Jump to content

Samsung Galaxy S20 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είχα κ γω την τρέλα της αλλαγής καθε 6μηνο κ χρονο το πολυ... Μετά απο συνεχόμενα s7 edge s8 plus s9 plus s10 plus εμεινα στο δεκάρι... Τον Μάρτιο θα κλείσω 2 χρόνια.. Λογω των καμερών άλλαζα περισσότερο... Μενω εδω δίχως θεμα μέχρι στιγμής... Γατιά κ παιδιά δεν εχω μεχρι στιγμής... Το πρόβλημα ειναι οτι μπήκα στον κοσμο της dslr... Να οι 4 φακοι να τα φίλτρα τωρα πηρα κ drone με 1039... Κ 6μηνες πριν πήρα κ το tab s5e... Για επεξεργασία raw... Τώρα σκέφτομαι για full frame dslr αντε καλα κρασιά... Μια ζωη την εχουμε.... Για την ιστορία αν καταφερω κ κρατήσω 3 χρόνια το s10 plus θα ειναι θαυμα... Τουλάχιστον θα δω διαφορές οταν παρω καινούργιο.... Πάντως τωρα αν θα άλλαζα θα το σκεφτομουν για το fold με δοσεις κ χωρίς φπα... Αλλιως σε note 20 το μεγαλύτερο... Η s20 ultra η κανα huawei όποιο βγει τώρα... Προέχει φυσικά η οικογένεια κ οι υποχρεώσεις αλλα μια ζωη την εδουμε ρεεεεε και οι τιμές τερμα στο Θεό...

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Πέρα από την χαζομάρα μας να πετάμε χρήματα στα κινητά, πρώτα απ' όλα έρχεται η οικογένεια και το σπίτι. Αλλοίμονο αν δώσουμε σημασία στα κινητά. Πολύ καλά το σκέφτεσαι και μακάρι να ήμουν κι εγώ τόσο εγκρατής ώστε να μη κάνω σαν μικρό παιδί.

Πάντως ίσως μπορούσες να βρεις κάποιον για τράμπα + μια μικρή διαφορά.

 

Καλά πριν κάνω οικογένεια ότι ήθελα το επερνα χθες που λέει ο λόγος...Το Pixel δύσκολα θα το δώσω,είμαι παιδί βασικά των Nexus ...Κοίταγα και το fold,αλλά περιμένω το καλό,όταν βάλουν πενάκι...Εκεί ναι θα τα δώσω...Φέτος ενώ είχα πει θα πάρω μια συσκευή που να έχει και 5G καμία δεν με τρέλανε,μόνο το pixel έψαχνα,και ευτυχώς βρήκα...Ακόμα και χθες με το iphone δεν ξετρελαθηκα...Έχω το SE,έχω και ένα 11αρι στο συρτάρι,για το 12 δεν υπάρχει σκεψη...

Βασικά το σπίτι με έχει κάνει να κόψω πολλά,γιατί με έχει κουράσει και θέλω να τελειώνω...

Γενικά βλέπω τον εαυτό μου να μην ενθουσιάζεται τόσο εύκολα με συσκευές...Μάλλον γερνάω...

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είχα κ γω την τρέλα της αλλαγής καθε 6μηνο κ χρονο το πολυ... Μετά απο συνεχόμενα s7 edge s8 plus s9 plus s10 plus εμεινα στο δεκάρι... Τον Μάρτιο θα κλείσω 2 χρόνια.. Λογω των καμερών άλλαζα περισσότερο... Μενω εδω δίχως θεμα μέχρι στιγμής... Γατιά κ παιδιά δεν εχω μεχρι στιγμής... Το πρόβλημα ειναι οτι μπήκα στον κοσμο της dslr... Να οι 4 φακοι να τα φίλτρα τωρα πηρα κ drone με 1039... Κ 6μηνες πριν πήρα κ το tab s5e... Για επεξεργασία raw... Τώρα σκέφτομαι για full frame dslr αντε καλα κρασιά... Μια ζωη την εχουμε.... Για την ιστορία αν καταφερω κ κρατήσω 3 χρόνια το s10 plus θα ειναι θαυμα... Τουλάχιστον θα δω διαφορές οταν παρω καινούργιο.... Πάντως τωρα αν θα άλλαζα θα το σκεφτομουν για το fold με δοσεις κ χωρίς φπα... Αλλιως σε note 20 το μεγαλύτερο... Η s20 ultra η κανα huawei όποιο βγει τώρα... Προέχει φυσικά η οικογένεια κ οι υποχρεώσεις αλλα μια ζωη την εδουμε ρεεεεε και οι τιμές τερμα στο Θεό...

