Jump to content

Samsung Galaxy S20 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο Amazon την ειχα παρει. Την ειχα δει καποια στιγμη μετα σε  Σκρουτζ...

Link to comment
Share on other sites

Ομάδα θα ήθελα σε κάτι να με βοηθήσετε , όποιος έχει την διάθεση και τον χρόνο για κάτι σχετικά με τις κάμερες διότι σε κάποιο σέρβις πάνε να με βγάλουνε τρελό,ξεκαθαρίζω πως δεν αναφέρομαι στο γνωστό θέμα με το focus.Πολυ συγκεκριμένα λοιπόν, πάτε αρχικά στο πολύ αργή κίνηση,,, πείτε μου μέσα από την οθόνη ακόμα και αν δεν έχετε πατήσει την εγγραφή, βλέπετε όλο το κάδρο θολό? Σας κάνει κάτι σαν νερά όπως γυρνάτε την κάμερα αλλά ακόμα και ακίνητη? παραμορφώνει όλο το περιβάλλον? ή είναι τα πάντα πεντακάθαρα? μετά από αυτό πάμε στο απλή αργή κίνηση και με μεσαίο φωτισμό για να φαίνονται οι αδυναμίες καλύτερα,,,σας παρουσιάζει τρελό κοκο?αν δεν βλέπετε κάτι μετακινήστε ελαφρά δεξιά και αριστερά κοιτώντας όλο το κάδρο,,τα βλέπετε κρυστάλλινα όπως θα έπρεπε? Τρίτο και τελευταίο βάλτε το σούπερ στεντι σοτ και πείτε μου και εδώ πως φαίνονται όλα,πάντα με έναν μεσαίο φωτισμό,,, αυτά παιδιά,τι να πω ειχα το S10+ και σε όλα τα modes όλα ήταν κρυστάλλινα ,εδω ουσιαστικά είναι μη χρησιμοποιησιμα.Αν έχετε χρόνο δοκιμαστετα και πείτε μου.

Link to comment
Share on other sites

Αυτα τα εχτρα της καμερας δεν ειναι για ολες τις συνθηκες φωτισμου.Ειναι κυριως για ημερησιες καταστασεις.Περα απο τη βασικη κυρια καμερα και την λειτουργια νυχτα ολα τα αλλα δεν μπορουν να ειναι στο ιδιο επιπεδο θα επρεπε ολη η πλατη της συσκευης να εχει ενα καρο αισθητηρες για την καθε λειτουργια πραγμα αδυνατο .Δεν λεω οτι μελλοντικα δεν δεχονται βελτιωσεις .Πχ η sharp  στα κινητα της που τα βγαζει μονο για συγκεκριμενες χωρες εχει βαλει εχτρα αισθητηρα για την λειτουργια βιντεο .Μη περιμενεις το τελειο για ολα .Μια καμερα μπηκε για την λειτουργια ultrawide και θυμαμαι παλιοτερα οτι φωναζαν ολοι οτι το κινητο γεμισε τρυπες πισω...

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Κάθισα και δοκίμασα αυτά που γράφεις και παρατήρησα ότι:

Σε εξωτερικό χώρο με φυσικό φωτισμό (με αρκετή συννεφιά) ΔΕΝ κάνει τίποτα.Είναι όλα πεντακάθαρα στην πολύ αργή κίνηση και χωρίς να γράφει και με κίνηση δεξιά και αριστερά.Το ίδιο και με την αργή κίνηση.

Σε κλειστό χώρο όμως με χαμηλό φωτισμό (χωρίς τεχνητό λάμπες, φώτα κ.τ.λ. υπάρχουν αυτά που αναφέρεις).π.χ. σε αρκετά χαμηλό φωτισμό χωρίς τεχνητό φως υπάρχει αυτό το γενικό θάμπωμα και με φωτιστικά αναμμένα υπάρχει το τρεμοπαίξιμο (σαν νερά) λογικά λόγω της συχνότητας του φωτός.

Δεν περιγράφω άλλο 😀

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτα τα εχτρα της καμερας θα μπορουσε να τα βελτιωσει κιαλλο να ασχοληθει πολυ με το software της εφαρμογης  γιατι παιρνουν περιθωρια αλλα βαριουνται η δεν τα δινουν πολυ σημασια οκ.... Στην αργη κινηση πρεπει να  αφησεις την συσκευη  καρφι να μην την κουνας καθολου για να εχεις το καλυτερο δυνατο αποτελεσμα.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Είναι φυσιολογικό η μπαταρία από το 10% να πάει στο 2% σε μισό λεπτό; έως το 10 έπεσε κανονικά..

