Jump to content

Samsung Galaxy S20+


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Διαπιστωμένο... αργά φορτίζει, αργά ξεφορτίζει εγγυημένη συνταγή σε όλα μου τα κινητά ουδέποτε είχα το παραμικρό θέμα με μπαταρίες...το Xperia Z τηλέφωνο που σε δύο χρόνια κλείνει δεκαετία πρέπει να κοντεύει τις δύο χιλιάδες φορτίσεις.

Βλέπω και στα redmi της οικογένειας,το 9ς του γιου το φορτίζω με τον δικό μου παλιό φορτιστή 2Α το κινητό έχει κλείσει χρόνο σε χέρια πιτσιρικά ( όπως καταλαβαίνετε περνάει τα μύρια από YouTube, tik tok και λίγες φωτογραφίες σε ατελείωτες ώρες οθόνης με παιχνίδια αλλά και πολλές φορές ως hot Spot) η συσκευή δίχως υπερβολή είναι όπως την πρώτη ημέρα ...μονίμως 10 με 11 ώρες οθόνη ,κι ο 720 πολύ καλός ταυτόχρονα σε απόδοση ενεργειακά.

Το redmi 9 Pro της κυρας αγκωμαχάει με τις γρήγορες φορτίσεις turbo charge... ναι οκ φορτίζει πολύ γρήγορα όμως έχουν και τρεις με τέσσερις ώρες διαφορά σε απόδοση οθόνης. Βέβαια σε αυτό συμβάλλει και το γεγονός ότι η σύζυγος χρησιμοποιεί πιο απαιτητικές εφαρμογές που τρέχουν συνεχώς με διάφορες μετρήσεις όταν όμως τον πρώτο καιρό χρησιμοποιείται ο 2Α πάλι φορτιστής η απόδοση ήταν πραγματικά άριστη...ο καθένας λοιπόν κοιτάζει τι τον ενδιαφέρει και τις ανάγκες του.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Συμφωνώ απόλυτα.

Έχω σκοπό να το φορτίζω με την γρήγορη φόρτιση και θα πάρω για κάποιες φορές που βιάζομαι ένα samsung 3A, αφού και η τιμή του έιναι πολύ καλή. https://www.skroutz.gr/s/20734005/Samsung-USB-C-Wall-Adapter-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-EP-TA800EB-Bulk.html

Link to comment
Share on other sites

Ωραία προσθήκη με το τελευταίο update της Συλλογης: Σκρολαρισμα σε φουλ οθόνη αλλά Samsung Browser. Το επιλέγεις στις ρυθμίσεις της συλλογής. Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Δεν έχω βρει πολλές πληροφορίες για το update. Κατι ότι φτιάχνει το Android auto και διορθώσεις διάβασα κάπου.
Link to comment
Share on other sites

Μολις γυρισα σπιτι απο την δουλεια και εκανα την ενημερωση...πηγα να δω μηπως εβαλε κανενα νεο χαρακτηριστικο στην καμερα μιας και ελεγε το update οτι κατι κανει στην καμερα...αλλα τιποτα κανενα νεα χαρακτηριστικο...δεν ξερω παιδια....υπομονη σε λιγες ημερες θα ερθει και στα ελληνικα...
Link to comment
Share on other sites

Εκτός από το αυθεντικό ανταπτορα της Samsung για τα ακουστικά που κοστίζει 10 ευρώ ξέρετε κάποιο που να δουλεύει; Θέλω να πάρω ένα 2ο για το αμάξι AUX και δεν θέλω να δώσω για ένα καλωδιακι αλλα 9.90! Το έκανα μια φορά και δεν το ξανακάνω...
Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται βιασύνη για κάτι τέτοιο πιστεύω. ΟΚ σε αλλαγη ui η Android να καταλάβω τα βιαστικά αλλά όχι και σε update που στην ουσία δεν θα καταλάβεις τπτ όταν το κάνεις... Αργά ή γρήγορα θα έρθει με OTA.
Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια τρελή πτώση μου ξεκόλλησε λίγο το απίστευτο X-One τζαμακι. Στην προσπάθεια να αφαιρέσω τον αέρα το έσπασα λίγο οπότε το αφαίρεσα. 9 μήνες και θα άντεχε παραπάνω αν ήμουν προσεκτικός.

