Jump to content

Samsung Galaxy S20 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έβαλα και στο θέμα φωτογραφιών.

 

Είχα τραβήξει μια φωτογραφία με το mi note 10 (108mp κάμερα) μια φωτογραφία όπου σχεδόν "μπήκα μέσα" στη φόρμα. Με το s20 Ultra δεν κατάφερα κάτι τέτοιο. Θολώνει όλη η φωτογραφία.

 

IMG-20191218-190930-1.jpg

 

IMG-20191218-190921.jpg

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες ζουμ, πόσο???

 

γενικά κάνω ζουμ ακόμα και λίγο 2χ 3χ η χωρίς καθόλου zoom αν μέτα κάνω με τα χέρια μου την φωτογραφία ζουμ μόνο καθαρά δεν φαίνονται τα αντικείμενα που είναι πιο πίσω

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το έβαλα και στο θέμα φωτογραφιών.
και εγώ φίλε αυτό βλέπω μου το s8 καλύτερη εστίαση κάνει εύχομαι να φτιάξει με κάποιο update του firmware

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδες καλημερα, εχει προσεξει κανεις ενα μενου εκει στη διαχειριση της μπαταριας οπου εχεις την επιλογη να βαλεις εφαρμογες σε ΠΛΗΡΗ ΑΔΡΑΝΕΙΑ?

Μεχρι τωρα ειχαμε εφαρμογες σε αδρανεια και εξαιρουμενες εφαρμογες.

Αυτο δεν το εχει το σ10 πχ.

Τωρα γιατι το αναφερω..

Διοτι εβαλα εφαρμογες εκει, και απο τοτε παρατηρω το εξης: Στην side bar που εχω μια στηλη με συντομευσεις εφαρμογων, εξαφανιζονται σιγα σιγα ολες. Δηλαδη ειχα τον file manager, το ρολοι, το ημερολογιο κλπ κλπ και ενα ενα ολα εφευγαν απο εκει, εμενε κενη η θεση.

Αν δεν φταιει κατι αλλο θεωρω οτι φταιει αυτο.

το εχει παρατηρησει κανεις?

δεν το είχα παρατηρήσει αυτό το μενού γιατί με απορρόφησε η φωτογραφία το δοκιμάζω και θα αναφέρω

Το δοκίμασα και όντως της εξαφανίζει τις εφαρμογές που έχεις βάλει στο πλάι.

Edited by winer
Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θέμα.

Ανοίγω μια φωτογραφία και πατάω αποστολή. Ενώ σε όλες τις εφαρμογές δουλεύει κανονικά, στο massenger δεν δουλεύει. Το έκανα και επανεγκατασταση (και καθαρισμό) αλλά τίποτα

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θέμα.

Ανοίγω μια φωτογραφία και πατάω αποστολή. Ενώ σε όλες τις εφαρμογές δουλεύει κανονικά, στο massenger δεν δουλεύει. Το έκανα και επανεγκατασταση (και καθαρισμό) αλλά τίποτα

 

Μήπως δεν έχεις δώσει δικαιώματα ? Για μπες

Ρυθμίσεις κινητού , εφαρμογές και δες..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Έχω δώσει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 105 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω δώσει.

 

Όταν μπαίνω στην εφαρμογή μπορώ να επιλέξω την φωτογραφία και να την στείλω.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θέμα.

Ανοίγω μια φωτογραφία και πατάω αποστολή. Ενώ σε όλες τις εφαρμογές δουλεύει κανονικά, στο massenger δεν δουλεύει. Το έκανα και επανεγκατασταση (και καθαρισμό) αλλά τίποτα

το ίδιο κάνει και σε μένα δεν δέχεται να μοιραστείς τίποτα μόνο αν ανοίξεις το messenger και το επιλεξεις από κει

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

πρεπει να πας να δωσεις δικαιωματα στο messenger..

 

31c381e203a09757a5d4c8a5dc4d4a57.jpg

εννοείται τα έχουμε δώσει αυτά τα δικαιώματα bug είναι σίγουρα

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

εννοείται τα έχουμε δώσει αυτά τα δικαιώματα bug είναι σίγουρα
δηλαδη οταν θες να κανεις κοινη χρηση μιας φωτογραφιας πχ δεν σου βγαζει σαν διαθεσιμη εφαρμογη το messenger?

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

καλημερες με ενα πρωινο πλυσιματακι -antiCoronaVirus...

 

Αν και παντα τα πλενω day1, το Ultra δεν το ειχα πλυνει. Τωρα εβαλα μονοτικη στο μικροφωνο και ακουστικο γιατι κανει κανα 2 ωρες να επανελθει και επειδη δεν ηθελα να με παιρνουν και να μην ακουω/μην με ακουνε τα εκλεισα. Δεν προτινω να το κανει κανεις το πλυσιμο γενικα-μη μου ζητατε τα ρεστα- αλλα λογω αρκετης κινησης εξω τις τελευταιες μερες, επαφης με απειρα τιμολογια κλπ ειπα να ριξω ενα γενικο πλυσιμο τωρα που εκλεισα γραφειο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη οταν θες να κανεις κοινη χρηση μιας φωτογραφιας πχ δεν σου βγαζει σαν διαθεσιμη εφαρμογη το messenger?

 

Βγάζει την επιλογή messenger αλλά όταν το πατάς δεν κάνει τίποτα. Ενώ στα υπόλοιπα (viber, mail κλπ) δουλεύει κανονικά.