 

Οι κάμερες είναι κόλλημα τρελό,και ακριβό σπορ...

Τα drones δεν με τρελαίνουν γιατί εκεί που αρχίζεις και γουστάρεις περνάει το 25-30 λεπτό και πρέπει να το κατεβάσεις...Στα κινητά είμαι 2,5 χρόνια με το Note 8(εργαλείο τα έχει βγάλει τα λεφτά του),με Pixel 4XL,SE και ένα 11 που μου έμεινε το καλοκαίρι και θα κρατήσω μέχρι να έρθει ξανά ο αδερφός μου στο νησί...Αλλά οι τιμές σε όλα τα είδη έχουν ξεφύγει ...

Link to comment
Share on other sites

7+ sot με 30% υπόλοιπο. Ώρες ώρες δεν πιστεύω κι εγώ την αυτονομία της συσκευής......

 

Screenshot-20201015-230738-Device-care.jpg

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

7+ sot με 30% υπόλοιπο. Ώρες ώρες δεν πιστεύω κι εγώ την αυτονομία της συσκευής......

 

Screenshot-20201015-230738-Device-care.jpg

 

Περιμένω σύγκριση με το Note...όχι μόνο μπαταρίας,αλλά γενική...

Link to comment
Share on other sites

ποσα mb ειναι εαν επιτρεπεται...και ποιανου μηνα ειναι....

 

155, Σεπτεμβρίου...... Μάλλον το πήρα τελευταίος.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

σε σχεση με νοτε 10 + η καμερα ποσο βελτιωμενη ειναι?
Καμία σχέση απλά. Το Note 10 έχει απίστευτη κάμερα και hdr όσο λίγα εκεί έξω αλλά δεν έχει mp που σημαίνει ότι αν κάνεις crop χάνει πολύ. Επίσης δεν έχει zoom,μεχρι το 2x είναι μια χαρά από εκεί και πέρα το χάος! Και τέλος στο βίντεο είναι μέρα με τη νύχτα. Πολύ μπροστά το s20u σε όλα (νυχτερινές, βίντεο, ζουμ) εκτός από τις πολύ κοντινές λήψεις λόγο μεγάλου φακού.

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Σε βίντεο η επιλογή tracking auto focus απ' όσο είδα δεν είναι διαθέσιμη σε FHD/4K 60fps. Αυτό τι αποτέλεσμα έχει όταν τραβάς βίντεο κάποιον που κινείται π.χ., δε βγαίνει εκτός εστίασης;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, θα ήθελα την γνώμη σας, αξίζει η αγορά του s20 ultra σαν demo unit μονάδα στα 300 ευρώ? Δηλαδή στην ουσία θα το έχω σαν tablet..

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, θα ήθελα την γνώμη σας, αξίζει η αγορά του s20 ultra σαν demo unit μονάδα στα 300 ευρώ? Δηλαδή στην ουσία θα το έχω σαν tablet..

 

Όχι βέβαια. Με αυτά τα χρήματα παίρνεις ένα πραγματικό ταμπλετ.

