Jump to content

Samsung Galaxy S20+


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βάλτε τη συσκευή στα 120 που πάει μπάλα ρε παιδιά...... Όταν το δεις 2 μέρες αδύνατο να γυρίσεις πίσω.

Σιγά και αμα το βάλω μισή ώρα στη φόρτιση δηλαδή μες τη μέρα χάθηκε ο κόσμος.

Η εμπειρία είναι αλλού, μπάλα λεμε..

 

Εγώ και εβδομάδα πάντως που το είχα δεν κατάλαβα ουσιαστική διαφορά, οκ τσουλαει καλύτερα το μενού. Πέρα από το ότι όταν γύρισα στα 60 δεν είδα καμία διαφορά για να είναι αδύνατον να γυρίσω πίσω, το άγχος να μου βγάλει τη μέρα έφυγε και φυσικά το ευχαριστιεμαι πιο πολύ. Όσο για τη μισή ώρα φόρτιση, είναι κάτι που δεν με ψήνει όταν τρέχω αλλά κυρίως όταν Φορτιζω και τυχαίνει κλήση δε μπορώ να βάλω hands free οπότε 2 φορές ενόχληση. Τέλος πάντων, απλά απορώ που το λέτε σα δρόμο χωρίς επιστροφή και παλεύω να βρω τι διαφορά πέρα από το σκρολ το οποίο είναι απλά και άχρηστο για μένα σε σχέση με τη συνολική χρήση

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Για καποιο λογο εγω εβλεπα τη διαφορα στα κειμενα απο QWHD+ και για αυτο δεν πηγαινα στα 120 hz. Με το One UI 3.0 και την βελτιωση στα 120 που εγραψαν πολλοι εβαλα μειωση του zoom στην οθονη κ τωρα δεν βλεπω καμια διαφορα στην αναλυση και εχω και τα 120. Στην μπαταρια κανενα προβλημα. Απο εκει που χρησιμοποιουσα 50% την ημερα χρησιμοποιω 60%... Κανενα προβλημα.

 

 

Edit: Συμφωνω με τον Niko_Mpl παντως. Ανετα γυρναω πισω χωρις προβλημα....

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Φορτιζω και τυχαίνει κλήση δε μπορώ να βάλω hands free οπότε 2 φορές ενόχληση.

 

https://www.skroutz.gr/s/20964081/Ugreen-USB-C-male-2x-USB-C-female-60165.html

Για ολα τα γουστα...;)

Link to comment
Share on other sites

 

Χαχα, το ξέρω το είχα κάποτε σε Sony Ericsson με το φαρδυ βύσμα που έβγαζε έξοδο για ακουστικά ενώ φορτιζες αλλά έχω βαρεθεί τα πολλά gadgets. Και buds πήρα αλλά φίλε μου βαρέθηκα να κουβαλάω και να Φορτιζω και κυρίως κάθε 2-3 χρόνια να στα βγάζουν άχρηστα με αλλαγές.

Οπότε σε κάτι που δεν μου χρησιμεύει (120 hz) προτιμώ τα 60 από τη στιγμή που η μπαταρία ήταν οριακή. Βέβαια όλα αυτά το καλοκαίρι, τώρα που έχει πέσει η θερμοκρασία η διαφορά είναι μεγάλη και θεωρώ ότι αφορά και την πτώση θερμοκρασίας και το γεγονός ότι έχουμε μικρότερη μέρα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Σε καποιες χωρες οπως πχ. Γερμανια Ιταλια εχουμε διπλη εκδοση του android 11 με διαφορα λιγων ημερων αλλα απολυτως τα ιδια στοιχεια καμμια διαφορα (γιατι καποιος ειπε οτι εχουν διαφορετικο csc πραγμα που δεν ισχυει) αλλα και στο 10 τελευται εκδοση η Γερμανια εχει 2 εκδοσεις παντα στο sammobile μπορει καποιος να μας πει τι ακριβως γινεται.
Link to comment
Share on other sites

Χαχα, το ξέρω το είχα κάποτε σε Sony Ericsson με το φαρδυ βύσμα που έβγαζε έξοδο για ακουστικά ενώ φορτιζες αλλά έχω βαρεθεί τα πολλά gadgets. Και buds πήρα αλλά φίλε μου βαρέθηκα να κουβαλάω και να Φορτιζω και κυρίως κάθε 2-3 χρόνια να στα βγάζουν άχρηστα με αλλαγές.

