Jump to content

Samsung Galaxy S20 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

5 ώρες πριν, xlidas said:

Για αλλαγή μπαταρίας έχει πάει κανείς? 

Πόσο πάει το μαλλί μετά τον 1 χρόνο και εντός εγγύησης? 

Ευχαριστώ, καλή χρονιά. Ε υγεία σε όλους!

Εαν θυμάμαι καλά 59 ευρώ είναι εντός εγγύησης η αλλαγή μπαταρίας.

Edited by makouin
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, makouin said:

Εαν θυμάμαι καλά 59 ευρώ είναι εντός εγγύησης η αλλαγή μπαταρίας.

Πόσο???? 

20 ευρώ είχα πληρώσει στην smart tech  για το s9.. 

Επειγόντως αύριο τηλ και σας ενημερώνω.. 

Όσο πλησιάζουμε στην 2 ετια  μια αλλαγή μπαταρίας επιβάλλεται.  

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Εγω στο S20 + πλησιαζω 2ετια αλλα δεν εχω δει καμια πτωση στην μπαταρια. Ισως ο τροπος που φορτιζω; Μπορει.. Δεν βλεπω κανενα λογο να αλλαξω...

Link to comment
Share on other sites

Τα 59 ευρώ απλά δεν θυμάμαι αν αντιστοιχούν σε αλλαγή μπαταρίας εντός ή εκτός εγγύησης,

Σίγουρα όμως είναι η τιμή ενός εκ των δύο.

Μιλάμε πάντα για το S20 Ultra και με την προοπτική να μην άλλαξε το κοστολόγιο μέσα στο προηγούμενο 6άμηνο.

Edited by makouin
Link to comment
Share on other sites

Κάλεσα smarttech, 46 ευρώ η αλλαγή μπαταρίας εντός εγγύησης (μετά τον πρώτο χρόνο).. τεράστια διαφορά σε σχέση με το s9 plus..

θα το πάω σίγουρα για αλλαγή πριν λήξη η εγγύηση μετά το Πάσχα.  Δεν έχει κατι το τρομερό απλά γιατί σκοπεύω να το κρατήσω 1,5 χρόνο ακόμα σίγουρα μια καινούργια μπαταρία σθα δώσει μία ώρα παραπάνω sot.. 

Εσείς πως το βλέπεται, θα πάτε στο s22  η θα μείνετε ακόμα κανένα χρόνο με το  s20 ultra? 

Πάντως είναι απροβληματιστη συσκευή ακόμα και σήμερα νομίζω ότι είναι top.. σαν  hardware υπάρχουν σιγουρα πολλά καλυτερα αλλα σε συνδυασμό με software είναι κορυφή.  

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Άρα τα 59 ευρώ αφορούν την αλλαγή πέραν της εγγυήσεως.

Προσωπικά το έδωσα πριν λίγο καιρό και αναλόγως το τι θα δούμε από το S22 plus ή Ultra θα αποφασίσω εάν και που θα πάω.

Μπορεί να πάω και σε S21 plus ή Ultra.

Προς το παρών δεν βιάζομαι και θα το σκεφτώ πολύυυυυυ καλά πριν και εάν δώσω πάλι τόσα λεφτά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Μολις μου ηρθε η αναβαθμιση για android 12.

Την εχει περασει κανενεις;

Εντυπωσεις;

Ειναι οκ;

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Το μονο που με χαλαει γιατι αφαιρεσαν το ονομα της εφαρμογης απο το Edge Panel. Ας το αφηναν σαν ρυθμιση αν θελεις να εμφανιζεται η οχι.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Σήμερα ήρθε η αναβάθμιση σε εμένα. Ανεβάζω και τις αλλαγές για να υπάρχουν στο αρχείο.
Άκυρο είναι πολύ μεγάλη η φώτο, δεν φαίνεται καλά.