Επίσης αμφιβάλω κατά πόσο έχει εγγύηση.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Απο τη στιγμη που εχεις το S20+ πιστευω οτι θα επρεπε να αγορασεις ενα καλο 10αρι ταμπλετ με αυτα τα λεφτα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα με βόλευε το 10αρι tablet για αυτό κοίταζα κάτι ποιο μικρό και έπεσα πάνω σε αυτή την αγγελία.. απλά το ultra έχει επιδόσεις και χαρακτηριστικά που δεν έχει κανένα tablet , οθόνη τούμπανο και πολύ δυνατή κάμερα..

Με προβληματίζει το θέμα της εγγύησης και ότι σχετικά με το s20 plus δεν θα δω και καμία τρελή διαφορά σε μέγεθος.. μάλλον δεν θα προχωρήσω στην αγορά του.. ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Πιο ισορροπημένο το s20 plus, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι το ultra δεν είναι καλλίτερο αλλά ούτε κι ότι το plus είναι σημαντικά υποδεέστερο...αν δίνεις σημασία μεγάλη στις κάμερες, στην μελλοντική χρήση 5g και δεν σε ενοχλεί το μέγεθος και φυσικά το μεγαλύτερο κόστος, τότε ναι πας για το ultra...πιο πολύ θα σκεφτόμουν το note 20 ultra αν ήμουν στην θέση σου ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα με βόλευε το 10αρι tablet για αυτό κοίταζα κάτι ποιο μικρό και έπεσα πάνω σε αυτή την αγγελία.. απλά το ultra έχει επιδόσεις και χαρακτηριστικά που δεν έχει κανένα tablet , οθόνη τούμπανο και πολύ δυνατή κάμερα..

Με προβληματίζει το θέμα της εγγύησης και ότι σχετικά με το s20 plus δεν θα δω και καμία τρελή διαφορά σε μέγεθος.. μάλλον δεν θα προχωρήσω στην αγορά του.. ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!

 

Έχω δει κι εγώ αυτή την αγγελία. Δεν σου το προτείνω με τίποτα. Δεν παίρνεις ταμπλετ αλλά ένα προβληματικό κινητό. Αυτή είναι η οπτική γωνία που πρέπει να το δεις.

Γνώμη μου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πιο ισορροπημένο το s20 plus, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι το ultra δεν είναι καλλίτερο αλλά ούτε κι ότι το plus είναι σημαντικά υποδεέστερο...αν δίνεις σημασία μεγάλη στις κάμερες, στην μελλοντική χρήση 5g και δεν σε ενοχλεί το μέγεθος και φυσικά το μεγαλύτερο κόστος, τότε ναι πας για το ultra...πιο πολύ θα σκεφτόμουν το note 20 ultra αν ήμουν στην θέση σου ;)

 

Άλλο ρώτησε. Δεν μιλάει για κανονικό S20ultra.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση. Κανω επιλογή κειμενου με το ορθογωνιο από το μενού της οθόνης edge και εξαγωγή κειμένου αλλα δεν καταλαβαίνει τα ελληνικά και βγάζει ότι να ναι. Υπάρχει καμια ρύθμιση? Μόνο τα αγγλικά διαβάζει. Θυμάμαι τo note 10 διαβάζει ελληνικά.

 

Τωτα διαπίστωσα ότι δεν το κάνει σε pdf αλλα σε ιστοσελίδες το κανει κανονικά.

Στάλθηκε από το SM-G988B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by pank
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας παιδες !

 

Ερωτηση : Ειχε/εχει καποιος iphone 11 pro max ωστε να μου πει διαφορες αυτονομιας σε σχεση με το s20 ultra?

Το ειχα παρει για μια βδομαδα στις αρχες που κυκλοφορησε αλλα απογοητευτηκα απο την αυτονομια του.

Εχω μονιμα το μηλο λογω αυτονομιας αλλα για τους γνωστους σε ολους μας λογους θα ηθελα μια αλλαγη.

Το μονο μου φρενο ειναι η αυτονομια...Εαν δεν υπηρχε το προβλημα με το ban θα πηγαινα σε χουα.

Δοκιμασα και το note 20 ultra αλλα εκει ηταν εφιαλτης.Ουτε 4 ωρες δεν εκλεισα...

