Jump to content

Samsung Galaxy S20 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτο τωρα είναι εστιασμένο καλα? Πολυ θολο μου φαίνεται.

 

 

Αυτή καλύτερη απο το λευκό-μοβ λουλούδι ποιο πίσω?

 

RCS77VN

 

20170415-154922.jpg

 

 

Σκέφτομαι κι εγώ το S20 ultra αλλά βλέποντας αυτά τα αποτελέσματα στην κάμερα προβληματίζομαι.

Αυτή τη στιγμή έχω το LG V30 .

Η φωτογραφία που παρέθεσα βεβαία είναι από ένα παλιό μου κινητό, απλά την παρέθεσα γιατί ταιριάζει το θέμα με την προηγούμενη φώτο που ανέβασε ο φίλος.

Edited by MIB
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Απο τα φορουμ γενικα δε βγαζεις ακρη, αν δε δεις την original αναλυση μιας φωτο, Τα site με συμπιεση κλπ θολωνουν και αυτα. Αλλα γενικα φαινεται στα κοντινα οτι ειναι ενα κλικ πισω απο οτι θα περιμεναν ολοι. Η τουλαχιστον δεν φαινεται σοβαρη διαφορα απο αλλα κινητα. Οποτε ο μεγαλος φακος δεν ειναι απαραιτητα πλεονεκτημα στα κοντινα..
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά.. Οκ ξέρω ότι όλα λίγο πολύ έχουν παιδικές ασθενείες στο λανσάρισμα τους κακως αλλά έχουν... Αυτή η σαμι πάντως το έχει κάνει παράδοση να ξεκίνα τις ναυαρχίδες της με θέματα στην κάμερα

Κ πέρυσι στο s10 plus έπρεπε να έρθουν update για να είναι καλύτερη η νυχτερινή.. Έχουν τόσο καιρό ας πούμε που ετοιμάζουν τη νέα συσκευή πως καταφέρνουν κ την βγάζουν με θέματα.. Θα διορθωθεί το θέμα της εστίασης αλλά θα μπορούσε μια απτις κάμερες να είναι Macro κ να σπέρνει.. Θα μ πεις υπάρχουν κ πολύ χειρότερα εδώ η Huawei έβγαιναν πράσινες οι οθόνες.. Καλά για το note 7 ήταν φιάσκο.. Σε άλλες λύγισανςμε το που τα κοιτούσες..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά.. Οκ ξέρω ότι όλα λίγο πολύ έχουν παιδικές ασθενείες στο λανσάρισμα τους κακως αλλά έχουν... Αυτή η σαμι πάντως το έχει κάνει παράδοση να ξεκίνα τις ναυαρχίδες της με θέματα στην κάμερα

Κ πέρυσι στο s10 plus έπρεπε να έρθουν update για να είναι καλύτερη η νυχτερινή.. Έχουν τόσο καιρό ας πούμε που ετοιμάζουν τη νέα συσκευή πως καταφέρνουν κ την βγάζουν με θέματα.. Θα διορθωθεί το θέμα της εστίασης αλλά θα μπορούσε μια απτις κάμερες να είναι Macro κ να σπέρνει.. Θα μ πεις υπάρχουν κ πολύ χειρότερα εδώ η Huawei έβγαιναν πράσινες οι οθόνες.. Καλά για το note 7 ήταν φιάσκο.. Σε άλλες λύγισανςμε το που τα κοιτούσες..

 

Όντως έχεις δίκιο, αυτή τη στιγμή το note 10 plus & s10 plus είναι απίστευτα καλά στο φώτο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν την ανεβασα στην καλη αναλυση γιατι δεν ειμαι vip94d8cd454b707894c9fd6c26cd0db460.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G988B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν την ανεβασα στην καλη αναλυση γιατι δεν ειμαι vip94d8cd454b707894c9fd6c26cd0db460.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G988B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φίλε μου δες την φώτο με το μοβ λουλούδι με την μέλισσα και πες μου , ποια είναι καλύτερη φώτο ? του S20 Ultra ή του LG G5 απο το 2016

 

20170415-154922.jpg

 

!Χωρίς Gcam!