Οπότε σε κάτι που δεν μου χρησιμεύει (120 hz) προτιμώ τα 60 από τη στιγμή που η μπαταρία ήταν οριακή. Βέβαια όλα αυτά το καλοκαίρι, τώρα που έχει πέσει η θερμοκρασία η διαφορά είναι μεγάλη και θεωρώ ότι αφορά και την πτώση θερμοκρασίας και το γεγονός ότι έχουμε μικρότερη μέρα

 

https://www.skroutz.gr/s/23099008/Hoco-L12-Earl-Μαύρο.html?from=account_favorites

Link to comment
Share on other sites

Σε καποιες χωρες οπως πχ. Γερμανια Ιταλια εχουμε διπλη εκδοση του android 11 με διαφορα λιγων ημερων αλλα απολυτως τα ιδια στοιχεια καμμια διαφορα (γιατι καποιος ειπε οτι εχουν διαφορετικο csc πραγμα που δεν ισχυει) αλλα και στο 10 τελευται εκδοση η Γερμανια εχει 2 εκδοσεις παντα στο sammobile μπορει καποιος να μας πει τι ακριβως γινεται.

 

μονο στο sammobile ειναι διπλη πουθενα αλλου ουτε στο frija ουτε στο samfw, επισης η μια γραφει OXM MULTI CSC ΚΑΙ Η ΑΛΛΗ ΟΧΒ που δεν ειναι multi . Κατι εχουν μπερδεψει μαλλον

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως εχει αρκετή διαφορά στη μπαταριά στα 120 σήμερα πού το δουλεύω.

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ και εβδομάδα πάντως που το είχα δεν κατάλαβα ουσιαστική διαφορά, οκ τσουλαει καλύτερα το μενού. Πέρα από το ότι όταν γύρισα στα 60 δεν είδα καμία διαφορά για να είναι αδύνατον να γυρίσω πίσω, το άγχος να μου βγάλει τη μέρα έφυγε και φυσικά το ευχαριστιεμαι πιο πολύ. Όσο για τη μισή ώρα φόρτιση, είναι κάτι που δεν με ψήνει όταν τρέχω αλλά κυρίως όταν Φορτιζω και τυχαίνει κλήση δε μπορώ να βάλω hands free οπότε 2 φορές ενόχληση. Τέλος πάντων, απλά απορώ που το λέτε σα δρόμο χωρίς επιστροφή και παλεύω να βρω τι διαφορά πέρα από το σκρολ το οποίο είναι απλά και άχρηστο για μένα σε σχέση με τη συνολική χρήση
Ελα τώρα που δεν υπάρχει διαφορά.

Στα 120 πάει νερό λέμε... Μη λέμε χαζα..

Η συσκευή στα 120 κάνει κεντημα λεμεε...

Link to comment
Share on other sites

Έκανα κι εγώ μια δοκιμή αφότου πέρασα το update και έβαλα τα 60hz δεν υπάρχει καμία απολύτως σύγκριση παιδιά....είναι άλλο κινητό στα 120hz και όντως μετά το update δείχνει να ρολάρει πιο καλά το κινητό γενικά,τώρα όσο αφορά τη μπαταρία θα δείξει με την πάροδο του χρόνου...

 

Send from my S20+ using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε Android 11 παρατήρησα ότι στις ρυθμίσεις της κάμερας δεν έχει επιλογή να επιλέξεις resolution για τη φωτογραφία όπως έχει για το video....

Στο ver. 10 δεν υπήρχε αυτή η επιλογή ή εγώ είμαι τελείως καμμένος...?? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε Android 11 παρατήρησα ότι στις ρυθμίσεις της κάμερας δεν έχει επιλογή να επιλέξεις resolution για τη φωτογραφία όπως έχει για το video....

Στο ver. 10 δεν υπήρχε αυτή η επιλογή ή εγώ είμαι τελείως καμμένος...?? :rolleyes:

 

Αυτό μόνο που βλέπω είναι επιλογή για 64ΜΡ, 3:4, 9:16 κλπ

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε Android 11 παρατήρησα ότι στις ρυθμίσεις της κάμερας δεν έχει επιλογή να επιλέξεις resolution για τη φωτογραφία όπως έχει για το video....

Στο ver. 10 δεν υπήρχε αυτή η επιλογή ή εγώ είμαι τελείως καμμένος...?? :rolleyes:

 

Αυτό μόνο που βλέπω είναι επιλογή για 64ΜΡ, 3:4, 9:16 κλπ

 

Σωστά, αυτό βλέπω κι εγώ.

Δεν είχε μέσα στα settings να επιλέξεις resolution, megapixels, κτλ....?