Link to comment
Share on other sites

Εμένα μετά την αναβάθμιση όταν του κάνω επανεκκίνηση κάνει 3-4 φορές ξανά κ ξανά μόνο του πριν ανοίξει!! Το κάνει σε κάποιον; Τι μπορεί να φταίει;; Ίσως σε κάποια επόμενη ενημέρωση ασφαλείας να φτιαχτεί...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μετά την αναβάθμιση όταν του κάνω επανεκκίνηση κάνει 3-4 φορές ξανά κ ξανά μόνο του πριν ανοίξει!! Το κάνει σε κάποιον; Τι μπορεί να φταίει;; Ίσως σε κάποια επόμενη ενημέρωση ασφαλείας να φτιαχτεί...
Όχι δεν έχω τέτοιο πρόβλημα. Στη θέση σου θα το έκανα ένα clean install.
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, pank said:
18 ώρες πριν, gioagal said:
Εμένα μετά την αναβάθμιση όταν του κάνω επανεκκίνηση κάνει 3-4 φορές ξανά κ ξανά μόνο του πριν ανοίξει!! Το κάνει σε κάποιον; Τι μπορεί να φταίει;; Ίσως σε κάποια επόμενη ενημέρωση ασφαλείας να φτιαχτεί...

Όχι δεν έχω τέτοιο πρόβλημα. Στη θέση σου θα το έκανα ένα clean install.

clean install.. Ξανά την αναβάθμιση δηλαδή? Πως γίνεται? Μήπως μπορείς να με βοηθήσεις πιο συγκεγκριμένα..

Link to comment
Share on other sites

clean install.. Ξανά την αναβάθμιση δηλαδή? Πως γίνεται? Μήπως μπορείς να με βοηθήσεις πιο συγκεγκριμένα..
Προφανώς σε μπέρδεψα. Όχι, εννοώ να κάνεις διαγραφή όλων των δεδομένων σου, με το ανάλογα backup, επαναφορά του κινητού σε εργοστασιακές ρυθμίσεις και ξανά εγκατάσταση των εφαρμογών που θέλεις.
Ξέρω είναι ταλαιπωρία, αλλά κάθεται καλύτερα οποιαδήποτε αναβάθμιση μπορεί να σε έχει δημιουργήσει προβλήματα που δεν έχουν άλλοι.
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, pank said:

Προφανώς σε μπέρδεψα. Όχι, εννοώ να κάνεις διαγραφή όλων των δεδομένων σου, με το ανάλογα backup, επαναφορά του κινητού σε εργοστασιακές ρυθμίσεις και ξανά εγκατάσταση των εφαρμογών που θέλεις.
Ξέρω είναι ταλαιπωρία, αλλά κάθεται καλύτερα οποιαδήποτε αναβάθμιση μπορεί να σε έχει δημιουργήσει προβλήματα που δεν έχουν άλλοι.

Οκ,κατάλαβα ευχαριστώ! Θα περιμένω την ενημέρωση ασφαλείας που θα δώσει για τον επόμενο μήνα κ αν δεν τοτε θα επιχειρήσω αυτό που λες, το οποίο το έχω κάνει σε παλαιότερη συσκευή 

Edited by gioagal
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα στο φόρουμ! Ήθελα να ρωτήσω, γενικά πόσες ώρες Sot βλέπετε? Ρωτάω διότι το πηρα μεταχειρισμένο, σχεδόν δύο ετών.Η μπαταρια του δεν είναι κακή, σίγουρα θα έχει καποια πτώση βεβαια στα 2 ετη .Το λειτουργω με εξοικονομηση ενεργειας,στα 60 hz ,με hd ανάλυση,και εντός σπιτιού με wifi και blietooth ανοικτο βγαζει περίπου 6 ωρες και κατι.Εκτος σπιτιου δεν το εχω δοκιμασει ιδιαίτερα ακομη,με 5 g κτλ.Αποτι εχω καταλαβει,γενικα δεν ειναι κακή η μπαταρία,εχει νοημα ομως να βαλω μια φρεσκια?Θα πάρω πχ αλλη μια ωρα sot?Ή γενικά δεν παρατηρείται ιδιαιτερη πτωση στα s20 μετα απο 2 χρόνια, οπότε τζαμπα κόπος? Ευχαριστώ!