Sent from my SM-G988B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αστην να ξεφορτισει εντελως και φορτισε την αυτη τη φορα με ενα παλιο αργο ανταπτορα...

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, DjTony said:

Είναι φυσιολογικό η μπαταρία από το 10% να πάει στο 2% σε μισό λεπτό; έως το 10 έπεσε κανονικά..

Sent from my SM-G988B using Tapatalk
 

Πιθανόν να άρχισε η φθορά της.

Αυτό συμβαίνει κατά πλείστον όταν η μπαταρία είναι αδύναμη και σε κάποιο χρονικό διάστημα θα στο κάνει και πάνω από το 10% αυτό.

Κάνε αυτό που σου λέει ο φίλος παραπάνω αλλά δεν νομίζω να βοηθήσει.

Απλά μην την αφήνεις να κατέβει τόσο πολύ.

Πάνε σε ένα service να σου μετρήσουν και εάν είσαι εντός εγγύησης στην αλλάξουν είτε δωρεάν για τον πρώτο χρόνο είτε με έκπτωση νομίζω 50% για τον δεύτερο χρόνο της εγγύησης.

Αν και εκτός εγγύησης η αλλαγή στο επίσημο service κοστίζει κάπου στα 65 με 70 ευρώ το πολύ.

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το φαινομενο  παρουσιαζεται στις ταχυ-φορτισεις οσοι φορτιζουν απο την αρχη την συσκευη τους με αργη φορτιση δεν γινεται ποτε παρα μονο πεφτει με την παροδο του  χρονου.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Μου έτυχε σε σφραγισμένη συσκευή Samsung Note από την πρώτη φόρτιση (πάντα φορτίζω σε αργή) ακριβώς αυτό, το οποίο δεν άλλαζε με τίποτα. Κάποιες φορές υπήρχε μια μικρή παραμετροποίηση αλλά το αποτέλεσμα το ίδιο.

Μάλιστα μετά από αντικατάσταση συσκευής η αναμονή στο καινούριο δεν είχε καμία σχέση με την προηγούμενη.

Σχεδόν 20% πάνω.

Edited by makouin
Link to comment
Share on other sites

Καλα μπορει να βαζουν καλυτερες ποιοτητες μπαταριες δεν μπορουμε να ξερουμε κιολας στην πορεια....

Link to comment
Share on other sites

Έχω 2 μέρες, χτυπάει ειδοποίηση στο κινητό αλλά δεν βλέπω οπτικά κάποια εφαρμογή ή κάποιο μήνυμα! Έχει τύχει αυτό σε καποιον? Τι μπορεί να είναι?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.

Προχτες αγορασα το S20 ultra σαν αναβαθμηση του ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΥ S10+ μου.

Μπορω να πω πως ξενερωσα κι ολας.

Χοντρο σε σχεση με το λεπτοτατο και υπερκομψο S10+.

Αρκετα πιο βαρυ σε σημειο που σε κουραζει σε λιγα λεπτα στο χερι.

Απο ταχυτητα οκ ειναι σφεντονα αλλα και το S10 παραμενει αστραπιαιο σε εφαρμογες αλλα ακομα και σε παιχνιδια που παιζουν τα πιτσιρικια.

 

Καμερα. 

Ω Θεε μου τι ξενερωμα εχω φαει. Με ολα τα updates που εκανα και παραμενει μεγαλο θεμα.

Κοντινο ειναι για πεταμα.

Ιδιο αντικειμενο σε κοντινη ληψη (μη πω και μακρινη) και το S10+ το βγαζει καθαροτατο και με τρελο sharpness και το S20ultra παιδευεται να κανει focus και να βγαλει φωτο της προκοπης.

Πραγματικα ΞΕΝΕΡΩΣΑ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ.

Λυση απο οσο διαβαζω δεν θα βρεθει. Ακομα και με τα 108mp παλι οι φωτο πασχουν.

Ιδεες ρε παιδια..;;

Αυτο με το εικονιδιο που εβγαζε διπλα για το 2x zoom για να βγαζει πιο καθαρες φωτο δεν το εχει μετα το τελευταιο update.

Βοηθηστε γιατι θα το πεταξω στον τοιχο...

