Jump to content

Samsung Galaxy S20+


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για browsing η επιλογή 120 hz είναι μονόδρομος..

Εμένα μου βγάζει 6,5 ώρες πάνω κάτω μετά την αναβάθμιση οπότε όλα καλά.. τώρα αν είμαι έξω από το σπίτι όλη μέρα και απλά θέλω να τσεκάρω mail, να παίρνω τηλ και κανένα viber ( χωρίς να έχω πρόσβαση σε φορτιστή π.χ διακοπές) τότε ίσως βάλω 60 hz για να είμαι άνετος.

Είναι καλό που υπάρχει και αυτή η επιλογή..

Ένα + ακόμα για την συσκευή μας..

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εκανες clean install την αναβαθμιση;

 

Πώς κάνεις clean install ή clear cache?

Εγώ δε κάνω ποτε. Απλά πατάω το update.

 

Έχω το κινητό 5 μήνες κι έχω ακόμα την εργοστασιακή μεμβράνη. Χρειάζεται να αλλάξω για καλύτερη προστασία? Του έχω μόνο θήκη spigen και χωρίς προστατευτικό για τη καμερα

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με Linuxisti.

 

Παίδες, κρατήστε το γεγονός ότι ένας άνθρωπος συνηθίζει. Ναι, άμα από 120 πας στα 60, σε 10 μέρες θα έχεις συνηθίσει. Και αν από ένα smartphone πας σε ένα απλό τηλέφωνο, πάλι θα συνηθίσεις. Αλλά μη λέμε ότι δεν έχει διαφορά. Άλλο το συνήθισα κάτι και άλλο το δεν έχει διαφορά.

 

Φυσικά συμφωνώ με όλες τις εκφράσεις του Linuxisti που μίλησες για μπάλες, βούτυρα και λοιπά.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με Linuxisti.

 

 

 

Παίδες, κρατήστε το γεγονός ότι ένας άνθρωπος συνηθίζει. Ναι, άμα από 120 πας στα 60, σε 10 μέρες θα έχεις συνηθίσει. Και αν από ένα smartphone πας σε ένα απλό τηλέφωνο, πάλι θα συνηθίσεις. Αλλά μη λέμε ότι δεν έχει διαφορά. Άλλο το συνήθισα κάτι και άλλο το δεν έχει διαφορά.

 

 

 

Φυσικά συμφωνώ με όλες τις εκφράσεις του Linuxisti που μίλησες για μπάλες, βούτυρα και λοιπά.

έτσι δεν γίνεται να μην καταλαβαινεις την διαφορά ιδίως αν πας απο 120 σε 60 εκτος αν εισαι τύφλα στο μεθύσι ολη την ώρα και δεν καταλαβαίνεις μία

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Πώς κάνεις clean install ή clear cache?

Εγώ δε κάνω ποτε. Απλά πατάω το update.

 

Έχω το κινητό 5 μήνες κι έχω ακόμα την εργοστασιακή μεμβράνη. Χρειάζεται να αλλάξω για καλύτερη προστασία? Του έχω μόνο θήκη spigen και χωρίς προστατευτικό για τη καμερα

 

Το πιο ευκολο ειναι να μπεις στο recovery.

Κλεινεις το κινητο, συνδεεις τα ενσυρματα ακουστικα και κρατας πατημενα volume up+ power. Εκει επιλεγεις wipe cache. Για clean install οπου τα χανεις ολα και στηνεις απο την αρχη wipe data.

 

Η μεβρανη ειναι σουπερ αν σου κραταει ακομα. Απο εκει και περα πας σε tempered glass με κολλα. Whitestone Dome (ακριβο) και X-one ειναι τα καλυτερα.

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Η μεβρανη ειναι σουπερ αν σου κραταει ακομα. Απο εκει και περα πας σε tempered glass με κολλα. Whitestone Dome (ακριβο) και X-one ειναι τα καλυτερα.

 

Μιας και το ανέφερες, σήμερα την αφαίρεσα. Ακριβώς 6 μήνες μετά.

