Jump to content

Samsung Galaxy S20+


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποια να ειναι η λογικη τιμη αν ηθελα να το δωσω αραγε? Ειναι ακριβως 2 ετων, σε πολυ καλη κατασταση  με μπαταρια προσεγμενη που δεν εχει χασει κ πολυ και η μονη φθορα 2 αραχνιες στην οθονη ορατες μονο με σβηστη οθονη υπο φωτισμο κ μεγαλη συλλογη απο θηκες και μια μεμβρανη spigen...

Υπο σκεψη με τη λογικη οτι πχ τωρα θα το πουλησω σε καλυτερη τιμη πχ αν το κρατησω ενα χρονο ακομη και θα δωσω λιγοτερο για μια νεα συσκευη οπως πχ το S21 Fe...

Link to comment
Share on other sites

Μου περασε η φαγουρα τελικα. Ημουν υπο σκεψη να παω σε S21 Fe με πωληση του S20+ και να μου κοστιζε περιπου 200 ευρω αλλα μαζεμενα εξοδα και ακριβεια συν λογικη οτι λειτουργει ρολοι δεν χρειαζεται αλλαγη θα με κρατησει στο S20+ 

Απλα η σκεψη ηταν οτι αν το κρατησω πολυ δεν θα εχει καμια αξια μεταπωλησης οποτε θα πληρωσω στο φουλ την επομενη συσκευη...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μετά την αναβάθμιση Μαΐου, για πρώτη φορά τρώει φρίκες. Η πλάτη αρκετά συχνά "βραζει", ενώ έχει φάει καποια "παγώματα" σε κλασικές και ελαφριές εφαρμογες. Δεν μας τα λέει καλά...

Link to comment
Share on other sites

Πιθανότατα θα πρέπει να κάνεις clean install, καθώς η συγκεκριμένη συμπεριφορά δεν δικαιολογείται. Ίσα ίσα με την αναβάθμιση βελτιώθηκε αρκετά στα πάντα το τηλέφωνο! Πετάει πιο πολύ από ποτέ!

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και μενα ολα καλα. Και δεν του εχω κανει επαναφορα εργοστασιακων καθολου στα 2 χρονια που το εχω.

Link to comment
Share on other sites

σίγουρα θα χρειαστεί και μια επαναφορά κάποια στιγμή  αλλά μέχρι στιγμής λειτουργεί κανονικά και το δικο μου.

Link to comment
Share on other sites

Ισως βρηκα προστασια οθονης σαν την εργοστασιακη.

Ειχα την Spigen και την ξηλωσα γιατι ηταν μαγνητης δαχτυλιων, το ειχα αφησει γυμνο αλλα η κορη θελει συνεχεια παραλιες με αμμο οποτε ειπα να βαλω παλι κατι στην οθονη. Μπηκα  i-repair και εβαλα τη μεμβρανη που βαζουν με μηχανημα. Εκατσε αψογα, ειναι λεια εν αντιθεση με τη Spigen και εχει και επιστρωση ωστε να μην μαζευει δαχτυλιες ..

Ειχα ξαναβαλει πριν χρονια σε i repair αλλα τωρα ειναι πολυ καλυτερη η ποιοτητα.

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι για πρώτη φορά έχω μείνει χωρίς καθόλου προστασία... Η αίσθηση στο δάχτυλο είναι αλλού πραγματικά. Δεν υπάρχει προστασία που να έχει τη ίδια αίσθηση όσο και να το ψάχνουμε... Κλείνω κι εγώ σε λίγο καιρό τα 2 χρόνια αν θυμάμαι καλά με τη συσκευή οπότε είπα να το χαρώ γυμνούτσικο...

Θα δωθεί σε συγγενικό πρόσωπο μόλις πάω σε καινούρια συσκευή και δεν πιστεύω να την επηρεάσει μια δύο γρατσουνιές στην οθόνη ΑΝ γίνουν κι αυτές...

 

Link to comment
Share on other sites

On 31/5/2022 at 9:18 ΜΜ, GMF80 said:

Ισως βρηκα προστασια οθονης σαν την εργοστασιακη.

Ειχα την Spigen και την ξηλωσα γιατι ηταν μαγνητης δαχτυλιων, το ειχα αφησει γυμνο αλλα η κορη θελει συνεχεια παραλιες με αμμο οποτε ειπα να βαλω παλι κατι στην οθονη. Μπηκα  i-repair και εβαλα τη μεμβρανη που βαζουν με μηχανημα. Εκατσε αψογα, ειναι λεια εν αντιθεση με τη Spigen και εχει και επιστρωση ωστε να μην μαζευει δαχτυλιες ..

