Jump to content

Samsung Galaxy S20 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κανονικα φιλε μου 5G το μονο που δεν εχει ειναι ελληνικη γλωσσα!!μονο μεταφραση καποια
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ τελευταία δεν βλέπω ούτε αυξήσεις θερμοκρασίας, ούτε τίποτα.

Βελτιώθηκε πολύ η εμπειρία στη χρήση του κινητού. Έτσι πιστεύω.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το είχα και το έδωσα αλλά ξαναεπανήλθα μετά από καιρό μπορώ να πω ότι με εξέπληξε ευχάριστα γιατί και θερμοκρασίες ήρθα σε φυσιολογικά επίπεδα (εδώ για να είμαστε και αντικειμενικοί δεν ξέρω αν πρόκειται για βελτίωση ή λόγω εποχής διότι είχα την τύχη το προηγούμενο να το έχω καλοκαίρι) όπως καί η μπαταρία στην οποία είδα έκπληκτος μεγάλη βελτίωση.

Για τα υπόλοιπα φυσικά δεν έχω να πω τίποτα γιατί πιστεύω ότι εκτός του όγκου και του βάρους του παραμένει η πιο πλήρη πρόταση.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Από χθες το βράδυ και μετά την αναβάθμιση αντιμετωπίζω ένα θεματάκι που δεν το είχα πριν.

Πιθανόν να έκατσε κάποια ρύθμιση ή κάποια δυσλειτουργία ή ίσως χρειαστεί επαναφορά για να διορθωθεί. Απλά δεν θέλω να πάω άμεσα σε hardreset.

Βασικά δεν ξέρω αν έχουν πολλοί την συσκευή διότι δεν βλέπω κίνηση στο θέμα :lol: , οπότε ευελπιστώ να απαντήσουν αν έχουν κάτι ανάλογο και από το θέμα του S20 Plus και S20.

Στις εισερχόμενες κλήσεις πότε καλεί κανονικά με ήχο και πότε είναι σαν να το έχω στο αθόρυβο. Το κακό είναι ότι το κάνει τακτικά σχεδόν κλήση ανά κλήση.

'Εχει συμβεί σε κανέναν ακόμα;

Link to comment
Share on other sites

Από χθες το βράδυ και μετά την αναβάθμιση αντιμετωπίζω ένα θεματάκι που δεν το είχα πριν.

Πιθανόν να έκατσε κάποια ρύθμιση ή κάποια δυσλειτουργία ή ίσως χρειαστεί επαναφορά για να διορθωθεί. Απλά δεν θέλω να πάω άμεσα σε hardreset.

Βασικά δεν ξέρω αν έχουν πολλοί την συσκευή διότι δεν βλέπω κίνηση στο θέμα :lol: , οπότε ευελπιστώ να απαντήσουν αν έχουν κάτι ανάλογο και από το θέμα του S20 Plus και S20.

Στις εισερχόμενες κλήσεις πότε καλεί κανονικά με ήχο και πότε είναι σαν να το έχω στο αθόρυβο. Το κακό είναι ότι το κάνει τακτικά σχεδόν κλήση ανά κλήση.

'Εχει συμβεί σε κανέναν ακόμα;

 

Μήπως το αφήνεις ανάποδα (με την οθόνη προς τα κάτω)?

Επίσης κάνε και μια επανεκκίνηση μήπως στρώσει.

Υ. Γ. Όταν στο νήμα μιας συσκευής δεν υπάρχουν πολλά σχόλια τότε πιθανό αυτό να συμβαίνει επειδή δεν έχει προβλήματα.....;)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ισως σημαινει οτι αυτοι που γρινιαζαν για τον Εxynos κλπ εχουν αλλαξει συσκευη και εχουν μεινει αυτοι που δεν ειχαν κανενα προβλημα με το κινητο.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα τα πάντα.. πρώτη φορά μου συμβαίνει στα τόσα χρόνια μετά από αναβάθμιση να μην κάτσει κάτι καλά στο τηλέφωνο και να μπω σε υποχρεωτική διαδικασία επαναφοράς εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Το τηλέφωνο επανήλθε στα φυσιολογικά του.

Κουράγιο τώρα για το στήσιμο. :mad:

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα τα πάντα.. πρώτη φορά μου συμβαίνει στα τόσα χρόνια μετά από αναβάθμιση να μην κάτσει κάτι καλά στο τηλέφωνο και να μπω σε υποχρεωτική διαδικασία επαναφοράς εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Το τηλέφωνο επανήλθε στα φυσιολογικά του.

Κουράγιο τώρα για το στήσιμο. :mad:

 

Διάβαζα κι εγώ πολλούς να γράφουν ότι δεν έκατσε καλά το update και μου φαινόταν περίεργο. Πότε δεν είχα τέτοιο θέμα. Μέχρι την προηγούμενη αναβάθμιση που δεν μου εμφανιζόταν το dex (Note 20 ultra) και επανήλθε με επαναφορά. Οπότε σε καταλαβαίνω......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τελικά άδικα η επαναφορά, βρήκα τι έφταιγε (μπλόκαρε μία εφαρμογή τον ήχο που ήταν ασύμβατη με τι android 11 αλλά και άσχετη με τους ήχους συστήματος) αλλά πιθανόν και αν δεν το έκανα να μην το έβρισκα ποτέ..το βρήκα τελείως τυχαία και αφού εγκατέστησα την εφαρμογή που είχε θέμα τελευταία και ξανά αναπαρήγαγε το πρόβλημα.Την απεγκατέστησα και επανήλθε κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά άδικα η επαναφορά, βρήκα τι έφταιγε (μπλόκαρε μία εφαρμογή τον ήχο που ήταν ασύμβατη με τι android 11 αλλά και άσχετη με τους ήχους συστήματος) αλλά πιθανόν και αν δεν το έκανα να μην το έβρισκα ποτέ..το βρήκα τελείως τυχαία και αφού εγκατέστησα την εφαρμογή που είχε θέμα τελευταία και ξανά αναπαρήγαγε το πρόβλημα.Την απεγκατέστησα και επανήλθε κανονικά.
Αν θέλεις πες μας και ποια εφαρμογή ήταν αυτή μήπως έχει και κάποιος άλλος παρόμοιο πρόβλημα στο μέλλον

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Ναι φυσικά.