 

 

133907085_863136297780994_8935551208436073902_n.jpg?_nc_cat=106&ccb=2&_nc_sid=ae9488&_nc_eui2=AeHcphezgssfUv50etJSUTOjwye-Tk-xiSHDJ75OT7GJIV1rh9aStqkkBBT1rYA_7WXvamdk1-d8Ai6u0IyrEW0a&_nc_ohc=No_qOvQmlNoAX9GWEGa&_nc_ht=scontent.fath6-1.fna&oh=5c220773990375bf7e5cd54161b22e72&oe=6014104C

Link to comment
Share on other sites

Εμενα κρατησε περιπου 3. Εκει απεκτησε μια μεγαλη γρατζουνια μαλλον απο αμμο και την εβγαλα. Σουπερ οι 6 μηνες. Αν εμενα Αθηνα θα πηγαινα Σμαρτεκ κ θα την ξαναβαζα.
Link to comment
Share on other sites

Για browsing η επιλογή 120 hz είναι μονόδρομος..

Εμένα μου βγάζει 6,5 ώρες πάνω κάτω μετά την αναβάθμιση οπότε όλα καλά.. τώρα αν είμαι έξω από το σπίτι όλη μέρα και απλά θέλω να τσεκάρω mail, να παίρνω τηλ και κανένα viber ( χωρίς να έχω πρόσβαση σε φορτιστή π.χ διακοπές) τότε ίσως βάλω 60 hz για να είμαι άνετος.

Είναι καλό που υπάρχει και αυτή η επιλογή..

Ένα + ακόμα για την συσκευή μας..

 

Μια χαρά είσαι, απόλαυσε το ✌️

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

εγω την ειχα για πολυ καιρο την εργοστασιακη και πηγα microtech Θεσσαλονικη και ξαναεβαλα εργοστασιακη . Πολυ καλη
Link to comment
Share on other sites

Εμενα κρατησε περιπου 3. Εκει απεκτησε μια μεγαλη γρατζουνια μαλλον απο αμμο και την εβγαλα. Σουπερ οι 6 μηνες. Αν εμενα Αθηνα θα πηγαινα Σμαρτεκ κ θα την ξαναβαζα.

 

Το σκέφτομαι να σου πω την αλήθεια, γιατί έχω χρόνια να αφήσω γυμνό τηλέφωνο.

Την έβγαλα γιατί δεν γλιστρούσε πια το δάχτυλο καλά αφενός και αφετέρου γκρίζαρε πολύ από τις δαχτυλιές.

Κάποια γρατσουνιά δεν είχε. Μικρές αμυχές ναι.

 

Θα αποφασίσω εντός λίγων ημερών αν θα πάω από smartec να βάλω ξανά.

Link to comment
Share on other sites

Βαλε αμεσα. Το ειχα 4 μερες χωρις τπτ και σε θηκη πουγκι... Απεκτησε 2 γρατζουνιες!
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με Linuxisti.

 

 

 

Παίδες, κρατήστε το γεγονός ότι ένας άνθρωπος συνηθίζει. Ναι, άμα από 120 πας στα 60, σε 10 μέρες θα έχεις συνηθίσει. Και αν από ένα smartphone πας σε ένα απλό τηλέφωνο, πάλι θα συνηθίσεις. Αλλά μη λέμε ότι δεν έχει διαφορά. Άλλο το συνήθισα κάτι και άλλο το δεν έχει διαφορά.

 

 

 

Φυσικά συμφωνώ με όλες τις εκφράσεις του Linuxisti που μίλησες για μπάλες, βούτυρα και λοιπά.

Σσσσσσωραιος

Κάνουμε και λίγο τη πλάκα μας, αλλά η αλήθεια είναι ότι είναι βούτυρο full fat η συσκευή στα 120.

Ρολαρει σε άλλο πλανήτη η φάση.

Τρέχει νεράκι, τα ρουλεμάν πάνε αέρας λέμε.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με Linuxisti.

 

Παίδες, κρατήστε το γεγονός ότι ένας άνθρωπος συνηθίζει. Ναι, άμα από 120 πας στα 60, σε 10 μέρες θα έχεις συνηθίσει. Και αν από ένα smartphone πας σε ένα απλό τηλέφωνο, πάλι θα συνηθίσεις. Αλλά μη λέμε ότι δεν έχει διαφορά. Άλλο το συνήθισα κάτι και άλλο το δεν έχει διαφορά.

 

Φυσικά συμφωνώ με όλες τις εκφράσεις του Linuxisti που μίλησες για μπάλες, βούτυρα και λοιπά.

