Jump to content

Samsung Galaxy S20+


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εκανες clean install την αναβαθμιση;

Οι περισσότεροι δεν κάνουν, όπως και γω. Όσο αφορά το πρόβλημα με την κάμερα του φίλου, αν έχει βάλει να αποθηκεύεται στην SD η φώτο και βίντεο, ας το γυρίσει στην εσωτερική μνήμη και να κάνει ενα format στην sd

Link to comment
Share on other sites

Ουτε εγω εχω κανει. Αλλα καποιες φορες αν εμφανιζονται θεματα ισως βοηθαει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ουτε εγω εχω κανει. Αλλα καποιες φορες αν εμφανιζονται θεματα ισως βοηθαει.

Αν και σε αυτην την περιπτωση πιθανον να ειναι κ η καρτα μνημης.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά με υγεία σε όλους.

Για πείτε εντυπώσεις για την 11 παιδιά βγήκε άλλο update?

 

Οσο ρολαρω τη συσκευή τοσο θυμίζει καλό δουλεμένο ρουλεμάν δηλαδή όπως όταν βάζεις wd40 και πάει αέρας τέτοιο πράγμα.

Link to comment
Share on other sites

Χαλαρα το καλυτερο κινητο που ειχα ποτε... Βαζω 2ο πλεον το S7 Edge που εκανα το εγκλημα και δεν το χαρηκα αρκετα γιατι αλλαζα συχνα κινητα τοτε... Σε S21 δεν βλεπω το λογο να πηγαινω οποτε πιστευω θα μεινει στα χερια μου μεχρι να αποκτησουμε εδω αξιοπρεπες 5g... Θα αργησει να γινει αυτο μαλλον....
Link to comment
Share on other sites

Πραγματική ερώτηση, με αφορμή τον φίλο που είπε ότι δεν βλέπει να πηγαίνει στο S21.

Η γυναίκα μου θέλει λέει όταν πάρω το επόμενο της σειράς να της δώσω το προηγούμενο και τότε κατάλαβα ότι εκείνη θα έχει καλύτερο κινητό από εμένα;

Αλήθεια γιατί να πάρει κανείς το επόμενο;

Για το 5g;

Για μαλ-κες ψάχνει η Samsung;

Αν βέβαια ισχύουν τα όσα λέγονται: δηλαδή χειρότερη μέγιστη ανάλυση, ίδια μνήμη ram 8giga, χωρίς κάρτα μνήμης κλπ.

Θα ήθελα την γνώμη σας, σκέφτεστε για το επόμενο; Εγω πάντως είμαι απογοητευμένος, περίμενα περισσότερα από το S21.

O @s_wind που μου αρέσει το ψάξιμο του τι λέει;

Edited by NIKOSXRI
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς για αυτό δε θα πάει στο s21, γιατί η συσκευή ρολαρει βούτυρατα, πάει μπάλα που λέμε και όλα πλέον δίνουν ένα πακέτο πλήρες.

Εντάξει και αμα ξεμείνεις το ρίχνεις μέχρι να πας τουαλέτα μπάνιο 10 15 λεπτά στη γρήγορη σιγά τι θα πάθει μπαταρία.

Και πες ότι έπεσε η μπαταρία 2 χρόνια πάρα μια μέρα πας στο σέρβις και στην αλλάζουν δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

H μονη αναβαθμιση για καποιον που εχει το s20+ ειναι το s21 ultra, κι αυτο υπο συζητηση κατα ποσο αξιζει. Ισως για τα 120 hz σε QWHD+. Και κατα δευτερο λογο η υποστηριξη S Pen αλλά σ' αυτη την περιπτωση πας κατευθειαν στο note 20 ultra που θα ειναι πιο φθηνο.

Κατα τ αλλα πραγματικα δεν υπαρχει καποιο μεγαλο κινητρο για να πας στη νεα γενια. Για s21, s21+ δεν το αυζηταω καν.

