Jump to content

Samsung Galaxy S20+


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια χαρά σε όλους

Σχετικά με το fingerpint, όποιο tempered κι αν έχω βάλει (εκτός το μαμά), που είναι συμβατά με fingerpint (uav )κτλ δεν δουλεύει απολύτως κανένα. Βγάζει συνέχεια το μήνυμα " καλύψτε ολόκληρο τον αισθητήρα δαχτυλικού αποτυπώματος" .

Έχω και την τελευταία αναβάθμιση και έχω κάνει και hard reset. Χωρίς tempered δουλεύει κανονικά εννοείται

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

http://i49.photobucket.com/albums/f289/agalmata/CaptureWiz002.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Θελει επιμονη. Δυσκολευεσαι στην αρχη αλλα αν αρχισει να το σκαναρει συνεχιζει. Αν περασεις 4 φορες το ιδιο δαχτυλικο μετα θα το πιανει καλα....

Προσπαθησε περιστρεφοντας το κινητο.

 

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, GMF80 said:

Θελει επιμονη. Δυσκολευεσαι στην αρχη αλλα αν αρχισει να το σκαναρει συνεχιζει. Αν περασεις 4 φορες το ιδιο δαχτυλικο μετα θα το πιανει καλα....

Προσπαθησε περιστρεφοντας το κινητο.

 

Ευχαριστώ πολύ. Τι να πω. Έχω πετάξει 3 τζαμάκια, με την εντύπωση ότι απλά δεν δουλεύει το σύστημα

http://i49.photobucket.com/albums/f289/agalmata/CaptureWiz002.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

για οποιον τον ενδιαφερει το θεμα μεμβρανη και δε βρισκει στη σαμσουγκ . εβαλα σημερα το μεσημερι στο κωτσοβολο στο κεντρο της πατρας , αυτην που την κοβει αναλογα το μοντελο και την τοποθετει μετα . 19 ευρω αλλα αριστη τοποθετηση , απο ακρη σε ακρη χωρις να αφηνει κενο οπως αφηνε της σαμσουγκ και μαζευε σκονη , καλη στην αφη , δαχτυλικο δεν αλλαξε κατι , και τωρα μετα απο 5 ωρες εχουν φυγει ολες οι φουσκιτσες καιι δεν φαινεται τιποτα

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

για οποιον τον ενδιαφερει το θεμα μεμβρανη και δε βρισκει στη σαμσουγκ . εβαλα σημερα το μεσημερι στο κωτσοβολο στο κεντρο της πατρας , αυτην που την κοβει αναλογα το μοντελο και την τοποθετει μετα . 19 ευρω αλλα αριστη τοποθετηση , απο ακρη σε ακρη χωρις να αφηνει κενο οπως αφηνε της σαμσουγκ και μαζευε σκονη , καλη στην αφη , δαχτυλικο δεν αλλαξε κατι , και τωρα μετα απο 5 ωρες εχουν φυγει ολες οι φουσκιτσες καιι δεν φαινεται τιποτα
Καλησπέρα είναι υγρής ή στεγνης τοποθέτησης;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, vag74 said:

Καλησπέρα είναι υγρής ή στεγνης τοποθέτησης;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Λογικά υγρής, εφόσον υπήρχαν φουσκάλες που εξαφανίστηκαν.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, vag74 said:

Καλησπέρα είναι υγρής ή στεγνης τοποθέτησης;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

υγρής αλλά όχι κολλα . στην ουσία με το ίδιο υγρό που καθάρισε την οθόνη,  το ίδιο εριξε και στην τοποθέτηση.  σπρέι ηταν

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Ειναι λεια αυτη η μεμβρανη? Και της Spigen ετσι ακριβως ειναι η τοποθετηση αλλα αν κατω απο συγκεκριμενες γωνιες φωτισμου βλεπεις κουκιδες...

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, GMF80 said:

Ειναι λεια αυτη η μεμβρανη? Και της Spigen ετσι ακριβως ειναι η τοποθετηση αλλα αν κατω απο συγκεκριμενες γωνιες φωτισμου βλεπεις κουκιδες...

πως να στο περιγράψω τωρα , όντως με συγκεκριμένο φωτισμό το βλέπεις σα να είναι διαφανής δερματινη ύφασμα,  δεν ξέρω πως αλλιώς να το περιγράψω.  στο χέρι παντως μια χαρά κυλαει

Edited by stelioz78

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Το patch Μαιου στα S21 ειναι μεγαλο για ασφαλειας οποτε θα περιεχει διορθωσεις. Ας ελπισουμε να παρουμε το ιδιο.

Εντωμεταξυ  σημερα ληγει η εγγυηση του κινητου μου...

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, GMF80 said:

Το patch Μαιου στα S21 ειναι μεγαλο για ασφαλειας οποτε θα περιεχει διορθωσεις. Ας ελπισουμε να παρουμε το ιδιο.

Εντωμεταξυ  σημερα ληγει η εγγυηση του κινητου μου...

Οντως ειναι μεγαλο το πηρε εχτες το s20+ που ειχα ειναι περιπου 911 mb φτιαχνει την καμερα και αλλα το εχουν ανεβασει στο reddit

Link to comment
Share on other sites

Το φτιαχνει την καμερα ειναι copy paste  σε ολα τα update απο οτι θυμαμαι. Το βασικο ειναι να φτιαχνει αυτο που χαλασε το One UI 4.1, δλδ την μπαταρια ....

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έσκασε...1gb σχεδόνScreenshot_20220510-095101_Software update.jpg

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1η εντυπωση οτι εφτιαξε η αυτονομια στα 120 αλλα σημερα δεν το εχω χρησιμοποιησει πολυ οποτε αυριο θα βγαλω ασφαλες συμπερασμα.

Link to comment
Share on other sites

Πριν το update Μαιου απο 100 σε 90% στα 120 hz εδινε με το ζορι 20 λεπτο. Τωρα εδωσε 40 λεπτο οσο ειχα και πριν το One UI 4.1

 

Edit: 3ωρο SOT απο 100 σε 50% με 15 λεπτα κλησεων. Οχι οπως παλια αλλα με 2 χρονων μπαταρια δεν ειναι ασχημο στα 120 hz. Λογικα στα 60 hz θα ειναι 4ωρο  SOT για την αντιστοιχη χρηση.

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 3 ημερες χρησης ολα δειχνουν οτι διορθωθηκε η μειωμενη αυτονομια που εφερε το Οne UI 4.1 (και σε 120 και σε λιγοτερο βαθμο στα 60hz)....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια . νεος κατοχος S20+ ! βλεπω θεματακια με overheating . Εχουμε καποια λυση? Επισης η μπροστινη καμερα δεν εστιαζει τοσο καλα οσο το S10. Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Το focus ηταν ενα θεματακι απο την αρχη, δεν ειναι και το δυνατο σημειο της καμερας.

Nα ζεσταθει παραπανω μου εχει τυχει ειδικα καλοκαιρι αλλα τπτ τρομερο. Καμερα και παιχνιδια ειναι αυτα που θερμαινουν περισσοτερο τη συσκευη. Παιχνιδια εγω δεν παιζω στο κινητο. 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...