Jump to content

Samsung Galaxy S20+


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

+ένας που το έκανε

Είναι πολύ απλή και γρήγορη διαδικασία, ακολουθώντας τα βήματα που παρέθεσε ο φίλος.

Ο μόνος "κίνδυνος" είναι να σου κάνει επαναφορά το κινητό αλλά αν δεν ξεχαστείς και κρατήσεις πατημένα volume down + power button, ούτε αυτό θα συμβεί.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

+ένας που το έκανε

Είναι πολύ απλή και γρήγορη διαδικασία, ακολουθώντας τα βήματα που παρέθεσε ο φίλος.

Ο μόνος "κίνδυνος" είναι να σου κάνει επαναφορά το κινητό αλλά αν δεν ξεχαστείς και κρατήσεις πατημένα volume down + power button, ούτε αυτό θα συμβεί.

 

Ποια έβαλες ?ΒTU? Η γερμανική ποια είναι ?Το κάνω στο note ultra τώρα. Επίσης γιατί λέει single? Μήπως έχει σχέση με τα δικαρτα ?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

...Μήπως έχει σχέση με τα δικαρτα ?
Στο FE(5g) που το εκανα εγω παντως, βλεπει κανονικα και τις δυο sim
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ένας καινούργιος τρόπος αλλαγής Csc,για όποιον ενδιαφέρεται.

1. Εγκατάσταση του google dialer https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.dialer

 

2. Γράφετε *#*#27262826#*#*

 

3. Διαλέγετε το επιθυμητό csc

 

4. Πατήστε install και μετά κρατήστε το volume down και το power παρατεταμένα ταυτόχρονα ώστε να ΜΗΝ γίνει factory reset το τηλέφωνο. Αν θέλετε να γίνει wipe αφήστε το να ολοκληρώσει την διαδικασία. ΠΑΡΤΕ ΕΝΑ BACK UP απο πριν με το smart switch πριν, καλού κακού .

 

5. Το έχω κάνει ήδη στο δικό μου με περασμένη την beta . Το έκανα btu (αγγλικο) για να κατεβάσω το Samsung pay ,στο οποίο σύνδεσα την curve κάρτα μου και δουλεύει μια χαρα. Παρατηρώ, επίσης(όπως και παλιοτερα σε s7,s8,s9 και s10) ότι τα btu τα πηγαίνουν καλύτερα από διαχείριση μπαταρίας αλλά δεν έχω εντοπίσει το λογο, μπορεί κάτι με το δίκτυο καθώς ΔΕΝ έκανα factory reset)

 

Πηγη: https://twitter.com/cozyplanes/status/1332516064589017088?s=19

 

Υγ. Δεν ευθύνομαι για τυχών wipes/factory resets/bricks κτλ μπλα μπλα για να μην έχουμε παρεξηγήσεις.

 

Υγ2. Χρησημοποιειστε ελεύθερα το παρόν ώστε να ενημερωθούν και τα υπόλοιπα νήματα αν θέλετε.

 

Υγ3. Το έκανα με βγαλμένη την κάρτα sim (wind),μόλις έγινε boot ,την έβαλα μου ζήτησε restart, το έκανα και παρέμεινε σε btu.

 

Υγ4. Δεν ξέρω αν θα παίρνει κανονικά updates μετά,(δεν βρίσκω το λόγο βέβαια να μην) ,αλλά εμένα δεν με ενδιαφέρει καθώς περνάω χειροκίνητα τις beta ήδη

 

 

Thank me later για όποιον το επιχειρήσει.

 

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

eb162c92b51cb35d5d0c572e6480e833.jpg

 

καλησπερα, μια ερωτηση: αυτο το νουμερο που γραφεις στο 2. που το γραφουμε? κατεβαζουμε την εφαρμογη που λες στο 1. και μετα τι κανουμε? αυτη η μεθοδος αφορα μονο το s20 ?

Edited by boymanos
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, μια ερωτηση: αυτο το νουμερο που γραφεις στο 2. που το γραφουμε? κατεβαζουμε την εφαρμογη που λες στο 1. και μετα τι κανουμε? αυτη η μεθοδος αφορα μονο το s20 ?

 

Στο dialer. Σαν να παίρνεις τηλ

Και ισχύει για όλα τα s20 τουλάχιστον

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την αλλαγή σε note 20 ultra και s20 plus αλλά στο 2ο την πάτησα. Μου έκανε ρεσετ ενώ πάτησα volume down και power..

Ευτυχώς είχα πάρει back up τα βασικά. Ξενέρωσα λίγο γιατί δεν περίμενα να την πατήσω αλλά γενικά με αφορμή το ανδροιδ 11 δε θα πέσει άσχημα, όμως θα με χεσει η γυναίκα μου.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έκανα την αλλαγή με τον Google dialer που περιγράφεται πιο πάνω. Πολύ απλό και γρήγορο. Δε μου σβήστηκε τίποτα. Όλα καλά. Έκανα την αλλαγή σε btu, απευθείας wipe cache, αναβάθμιση, ξανά wipe cache και όλα καλά... Ωραία αναβάθμιση δείχνει...