 

Ο άνθρωπος συνηθίζει είναι γεγονός.απλα εγώ μάλλον είμαι ο μόνος που έχει συνηθίσει στο 2k και μάλλον σε περισσότερα ppi που είχα σε s8, και δεν μπορώ το fhd καθόλου, με ζαλίζει η θολούρα και ας τρέχει με 120. Πάντως το κινητό είναι διαμάντι γενικά, 3 χρονακια τα έχει για πλακα...

Link to comment
Share on other sites

Ποιός κατάλογος βρε Νίκο όλο το στήσιμο "χαλάει". Άλλη αίσθηση τελείως το browsing κουράζονται τα μάτια. Είμαστε κι εμείς που δεν έχουμε τα κινητά για να βγάζουμε και να κάνουμε μονάχα συγκρίσεις φωτογραφιών. Για αυτά υπάρχουν SLR, mirrorless κλπ επιλογές. Μου κάνει εντύπωση που το γράφεις εσύ έχοντας αλλάξει τόσες συσκευές (ουσιαστικά όλες της σαμμυ). Όταν το πρώτο δούλεψα ήταν φως φανάρι η διαφορά. Κάνοντας πέρα των βασικών (email's Viber what's app εκεί όντως η διαφορά είναι μικρή) πολύ χρήση στο διαδίκτυο η διαφορά είναι απλά χαοτική.

Η γνώμη μου απλά...

 

Ισχύει και λογικό είναι αυτό. Όμως δεν μπορούμε να λέμε ότι δεν υπάρχει διαφορά και μάλιστα αισθητή!

Ο Νίκος που είναι λογιστής όπως έχει δηλώσει και μιλάει αρκετά στο τηλέφωνο παρακολουθεί τα email του βγάζει φωτογραφίες με την οικογένειά του κι ότι άλλο του αρέσει και τον ευχαριστεί είναι λογικό να μην δίνει βάση στην διαφορά των Hz.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όταν εγώ όμως έχω καμιά δεκαριά σελίδες ανοιχτές σε κάθε browser (δίνω ένα παράδειγμα) συνολικά καμιά 30 οι εναλλαγές στο όλο μενού και η κύλιση είναι το λιγότερο εμφανέστατη , τα μάτια δεν κουράζονται και όλα βαίνουν ομαλά, βούτυρο που λέει κι ο παραπάνω.

 

παιδες δεν ξερω γιατι θυμηθηκατε σε μενα να την πεσετε αλλα ειναι πολλοι αυτοι που θεωρουν ασημαντη τη διαφορα, ανουσια ή τελος παντων σχεδον ανυπαρκτη, αναλογα πως το θετει κανεις.

Απο εκει και περα σιγουρα παιζει ρολο η χρηση.

Οπως λεει και ο κονακις, ειμια λογιστης και ειμαι σε 2 27αρες μπροστα ολη μερα, δεν εχω αναγκη να μπω απο το κινητο και ουτε το θελω. Η χρηση που κανω ειναι κλησεις πολλες, social για τους πελατες παλι αφου πλεον εκει ρωτανε πολλα, και καμερα λογω οικογενειας.

Φυσικα και χαζευω στο ιντερνετ τα βραδια σπιτι μου αλλα σαφως δε με απασχολει αν ειναι βουτηρο. πραγματικα εψαχνα αν βρω διαφορες και δοκιμασα να κανω εναλλαγη καρτελων, να σκρολαρω σε ιστοσελιδες και πραγματι στο σκρολ υπαρχει μια διαφορα που αν κατσεις και το κανεις επι τουτου, για να το συγκρινεις το βλεπεις.

Τωρα περαν αυτου, το αν ειναι καλυτερα ετσι ή πριν ειναι σχετικο, δεν καθομαι να σκρολαρω 7 ωρες τη μερα ουτε γενικα καθομαι με 200% παρατηρηση στο σκρολαρισμα. ειναι ανυπαρκτο για μενα σαν διαδικασια γιατι απλα δε με απασχολει και θεωρω οτι πολλοι το βλεπουμε ετσι.

