Jump to content

Samsung Galaxy S20 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λύση απλή.

Η αλλαγή θήκης ή αλλαγή βάσης αυτοκινήτου. :lol:

 

Όταν λες αλλαγή θήκης; δε φταίει η θήκη. Το μεταλλικό από μέσα σταματάει την ασύρματη φόρτιση

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Προχθές πήρα τον γρήγορο φορτιστή 45 watt, είναι όντως γρήγορος, δεν λέω ότι και ο άλλος δεν είναι (25 watt) αλλά είναι ένα κλικ παραπάνω. Επίσης τον αγόρασα με το σκεπτικό ότι πλέον δεν θα βάζουν φορτιστή στο s22 ultra π.χ οπότε θα τον έχω και για μελλοντική χρήση.

Παίζει σε προσφορά στις μεγάλες αλυσίδες.. από 40 ευρώ στα 29 ευρώ.

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Ultra fast charging με 10€ από το ebay.. Καθημερινά φορτίζει πολλές συσκευές δεν έχουν πάθει τίποτα. Μη δίνετε 30€ για Φορτιστές ενώ απέξω βρίσκετε ισάξιες ίσως και πιο βολικές λύσεις μιας και παίρνουν 2 USB αντί για ένα με το 1/3 της τιμής..
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά είναι συμβατή η γρήγορη φόρτιση με το κινητό μας? Γιατί έχω στο σπίτι και έναν φόρτιστη 45 watt της Huawei αλλα το κινητό το φορτίζει σαν αργή φόρτιση..

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά είναι συμβατή η γρήγορη φόρτιση με το κινητό μας? Γιατί έχω στο σπίτι και έναν φόρτιστη 45 watt της Huawei αλλα το κινητό το φορτίζει σαν αργή φόρτιση..

 

Ναι εννοείται και είναι.

 

Καλώδιο χρησιμοποιώ αυτό.

 

https://www.ebay.com/itm/1-2M-5A-Type-C-to-USB-C-Type-C-PD-100W-Fast-Charging-Data-Cable-For-Macbook-Pro-/174413403025?_trksid=p2349624.m46890.l49286

 

Φορτιστή αυτό. Στα 15€ αυτή τη στιγμή. Το έχω πάρει φθηνότερα εγώ.

 

https://www.ebay.com/itm/65W-Quick-Charge-3-0-Ladeadapter-Netzteil-3A-Schnell-USB-Ladegerat-fur-Handy-/164375933132?_trksid=p2349624.m46890.l49286

Link to comment
Share on other sites

Ναι εννοείται και είναι.

 

Καλώδιο χρησιμοποιώ αυτό.

 

https://www.ebay.com/itm/1-2M-5A-Type-C-to-USB-C-Type-C-PD-100W-Fast-Charging-Data-Cable-For-Macbook-Pro-/174413403025?_trksid=p2349624.m46890.l49286

 

Φορτιστή αυτό. Στα 15€ αυτή τη στιγμή. Το έχω πάρει φθηνότερα εγώ.

 

https://www.ebay.com/itm/65W-Quick-Charge-3-0-Ladeadapter-Netzteil-3A-Schnell-USB-Ladegerat-fur-Handy-/164375933132?_trksid=p2349624.m46890.l49286

 

Τι καλώδιο είναι άλογο, θα χτυπήσω σίγουρα ένα!

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Παίδες το κινητό αξίζει μεταχειρισμένο στα 600 ή υπάρχουν και καλύτερα σε αυτά τα λεφτά λέτε?

Aξίζει και η διαφορά με το s21+?

Edited by ZAMPON7
Link to comment
Share on other sites

Παίδες το κινητό αξίζει μεταχειρισμένο στα 600 ή υπάρχουν και καλύτερα σε αυτά τα λεφτά λέτε?

Aξίζει και η διαφορά με το s21+?

 

Μεταχειρισμένο και 600 εγώ τα βρίσκω πολλά..

Αν είναι φρέσκο 2-3 μηνών πάει και έρχεται.. αν είναι 1 χρόνου, η γνώμη μου είναι γύρω στα 500.

Καλύτερο σε αυτά τα λεφτά όχι δεν θα βρεις.. το κινητό είναι κορυφή!

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν το βρίσκω με λιγότερα και είναι 1+ χρόνου, αν ψάξεις για 2-3 μηνών το δίνουν στα 700.

(btw υπάρχει άλλο site για αγγελίες εκτός από εδώ/insomnia/xe/car.gr?)

Έχω αποφασίσει να το πάρω, αν και με χαλάει λίγο η τεράστια οθόνη σε σχέση με το 6άρι μου 1+5Τ για αυτό ρώτησα αν αξίζει η διαφορά τιμής με το s21+, παρήγγειλα και το καλώδιο που παρέθεσε πάνω ο DjTony(ο φορτιστής τελείωσε).

Επειδή είμαι λίγο άσχετος, μπορώ να πάρω ότι sypercharger φορτιστή θέλω αρκεί να γράφει ότι είναι συμβατός με το συγκεκριμένο κινητό? Δεν παίζει θέμα να χαλάσει τη μπαταρία?

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν το βρίσκω με λιγότερα και είναι 1+ χρόνου, αν ψάξεις για 2-3 μηνών το δίνουν στα 700.

(btw υπάρχει άλλο site για αγγελίες εκτός από εδώ/insomnia/xe/car.gr?)