Έχω και καθαρισμό και επανεγκατασταση του messenger αλλά δεν έστρωσε.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το κάνει και σε μένα με s10+ . Οπότε ίσως είναι θέμα του messenger

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά άρχισε να δουλεύει. Πήρε και update η εφαρμογή. Για τσεκάρετε κι εσείς

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά άρχισε να δουλεύει. Πήρε και update η εφαρμογή. Για τσεκάρετε κι εσείς
παντως εμενα δουλευε κανονικα....

 

τελευταιο update εφαρμογης 9 Μαρτη....

 

παραξενο παντως...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Μιας και γίνεται μεγάλος ντόρος στις μέρες μας, έχει η συσκευή μας οξυμετρο? Είχα στο note 9

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη οταν θες να κανεις κοινη χρηση μιας φωτογραφιας πχ δεν σου βγαζει σαν διαθεσιμη εφαρμογη το messenger?
οτιδήποτε πας να κάνεις share σου βγάζει την εφαρμογή messenger αλλά όταν επιλέγεις κάποια επαφή από το messenger δεν στέλνει τίποτα είτε είναι βίντεο είτε φωτογραφία η link
Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

οτιδήποτε πας να κάνεις share σου βγάζει την εφαρμογή messenger αλλά όταν επιλέγεις κάποια επαφή από το messenger δεν στέλνει τίποτα είτε είναι βίντεο είτε φωτογραφία η link

 

και σε μενα το κανει s20+

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε update για το messenger και δουλεύει κανονικά.

Το πήρατε κι ακόμα έχετε πρόβλημα?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε update για το messenger και δουλεύει κανονικά.

 

Το πήρατε κι ακόμα έχετε πρόβλημα?

Κώστα δούλευε μέχρι κάποια ώρα. Τώρα πάλι πρόβλημα με το share και στο note και στο s20

Κάτι μου λέει ότι είναι περιορισμός λόγο της κατάστασης

Και κάτι άσχετο χτες μου ήρθε η θήκη led τις Samsung. Απίστευτη αο κάθε άποψη σαγρε δεν γλιστράει καθόλου, δεν δίνει όγκο καθόλου, είναι ματ δεν αφήνει καθόλου δαχτυλιές, τα λεντακια άρα πολύ ωραία. Εξαιρετική, το μόνο μειονέκτημα το κενό που αφήνει ακάλυπτο στο πλάι με τα πλήκτρα. Όποιος το σκέφτεται προχωράει άφοβα.

Λάζαρος.. Note 10+

Edited by GalaxyNote
Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Κώστα δούλευε μέχρι κάποια ώρα. Τώρα πάλι πρόβλημα με το share και στο note και στο s20

Κάτι μου λέει ότι είναι περιορισμός λόγο της κατάστασης

Και κάτι άσχετο χτες μου ήρθε η θήκη led τις Samsung. Απίστευτη αο κάθε άποψη σαγρε δεν γλιστράει καθόλου, δεν δίνει όγκο καθόλου, είναι ματ δεν αφήνει καθόλου δαχτυλιές, τα λεντακια άρα πολύ ωραία. Εξαιρετική, το μόνο μειονέκτημα το κενό που αφήνει ακάλυπτο στο πλάι με τα πλήκτρα. Όποιος το σκέφτεται προχωράει άφοβα.

Λάζαρος.. Note 10+

 

Εμένα δουλεύει κανονικά το messenger.

Η led όπως και όλες οι book προσωπικά μου είναι πολύ αβολες.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κώστα δούλευε μέχρι κάποια ώρα. Τώρα πάλι πρόβλημα με το share και στο note και στο s20

Κάτι μου λέει ότι είναι περιορισμός λόγο της κατάστασης

Και κάτι άσχετο χτες μου ήρθε η θήκη led τις Samsung. Απίστευτη αο κάθε άποψη σαγρε δεν γλιστράει καθόλου, δεν δίνει όγκο καθόλου, είναι ματ δεν αφήνει καθόλου δαχτυλιές, τα λεντακια άρα πολύ ωραία. Εξαιρετική, το μόνο μειονέκτημα το κενό που αφήνει ακάλυπτο στο πλάι με τα πλήκτρα. Όποιος το σκέφτεται προχωράει άφοβα.

Λάζαρος.. Note 10+

Την έχω πάρει και ακόμα περιμένω το κινητό από τον κοτσοβολο. Αύριο θα μου το στείλουν είπαν.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δουλεύει κανονικά το messenger.

 

Η led όπως και όλες οι book προσωπικά μου είναι πολύ αβολες.

Δε μιλάω για book Κώστα. Μιλάω για την led cover καλύπτει μόνο πλάτη συσκευής

https://www.skroutz.gr/s/21960763/Samsung-LED-Cover-Μαύρο-Galaxy-S20-Ultra.html

 

Λάζαρος.. Note 10+

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Την έχω πάρει και ακόμα περιμένω το κινητό από τον κοτσοβολο. Αύριο θα μου το στείλουν είπαν.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλορίζικο φίλε.

 

Λάζαρος.. Note 10+

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Δε μιλάω για book Κώστα. Μιλάω για την led cover καλύπτει μόνο πλάτη συσκευής

https://www.skroutz.gr/s/21960763/Samsung-LED-Cover-Μαύρο-Galaxy-S20-Ultra.html

 

Λάζαρος.. Note 10+

 

Ουπς, μπερδεύτηκα.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μιας και γίνεται μεγάλος ντόρος στις μέρες μας, έχει η συσκευή μας οξυμετρο? Είχα στο note 9

 

Νομίζω δεν έχει καθόλου τέτοιους αισθητήρες πια...ούτε heart rate...τουλάχιστον στο gsmarena δεν φαίνεται κάτι.....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...