Link to comment
Share on other sites

Ισως το S22 που λογικα δεν θα εχει punch hole. Οχι οτι το θεωρω ιδιαιτερα σημαντικο, δεν με ενοχλει καθολου. Απο τοτε ειδικα που εκαναν και τον samsung browser full screen ειναι σαν να μην υπαρχει.
Link to comment
Share on other sites

Χαλαρα το καλυτερο κινητο που ειχα ποτε... Βαζω 2ο πλεον το S7 Edge που εκανα το εγκλημα και δεν το χαρηκα αρκετα γιατι αλλαζα συχνα κινητα τοτε... Σε S21 δεν βλεπω το λογο να πηγαινω οποτε πιστευω θα μεινει στα χερια μου μεχρι να αποκτησουμε εδω αξιοπρεπες 5g... Θα αργησει να γινει αυτο μαλλον....

 

Συμφωνώ. Έχοντας δοκιμάσει αρκετά, το ένα δεν έχει καλή φωτεινότητα υπό τον ήλιο (OP8), το άλλο μέτρια μπαταρία, το 3ο μέτρια κάμερα, ...το 4ο κλειδωμένο WiFi-calling/VoLTE (βλέπε Pixel), το άλλο δεν έχει Google Services... To S20+ είναι η πλέον ολοκληρωμένη πρόταση!

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς για αυτό δε θα πάει στο s21, γιατί η συσκευή ρολαρει βούτυρατα, πάει μπάλα που λέμε και όλα πλέον δίνουν ένα πακέτο πλήρες.

Εντάξει και αμα ξεμείνεις το ρίχνεις μέχρι να πας τουαλέτα μπάνιο 10 15 λεπτά στη γρήγορη σιγά τι θα πάθει μπαταρία.

Και πες ότι έπεσε η μπαταρία 2 χρόνια πάρα μια μέρα πας στο σέρβις και στην αλλάζουν δωρεάν.

 

Το 1ο σου κινητό ειναι να υποθέσω εε ?? Μαλλον δεν είχες αλλη συσκευή στην κατοχή σου....

Δεν εξηγείται αλλιως η ολη κατάσταση μαζι σου... Το εχουμε καταλαβει..

Για σενα ειναι λουρπακ, φιτινη, βιταμ, λαδι 5-30, WD40 και γρασο μαζι ...

Μηχανικός πρέπει να εισαι....

Κατι ουσιώδες για τον κινητο δεν μας εχεις πει.. μονο για τα 120hz που ειναι ολα τα παραπάνω ακουμε....

Παντως, εμενα τα 120hz δεν με βολευουν καθολου...Ουσιώδη διαφορα δεν βλεπω...

Συν οτι αυτη η διαφθορά στην μπαταρία με χαλάει πολυ...

Ακομα δεν εχω βαλει την 11, αλλα θα το κανω εντός Γεναρη !

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά θα μεταβώ στην σειρά s21. Και ο λόγος είναι ένας και μοναδικός. Ο exynos. Έιχα μεγάλα παράπονα από τον exynos 990, όχι τόσο σε κατανάλωση γενικά, αλλά σε κατανάλωση όταν του έβαζες θεωρητικα δύσκολα tasks, όπως συνεχόμενες φωτόγραφιες σε night mode όπου γινότανε processing στο background και ξαφνικά με 5-6 φωτό το κινητό ζεστενοτανε,λαγκαρε, έχανε αυτή την απολυτη smoothila που είχε με τα 120hz και έχανε ένα X ποσοστό μπαταρίας αέρα. Δυστυχώς η κάμερα θέλει ακόμα και σήμερα raw power (ωμή δύναμη και μπόλικη ram) και ο exynos ναι μεν την είχε αλλά λόγω αρχιτεκτονικής(moognose) δεν μπορούσε να την αξιοποιήσει. Φυσικά και το τμήμα software της Samsung ,δεδομένων των συνθηκών με τους exynos τα τλευταια χρονια,κάνει φοβερή δουλειά στο optimization του λειτουργικού ,κάτι που φάνηκε πλέον και στα games καθώς με το καιρο δουλεύουν υποδειγματικά. Εγώ λοιπόν ,θα δώσω άλλη μια και τελυταια ευκαιρία στη Samsung ,καθώς έχω επενδύσει και ένα σεβαστό ποσό στο οικοσύστημα της , και εάν και φέτος δεν..... έφυγα για αλλού, σίγουρα όχι σε άλλο λειτουργικό βέβαια. Και ο θεός βοηθός.,γιατί πάντα θεωρούσα τον ανταγωνισμό λειψό. Και το λέει ένας χρήστης ο οποίος είχε την ΚΑΘΕ συσκευή S από το S4 μια μετά.