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Παίδες οι κοντινές έτσι βγαίνουν μη το ζαλιζουμε άλλο. Το g5 βγάζει καλή κοντινή αλλά υστερεί σε άλλα 10 σε σχέση με ultra. Αν θέλετε 15 κάμερες σε κάθε συσκευή για κάθε γούστο οκ αλλά αυτές έχει. Αν θέλει κάποιος Macro υπάρχουν συσκευές που έχουν

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δες την φώτο με το μοβ λουλούδι με την μέλισσα και πες μου , ποια είναι καλύτερη φώτο ? του S20 Ultra ή του LG G5 απο το 2016

 

20170415-154922.jpg

 

!Χωρίς Gcam!

 

Φιλε σν δεις τη φωτο σε κανονικη αναλυση θα καταλαβεις δυστυχως δεν μπορω να την ανεβασω σε καλυτερη αναλυση.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε σν δεις τη φωτο σε κανονικη αναλυση θα καταλαβεις δυστυχως δεν μπορω να την ανεβασω σε καλυτερη αναλυση.

 

Εσυ που βλέπεις και την δική εσυ και την δική μου σε κανονική ανάλυση τι πιστεύεις ?

Πως τα πάει το G5 των 100€ τώρα, σε σχέση με το S20 Ultra των 1400€?

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Ενώ το προηγούμενο update το πήρα άμεσα, αυτό ακόμα το περιμένω. Ειναι κι άλλοι που δεν το πήραν?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μετά το update, πηγαίνετε στις εφαρμογές, βρείτε την Κάμερα-αποθήκευση-εκκαθάριση μνημης cache-και τέλος,εκκαθάριση δεδομένων.Μετα απ'αυτές τις ενέργειες, ήρθε στα ίσια της η Camera...η δικιά μου τουλάχιστον:)
Link to comment
Share on other sites

Εσυ που βλέπεις και την δική εσυ και την δική μου σε κανονική ανάλυση τι πιστεύεις ?

Πως τα πάει το G5 των 100€ τώρα, σε σχέση με το S20 Ultra των 1400€?

 

Πιστευω οτι δεν εχεις πιασει το ultra στα χερια σου και σπαταλας το χρονο μας.

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω οτι δεν εχεις πιασει το ultra στα χερια σου και σπαταλας το χρονο μας.

Κάτι τέτοιο πιστεύω και γω έχοντας το S20 plus,που να φτάσω και στο Ultra...Είναι τεχνικά αδύνατο κινητό σχεδόν 5ετιας να μπορεί να πιάσει φετινή ναυαρχίδα θεωρώ

Link to comment
Share on other sites

Κάτι τέτοιο πιστεύω και γω έχοντας το S20 plus,που να φτάσω και στο Ultra...Είναι τεχνικά αδύνατο κινητό σχεδόν 5ετιας να μπορεί να πιάσει φετινή ναυαρχίδα θεωρώ

 

Θα πιάσω το S20+ την Τρίτη που θα μου έρθει. Το έχω αγοράσει ήδη.

Απλά διαβάζοντας τα posts είδα την φώτο με το λουλούδι που ανέβασε ο φίλος πιο πίσω και σοκαρίστηκα . Θυμήθηκα μιά παρόμοια φώτο που είχα βγάλει παλιά με το LG G5 και λέω κάτσε , δεν το συγκρίνω με περσινό μοντέλο αλλά με προ προ προπερσινο μοντέλο και πάλι το S20 είναι χειρότερο? Όπως καταλάβατε σοκαρίστηκα λίγο.

Δειτε και μια βραδινή απο το τωρινό μου κινητό που σε λίγο θα αντικαταστήσω με το S20+

 

20191214-205056.jpg

Edited by MIB
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Θα πιάσω το S20+ την Τρίτη που θα μου έρθει. Το έχω αγοράσει ήδη.

