουλάχιστον όχι με την τότε gcam που το χα δει). Και δεν νομίζω να είπα ποτέ ότι τρώει p40 pro... για το p20 μίλησα που προτάθηκε ως καλύτερο φωτογραφικά, κάτι που κατά τη γνώμη μου δεν ισχύει.

 

Κατα τα άλλα, αν στα 200 ευρω έχεις καμιά καλύτερη πρόταση, be my guest :). Εγώ τουλάχιστον έκανα και ενα κόπο και ανεβασα και ενα συγκριτικό από όταν το είχα (τώρα ειμαι με lg g8s).

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

€199 με κύριο κριτήριο την κάμερα αλλά και πολύ ανώτερο σε όλα, από αυτά που υπάρχουν σε αυτή την τιμή, με εγγύηση Ελληνικής αντιπροσωπείας είναι μόνο το TCL Plex. Τελειώνουν τα αποθέματα του Γερμανού και της Cosmote, υπάρχει στο You αλλά €50 παραπάνω, και σέ αυτά τα λεφτά αξίζει και έχει και Android 10 και δεν χρειάζεται και GCam, οι φωτογραφίες είναι εξαιρετικές και οι νυχτερινές.
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά έπαθε πλάκα.Οπως όλοι.Αν δε το δεις,δε θα καταλάβεις.Η διαφορά είναι χαοτική και στις 2 κάμερες.Ξαναεπιμενω πάρε κάτι με καλη υποστήριξη Gcam, γιατί απλά δεν έχει ανταγωνιστή, ειδικά σε βραδυνές.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...