 

Ρε παιδιά έχετε ακούσει κάτι για adaptive refresh rate;

 

Επίσης αυτό με τα bubble notifications τι φάση; Τα έχω ενεργοποιήσει και το μόνο που βλέπω προς το παρόν είναι ότι άλλαξε το bubble του Facebook messenger προς το χειρότερο. Όλες οι άλλες ειδοποιήσεις έρχονται όπως παλιά...

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Gran
Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έκανα την αλλαγή με τον Google dialer που περιγράφεται πιο πάνω. Πολύ απλό και γρήγορο. Δε μου σβήστηκε τίποτα. Όλα καλά. Έκανα την αλλαγή σε btu, απευθείας wipe cache, αναβάθμιση, ξανά wipe cache και όλα καλά... Ωραία αναβάθμιση δείχνει...

 

Ρε παιδιά έχετε ακούσει κάτι για adaptive refresh rate;

 

Επίσης αυτό με τα bubble notifications τι φάση; Τα έχω ενεργοποιήσει και το μόνο που βλέπω προς το παρόν είναι ότι άλλαξε το bubble του Facebook messenger προς το χειρότερο. Όλες οι άλλες ειδοποιήσεις έρχονται όπως παλιά...

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

https://mobileinternist.com/android-chat-bubbles-not-working

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω δει όλα αυτά... Δυστυχώς ακόμη δεν υποστηρίζεται από πολλές εφαρμογές για παράδειγμα Viber, WhatsApp κλπ. Εκτός αυτού ακόμη και του Facebook messenger που παλιά ήταν υποδειγματικές, πλέον είναι τελείως buggy η φάση. Με bubble που για κάποιο λόγο πάντα εμφανίζεται στα αριστερά της οθόνης...

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι το είδα και εγώ. Αν και ψιλοαδιαδορο για εμένα προσωπικά. Χάνουμε κάτι άλλο?

Μονο αυτό έχω παρατηρήσει μέχρι στιγμής. Προσπαθώ να το ενεργοποιήσω μέσω google messages. αλήθεια τώρα θα παίρνουμε ota?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες όσοι έχετε βάλει την 11, παρατηρήσατε μήπως μπορείς να αποκρύψεις εντελώς την ειδοποίηση για το WiFi calling στη μπάρα;
Link to comment
Share on other sites

Μονο αυτό έχω παρατηρήσει μέχρι στιγμής. Προσπαθώ να το ενεργοποιήσω μέσω google messages. αλήθεια τώρα θα παίρνουμε ota?

Δεν έχει καμία σχέση. Θα παίρνει και πιο γρήγορα

Link to comment
Share on other sites

Γτ στο Google messages έχει chat προσπαθεί να συνδεθεί. Στο Samsung messages έχει χαθεί εντελώς από τις ρυθμίσεις η επιλογή για chat

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κατέβασα το Samsung pay αλλά δν μπορεί να συνδεθεί στο σερβερ. Εσείς πως το κάνατε?

Link to comment
Share on other sites

Το ξαναγράφω για να μην χαθεί. Αν υπάρχει έστω και ένας moderator πλέον εδώ ας το βάλει στην αρχική του νήματος για να μην χαθεί. Είναι κάτι που εξυπηρετεί πολλούς, ειδικά λόγο Samsung pay.

 

 

Αλλαγή csc.

 

1. Εγκατάσταση του google dialer https://play.google.com/st...android.dialer

 

2. Γράφετε *#*#27262826#*#*

 

3. Διαλέγετε το επιθυμητό csc

 

4. Πατήστε install και μετά κρατήστε το volume down και το power παρατεταμένα ταυτόχρονα ώστε να ΜΗΝ γίνει factory reset το τηλέφωνο. Αν θέλετε να γίνει wipe αφήστε το να ολοκληρώσει την διαδικασία. ΠΑΡΤΕ ΕΝΑ BACK UP απο πριν με το smart switch πριν, καλού κακού .

 

5. Το έχω κάνει ήδη στο δικό μου με περασμένη την beta . Το έκανα btu (αγγλικο) για να κατεβάσω το Samsung pay ,στο οποίο σύνδεσα την curve κάρτα μου και δουλεύει μια χαρα. Παρατηρώ, επίσης(όπως και παλιοτερα σε s7,s8,s9 και s10) ότι τα btu τα πηγαίνουν καλύτερα από διαχείριση μπαταρίας αλλά δεν έχω εντοπίσει το λογο, μπορεί κάτι με το δίκτυο καθώς ΔΕΝ έκανα factory reset)

 

Πηγη: https://twitter.com/cozypl...589017088?s=19

 

Υγ. Δεν ευθύνομαι για τυχών wipes/factory resets/bricks κτλ μπλα μπλα για να μην έχουμε παρεξηγήσεις.

 

Υγ2. Χρησημοποιειστε ελεύθερα το παρόν ώστε να ενημερωθούν και τα υπόλοιπα νήματα αν θέλετε.

