Jump to content

Samsung Galaxy S20 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@Nikos_Mpl μπορεις να τσεκαρεις αν εμφανισε και στο δικο σου το ultra στης ρυθμισης τοποθεσιας το << πειραμα ΕAlert >> τι ακριβως ειναι αυτο? πριν καμια εβδομαδα το εβαλαν... εδω εχει 2-3 μερες που το ειδα...

 

τσεκαρε και το link το λενε και αλλα ατομα... δεν εχει αλλου πληροφοριες το τι ακριβως ειναι αυτο....

 

σιγουρα παντως ειναι κατι της Google και μου κανει εντυπωση γιατι το εχω μονο στο S20 και οχι σε αλλες συσκευες μου...

 

https://us.community.samsung.com/t5/Galaxy-S10/Location-Settings-EAlert-Experiment/td-p/1185350

 

Το έχει και εμένα το S10+:blink:

Link to comment
Share on other sites

Το έχει και εμένα το S10+:blink:

 

νομιζω σε ολους θα ερθει... αλλα δεν εχω καταλαβει τι ακριβως ειναι....

 

το μονο που μπορω να σκευτω ειναι οτι ειναι καποιο tracking της google που ελενχει την εξαπλωση του covid 19.....

 

εμμ... google ειναι αυτη οτι θελει κανει θα μου πεις...

 

μαλλον αυτο ειναι.....

 

https://www.techgear.gr/apple-kai-google-etoimazoyn-apo-koinoy-systima-parakoloythisis-gia-ton-koronoio-mesa-sta-android-kai-ios-26874

Link to comment
Share on other sites

νομιζω σε ολους θα ερθει... αλλα δεν εχω καταλαβει τι ακριβως ειναι....

 

το μονο που μπορω να σκευτω ειναι οτι ειναι καποιο tracking της google που ελενχει την εξαπλωση του covid 19.....

 

εμμ... google ειναι αυτη οτι θελει κανει θα μου πεις...

 

μαλλον αυτο ειναι.....

 

https://www.techgear.gr/apple-kai-google-etoimazoyn-apo-koinoy-systima-parakoloythisis-gia-ton-koronoio-mesa-sta-android-kai-ios-26874

Δεν το έχει κρυφό..

https://www.google.com/covid19/mobility/

Link to comment
Share on other sites

η οποια ειναι κ αυτη απριλιου οποτε αναμενουμε μεσα στον μηνα λογικα και 2η αναβαθμιση .Γιατι αναφερθηκαν προβληματα στην εκδοση που βγηκε σε εμας σημερα . Για να δουμε

 

τι προβληματα δηλαδη? παντως στο ξεκλειδωμα βλεπω βελτιωση, δεν παγωνει σε καμια περιπτωση απο τη στιγμη που εκανα αναβαθμιση και επειτα ενω πρωτα πατουσα το κουμπι και παγωνε για μια στιγμη, δεν επιανε το swipe δηλαδη.

Επισης και εγγραφα βγαζω πολυ καλυτερα φωτο , εστιαζει κατευθειαν ενω πρωτα "επαιζε" με την εστιαση και ελεγες ειναι δεν ειναι focused..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

τι προβληματα δηλαδη? παντως στο ξεκλειδωμα βλεπω βελτιωση, δεν παγωνει σε καμια περιπτωση απο τη στιγμη που εκανα αναβαθμιση και επειτα ενω πρωτα πατουσα το κουμπι και παγωνε για μια στιγμη, δεν επιανε το swipe δηλαδη.

Επισης και εγγραφα βγαζω πολυ καλυτερα φωτο , εστιαζει κατευθειαν ενω πρωτα "επαιζε" με την εστιαση και ελεγες ειναι δεν ειναι focused..

 

τα προβληματα εγω τα διαβασα σε ενα ξενο φορουμ δεν θυμαμαι τι , απλως για αυτο το λογο βγαλανε την atd1 στην Κινα , προβληματα εγω προσωπικα δεν ειδα , εγω στο s20+ μου μονο βελτιωση ειδα , οπως αναφερεις κ παραπανω εσυ , καλυτερο fingerprint πιο γρηγορο , και καλυτερο focus στην καμερα κ αναβαθμισμενη εφαρμογη στην καμερα . Αυτα

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχει κρυφό..

https://www.google.com/covid19/mobility/

 

Nαι το ειδα και αυτο... Το περιεργο ειναι οτι σε αλλες συσκευες δύο με το ιδιο Google account δεν εμφανίζεται αυτο επισης δεν αναφέρεται πουθενά οτι θα προσθέσει κατι που θα εχει άδεια στα location services οπως και να εχει δεν μπορείς να το κανεις disable...

Link to comment
Share on other sites

οντως, σχεδον 300ΜΒ..

για να δουμε, θα εχει καμια διαφορα? και στο ξεκλειδωμα που παγωνει λιγο καμια φορα ελπιζω να το εφτιαξαν.