 

Sent from my DUB-LX1 using Tapatalk

Edited by bromonano2
Link to comment
Share on other sites

Το 1ο σου κινητό ειναι να υποθέσω εε ?? Μαλλον δεν είχες αλλη συσκευή στην κατοχή σου....

 

Δεν εξηγείται αλλιως η ολη κατάσταση μαζι σου... Το εχουμε καταλαβει..

 

Για σενα ειναι λουρπακ, φιτινη, βιταμ, λαδι 5-30, WD40 και γρασο μαζι ...

 

Μηχανικός πρέπει να εισαι....

 

Κατι ουσιώδες για τον κινητο δεν μας εχεις πει.. μονο για τα 120hz που ειναι ολα τα παραπάνω ακουμε....

 

Παντως, εμενα τα 120hz δεν με βολευουν καθολου...Ουσιώδη διαφορα δεν βλεπω...

 

Συν οτι αυτη η διαφθορά στην μπαταρία με χαλάει πολυ...

 

Ακομα δεν εχω βαλει την 11, αλλα θα το κανω εντός Γεναρη !

 

Χαχαχα χαχαχα εδώ γελάμε ποιο πρώτο κινητό ρεεεε.

Αμα θες να σου στείλω αποδείξεις γιατί τις κρατάω για σουβενίρ.

Πάμε στα αλλα τώρα, θα σε ρωτήσω εάν έχεις ποτέ δουλέψει wd40 σε φρέσκο ρουλεμάν να δεις πόσο μπάλα πάει για να καταλάβεις τη συσκευή;

Έτσι λέμε τέτοια σμουδιλα η φάση.

Ουσιώδες λέω κάθε λίγο διάβασε καλα τα τελευταία μου ποστ και θα καταλάβεις απλώς έχεις επιλεκτική προσοχή.

Τα 120 είναι must have λεμε...

 

Ααα όσον αφορά την 11 βαλτη του χρόνου ρε, περίμενε λίγο ακόμα γιατί στη 12 θα βάλουν επιλογή για 30χζ να πηγαίνει σαν τρακτέρ.

Link to comment
Share on other sites

Παραπάνω από τους μίσους που λέμε ότι δεν θα πάμε στο s21 στο τέλος θα πάμε γιατί είμαστε αρρωστακια.. ας μην λέμε μεγάλες κουβέντες..

Θεωρητικά θα έχει ποιο γρήγορο επεξεργαστή, καλύτερη μπαταρία, καλύτερη κάμερα, καλύτερη οθόνη..

βέβαια και εγώ αν μου επιτρέπουν τα οικονομικά μου να αλλάξω, θα πάω στο s21 ultra για την μεγαλύτερη οθόνη, όχι ότι έχω κάποιο παράπονο από το s20.

Κοντά στο καλοκαίρι που θα βγει καμία προσφορά το συζητάμε..

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα χαχαχα εδώ γελάμε ποιο πρώτο κινητό ρεεεε.

Αμα θες να σου στείλω αποδείξεις γιατί τις κρατάω για σουβενίρ.

Πάμε στα αλλα τώρα, θα σε ρωτήσω εάν έχεις ποτέ δουλέψει wd40 σε φρέσκο ρουλεμάν να δεις πόσο μπάλα πάει για να καταλάβεις τη συσκευή;

Έτσι λέμε τέτοια σμουδιλα η φάση.

Ουσιώδες λέω κάθε λίγο διάβασε καλα τα τελευταία μου ποστ και θα καταλάβεις απλώς έχεις επιλεκτική προσοχή.

Τα 120 είναι must have λεμε...

