Jump to content

Samsung Galaxy S20 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εισαι ρουτ Konakis? Εμενα δεν τα εμφανιζει αυτα στην καρτελα που εβαλες.

Link to comment
Share on other sites

Δε μου βγαζει λεει ότι θελει root.Εν τω μεταξύ,σημερα εκτος σπιτιου, είναι τώρα στο 47% με 2 ώρες και 40 λεπτά οθόνη, με αρκετό 4g βέβαια και φωτεινοτητα λόγω ηλιοφάνειας πιο πριν. Καλό, κακό, δε ξέρω😂😂😂

Screenshot_20220312-155304.jpg

ImAgInAtiON iS mOrE ImPOrTAnt tHAN kNOWLeDgE!
Link to comment
Share on other sites

Περιεργο.Απο android 10 και μετα θυμαμαι δεν μου εμφανιζει τους κυκλους φορτισης

Link to comment
Share on other sites

Περιεργο.Απο android 10 και μετα θυμαμαι δεν μου εμφανιζει τους κυκλους φορτισης
Και εμένα τίποτα σε note 10 plus 1a84f32481c83da4b930cd169021b9b3.jpg

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι ειδα παντως η εφαρμογη Phone Info εχει να ενημερωθει 2 χρονια. Μετα απο επανεγκατασταση μου εμφανιζει 94.7% υγιεια μπαταριας, το ιδιο νομιζω ποσοστο με τοτε που το πρωτοπηρα 2 χρονια πριν.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή με έτρωγε πάντως να δω σε τι κατάσταση ήταν η μπαταρία(το πήρα μεταχειρισμένο 2 ετών),πήγα σε ένα εξουσιοδοτημενο service samsung . Το συνέδεσε στο pc  και μου έιπε υγεία μπαταρίας 95%,και είχε κανει περίπου 350 κύκλους φόρτισης.(τώρα πως σε δυο χρόνια είχε κανει μόνο τόσους δε ξέρω,ίσως δε το δούλευε πολυ και κραταγε 2 μέρες?)Οπότε μάλλον κομπλέ η μπαταρια όπως έλεγε και ο φίλος konakis παραπάνω.Αν κάποιος λοιπόν θέλει να δει σε τι φάση είναι η μπαταρία του ,είναι ενας τρόπος αυτος.Α,και χωρίς χρέωση για τη διαδικασία,τουλαχιστον στη πλατεία Αμερικής που πήγα.

ImAgInAtiON iS mOrE ImPOrTAnt tHAN kNOWLeDgE!
Link to comment
Share on other sites

Το phone info αφενός εμένα δε μου βγάζει πόσες φορές έχει φορτιστεί(θέλει root μου λέει),αφετέρου λέει υγεία μπαταρίας 37,4%!!!!

ImAgInAtiON iS mOrE ImPOrTAnt tHAN kNOWLeDgE!
Link to comment
Share on other sites

On 16/3/2022 at 9:38 ΠΜ, GMF80 said:

Απο οτι ειδα παντως η εφαρμογη Phone Info εχει να ενημερωθει 2 χρονια. Μετα απο επανεγκατασταση μου εμφανιζει 94.7% υγιεια μπαταριας, το ιδιο νομιζω ποσοστο με τοτε που το πρωτοπηρα 2 χρονια πριν.