Ισως ήρθε η ώρα να το αφήσω χωρίς προστασία. Θα δω ανάλογα με τις αράχνιες. Αν αυξάνονται γρήγορα θα ξαναβάλω X-one.

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Νεκρωσε το θέμα. Η σε όλους το κινητό είναι απροβληματιστο (όπως σε εμένα) η απλά σημαίνει ότι αυτοί που αγοράζουν ναυαρχίδες αλλάζουν εύκολα κινητά...
Link to comment
Share on other sites

Νεκρωσε το θέμα. Η σε όλους το κινητό είναι απροβληματιστο (όπως σε εμένα) η απλά σημαίνει ότι αυτοί που αγοράζουν ναυαρχίδες αλλάζουν εύκολα κινητά...

 

και σε μενα ειναι απροβληματιστο το κινητο , ισχυουν και τα 2 απο αυτα που ειπες , για αυτο το λογο νεκρωσε το θεμα .

Link to comment
Share on other sites

Ότι πιο απροβληματιστο είχα ποτέ. Γι αυτό έχει νεκρώσει το θέμα. Τι να πούμε;

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απο θεμα μπαταρίας πως παει η συσκευη?

Περσυ ημουν ετοιμος να παρω το 10+ αλλα τελευταια στιγμη το μετανιωσα λογω των κακων σχολιων που ακουγα για την μπαταρια,μιας και με τη δουλεια κανω πολυ βαρια χρηση με τηλεφωνα φουλ,emails,browsing κλπ, και πηρα το Μi Note 10. Τωρα το ζαχαρωνω για αλλαγη(οπως και τo s21+), και θα ηθελα την αποψη σας.

Link to comment
Share on other sites

Αν το ρυθμίσεις σωστά μια χαρά είναι. Αν το.λ φορτώσεις με πολλά απλά θα είναι μέτριο προς αξιοπρεπές
Link to comment
Share on other sites

To κινητό υποφέρει το καλοκαίρι με τις θερμοκρασίες. Αν το δουλευεις στα 120fps θα ζεσταθεί. Η μπαταρία παραμένει το κύριο πρόβλημα του. Και όχι αρνούμε να πετσοκόβω φωτεινότητες αναλύσεις fps και αλλα για να εχει ανθρώπινη αναμονή. Αλλιώς θα έπαιρνα ένα XIAOMI - REALME και θα έκανα την δουλειά μου παρόμεια και με καλύτερη αναμονή.

 

Κίνηση στο forum μπορεί να μην εχει και για έναν 3ο λόγο , γιατί δεν πουλησε όσο τα περίμεναν να πουλήσει η samsung ...

Γενικός πάντως είναι καλό κινητό με μόνα αρνιτικά αυτά που προανέφερα. Είναι καλό πακέτο (ΟΧΙ ΣΤΑ 1000€ ΟΜΩΣ)

Ειναι όντως απροβλημάτιστο

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Συν ενας απροβλατιστος. Σε αλλα τριγύρω νέα περί του κινητού αλλαξα ρουτερ wifi6 xiaomi και εμφανίστηκε το αντίστοιχο εικονίδιο στο κινητό (με ανάλογη τέλεια απόδοση,) και η wind μου ενεργοποίησε επιτέλους το volte οπότε έχω πλέον σημα και στο σπίτι που δεν ειχα ποτέ, αν και νομιυ ότι έχει βελτιωθεί γενικά το σημα 4g της wind. Αυτά
Link to comment
Share on other sites

Συν ενας απροβλατιστος. Σε αλλα τριγύρω νέα περί του κινητού αλλαξα ρουτερ wifi6 xiaomi και εμφανίστηκε το αντίστοιχο εικονίδιο στο κινητό (με ανάλογη τέλεια απόδοση,) και η wind μου ενεργοποίησε επιτέλους το volte οπότε έχω πλέον σημα και στο σπίτι που δεν ειχα ποτέ, αν και νομιυ ότι έχει βελτιωθεί γενικά το σημα 4g της wind. Αυτά

 

Ποιο router πήρες φίλε μου;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S20+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...