Ευχαριστω

Edited by crazyio

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα παιδιά.
Υπάρχει μια μεγάλη πιθανότητα να αγοράσω το κινητό.
Επειδή έχω τρομερό φόρτο εργασίας και όχι μόνο δεν προλαβαίνω δυστυχώς να διαβάσω το νήμα από την αρχή όπως και θα ήθελα (και όπως κάνω πάντα όταν είναι να πάρω καινούριο κινητό) θα μπορούσατε να με ενημερώσετε για 3-4 πράγματα?

Με τις ενημερώσεις και τα updates ως τώρα που έχει λάβει το κινητό, έχουν λυθεί τα οποία προβλήματα είχε στην αρχή σχετικά με την κάμερα του ή τη μπαταρία του ή κάτι άλλο?
Η μπαταρία υπολείπεται από όσο έχω καταλάβει από την έκδοση με τον snap αλλά είναι ακόμα μεγάλη η διαφορά?
3.5 θύρα για ακουστικά δεν έχει. Μουσική δλδ πως ακούω? Έχει μέσα στο πακέτο ακουστικά? Κι αν ναι, εχουν έξοδο type c? Δλδ μπαίνουν στην υποδοχή φόρτισης άρα το μόνο "κακό" είναι ότι δε μπορώ ταυτόχρονα να φορτίζω τη συσκευή όσο ακούω?
Φορτιστή επίσης έχει το πακέτο μέσα? Κι αν ναι, ποιον? Τον αργό ή τον 25αρη?
Led ειδοποιήσεις όντως δεν έχει??


Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης

LUCAS HOOD

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω να σου απαντησω ποια ειναι η διαφορα με τον SD.

Ακουστικα εχει μεσα με usb -c βυσμα.

3.5mm θυρα δεν εχει.

Η καμερα καλη αλλα θελει λιγο "τροπο" να την μαθεις...

Με το S10+ εβγαζα πιο αμεσα φωτογραφιες.

Φορτιστη εχει μεσα τον 25αρη. Super fast charging.

Led δυστυχως οχι δεν εχει...

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Aντι led χρησιμοποεις την καταπληκτικη εφαρμογη AOD Notify που μετατρεπει στην ουσια την selfie camera σε λεντ ειδοποιησεων.

Link to comment
Share on other sites

Aντι led χρησιμοποεις την καταπληκτικη εφαρμογη AOD Notify που μετατρεπει στην ουσια την selfie camera σε λεντ ειδοποιησεων.
ξέρεις καθόλου να βοηθήσεις για την aodnotify? την σεταρω χωρίς AOD (συνήθως δεν την θέλω). ΌΜΩΣ κάποιες φορές σε ραντεβού θέλω να βλέπω την ώρα οπότε την ανάβω. ΑΛΛΆ επειδή μεσα στην aodnotify έχω δηλώσει without AOD, μόλις την ανοίγω από τον διακόπτη της κουρτίνας μου την κλείνει αυτόματα η εφαρμογή Aodnotify!
Link to comment
Share on other sites

Και εγω χωρις aod την εχω. Αν θελω να δω την ωρα κανω απλα ενα double tap στην οθονη.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω χωρις aod την εχω. Αν θελω να δω την ωρα κανω απλα ενα double tap στην οθονη.
όχι εγώ πχ δεν την θέλω αλλά σε ένα ραντεβού 2 ωρών την θέλω και την ανοίγω από τον διακόπτη. αλλά εάν την εφαρμογή την έχω χωρίς AOD, μόλις την ανοίξω από τον διακόπτη μου την κλείνει αμέσως η εφαρμογή Aodnotify!
Link to comment
Share on other sites

Ειναι ακομα σε φαση beta οποτε μαλλον τον αλλο μηνα. Οσο αργει καλο ειναι. Εγω δεν βιαζομαι, και να βγει θα περιμενω λιγο για τυχον bugs. Δεν αλλαζει και κατι τρομερο πλεον απο τη μια εκδοση στην αλλη...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Για αλλαγή μπαταρίας έχει πάει κανείς? 

Πόσο πάει το μαλλί μετά τον 1 χρόνο και εντός εγγύησης? 

Ευχαριστώ, καλή χρονιά. Ε υγεία σε όλους!

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
6 minutes ago, xlidas said:

Για αλλαγή μπαταρίας έχει πάει κανείς? 

Πόσο πάει το μαλλί μετά τον 1 χρόνο και εντός εγγύησης? 

Ευχαριστώ, καλή χρονιά. Ε υγεία σε όλους!

Ρώτησε καλύτερα στο επίσημο service να πάρεις μια τιμή για τη δεδομένη χρονική στιγμή, ούτως ή άλλως δεν αξίζει να το πας άλλου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...