Δεν βρίσκεται στο playstore αλλά μπορεί να την χρησιμοποιούν πολλοί.

Το Tubemate μου προκάλεσε την δυσλειτουργίσ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι φυσικά.

Δεν βρίσκεται στο playstore αλλά μπορεί να την χρησιμοποιούν πολλοί.

Το Tubemate μου προκάλεσε την δυσλειτουργίσ.

 

Για YouTube χρησιμοποίησε vanced και για κατέβασμα το Newpipe.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

με την αναβαθμιση στις κλησεις δεν βλεπω βιντεοκληση.την καταργησαν 'η θελει καποια ρυθμιση
Link to comment
Share on other sites

με την αναβαθμιση στις κλησεις δεν βλεπω βιντεοκληση.την καταργησαν 'η θελει καποια ρυθμιση

 

Αντικαταστάθηκε πλέον από το Duo της google

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Εγώ μετά την αναβάθμιση δεν ξέρω αν το έχετε και εσείς αυτό το θέμα αλλά το bluetooth συμπεριφέρεται περίεργα και τα galaxy buds και ένα άλλο που έχω της sony δεν μεταφέρει μουσική με τίποτα τα ακουστικά να ακούς δηλαδή. Επίσης προσπαθώ να μπω σε recovery mode για να κάνω clear cache και δεν βρίσκω τρόπο όπως πριν.
Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Για να μπεις recovery κανεις οτι και αλλα πρεπει να εχεις συνδεδεμενα τα ενσυρματα ακουστικα η απλα να το συνδεσεις με usb σε PC.

Διαβασα και στο θεμα του plus για τετοιο θεμα. Εγω δεν εχω κ ασυρματα ακουστικα εχω της xiaomi.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση! Σε reco very mode θέλω να μπω στο κινητό απλά για να κάνω clear cache μπας και το έχει κολλήσει κάτι από την αναβάθμιση του android 11 ui 3.

Αλλά αυτό με τα bluetooth ακουστικά είναι πολύ περίεργο και ότι το κάνει και σε δύο διαφορετικά μοντέλα ενώ παίζει δεν μεταφέρει μουσική άλλους ήχους μεταφέρει μουσική δεν μεταφέρει δηλαδή ήμαρτον το χαλάνε με τις αναβαθμίσεις τι είναι αυτό το πράγμα.

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση! Σε reco very mode θέλω να μπω στο κινητό απλά για να κάνω clear cache μπας και το έχει κολλήσει κάτι από την αναβάθμιση του android 11 ui 3.

Αλλά αυτό με τα bluetooth ακουστικά είναι πολύ περίεργο και ότι το κάνει και σε δύο διαφορετικά μοντέλα ενώ παίζει δεν μεταφέρει μουσική άλλους ήχους μεταφέρει μουσική δεν μεταφέρει δηλαδή ήμαρτον το χαλάνε με τις αναβαθμίσεις τι είναι αυτό το πράγμα.

 

εγω φιλε μου σε s20plus και galaxy buds plus δεν αντιμετωπιζω τετοιο προβλημα . Εχω κανει καθαρη εγκατασταση

Link to comment
Share on other sites

Τελικά κατάφερα να μπω σε recovery mode μέσω adb command γιατί δεν έμπαινε με τίποτα με τα πλήκτρα ενώ πριν το android 11 το έκανα πανεύκολα περίεργο αυτό... Όσο αφορά για τα bluetooth έφταιγε το poweramp που μάλλον θέλει αναβάθμιση για να είναι συμβατό με το android 11 άλλες εφαρμογές player που εχω επίσης μετάφέρανε την μουσική στο bluetooth χωρις προβλημσ. Τώρα ίσως το έφτιαξε το clear cache μέσω recovery αλλά τώρα είμαι okay. Όπως λένε καλό είναι να κάνουμε ένα format στο κινητό ειδικά όταν είναι μία τόσο μεγάλη αναβάθμιση όπως τελείως νεο λειτουργικό αλλά εγώ προσωπικά βαριέμαι αυτή τη διαδικασία! Ευχαριστώ φίλε για την απάντηση σου που δεν έχεις πρόβλημα. Edited by winer
Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Τελικά κατάφερα να μπω σε recovery mode μέσω adb command γιατί δεν έμπαινε με τίποτα με τα πλήκτρα εννοώ πριν το android 11 το έκανα πανεύκολα περίεργο αυτό... Όσο αφορά για τα bluetooth έφταιγε το poweramp που μάλλον θέλει αναβάθμιση για να είναι συμβατό με το android 11 άλλες εφαρμογές player που είχα καλέσει επίσης μετάφέρανε την μουσική στο bluetooth. Τώρα ίσως το έφτιαξε το clear cache μέσω recovery αλλά τώρα είμαι okay.

 

για να μπει recovery πλεον ή συνδεεις τα ακουστικα στην θυρα usb c ή συνδεεις το κινητο στο pc και πατας τον ιδιο συνδυασμο πληκτρων που πατουσες και πριν και μπαινει κανονικα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...