Για να τελειωνουμε λοιπον, ναι υπαρχει διαφορα, ποτε δεν ειπα οτι δεν υπαρχει, αλλα η σημασια της, η σημαντικτοτητα της, η χρηστικοτητα της για μενα τουλαχιστον ηταν τοσο αστεια που προτιμω το οποιο οφελος υπαρχει σε μπαταρια να το παρω, καθως σε με βγαζει με 120 ευκολα

 

Αν αυτο ειναι αστειο για τον linuxisti, και ειρωνευεται με συμβουλες περι 30hz, πραγματικα δε με απασχολει, αλλα τη γνωμη μου θα τη λεω. ας φαει το βουτηρακι του λοιπον και ας δεχτει πως δεν μας ενδιαφερει ολους το βουτηρο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ τη γνώμη μου λέω και για όσους δεν γουστάρουν βούτυρο Lurpak υπάρχουν και τα άλλα τα μοντέρνα βουτυρα, κάτι εναλλακτικα να πούμε που είναι και ελαφριά στο στομάχι.

Καλή Χρονιά με καλά ρολαρισματα στα 120 παντα...

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ τη γνώμη μου λέω και για όσους δεν γουστάρουν βούτυρο Lurpak υπάρχουν και τα άλλα τα μοντέρνα βουτυρα, κάτι εναλλακτικα να πούμε που είναι και ελαφριά στο στομάχι.

Καλή Χρονιά με καλά ρολαρισματα στα 120 παντα...

εννοείτε το αφήνεις έτσι φίλε και δεν ασχολείσαι με κόμπλεξ του καθενός

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειχα δωσει ιδιαιτερη βαση στην αυτονομια στα 120. Θεωρουσα οτι πανω κατω μου δινει 7ωρο σε πληρη φορτιση. Σπανια φορτιζω 100% βεβαια. Οποτε σημερα που το λιωνω λιγο πηρα ενα δειγμα. 2 ωρες και 20 λεπτα οθονης και υπολοιπο 75%... Σουπερ. Στα ιδια με 2k και 60hz πανω κατω. Σε wifi.

Επισης ενω σε συσκευες με μικροτερη οθονη εβλεπα διαφορα απο 2k σε FHD + στο S20+ με τη μειωαη του ζουμ της οθονης δεν μπορω να διακρινω διαφορα.

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Nikos_Mpl έλα ρε αδερφέ δεν στην πέφτουμε, φόρουμ είναι ανταλλάσσονται γνώμες, εξάλλου είσαι παλιό και αξιόλογο μέλος. Την άποψη σου γράφεις,την άποψη μας λέμε ✌️

Καλή Πρωτοχρονιά με υγεία και χαρά

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή πρωτοχρονιά να έχουμε σε όλους με υγεία.... Αυτό που λέτε μείωση του ζουμ...που είναι? πως το κάνουμε και σε τι οφείλει..?.
Link to comment
Share on other sites

Βαλε αμεσα. Το ειχα 4 μερες χωρις τπτ και σε θηκη πουγκι... Απεκτησε 2 γρατζουνιες!

 

Μου κάνει εντύπωση. Έχει ενάμισι χρόνο που έβγαλα το τζαμάκι από το s9+ χωρίς να το αντικαταστήσω και έχω μόνο 1-2 ελάχιστες αμυχές, που φαίνονται μόνο με ντάλα ήλιο και κοιτώντας υπό γωνία! Το μόνο που φροντίζω είναι η τσέπη/θήκη που θα έχω το κινητό να μην έχει κάτι άλλο, π.χ. κλειδιά, ψιλά κ.λπ. Αν και δεν τα καταφέρνω πάντα, ξεχνιέμαι :p

 

ΥΓ: Αυτό με το ζουμ οθόνης το δοκίμασα και σε μένα και λέει πολύ! ;)

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Αμυχες ειναι ορατες υπο φως. Εννοειται εβαλα αμεσως τζαμακι και δεν ξαναβγαινει. Το ιδιο ειχα παθει και σε S10e και S8 στις ελαχιστες μερες χωρις προστασια....
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά με καλά βουτωρωματα.

 

Έχει παρατηρήσει κάνεις να μηδενιστούν τα στατιστικά της μπαταρίας και της χρήσης γενικά;

 

Είναι κενό εκεί έκανα restart αλλα τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια!

Οχι ποτε δεν μου εχει τυχει.

Μηπως το αφησες να σβησει τελειως απο μπαταρια; Υπαρχει ενας τετοιος τροπος για calibration που σβηνει το αρχειο των battery stats.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S20+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...