Link to comment
Share on other sites

Σωστά, αυτό βλέπω κι εγώ.

 

Δεν είχε μέσα στα settings να επιλέξεις resolution, megapixels, κτλ....?

Όχι δεν είχε.

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάποια στιγμή είχε ειπωθεί ότι κανονική sim + esim + micro sd δε παίζουν μαζί... Εγώ χθες αγόρασα με 5€ 3GB από ένα site μου έστειλαν esim την πέρασα κανονικά και δουλεύει... 2 sim και micro sd έχω αυτή τη στιγμή
Link to comment
Share on other sites

Κάποια στιγμή είχε ειπωθεί ότι κανονική sim + esim + micro sd δε παίζουν μαζί... Εγώ χθες αγόρασα με 5€ 3GB από ένα site μου έστειλαν esim την πέρασα κανονικά και δουλεύει... 2 sim και micro sd έχω αυτή τη στιγμή
Πώς γίνεται να έχεις 2sim και microsd?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δυο ερωτησεις αγορα esim για το τηλεφωνο γινεται ηλεκτρονικα χωρις παρουσια σε καταστημα γνωριζει καποιος και δευτερον η esim υποστηριζετε με την TWinSIM..???
Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται να έχεις 2sim και microsd?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Είχα διαβάσει ότι δε γίνεται. Αλλά όπως εξηγώ και πριν αγόρασα μια esim εξωτερικού με κάποια GB μέσα και είχα ταυτόχρονα και τη Cosmote την φυσική sim στο κινητό με τη micro sd δίπλα και την esim του εξωτερικού και έπαιζαν μια τα 3

Link to comment
Share on other sites

Είχα διαβάσει ότι δε γίνεται. Αλλά όπως εξηγώ και πριν αγόρασα μια esim εξωτερικού με κάποια GB μέσα και είχα ταυτόχρονα και τη Cosmote την φυσική sim στο κινητό με τη micro sd δίπλα και την esim του εξωτερικού και έπαιζαν μια τα 3

 

Θα με ενδιέφερε και μένα το θέμα, αν δίνει η Cosmote twin sim με την μία να είναι esim και την άλλη κανονική...

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Είχα διαβάσει ότι δε γίνεται. Αλλά όπως εξηγώ και πριν αγόρασα μια esim εξωτερικού με κάποια GB μέσα και είχα ταυτόχρονα και τη Cosmote την φυσική sim στο κινητό με τη micro sd δίπλα και την esim του εξωτερικού και έπαιζαν μια τα 3
Αν μπορείς να γράψεις που πάρουμε να πάρουμε esim με gb από το εξωτερικό. Σε ποιο δίκτυο σε συνδέει?
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς να γράψεις που πάρουμε να πάρουμε esim με gb από το εξωτερικό. Σε ποιο δίκτυο σε συνδέει?

 

Σε wind με σύνδεσε αλλά άλλαξα σε Cosmote

 

https://www.truphone.com/consumer/esim-for-smartphone/

Link to comment
Share on other sites

Θα με ενδιέφερε και μένα το θέμα, αν δίνει η Cosmote twin sim με την μία να είναι esim και την άλλη κανονική...

 

Δυστυχως σε twin sim (esim+sim κανονικη) δεν υπαρχει η πληροφορια ειναι απο Cosmote..οσο γιαυτο που λεει ο DjTony πιστευω και με esim cosmote να γινεται

Link to comment
Share on other sites

Χαχα, το ξέρω το είχα κάποτε σε Sony Ericsson με το φαρδυ βύσμα που έβγαζε έξοδο για ακουστικά ενώ φορτιζες αλλά έχω βαρεθεί τα πολλά gadgets. Και buds πήρα αλλά φίλε μου βαρέθηκα να κουβαλάω και να Φορτιζω και κυρίως κάθε 2-3 χρόνια να στα βγάζουν άχρηστα με αλλαγές.

Οπότε σε κάτι που δεν μου χρησιμεύει (120 hz) προτιμώ τα 60 από τη στιγμή που η μπαταρία ήταν οριακή. Βέβαια όλα αυτά το καλοκαίρι, τώρα που έχει πέσει η θερμοκρασία η διαφορά είναι μεγάλη και θεωρώ ότι αφορά και την πτώση θερμοκρασίας και το γεγονός ότι έχουμε μικρότερη μέρα

 

Συμφωνώ απόλυτα... Έχω πάει 120hz και δεν βλέπω κάτι διαφορετικό ... Πίσω λοιπόν στα 60hz

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S20+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...