Jump to content

Samsung Galaxy S20+


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πιθανον να ειναι διορθωτικο του 1ου update? Δεν βρηκα κατι σχετικο που να λεει τι κανει...

Βλεπωντας τα S22  δεν βλεπω κανενα λογω ουτε φετος αναβαθμισης. Το  Note  ποτε δεν ηταν του στυλ μου και το S22+  δεν το βλεπω ως τεραστιο  upgrade απο το S20 +...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Επίσης είναι εξοργιστικό το ότι αφαίρεσαν από το S21 και μετά την υποδοχή micro SD.

Έχω περάσει από όλες τις ναυαρχίδες της Samsung, από το πρώτο Galaxy S μέχρι και το S20+.

Πάντα η Samsung θεωρούσε πως ξεχώριζε και στις διαφημίσεις της έκανε καυστικά σχόλια για τις επιλογές της Apple (απουσία αφαιρούμενου καλύμματος, απουσία υποδοχής ακουστικών, απουσία δυνατότητας επέκτασης μνήμης, απουσία φορτιστή από τη συσκευασία, πολύ υψηλότερη τιμή αγοράς).

Οι διαφημίσεις της αποτελούσαν στοχευμένη "επίθεση" στην Apple. Τον επόμενο χρόνο όμως ακολουθούσε. Πλέον οι συσκευές της έχουν αφαιρέσει πολλά από τα χαρακτηριστικά που τις έκαναν να ξεχωρίζουν και η τιμή τους έχει ανέβει πολύ. Πραγματικά με έχει απογοητεύσει πλέον και δεν νομίζω το επόμενο κινητό μου να είναι πάλι Samsung.

Link to comment
Share on other sites

Αναγκαστικά σε σπρώχνει σε μεγάλο σχετικά αποθηκευτικό χώρο ( 256 ή 512 άμα βρεις) σε προγενέστερο όμως μοντέλο για να έχεις πιο προσιτή τιμή , διαφορετικά σε αναγκάζει να τα σκάσεις κανονικά όπως η μηλοεταιρεία 🍎

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα απο τα 128 εχω ελευθερα τα 70 και οι φωτος αποθηκευμενες στη sd card. Νιωθω πιο ασφαλης να αποθηκευω εκει. Απο εκει και περα για μενα τα 128 ειναι υπεραρκετα... Ακομα και χωρις SD. 

Θα εβλεπα σαν αναβαθμιση αν το plus μοντελο μου προσεφερε κατι παραπανω στο  design (παλι θα πω τα ιδια -φαρδυτερη οθονη)..  Να ενιωθα οτι πηρα κατι καινουργιο...  Βασικα θα ηθελα στο S7 Edge σε 6.4 οθονη 🤣 χωρις το κουμπι και με πιο λεπτα bezels.

To Ultra σιγουρσ ειναι κατι διαφορετικο (δεν με ενδιαφερει βεβαια το πενακι) αλλα ποτε δεν θα πεσει σε τιμη που θα θεωρουσα λογικη για να κανω την αγορα... 

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το s20+ θα το δώσω στον πατέρα μου σε λίγες μέρες, σκεφτόμουν να πάω να κάνω αντικατάσταση μπαταρίας μιας και 12 Μαρτίου λήγει η 2ετης εγγύηση και θέλω να τον κρατήσει η καινούρια μπαταρία αλλα 2 χρόνια... πιστεύετε οτι θα έχω κάποιο πρόβλημα με την αδιαβροχοποιηση ή κάποιο άλλο πρόβλημα αν πάει επίσημη αντιπροσωπεία;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, GMF80 said:

Αν παει Σμαρτεκ ολα γινουν οπως πρεπει.

microtech θα παει στην θεσσαλονικη(το αντιστοιχο επισημο της samsung στην θεσσαλονικη)