 

edit: Βλεπω το ξεκλειδωμα να λειτουργει καλα πλεον, να μην κανει αυτο το παγωμα που εκανε στην αρχη, αλλα θα το τσεκαρω ξανα μεχρι αυριο γιατι δεν το εκανε παντα.

Επισης στην εστιαση μου φανηκε οτι βελτιωθηκε σε κειμενα, πχ πολλες φορες βγαζω φωτο εγγραφα ή την οθονη του Pc Και εκει ειχε λιγη δυσκολια χωρις ταπ, με ταπ δουλευε κομπλε. Τωρα ειδα οτι εστιασε κατευθειαν χωρις ταπ, αλλα και αυτο θα το ξανα δουμε με συνεχη χρηση αν οντως ειναι ετσι.

 

Για ξεκλείδωμα ρίξε μια ματιά στο παρακάτω. Ειδικά στο τέλος.

 

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για ξεκλείδωμα ρίξε μια ματιά στο παρακάτω. Ειδικά στο τέλος.

 

 

Δεν έχω κλείδωμα...

Το κόλλημα δεν ήταν πρόβλημα στο fingerprint. Ήταν γενικό, εγώ με ένα απλό swipe το ανοίγω από πατήσω power button. Όμως και εκεί είχε θέμα αφού παγωνε η οθονη και δεν ξεκλειδωνε αμέσως. Τώρα έφτιαξε αυτό και παίζει άριστα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλη η αναβαθμιση, πολυ γρηγορο ξεκλειδωμα στο face unlock, η εστιαση στην κάμερα (κοντα-μακριά) εύκολα και πολυ γρηγορα επισης δεν βλεπω αυξηση της θερμοκρασιας αισθητή στο χερι ουτε και στην εφαρμογη που εχω εγκατστησει.Πολυ καλη δουλεια η σαμυ. Και που να παρει και τις επομενες αναβαθμισεις η συσκευη.
Link to comment
Share on other sites

Η μία αναβάθμιση χειρότερη από την άλλη! Όποιος περάσει την αναβάθμιση πρέπει να κάνει καθαρισμό της cache στο πρόγραμμα της κάμερας! Η αυτόματη εστίαση ακόμα πελαγοδρομει μεταξύ φθοράς και αφθαρσίας
Link to comment
Share on other sites

Η μία αναβάθμιση χειρότερη από την άλλη! Όποιος περάσει την αναβάθμιση πρέπει να κάνει καθαρισμό της cache στο πρόγραμμα της κάμερας! Η αυτόματη εστίαση ακόμα πελαγοδρομει μεταξύ φθοράς και αφθαρσίας

 

Σε μένα πάντως έπαιξε τέλεια και έφτιαξε τα μόνα θέματα που υπήρχαν, αυτό του παγωματος στο ξεκλείδωμα και σε μερικές περιπτώσεις την εστίαση, άμα φτιάξει και αυτονομία ελάχιστα είμαι κομπλέ

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Νίκο, η κάμερα σε καμία περίπτωση δεν έχει δώσει τα μέγιστα, εξού ότι η adt1 περιλαμβάνει εκ νέου το april patch.
Link to comment
Share on other sites

Νίκο, η κάμερα σε καμία περίπτωση δεν έχει δώσει τα μέγιστα, εξού ότι η adt1 περιλαμβάνει εκ νέου το april patch.

 

Γενικά δεν ξέρω αλλά για την εστίαση υπάρχει αισθητή βελτίωση. Επειδή βγάζω συχνά κείμενα και το δούλεψα σήμερα, ήταν πολύ καλύτερο. Ομοίως και στο ξεκλείδωμα που επιτέλους έφτιαξε.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Γενικά δεν ξέρω αλλά για την εστίαση υπάρχει αισθητή βελτίωση. Επειδή βγάζω συχνά κείμενα και το δούλεψα σήμερα, ήταν πολύ καλύτερο. Ομοίως και στο ξεκλείδωμα που επιτέλους έφτιαξε.

 

Μαζί σου είμαι! Το a/f θα πρέπει να λειτουργήσει όπως πρέπει να λειτουργει! Προφανώς και έχει βελτίωση

Link to comment
Share on other sites

Γενικά δεν ξέρω αλλά για την εστίαση υπάρχει αισθητή βελτίωση. Επειδή βγάζω συχνά κείμενα και το δούλεψα σήμερα, ήταν πολύ καλύτερο. Ομοίως και στο ξεκλείδωμα που επιτέλους έφτιαξε.

 

Συμφωνώ απόλυτα

Link to comment
Share on other sites

Επισης πηρε αναβαθμιση η One ui οπου εφτιαξε και το προβλημα οπου εξαφανιζονταν εφαρμογες απο τη side bar.. το ειχαμε αναφερει μερικες φορες και νομιζαμε οτι οφειλοταν στην πληρη αδρανεια εφαρμογων.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κανεις την εφαρμογή sd maid?

Ξερω οτι σιγουρα κάνει δουλεια αλλα μηπως σβησει και τιποτα και δημιουργησει θεματα στη συσκευη? Διαβαζω μεικτες κριτικές στο Internet.

