Jump to content

Samsung Galaxy S20+


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με ξυνει το χερακι μου να φλασαρω απο αλλη χωρα την 11 , δεν μπορω να περιμενω ..... το ΕUR αργει να βγει ? Επισης μου εκανε εντυπωση που βγηκε πρωτα για branded vodafone ελληνικο και οχι το unbranded.....
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα επίσης την 11αρα με flashάρισμα από odin (ανυπόμονος γαρ, το ίδιο είχα κάνει και πέρσι με το s10).

Θετικές οι πρώτες εντυπώσεις, γενικά δεν σου δίνει την εικόνα ότι είναι η πρώτη έκδοση ενός καινούργιου λογισμικού.

Τώρα για μπαταρία, προσωπικά μια η άλλη μου φαίνεται με το 2.5 αλλά είναι και μόλις η 2η μέρα που το χω.

Link to comment
Share on other sites

Πώς βλέπουμε για ποιο region ήταν το κινητό; Εμένα δε μου έχει έρθει τίποτα ακόμη...

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από πάνω, ποτέ καθαρή. Ποτέ δεν είχα πρόβλημα εδώ και πολλά χρόνια! Χρησιμοποίησε το HOME CSC για να κρατήσεις τα αρχεία σου και αν τυχόν κάτι δε σου αρέσει κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και είσαι οκ.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα όταν μου έρθει και την κάνω μετά θα κάνω κι αυτό που είναι από την επίσημη εφαρμογή της samsung κι ελπίζω να κάτσει σωστά.793ff8d79af0432f27e6469c4dfca992.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω εδω και πολλα χρονια κανω απλα ενα clear cache πριν και μετα το update. Δεν ειχα κανενα προβλημα...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ένας καινούργιος τρόπος αλλαγής Csc,για όποιον ενδιαφέρεται.

1. Εγκατάσταση του google dialer https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.dialer

 

2. Γράφετε *#*#27262826#*#*

 

3. Διαλέγετε το επιθυμητό csc

 

4. Πατήστε install και μετά κρατήστε το volume down και το power παρατεταμένα ταυτόχρονα ώστε να ΜΗΝ γίνει factory reset το τηλέφωνο. Αν θέλετε να γίνει wipe αφήστε το να ολοκληρώσει την διαδικασία. ΠΑΡΤΕ ΕΝΑ BACK UP απο πριν με το smart switch πριν, καλού κακού .

 

5. Το έχω κάνει ήδη στο δικό μου με περασμένη την beta . Το έκανα btu (αγγλικο) για να κατεβάσω το Samsung pay ,στο οποίο σύνδεσα την curve κάρτα μου και δουλεύει μια χαρα. Παρατηρώ, επίσης(όπως και παλιοτερα σε s7,s8,s9 και s10) ότι τα btu τα πηγαίνουν καλύτερα από διαχείριση μπαταρίας αλλά δεν έχω εντοπίσει το λογο, μπορεί κάτι με το δίκτυο καθώς ΔΕΝ έκανα factory reset)

 

Πηγη: https://twitter.com/cozyplanes/status/1332516064589017088?s=19

 

Υγ. Δεν ευθύνομαι για τυχών wipes/factory resets/bricks κτλ μπλα μπλα για να μην έχουμε παρεξηγήσεις.

 

Υγ2. Χρησημοποιειστε ελεύθερα το παρόν ώστε να ενημερωθούν και τα υπόλοιπα νήματα αν θέλετε.

 

Υγ3. Το έκανα με βγαλμένη την κάρτα sim (wind),μόλις έγινε boot ,την έβαλα μου ζήτησε restart, το έκανα και παρέμεινε σε btu.

 

Υγ4. Δεν ξέρω αν θα παίρνει κανονικά updates μετά,(δεν βρίσκω το λόγο βέβαια να μην) ,αλλά εμένα δεν με ενδιαφέρει καθώς περνάω χειροκίνητα τις beta ήδη

 

 

Thank me later για όποιον το επιχειρήσει.

 

Καλημέρα, το έκανα γιατί με ενδιέφερε να βάλω την curve.

Όλα καλά με το CSC και δεν έχασα τις ρυθμίσεις (επίσης με το που άλλαξα σε BTU μου ήρθε το update σε UI3)

Όμως δεν μου παίρνει την curve, εσύ έχεις βάλει διεύθυνση Αγγλίας για να στην πάρει ?