 

Υγ3. Το έκανα με βγαλμένη την κάρτα sim (wind),μόλις έγινε boot ,την έβαλα μου ζήτησε restart, το έκανα και παρέμεινε σε btu.

 

Υγ4. Δεν ξέρω αν θα παίρνει κανονικά updates μετά,(δεν βρίσκω το λόγο βέβαια να μην) ,αλλά εμένα δεν με ενδιαφέρει καθώς περνάω χειροκίνητα τις beta ήδη

 

 

Τώρα που το σκέφτομαι θα κάνω ένα νέο post στην γενική κατηγορία.

 

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το έκανα και εγώ σε dbt άλλα παρατήρησα οτι έχασα στα μηνύματα το chat features .το έχετε πάθει και σεις?

 

εγω το εκανα σε btu και στα μυνηματα εχασα την αναφορα παραδοσης, εχει συμβει και σε αλλους?

Link to comment
Share on other sites

εγω το εκανα σε btu και στα μυνηματα εχασα την αναφορα παραδοσης, εχει συμβει και σε αλλους?

στις ρυθμίσεις μηνυμάτων ενεργοποίησε την αναφορά

Link to comment
Share on other sites

Το ξαναγράφω για να μην χαθεί. Αν υπάρχει έστω και ένας moderator πλέον εδώ ας το βάλει στην αρχική του νήματος για να μην χαθεί. Είναι κάτι που εξυπηρετεί πολλούς, ειδικά λόγο Samsung pay.

 

 

Αλλαγή csc.

 

1. Εγκατάσταση του google dialer https://play.google.com/st...android.dialer

 

2. Γράφετε *#*#27262826#*#*

 

3. Διαλέγετε το επιθυμητό csc

 

4. Πατήστε install και μετά κρατήστε το volume down και το power παρατεταμένα ταυτόχρονα ώστε να ΜΗΝ γίνει factory reset το τηλέφωνο. Αν θέλετε να γίνει wipe αφήστε το να ολοκληρώσει την διαδικασία. ΠΑΡΤΕ ΕΝΑ BACK UP απο πριν με το smart switch πριν, καλού κακού .

 

5. Το έχω κάνει ήδη στο δικό μου με περασμένη την beta . Το έκανα btu (αγγλικο) για να κατεβάσω το Samsung pay ,στο οποίο σύνδεσα την curve κάρτα μου και δουλεύει μια χαρα. Παρατηρώ, επίσης(όπως και παλιοτερα σε s7,s8,s9 και s10) ότι τα btu τα πηγαίνουν καλύτερα από διαχείριση μπαταρίας αλλά δεν έχω εντοπίσει το λογο, μπορεί κάτι με το δίκτυο καθώς ΔΕΝ έκανα factory reset)

 

Πηγη: https://twitter.com/cozypl...589017088?s=19

 

Υγ. Δεν ευθύνομαι για τυχών wipes/factory resets/bricks κτλ μπλα μπλα για να μην έχουμε παρεξηγήσεις.

 

Υγ2. Χρησημοποιειστε ελεύθερα το παρόν ώστε να ενημερωθούν και τα υπόλοιπα νήματα αν θέλετε.

 

Υγ3. Το έκανα με βγαλμένη την κάρτα sim (wind),μόλις έγινε boot ,την έβαλα μου ζήτησε restart, το έκανα και παρέμεινε σε btu.

 

Υγ4. Δεν ξέρω αν θα παίρνει κανονικά updates μετά,(δεν βρίσκω το λόγο βέβαια να μην) ,αλλά εμένα δεν με ενδιαφέρει καθώς περνάω χειροκίνητα τις beta ήδη

 

 

Τώρα που το σκέφτομαι θα κάνω ένα νέο post στην γενική κατηγορία.

 

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

 

πρεπει να κανουμε και αυτο με την καρτα που λες στο Υγ3 ? εγω το εκανα χωρις αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση εφοσον γινει η αλλαγη csc χανετε με factory reset η μονο με φλασαρισμα odin ...????
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση εφοσον γινει η αλλαγη csc χανετε με factory reset η μονο με φλασαρισμα odin ...????

Με φλασαρισμα που έκανα δν χάθηκε

 

----- προσθήκη μηνύματος 99 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν έχει καμία σχέση. Θα παίρνει και πιο γρήγορα

Κατάφερα και ενεργοποίησα τα chat features μέσω Google messages την εφαρμογη. Στης Samsung τα μηνύματα πάντως έχει χαθεί η ρύθμιση για τα καλά

Link to comment
Share on other sites

Με φλασαρισμα που έκανα δν χάθηκε

 

 

Ευχαριστω για την απαντηση ..για να καταλαβουμε και μεις που δεν εχουμε τοσες γνωσεις εαν αλλαξουμε csc ειναι μονιμο και η επαναφορα γινεται μονο με την ιδια διαδικασια να υποθεσω οτι το google dialer εφοσον κανεις την αλλαγη μπορει καποιος που δεν τον θελει να τον καταργησει.

Edited by zorbas100
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S20+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...