Απλά διαβάζοντας τα posts είδα την φώτο με το λουλούδι που ανέβασε ο φίλος πιο πίσω και σοκαρίστηκα . Θυμήθηκα μιά παρόμοια φώτο που είχα βγάλει παλιά με το LG G5 και λέω κάτσε , δεν το συγκρίνω με περσινό μοντέλο αλλά με προ προ προπερσινο μοντέλο και πάλι το S20 είναι χειρότερο? Όπως καταλάβατε σοκαρίστηκα λίγο.

Δειτε και μια βραδινή απο το τωρινό μου κινητό που σε λίγο θα αντικαταστήσω με το S20+

 

20191214-205056.jpg

Τώρα σοβαρά θεωρείς αυτές τις φωτογραφίες κάτι το ιδιαίτερο; και οι 2 είναι κακές. Εκτός αν μιλάς για τις απαιτήσεις που είχες πριν 5 χρόνια.

 

Λάζαρος.. Note 10+

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάτι άσχετο.φιλος μου θέλει να πιέσει καταστάσεις...του κάνανε ένα λάθος σε ένα κινητο που έστειλε για επισκευή και του το γυρίσανε πίςσω χαλασμένο . να φανταστείτε το κινητο είναι σαν τάβλι όταν το κουνάς ακούς θορύβους από μέσα.πολυ έντονους .το είχε στείλει σε επίσημο Σερβις.εξουσιοδοτημενο.

που πρέπει να στείλει επίσημο mail ?φυσικά Σαμσουνγκ ελλας?την ελληνική αντιπροσωπεία

.Και

στην Σαμσουνγκ Europe ?

το κινητο έχει άλλους 14 μήνες εγγύησης.ζητα τωρα αντικατάσταση

Αν γνωρίζετε στείλετε κάποιο λινκ είτε εδώ είτε με πμ.είμαστε επαρχία

Ευχαριστω έτσι και αλλιώς.

Edited by nikolasn80

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου σε επισημη αντιπροσωπεια της samsung λιγο περιεργο αυτο.εχουν το καλυτερο service
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάτι άσχετο.φιλος μου θέλει να πιέσει καταστάσεις...του κάνανε ένα λάθος σε ένα κινητο που έστειλε για επισκευή και του το γυρίσανε πίςσω χαλασμένο . να φανταστείτε το κινητο είναι σαν τάβλι όταν το κουνάς ακούς θορύβους από μέσα.πολυ έντονους .το είχε στείλει σε επίσημο Σερβις.εξουσιοδοτημενο.

που πρέπει να στείλει επίσημο mail ?φυσικά Σαμσουνγκ ελλας?την ελληνική αντιπροσωπεία

.Και

στην Σαμσουνγκ Europe ?

το κινητο έχει άλλους 14 μήνες εγγύησης.ζητα τωρα αντικατάσταση

Αν γνωρίζετε στείλετε κάποιο λινκ είτε εδώ είτε με πμ.είμαστε επαρχία

Ευχαριστω έτσι και αλλιώς.

 

 

Για σαμσουνγκ κινητά κτλ μονο smartec Πουθενά αλλού...

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Πήρα και εγώ το update.. θα δω στην πορεία για την κάμερα και θα αναφέρω. Σίγουρα το κινητό θέλω να πιστεύω ότι στην πορεία θα γίνει καλύτερη η κάμερα. Εμενα μία μεγάλη ενόχληση για καινούργιο κινητό ήτανε ότι για το android 9 και μετά δεν δούλευε κανένα call recorder μου επειδή ξεχνάω μου ήταν αναγκαίο. Ευτυχώς το έλυσα και αυτό το θέμα χωρίς root και όλα τα άλλα τα προβληματάκια θα φτιάξουν πιστεύω στην πορεία! Edited by winer
Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Πήρα και εγώ το update.. θα δω στην πορεία για την κάμερα και θα αναφέρω. Σίγουρα το κινητό θέλω να πιστεύω ότι στην πορεία θα γίνει καλύτερη η κάμερα. Εμενα μία μεγάλη ενόχληση για καινούργιο κινητό ήτανε ότι για το android 9 και μετά δεν δούλευε κανένα call recorder μου επειδή ξεχνάω μου ήταν αναγκαίο. Ευτυχώς το έλυσα και αυτό το θέμα χωρίς root και όλα τα άλλα τα προβληματάκια θα φτιάξουν πιστεύω στην πορεία!