Ειχα ξαναβαλει πριν χρονια σε i repair αλλα τωρα ειναι πολυ καλυτερη η ποιοτητα.

πηγα σημερα και εγω στο i repair μου βαλανε μεμβρανη αυτη που λες μαλλον που την κοβουν εκεινη τη στιγμη και στην βαζουν , με νανοτεχνολογια , και θα συμφωνησω οτι ειναι πολυ καλη , γλιστραει το δαχτυλο ωραια , ειναι καλυτερη απο αυτην της samsung (ειχε γεμισει γρατσουνιες σε πολυ λιγο καιρο )  , θα φανει τωρα στο χρονο

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να ναι και ανθεκτικη.... Εχω παθει πλακα με τη μεμβρανη. Οτι καλυτερο εχω βαλει σε προστασια οθονης απο αποψη εφαρμογης και αποκρισης. 

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Αν μου βγαλει ενα 6μηνο θα μαι ευχαριστημενος. Και αμεση τοποθετηση που πηρε 2 λεπτα. Οποτε εβαλα μονος μου η σε μαγαζι μεμβρανη η τζαμακι παντα ειχε προλαβει να εγκλωβισει σκονη μεσα. Αυτη τη φορα ειναι σαν να βλεπεις την εργοστασιακη. Το μονο που δεν μου αρεσει ειναι το κοψιμο στη selfie καμερα. Δεν ειναι ισομερες, αλλα δεν ειμαι ψυχαναγκαστικος οποτε δεν με πειραζει ιδιαιτερα. 🤣

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Αν θυμαμαι καλα δεν ειχε. Απλα σε αυτην εδω η οπη της καμερας δεν ειναι στο κεντρο της εγκοπης. Ειναι πιο κοντα στην αριστερη μερια.

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Σε λίγους μήνες κλείνει 3 χρόνια η συσκευή! Παρόλα αυτά ως τώρα υποδειγματική η υποστήριξη. Πως να πας σε άλλη εταιρεία;;;Screenshot_20220609-110856_Software update.jpg

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω που αλλαζα κινητο καθε χρονο ειμαι τωρα στους 25 μηνες με το S20+ και παμε για 3 χρονια σιγουρα. 3 χρονια νομιζω κλεινει τον Φλεβαρη του 23. Φλεβαρη του 20 πρεπει να κυκλοφορησε.

Link to comment
Share on other sites

Εγω που αλλαζα κινητο καθε χρονο ειμαι τωρα στους 25 μηνες με το S20+ και παμε για 3 χρονια σιγουρα. 3 χρονια νομιζω κλεινει τον Φλεβαρη του 23. Φλεβαρη του 20 πρεπει να κυκλοφορησε.
Ναι ναι, το είχα πάρει στον πρώτο μήνα νομίζω που είχε κυκλοφορήσει και μέχρι τότε άλλαζα κινητά κάθε 6μηνο...

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλα και εγω ειχα περασει απο φαση που αλλαζα 3-4 το χρονο. Αλλα τοτε δεν επαιρνα ναυαρχιδες.... 

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον τα τηλέφωνα σας είναι άριστα λειτουργικά και εμφανισιακά, για μένα προσωπικά δεν αξίζει ακόμα και σήμερα η μετάβαση σε άλλη συσκευή ιδιαίτερα της Samsung. Έληξε η εγγύηση τους, απολαύστε τα άφοβα δίχως την έννοια της μεταπώλησης ή οτιδήποτε άλλο...

Εγώ πήγα στο s21 FE  επειδή πρώτον έπιασα καλά χρήματα απ'την πώληση του s20 Fe 5g  σε συνδυασμό με την πολύ προσιτή τιμή του τρέχοντος μοντέλου, αλλά δεύτερον και σημαντικότερο διότι η οθόνη του s21 FE 5g είναι κλάσης ανώτερη από του προκατόχου του s20 Fe 5g. Και τρίτον το δέλεαρ ως φετινού μοντέλου με υποστήριξη ουσιαστικά 5ετιας....

Edited by konakis
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ετσι ακριβως ειναι. 25 μηνες το εχω σε κατασταση καινουργιου (εκτος 1-2 αραχνιες στην οθονη που με την μεμβρανη δεν φαινονται ακομα και να τις ψαχνεις με κλειστη οθονη στον ηλιο), η μπαταρια δεν βγαζει πλεον 7ωρο αλλα κοντα 6 που μου φτανει και περισσευει και εχει το τελευταιο λειτουργικο και θα παρει και το επομενο.

Επισης στις 6.7 ιντσες ειναι τελειο και σε βαρος και σε μεγεθος και ειναι και edge που μου αρεσει πολυ. Πλεον το Edge το βρισκεις μονο στο Ultra που ειναι σε απαγορευτικη τιμη...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...