το ιδιο ποσοστο δειχνει και σε εμενα

Link to comment
Share on other sites

Οποτε ειναι τελειως αναξιοπιστη η ενδειξη. Λογικο βεβαια αφου εχει κ να παρει uodate απο το τελος του 20.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Άλλαξα στο S21 Ultra μου CSC με SAMKEY σήμερα και άλλαξε πολύ γρήγορα χωρίς wipe τα δεδομένα. Το έχει κάνει κανείς και στο S20 πρόσφατα να μας πει αν η διαδικασία είναι το ίδιο απλή; θυμάμαι στο S20+ που είχα παλαιότερα ήθελε κατά τη διαδικασία να πατήσεις συνδυασμό κουμπιών για να μη σβήσει τα δεδομένα και κάτι τέτοιο. Στο S21 πάτησα το DBT που ήθελα, πάτησα αλλαγή και το άφησα να τελειώσει και να κάνει reboot μόνο του χωρίς να κάνω κάτι άλλο. Το ίδιο ισχύει και για το S20 Ultra πλέον; Σας ευχαριστώ.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα στο S21 Ultra μου CSC με SAMKEY σήμερα και άλλαξε πολύ γρήγορα χωρίς wipe τα δεδομένα. Το έχει κάνει κανείς και στο S20 πρόσφατα να μας πει αν η διαδικασία είναι το ίδιο απλή; θυμάμαι στο S20+ που είχα παλαιότερα ήθελε κατά τη διαδικασία να πατήσεις συνδυασμό κουμπιών για να μη σβήσει τα δεδομένα και κάτι τέτοιο. Στο S21 πάτησα το DBT που ήθελα, πάτησα αλλαγή και το άφησα να τελειώσει και να κάνει reboot μόνο του χωρίς να κάνω κάτι άλλο. Το ίδιο ισχύει και για το S20 Ultra πλέον; Σας ευχαριστώ.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk


Τι κερδίζεις με την αλλαγή αυτή?
Link to comment
Share on other sites

Τι κερδίζεις με την αλλαγή αυτή?
Caller ID και τις ενημερώσεις που έρχονται αμέσως.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

To S20 ultra του γαμπρού μου στο play store πχ η οθόνη κάνει στα 120hz στο πράσινο κουμπί για εγκατάσταση εφαρμογής flickering. Τρεμοπαίζει... Μόνο εκεί συνήθως... Αν το βάλεις 60hz όλα καλά... Το έχει δει κανείς άλλος αυτό;

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Clear cache, και μια επανεκκινηση ειναι μια 1η σκεψη... Παντα βοηθανε.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

1) Clear cache Πως κάνουμε ; Αν μπορεί κάποιος ας βοηθήσει


2)Είμαι εντός εγγύησης και μετά από χρήση περίπου 1 και 1/2 χρόνο η μπαταρία αρχίζει και πέφτει.
Η SMARTEC για αντικατάσταση κάνει reset ή την γλυτώνω;

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Μιας και το  Whitestone δεν υπάρχει ούτε για δείγμα, υπάρχει κάποιο τζάμι που αποδεδειγμένα, λειτουργεί αξιόπιστα η αναγνώριση του δακτυλικού;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, GMF80 said:

Θυμαμαι ενα της X-One που ειχε το eshop ηταν πολυ καλο.

Θυμάσαι περισσότερες λεπτομέρειες; 

Έχει δύο τζαμάκια στο eshop

Edited by iganiats
Link to comment
Share on other sites

Αυτο εδω ειναι. Σε μαγαζι το ειχα βαλει για σιγουρια. Θελει καποια προσοχη με θηκες αλλα αν σηκωθει ξανακολλαει χωρις να αφηνει σημαδι. Ειχα περασει 4 φορες το ιδιο δαχτυλο και επιανε 99 στις 100

 

 

 

Screenshot_20230615_133853_E-shopgr.jpg

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Πηγα σημερα να δω ενα μεταχειρισμενο S20 Ultra με snapdragon (G988u), att αλλα ξεκλειδωτο για Ελλαδα.

Εχει ττο θεμα το focus που λενε πολλοι.

Πολυ κοντα ΟΚ, ζουμ ΟΚ αλλα το σηκωνεις για να βγαλεις πχ στα 5μετρα ειναι θολο, αμα κανεις ζουμ ξεθολωνει.

Ετσι ειναι ολα τα S20 ultra? Και μια αγγελια που ειχα δει το εγραφε οτι εχει το ιδιο...

Επισης αν και snadragon που λενε οτι εχει FM radio, αυτο δεν εχει. ξερουμε ποιος  κωδικος θα εχει σιγουρα? Η' θα παιρνει με nextradio?

Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...