Την ηχογράφηση περα απ το cube acr που ναι μεν ηχογραφεί αλλα οχι τοσο δυνατα την αλλη πλευρα δεν εχω βρει αλλο τροπο.Εχεις βρει κατι αλλο?

Link to comment
Share on other sites

Την ηχογράφηση περα απ το cube acr που ναι μεν ηχογραφεί αλλα οχι τοσο δυνατα την αλλη πλευρα δεν εχω βρει αλλο τροπο.Εχεις βρει κατι αλλο?

 

Ναι ενώ ήμουν αποφασισμένος να κάνω root μόνο και μόνο για αυτό το λόγο επειδή μου είναι απαραίτητη βρήκα μία εφαρμογή που όσο απίστευτο κι αν ακούγεται ηχογραφεί τέλεια τις φωνές. Είναι free και δοκιμασμένη σε android 9 φίλου και android 10 galaxy s20 ultra το δικό μου και λειτουργεί τέλεια. Θα την βρεις στο play store σαν boldbeast call recorder. Φρόντισε να κανείς ότι λέει για να σου δουλέψει σωστά όπως δουλεύει σε εμένα!

Παρότι ειναι free την αγόρασα ώστε να ηχογραφεί αυτόματα αλλιώς θα πρέπει να πατάς στην οθόνη ένα εικονίδιο που έχει για να αρχίσει η ηχογράφηση η αλλιως να κάνεις κάποια πλήκτρα του κινητού να την ενεργοποιούν.

No Root Needed

In most countries Galaxy S20 works great, no root needed. Please

(1) In Boldbeast Recorder tap "Call Settings - Manually Record Calls - Hotkey" to open the Accessibility settings screen, enable Boldbeast Call Recorder accessibility service on the screen.

(2) In Boldbeast Recorder tap "Set Default Settings".

Now you'll get recordings that are crystal clear in both sides. Please note, you must do both

 

https://www.boldbeast.com/forum/forum1-boldbeast-call-recorder.html

Edited by winer
Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Ναι ενώ ήμουν αποφασισμένος να κάνω root μόνο και μόνο για αυτό το λόγο επειδή μου είναι απαραίτητη βρήκα μία εφαρμογή που όσο απίστευτο κι αν ακούγεται ηχογραφεί τέλεια τις φωνές. Είναι free και δοκιμασμένη σε android 9 φίλου και android 10 galaxy s20 ultra το δικό μου και λειτουργεί τέλεια. Θα την βρεις στο play store σαν boldbeast call recorder. Φρόντισε να κανείς ότι λέει για να σου δουλέψει σωστά όπως δουλεύει σε εμένα!

Παρότι ειναι free την αγόρασα ώστε να ηχογραφεί αυτόματα αλλιώς θα πρέπει να πατάς στην οθόνη ένα εικονίδιο που έχει για να αρχίσει η ηχογράφηση η αλλιως να κάνεις κάποια πλήκτρα του κινητού να την ενεργοποιούν.

No Root Needed

In most countries Galaxy S20 works great, no root needed. Please

(1) In Boldbeast Recorder tap "Call Settings - Manually Record Calls - Hotkey" to open the Accessibility settings screen, enable Boldbeast Call Recorder accessibility service on the screen.

(2) In Boldbeast Recorder tap "Set Default Settings".

Now you'll get recordings that are crystal clear in both sides. Please note, you must do both

 

https://www.boldbeast.com/forum/forum1-boldbeast-call-recorder.html

Αρχικα σε ευχαριστω για την απάντηση.

 

Το συγκεκριμενο το αγόρασα και γω πριν κανα μηνα μαλιστα το apk το πηρα απευθειας απ το σαιτ τους.Οντως καλο ειναι αλλα κρατησα τελικα το cube acr γιατι νομιζω ειναι λιγο καλυτερο.

Ολα αυτα βεβαια πριν περιπου μηνα οποτε δε ξερω μηπως εχει παρει αναβαθμιση και παιζει πλεον καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...