Έχω αποφασίσει να το πάρω, αν και με χαλάει λίγο η τεράστια οθόνη σε σχέση με το 6άρι μου 1+5Τ για αυτό ρώτησα αν αξίζει η διαφορά τιμής με το s21+, παρήγγειλα και το καλώδιο που παρέθεσε πάνω ο DjTony(ο φορτιστής τελείωσε).

Επειδή είμαι λίγο άσχετος, μπορώ να πάρω ότι sypercharger φορτιστή θέλω αρκεί να γράφει ότι είναι συμβατός με το συγκεκριμένο κινητό? Δεν παίζει θέμα να χαλάσει τη μπαταρία?

 

Φιλε μου, 780 το βρίσκεις καινούριο. Για 80€ θα πάρεις μεταχειρισμένο 1+ έτους??? Με τίποτα όμως.

https://www.skroutz.gr/s/23151556/Samsung-Galaxy-S20-Ultra-5G-128GB-Cosmic-Black.html

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε συ δεν κατάλαβες. Οι αγγελίες για το κινητό μεταχειρισμένο 1+ έτους είναι στα 600. Στα 700 είναι για πολύ πρόσφατα κινητά.

Εντάξει έλεγα να δώσω 400-450 στην αρχή, είδα ότι δεν βρίσκω κάτι ενδιαφέρον που να με καλύπτει και να ανέβω στα 500-550 αλλά βλέπω ότι πρέπει να πάω στα 600-650:lol:

Απλά αν δεν υπάρχουν μεγάλες διαφορές με το s20+ μπορώ να κινηθώ σε πιο λογικά πλαίσια

Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε συ δεν κατάλαβες. Οι αγγελίες για το κινητό μεταχειρισμένο 1+ έτους είναι στα 600. Στα 700 είναι για πολύ πρόσφατα κινητά.

Εντάξει έλεγα να δώσω 400-450 στην αρχή, είδα ότι δεν βρίσκω κάτι ενδιαφέρον που να με καλύπτει και να ανέβω στα 500-550 αλλά βλέπω ότι πρέπει να πάω στα 600-650:lol:

Απλά αν δεν υπάρχουν μεγάλες διαφορές με το s20+ μπορώ να κινηθώ σε πιο λογικά πλαίσια

 

Δεν υπάρχουν διαφορές φίλε μου;

Το θέμα είναι τι σε καλύπτει εσένα περισσότερο.

5G το ένα το άλλο 4G+, διαφορετικές κάμερες με zoom, 5000mA μπαταρία το ένα 4500mA το άλλο, 12GB ram το ένα 8GB το άλλο.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Όταν προσπαθώ να βγάλω ένα έγγραφο φωτογραφία θολώνει πολύ τα γράμματα δεξιά αριστερά. Μένει καθαρό μόνο στο κέντρο. Το κάνει και σε εσάς;
Link to comment
Share on other sites

Όταν προσπαθώ να βγάλω ένα έγγραφο φωτογραφία θολώνει πολύ τα γράμματα δεξιά αριστερά. Μένει καθαρό μόνο στο κέντρο. Το κάνει και σε εσάς;

 

Δοκίμασες να απομακρύνεις λίγο το κινητο; Ίσως έχει να κάνει με την εστίαση.

Link to comment
Share on other sites

Όταν προσπαθώ να βγάλω ένα έγγραφο φωτογραφία θολώνει πολύ τα γράμματα δεξιά αριστερά. Μένει καθαρό μόνο στο κέντρο. Το κάνει και σε εσάς;

 

Η λύση είναι να κάνεις ζουμ 2x.

Νομίζω πως το εμφανίζει αυτόματα (αφού και η Samsung αυτό πρότεινε).

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η λύση είναι να κάνεις ζουμ 2x.

Νομίζω πως το εμφανίζει αυτόματα (αφού και η Samsung αυτό πρότεινε).

 

Ναι γιατι σε αναγκαζει να απομακρυνθεις και να εχει καλυτερο dof. Οποτε θα ειναι ολο το εγγραφο in focus.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Με την τελευταία αναβάθμιση Αυγούστου δεν μου δείχνει τις ειδοποιήσεις πάνω ούτε δόνηση κάνει το whatsapp... 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Χαιρετώ το φόρουμ 😀. Ενώ έχω τικαρισμένη την "Αυτόματη ενεργοποίηση Wi-Fi"  δεν βλεπω να λειτουργεί! Δηλαδή δεν νομίζω οτι ενεργοποιήτε το Wi-Fi όταν βρίσκομαι σε μέρη που χρησιμοποιώ συχνά κ απενεργοποιήτε 'οταν βρίσκομαι αλλού!! Λειτουργούσε κανονικά αλλά ίσως με κάποια ενημέρωση να άλλαξε κάτι.. Το έχει προσέξει κανείς?? Περίεργο...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά ψάχνω υπερλεπτη θήκη που να αναδεικνύει το σχήμα του κινητού. Έχετε κάτι υπόψην σας να μου στείλετε link ή εταιρεία να μπω να τις δω;

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν θες διαφανη σιλικονης τοτε η Spigen Thin Fit ειναι πολυ καλη
Και ESR Appo Slim ακομα καλυτερη και σε χρωματα εκτος μαυρου.

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk





Link to comment
Share on other sites

On 4/10/2021 at 2:38 ΜΜ, GMF80 said:

Αν δεν θες διαφανη σιλικονης τοτε η Spigen Thin Fit ειναι πολυ καλη
Και ESR Appo Slim ακομα καλυτερη και σε χρωματα εκτος μαυρου.

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk




 

Σευχαριστω θα μπω να τις δω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...