Edited by T.R.S.
ImAgInAtiON iS mOrE ImPOrTAnt tHAN kNOWLeDgE!
Link to comment
Share on other sites

Αν φορτιζεις προσεχτικα που ελαχιστοι το κανουν δεν φθειρεται πολυ η μπαταρια. Εγω στο S20+ που φορτιζω με προσοχη αν το βαλω στα 60hz μου δινει 8 ωρες SOT. Στα 120 κοντα 7ωρο. Οταν το πρωτοπηρα πριν 2 χρονια στα 120 εδινε 7μιση ωρες περιπου.

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι εγώ το φορτίζω πάντα με αργό φορτιστή, δε ξέρω τι έκανε ο προηγούμενος!😂😂😂 Γι'αυτό ρωτάω, αν μπορεί κάποιος να μου πει αν οι ώρες που βγάζω γενικά είναι νορμάλ για 2 ετων μπαταρία,ή έχει πέσει πολύ? Υπάρχει καμία εφαρμογή που να δείχνει αξιοπιστα(σχετικά) τη φθορά της πχ?

ImAgInAtiON iS mOrE ImPOrTAnt tHAN kNOWLeDgE!
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα απ'όλα κατέβασε το Samsung info και πήγαινε να δεις το battery counter όπου θα σου δείξει πόσους κύκλους φόρτισης έχει κάνει η συσκευή σου.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, konakis said:

Πρώτα απ'όλα κατέβασε το Samsung info και πήγαινε να δεις το battery counter όπου θα σου δείξει πόσους κύκλους φόρτισης έχει κάνει η συσκευή σου.

Το κατέβασα, αλλά θέλει root!(Δεν βρήκα samsung info, μόνο ενα phone info +(sam)

Edited by T.R.S.
ImAgInAtiON iS mOrE ImPOrTAnt tHAN kNOWLeDgE!
Link to comment
Share on other sites

Το phone info ειναι. Δεν δειχνει εδω και χρονια τους κυκλους φορτισης αλλα αν πατησεις 3 φορες πανω στο usage history δινει εκτιμηση για την υγιεια μπαταριας.

 

Οταν το ειχα πρωτοπαρει μου εδειχνε 94.7 %. 2 χρονια μετα 94%. Δεν το θεωρω αξιοπιστο παντως.

Επισης λειτουργει χωρις ρουτ

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται root κάνε αντιγραφή το serial number σειριακό αριθμό , επικόλληση και θα σου βγάλει τους κύκλους...92 έχω εγώ σε ενός χρόνου συσκευή και ποσοστό μπαταρίας 93 τοίς εκατό

Μετά το αρχικό general πηγαίνεις προς τα δεξιά και φτάνεις στο personal , εκεί θα σου τα  βγάλει

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, GMF80 said:

Το phone info ειναι. Δεν δειχνει εδω και χρονια τους κυκλους φορτισης αλλα αν πατησεις 3 φορες πανω στο usage history δινει εκτιμηση για την υγιεια μπαταριας.

 

Οταν το ειχα πρωτοπαρει μου εδειχνε 94.7 %. 2 χρονια μετα 94%. Δεν το θεωρω αξιοπιστο παντως.

Επισης λειτουργει χωρις ρουτ

Παιζει και να μην είναι αξιόπιστο!Το πάτησα και μου έβγαλε 37.4%😂😂😂Θα παω να την αλλαξω μου φαίνεται ουτως η αλλως σε κάποια φάση, απλά έλεγα μηπως μπορουσα να το δω καπου. Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις!

ImAgInAtiON iS mOrE ImPOrTAnt tHAN kNOWLeDgE!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...