 

Σας ευχαριστω εκ των προτερων για οποια πληροφορια !

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας παιδες !

 

Ερωτηση : Ειχε/εχει καποιος iphone 11 pro max ωστε να μου πει διαφορες αυτονομιας σε σχεση με το s20 ultra?

Το ειχα παρει για μια βδομαδα στις αρχες που κυκλοφορησε αλλα απογοητευτηκα απο την αυτονομια του.

Εχω μονιμα το μηλο λογω αυτονομιας αλλα για τους γνωστους σε ολους μας λογους θα ηθελα μια αλλαγη.

Το μονο μου φρενο ειναι η αυτονομια...Εαν δεν υπηρχε το προβλημα με το ban θα πηγαινα σε χουα.

Δοκιμασα και το note 20 ultra αλλα εκει ηταν εφιαλτης.Ουτε 4 ωρες δεν εκλεισα...

 

Σας ευχαριστω εκ των προτερων για οποια πληροφορια !

 

Αυτονομία του 11 pro max δεν θα βρεις. Όμως μέρα θα βγάλεις σίγουρα. Ειδικά αν κόψεις τις βλακειες της Samsung (bixby κλπ).

Το 7ωρο το είχα στο νερό (έχω ανεβάσει και screenshots σε προηγούμενες σελίδες) ενώ τώρα στο note 20u φτάνω οριακά στο 5ωρω

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτονομία του 11 pro max δεν θα βρεις. Όμως μέρα θα βγάλεις σίγουρα. Ειδικά αν κόψεις τις βλακειες της Samsung (bixby κλπ).

Το 7ωρο το είχα στο νερό (έχω ανεβάσει και screenshots σε προηγούμενες σελίδες) ενώ τώρα στο note 20u φτάνω οριακά στο 5ωρω

 

Καταρχάς σ ευχαριστώ για την απάντηση σου !

Κοίταξε η αλήθεια είναι πως την αυτονομία του μήλου δεν την αξιοποιώ πλήρως . Εννοώ πως το βράδυ συνήθως έχω ένα 40% πριν το βάλω στην πρίζα . Εάν πχ με την ίδια χρήση το βάλω στην πρίζα στο 20% δεν με ενοχλεί (για το s20 ultra εννοώ).

Και έξι ώρες οθονη να βγάλω πάλι καλά είμαι .

Μιλάμε πάντα για το εξινος μοντέλο έτσι ;

Εσυ σε σχέση με το μήλο είδες τεράστια διαφορά ;

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς σ ευχαριστώ για την απάντηση σου !

Κοίταξε η αλήθεια είναι πως την αυτονομία του μήλου δεν την αξιοποιώ πλήρως . Εννοώ πως το βράδυ συνήθως έχω ένα 40% πριν το βάλω στην πρίζα . Εάν πχ με την ίδια χρήση το βάλω στην πρίζα στο 20% δεν με ενοχλεί (για το s20 ultra εννοώ).

Και έξι ώρες οθονη να βγάλω πάλι καλά είμαι .

Μιλάμε πάντα για το εξινος μοντέλο έτσι ;

Εσυ σε σχέση με το μήλο είδες τεράστια διαφορά ;

 

Δεν το είχα το 11αρι. Είχα το s20 Ultra και τώρα το Note 20 ultra. Αν με το note έβγαζες 4-4:30 ώρες τότε πιστεύω πως με το s θα φτάσεις το 6ωρο. Οπότε μάλλον θα σε καλύψει.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ερώτηση.

Το μοντέλο S20 Ultra G9880 με τον Snap υποστηρίζει κανονικά το 5G χωρίς πρόβλημα;

Ρωτάω διότι αναφέρετε σε κάποιο side ότι παρόλο που έχει 5G N78 με χρήση ΗΒ, η εταιρεία δεν δέχεται την περιοχή της Ευρώπης και έτσι δεν λειτουργεί.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...