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Επίσης είναι εξοργιστικό το ότι αφαίρεσαν από το S21 και μετά την υποδοχή micro SD.
Έχω περάσει από όλες τις ναυαρχίδες της Samsung, από το πρώτο Galaxy S μέχρι και το S20+.
Πάντα η Samsung θεωρούσε πως ξεχώριζε και στις διαφημίσεις της έκανε καυστικά σχόλια για τις επιλογές της Apple (απουσία αφαιρούμενου καλύμματος, απουσία υποδοχής ακουστικών, απουσία δυνατότητας επέκτασης μνήμης, απουσία φορτιστή από τη συσκευασία, πολύ υψηλότερη τιμή αγοράς).
Οι διαφημίσεις της αποτελούσαν στοχευμένη "επίθεση" στην Apple. Τον επόμενο χρόνο όμως ακολουθούσε. Πλέον οι συσκευές της έχουν αφαιρέσει πολλά από τα χαρακτηριστικά που τις έκαναν να ξεχωρίζουν και η τιμή τους έχει ανέβει πολύ. Πραγματικά με έχει απογοητεύσει πλέον και δεν νομίζω το επόμενο κινητό μου να είναι πάλι Samsung.

Ακριβώς αυτά έβλεπα και εγώ και πήρα τελικά iPhone μετά από 7 χρόνια έχοντας όλα τα S....

Δεν υπήρχε πλέον καμία διαφορά και καμία ευκολία από αυτές που πάντα είχαν τα samsung...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα 

Θελω να αγοράσω μεταχειρισμένο το sm-g985f/ds αλλά βλέπω ότι είναι  4g. Ενώ λίγο που έψαξα ο 990 υποστηρίζει 5g. Γίνεται να μετατραπεί το συγκεκριμένο από 4g σε 5g?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
On 25/2/2022 at 7:13 ΜΜ, giannisgoku said:

Καλησπέρα 

Θελω να αγοράσω μεταχειρισμένο το sm-g985f/ds αλλά βλέπω ότι είναι  4g. Ενώ λίγο που έψαξα ο 990 υποστηρίζει 5g. Γίνεται να μετατραπεί το συγκεκριμένο από 4g σε 5g?

Το G985 είναι το LTE και το G986 είναι το 5G. Δεν γίνεται το LTE να το κάνεις 5G παρόλο που και τα δύο φοράνε τον ίδιο exynos.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, athanaso77 said:

Το G985 είναι το LTE και το G986 είναι το 5G. Δεν γίνεται το LTE να το κάνεις 5G παρόλο που και τα δύο φοράνε τον ίδιο exynos.

Ευχαριστώ πολύ. 

Link to comment
Share on other sites

Ο Γερμανος εχει σε προσφορα την διαφανη  θηκη σιλικονης της Samsung στα 1.90

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα χρειαζομαι την βοηθεια σας αγορασα το akasa 2.5g type-c ethernet adapter για το κινητο,όταν το συνδέω δεν μου ενεργοποιεί την καρτέλα του ethernet tethering . Θέλω να δώσω internet στον σταθερο υπολογιστή απο το κινητό και δεν δουλεύει. Κάνω κάτι λάθος ή να γυρισω πίσω τον adapter

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, MAFAdo said:

Καλησπερα χρειαζομαι την βοηθεια σας αγορασα το akasa 2.5g type-c ethernet adapter για το κινητο,όταν το συνδέω δεν μου ενεργοποιεί την καρτέλα του ethernet tethering . Θέλω να δώσω internet στον σταθερο υπολογιστή απο το κινητό και δεν δουλεύει. Κάνω κάτι λάθος ή να γυρισω πίσω τον adapter

δε χρειαζεσαι ανταπτορα . εγω το κανω με ενα απλο usb c σε usb c καλωδιο ,  η και usb a σε usb c . ο ανταπτορας αυτος επειδη εχω και εγω ειναι για να παρει το κινητο ιντερνετ απο το ρουτερ

Edited by stelioz78

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Σημερινη χρηση. Δεν τα παει ασχημα για 2 ετων κινητο...
1683827407_Screenshot_20220305-173749_Devicecare.thumb.jpg.8a97f45cdc33cbf325e5ff4f02f14b19.jpg

Καλημέρα συγγνώμη αλλά πως έγινε αυτό εδώ βλέπω είναι σε airplane mode δηλαδή όλα κλειστά....

Τι συσκευή την είχα 14 μήνες και δεν είδα ποτέ τέτοια νούμερα...