Όπως οτι καποια πραγματα τα ξαναφορτωνει η συσκευή αφου σβηστούν με αποτέλεσμα να καθυστερει η λειτουργία εφαρμογων κλπ

Link to comment
Share on other sites

 

Εφόσον συμβαίνουν όλα αυτά..

Δε θα στεναχωρηθω αν το φάει το κεφάλι της η σαμι μόνη της στο τέλος..

Αφού δεν θέλει να έχει τους πελάτες της ευχαριστημένους

Αν κ να σας πω κάτι μικρή μερίδα είμαστε εμείς που ασχολούμαστε οπότε γιαυτό σφυρίζει κ. Αδιάφορα...

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

 

ρε φιλε μας τα εχετε πρηξει με τον μαπα exynos.

 

παρε αναμονη ολο το βραδυ με 4G μονο ανοιχτο και μετριο προς κακο σημα:

49771554223_4bf76208b9_c.jpgS20 ultra battery by Nikos Bletas, on Flickr

 

49772087211_b78a4b0ea9_c.jpgS20 ultra battery by Nikos Bletas, on Flickr

 

 

Νομιζω οτι εχει καταντησει αηδια, ειδικα οταν τα διαβαζουμε απο πληρωμενα κινεζοφιλα sites Κλπ

 

4% ολο το βραδυ μου εφαγε, απο 11 μεχρι 8 το πρωι, 9 ωρες δηλαδη και δεν εχω κανει ουτε τα μισα απο τον οδηγο swind. ΜΟνο ο,τι δε δουλευω εχω κλεισει, τιποτα αλλο, και δεν συγχρονιζω mail καθε 5 λεπτα το βραδυ, δεν υπαρχει λογος.

Το κινητο μια χαρα ειναι, αν με snap εχει 2% πτωση ολο το βραδυ μπραβο του. εμενα με 4% με καλυπτει

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Όχι άλλο vs εδώ. Φτάνει. Ανοίξτε νέο θέμα και πείτε τα εκεί.

Τέλος και η Google σκέφτεται να παραγγυλει custom Exynos από την Samsung.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όχι άλλο vs εδώ. Φτάνει. Ανοίξτε νέο θέμα και πείτε τα εκεί.

Τέλος και η Google σκέφτεται να παραγγυλει custom Exynos από την Samsung.

 

συμφωνω, ομως συστηματικα ο omorfonios Μπαινει για να κραξει, αν εχεις προβλημα φιλε μου αλλαξε κινητο, δεν γινεται να μας ζαλιζεις με τα ιδια και τα ιδια. Ποσο μαλλον οταν τα πιο πολλα μελη δεν βλεπουν τα προβληματα που αναφερουν οι γνωστοι πληρωμενοι

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Λευτερια στους πληρωμενους youtubers χαχαχ καλα ρε παιδια γιατι δεν τα βλεπετε απο την αστεια πλευρα και τα παιρνετε τοσο σοβαρα ηθελα ναξερα...

Εγω γουσταρω καργα μπαινουν στα σχολια στο youtube ολοι οι πορωμενοι και γινεται της ποπης χαχαχ ε περνα και η ωρα ετσι...

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Λευτερια στους πληρωμενους youtubers χαχαχ καλα ρε παιδια γιατι δεν τα βλεπετε απο την αστεια πλευρα και τα παιρνετε τοσο σοβαρα ηθελα ναξερα...

Εγω γουσταρω καργα μπαινουν στα σχολια στο youtube ολοι οι πορωμενοι και γινεται της ποπης χαχαχ ε περνα και η ωρα ετσι...

 

Προσωπικά δεν με ενοχλούν τα σχόλια. Κι εγώ προσωπικά θα ήθελα snap αλλά δεν θυσιαζω το απίστευτο service της Samsung.

Αυτό όμως που με ενοχλεί είναι το ασταμάτητο vs σε αυτό το νήμα, σε σημείο να χάνουμε αυτό που μας ενδιαφέρει. Καλό το vs αλλά ας γίνει αλλού. Είναι σαν να θέλουν κάποιοι (απ' όλες τις "πλευρές") να τους διαβάζουμε όλοι...

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αφού το είπε κάποιος έτσι θα είναι.

Επίσης ανοιχτή η αγορά και τα σύνορα, βρίσκεις εύκολα s20 με snapdragon. Θα δεις φοβερά και τρομερά αποτελέσματα, καλύτερη οθόνη, κάμερα, ταχύτητα, ψύξη ακόμη και το γυαλί τις πλάτης (προσοχή όχι της οθόνης) έχει φοβερά μεγαλύτερη αντοχή κοινώς δε σπάει γιατί πάνω του ακουμπάει ο super επεξεργαστής. Εναλλακτικά πάνε στους Κινέζους, μπόλικες προτάσεις με το κιλό με τον super duper damber boumber 865 από xiaomi, 1+ κτλ.

Άσε εμάς τους άσχετους κακομιριδες με τους μάπα exynos. Κλείσε και την πόρτα φεύγοντας.

 

Λάζαρος.. Note 10+

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...