Edited by qosmio
Link to comment
Share on other sites

Εγω εδω και πολλα χρονια κανω απλα ενα clear cache πριν και μετα το update. Δεν ειχα κανενα προβλημα...

 

+1.000...✌️

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

+1.000...✌️

Δεν μου δουλεύει η είσοδος σε recovery (volume up + power) με το UI3.0 για να καθαρίσω την cache,

Εχει δοκιμάσει κανείς ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου δουλεύει η είσοδος σε recovery (volume up + power) με το UI3.0 για να καθαρίσω την cache,

Εχει δοκιμάσει κανείς ?

 

Μπες με adb reboot recovery. Δεν έχω χρόνο διότι δουλεύω να σου πω ακριβώς πως. Διάβασε στο Google

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου δουλεύει η είσοδος σε recovery (volume up + power) με το UI3.0 για να καθαρίσω την cache,

Εχει δοκιμάσει κανείς ?

 

Καλημέρα,

Απενεργοποιουμε το τηλεφωνο σε μερικα δευτερολεπτα μετα συνδεουμε το καλωδιο φορτισης με τον υπολογιστη μολις εμφανιστει στην οθονη το εικονιδιο με την μπαταρια που φορτιζει και μας δειχνει το ποσοστο παταμε κουμπι απενεργοποιησης και VOLUME + με το που ενεργοποιηθει και εμφανισθει το λογοτυπο SAMSUNG 20+ ΑΦΗΝΟΥΜΕ ΤΟ ΚΟΥΜΠΙ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗΣ και κραταμε μονο το VOLUME + σε λιγα δευτερολεπτα ειμαστε σε recovery mode.

Link to comment
Share on other sites

Μπες με adb reboot recovery. Δεν έχω χρόνο διότι δουλεύω να σου πω ακριβώς πως. Διάβασε στο Google
Ξέρω πως δουλεύει, απλά ήθελα να το αποφύγω ;)

Ευχαριστώ πάντως :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου δουλεύει η είσοδος σε recovery (volume up + power) με το UI3.0 για να καθαρίσω την cache,

Εχει δοκιμάσει κανείς ?

 

Καλημέρα switch off το κινητό το βάζεις σβηστό όπως είναι σε ένα pc και μόλις δεις το ποσοστό που φορτίζει volume up και power και μπαίνεις recovery κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα switch off το κινητό το βάζεις σβηστό όπως είναι σε ένα pc και μόλις δεις το ποσοστό που φορτίζει volume up και power και μπαίνεις recovery κανονικά
Ευχαριστώ πολύ παιδιά :)

Τελικά το έκανα με adb

 

Παρεμπιπτόντως στο DBT CSC (Γερμανία), δουλεύει και το caller id & spam protection ;)

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω εδω και πολλα χρονια κανω απλα ενα clear cache πριν και μετα το update. Δεν ειχα κανενα προβλημα...
Από το boot το κάνεις;

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μετα απο factory reset μου ζηταει qr code ποιο εννοει ???

 

 

 

οκ το βρηκα μολις εμφανιζεται η οθονη για να σκαναρεις το qr code πατας το power button κανεις επανεκινηση και μετα οταν ξαναανοιγει δεν στο ζηταει και προχωραει κανονικα στο setup .

 

Tι κουλο ηταν αυτο ξερει κανεις?

Edited by lambgeo
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι γενικότερο bug του 3.0 ή μόνο σε μένα συμβαίνει αλλά όταν πάω Samsung Notes και προσπαθώ να γράψω νέα σημείωση, με πετάει έξω. Όσες φορές κι αν δοκίμασα, δεν με άφησε να ανοίξω νέα σημείωση.
Link to comment
Share on other sites

Κοιταξε αν υπαρχει ενημερωση για την εφαρμογη.

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι γενικότερο bug του 3.0 ή μόνο σε μένα συμβαίνει αλλά όταν πάω Samsung Notes και προσπαθώ να γράψω νέα σημείωση, με πετάει έξω. Όσες φορές κι αν δοκίμασα, δεν με άφησε να ανοίξω νέα σημείωση.
Σε μένα δεν το κάνει

Δουλεύουν κανονικά

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S20+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...