Τέλος πάντων ότι ζητάει ο καθένας..προσωπικά τα θέλω και τα χρειάζομαι όλα ανοιχτά....


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Στην δουλεια εχω κακο σημα και το εχω σε λειτουργια πτησης και Vowifi.

Απο εκει κ περα ειναι η δυναμη της παραμετροποιησης. Εγω δεν ειμαι της λογικης ολα ανοιχτα αλλα αυτα που χρειαζομαι μονο.

Ειναι η λογικη που αν στο σπιτι σου ειχες μπαταρια κ ηταν ολα ανοιχτα θα ξεφορτιζε γρηγοροτερα σε σχεση με το να ειχες ανοιχτο μονο οτι σου χρειαζεται.

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση-απορία: τώρα τελευταία το τηλέφωνο ξαφνικά κάνει νερά με το wifi. Συνδέεται αποσυνδέεται συνέχεια και πιάνει σε πολύ μικρότερη απόσταση από ότι έπιανε παλιότερα. Έχει συμβεί σε κάποιον άλλον η αν εχει να προτείνει κάποιος κάτι. Σημείωση έχω δοκιμάσει με διαφορά μόντεμ και έχω και 2η συσκευή που την συγκρίνω. Ευχαριστώ και συγνώμη αν κούρασα

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, RSAROUKLA said:

Μια ερώτηση-απορία: τώρα τελευταία το τηλέφωνο ξαφνικά κάνει νερά με το wifi. Συνδέεται αποσυνδέεται συνέχεια και πιάνει σε πολύ μικρότερη απόσταση από ότι έπιανε παλιότερα. Έχει συμβεί σε κάποιον άλλον η αν εχει να προτείνει κάποιος κάτι. Σημείωση έχω δοκιμάσει με διαφορά μόντεμ και έχω και 2η συσκευή που την συγκρίνω. Ευχαριστώ και συγνώμη αν κούρασα

Πήγαινε ρυθμίσεις. Στην αναζήτηση γράψε επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου. Κάνε μια επαναφορά λογικά θα στρωσει

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε ρυθμίσεις. Στην αναζήτηση γράψε επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου. Κάνε μια επαναφορά λογικά θα στρωσει
Με αυτό θα χαθούν όλα τα wifi που έχουν κρατηθεί?
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, RSAROUKLA said:
51 minutes ago, mips said:
Πήγαινε ρυθμίσεις. Στην αναζήτηση γράψε επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου. Κάνε μια επαναφορά λογικά θα στρωσει

Με αυτό θα χαθούν όλα τα wifi που έχουν κρατηθεί?

Ναι θα χαθούν ολα

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RSAROUKLA said:

Μια ερώτηση-απορία: τώρα τελευταία το τηλέφωνο ξαφνικά κάνει νερά με το wifi. Συνδέεται αποσυνδέεται συνέχεια και πιάνει σε πολύ μικρότερη απόσταση από ότι έπιανε παλιότερα. Έχει συμβεί σε κάποιον άλλον η αν εχει να προτείνει κάποιος κάτι. Σημείωση έχω δοκιμάσει με διαφορά μόντεμ και έχω και 2η συσκευή που την συγκρίνω. Ευχαριστώ και συγνώμη αν κούρασα

Μια από τα ίδια. Δεν έχω καταλάβει τι φταίει

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν εχω παρατηρησει κατι. Και στη δουλεια που ειναι πολυπλοκο το wifi με πολλα wifi extenders παλι δεν εχει θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Τωρα τελευταια ναι. Παλια θυμαμαι ερχονταν παντα μετα τις 20 του μηνα.

 

Εχω ενα περιεργο θεματακι με το playstore. Ενω η συσκευη ειναι EUR (αγορασμενη και οχι με αλλαγμενο csc) και ολα τα region settings Ελλαδα σε καποιες Ελληνικες εφαρμογες παιρνω μνμ οτι δεν ειναι διαθεσιμες στη χωρα σας! Πχ εφαρμογη της  Ergo ασφαλιστικης και CU Bing Bang.

Το ιδιο προβλημα και στο ταμπλετ που ειναι κ αυτο  Samsung...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...