 

Ααα όσον αφορά την 11 βαλτη του χρόνου ρε, περίμενε λίγο ακόμα γιατί στη 12 θα βάλουν επιλογή για 30χζ να πηγαίνει σαν τρακτέρ.

 

παντως επειδη πολλες φορες βλεπω να λετε για τα 120 οτι δεν υπαρχει γυρισμος, τα εβαλα και 10 μερες συνεχομενα και μολις γυρισα στα 60 την ειδα τη διαφορα, στη μπαταρια μονο! στην οθονη πραγματικα, αν η διαφορα ειναι το πως τσουλαει ο καταλογος πχ, το θεωρω αστειο για αυτο το λογο να χανουμε μπαταρια. καπου αλλου δεν ειδα διαφορα και φυσικα μονο οταν εβαλα διπλα διπλα 2 συσκευες το διαπιστωσα. τι να πω, χρονια δοκιμαζω συσκευες, αυτη η προσθηκη ειναι σαν την αναλυση 2κ της οθονης που παλι δεν βλεπεις καμια διαφορα εκτος αν καθεσαι στα 10 εκατοστα απο το κινητο και ψαχνεις τις γωνιες των εικονιδιων...

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Αστείο θεωρεί ότι θέλει ο καθένας πχ εγώ γελάω που λες ότι είδες τη διαφορά στα 60 στη μπαταρία ενώ δεν είδες διαφορά στο ρολαρισμα ετσθ6;

καθόλου αστείο δεν είναι μπάλα πάει η συσκευή αστέρι βούτυρο.

Αντί να προχωράμε μένουμε στάσιμοι ωραία ιδέα.

Αν θες ψάξε κάνα οδηγό στο XXXDA για το πως γυρνάς σε 30χζ θα βγάζεις κανα 10 ωρο σοτ.

Link to comment
Share on other sites

Ποιός κατάλογος βρε Νίκο όλο το στήσιμο "χαλάει". Άλλη αίσθηση τελείως το browsing κουράζονται τα μάτια. Είμαστε κι εμείς που δεν έχουμε τα κινητά για να βγάζουμε και να κάνουμε μονάχα συγκρίσεις φωτογραφιών. Για αυτά υπάρχουν SLR, mirrorless κλπ επιλογές. Μου κάνει εντύπωση που το γράφεις εσύ έχοντας αλλάξει τόσες συσκευές (ουσιαστικά όλες της σαμμυ). Όταν το πρώτο δούλεψα ήταν φως φανάρι η διαφορά. Κάνοντας πέρα των βασικών (email's Viber what's app εκεί όντως η διαφορά είναι μικρή) πολύ χρήση στο διαδίκτυο η διαφορά είναι απλά χαοτική.

Η γνώμη μου απλά...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ταπεινη μου γνωμη οτι δεν χρειαζονται διαξιφισμοι για τετοια θεματα. Οπως βολευει τον καθενα να λειτουργει το κινητο του...

Ημουν και εγω απο τους αρνητες των 120 χωρις να τα καταδικαζω. Απλα πριν το One UI 3.0 δεν με ενθουσιαζαν. Μετα την αναβαθμιση και αφου τους εδωσα ευκαιρια ειδα οτι πραγματικα κανουν διαφορα στην εμπειρια χρησης...

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει και λογικό είναι αυτό. Όμως δεν μπορούμε να λέμε ότι δεν υπάρχει διαφορά και μάλιστα αισθητή!

Ο Νίκος που είναι λογιστής όπως έχει δηλώσει και μιλάει αρκετά στο τηλέφωνο παρακολουθεί τα email του βγάζει φωτογραφίες με την οικογένειά του κι ότι άλλο του αρέσει και τον ευχαριστεί είναι λογικό να μην δίνει βάση στην διαφορά των Hz.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όταν εγώ όμως έχω καμιά δεκαριά σελίδες ανοιχτές σε κάθε browser (δίνω ένα παράδειγμα) συνολικά καμιά 30 οι εναλλαγές στο όλο μενού και η κύλιση είναι το λιγότερο εμφανέστατη , τα μάτια δεν κουράζονται και όλα βαίνουν ομαλά, βούτυρο που λέει κι ο παραπάνω.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S20+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...