Jump to content

Samsung Galaxy S20+


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι κουκλί το κινητό (πλην της τελείως αδιάφορης πλάτης του- προσωπική άποψη που βέβαια όλοι μας λίγο έως πολύ βάζουμε θήκη η κάποιο skin οπότε δεν παίζει και σημαντικό ρόλο) σε θέμα βάρους και αναλογίας οθόνης ότι καλύτερο έχω πιάσει στα χέρια μου,οι κάμερες με το τελευταίο update σε νυχτερινές συνθήκες είναι άψογες για τα γούστα μου και τι ui κλασσικά Samsung για τους εξεικοιωμενους & τους φανς ότι καλύτερο...με κούρασαν τα τούβλα είτε midrange είτε ναυαρχίδες μόνο για σπίτι και καναπέ αξίζουν πια... τώρα για business manager κλπ οκ μια χαρά στις τσάντες.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ήμουνα στην αρχή με το S20 Ultra.

Εκτός από τον όγκο του και ότι λίγο ζεσταινόταν ήταν ένα πλήρες τηλέφωνο σε όλα του (ειδικά στις φωτογραφίες) και δεν είχα απολύτως κανένα άλλο παράπονο τουλάχιστον για την δική μου χρήση.

Αργότερα και αφού επηρεάστηκα από τα διάφορα λεγόμενα έκανα την μετάβασή μου στο S20 Plus.

Επίσης ένα τηλέφωνο εκπληκτικό και αυτό σε όλα του (στις φωτογραφίες ΔΕΝ έβγαλα ασφαλές συμπεράσματα μεταξύ τους για να καταλήξω απλά ΜΟΝΟ στο ζούμ που πιστεύω ότι είναι και η μοναδικότητα του S20 Ultra).

Ένα τηλέφωνο για την καθημερινή χρήση πιο συμβατό (εξαιρετικές διαστάσεις και βάρος).

Τα δύο μειονεκτήματα που είχα ήταν πάλι η γνωστή υπερθέρμανση (όχι τόσο όσο στο ULTRA...απλά με το Ultra πέρασα όλο το καλοκαίρι οπότε πιθανόν να έπαιξε ρόλο αυτό στο οποίο πίστευα ότι το plus ζεσταινόταν λιγότερο) και σίγουρα πλέον η μικρότερη διάρκεια μπαταρίας στο Plus που με έκανε και να το αποχωριστώ.

Πέρασα στο S20 FE 5G ....ωωωωωωω για πολλούς Snapdragon

Ναι μπαταρία για σεμινάριο μιλάμε για μία μέρα για πλάκα.

Απροβλημάτιστη μεν συσκευή αλλά πραγματικά αν περάσεις από τις άλλες δύο ναυαρχίδες σε προβληματίζει..

Το κράτησα μαζί με το S20 plus έτσι ώστε να αποφασίσω πιο από τα δύο να αποχωριστώ.

Τα έβαλα κάτω με πλεονεκτήματα-μειονεκτήματα κ.τ.λ

Τα περισσότερα κλείνανε υπέρ του S20 plus...ναι υπέρ του Plus (εκτός από την μεγάλη διαφορά στην διάρκεια μπαταρίας που έκρινε και την τελική μου απόφαση).

Πλέον με το S20 FE 5G σκέφτομαι ακόμα αν έκανα καλά που έφυγα όχι μόνο από το S20 plus αλλά περισσότερο από το S20 Ultra που προσωπικά για μένα εκτός του μεγέθους και του βάρους του είναι η πλέον πλήρης συσκευή και πιστεύω η μοναδική από ότι δείχνουν τα πράγματα με ζούμ Χ100

Edited by makouin
Link to comment
Share on other sites

Στο κομματι φωτογραφιας ??

Μιας κ τα είχες μαζι, ποιο θεωρεις οτι ειναι καλύτερο?

S20 FE 5g η S20 plus ??

Επισης, οι διαφορές ειναι μεγαλες η ειναι κοντα αυτά τα 2 κινητα ??

Ηχος ??

Link to comment
Share on other sites

Το ανέφερε νομίζω...s20 ultra λόγω του δυνατού τηλεφακού, μετά το s20 plus και τελευταίο και αναμενόμενο το FE.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το πιο ισορροπημένο είναι το s20 plus ,αν είχε τον sd 865 και δαχτυλικο στο πλάι θα το κράταγα δύο χρόνια+ σίγουρα!

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς έτσι φίλε μου.

Νομίζω έδωσες το 100% της άποψής μου με 2 λόγια.

Το δακτυλικό στο πλάι δεν το κατάλαβα αλλά never mind.

Edited by makouin
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να είχε δαχτυλικο αποτύπωμα στο πλάι είναι πιο γρήγορο και τα τζαμάκια θα έμπαιναν μια χαρά στην οθόνη ενώ τώρα με τον ultra sonic αισθητήρα δεν ανταποκρίνεται τόσο γρήγορα το δαχτυλικο κάτω απ'την οθόνη
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Με το τζαμακι της X-One δεν εχει προβλημα το αποτυπωμα. Περασα 3 αποτυπωματα για σιγουρια και πολυ σπανια δεν θα ξεκλειδωσει με την 1η. Στο S10e που το ειχε στο πλαι οπως λες ειχα προβλημα. Παρα πολλες φορες ξεχνιομουν πως το κρατουσα και το ανοιγα ενω το εβαζα στην τσεπη! Εστειλε απειρα ακυρα μνμ στο viber και κλησεις!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει σύγκριση πίστεψε με... και τα απλά midrange Xiaomi & realme έχουν απίστευτα ακριβές και γρήγορο δαχτυλικο αποτύπωμα, δεν υπάρχει μέτρο σύγκρισης ξεκάθαρα, δοκίμασε τα και θα καταλάβεις
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Δεν αμφιβαλλω οτι εινα πιο γρηγορο το ξεκλειδωμα αλλα μιλαμε για δεκατα δευτερολεπτου... Δεν το θεωρω τοσο σημαντικο.
Link to comment
Share on other sites

Στο μπλε το έχει δει κανείς;οχι στο cloud blue.

 

Στάλθηκε από το IN2010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Σας αρέσει η νέα εμφάνιση στο Samsung browser μετά το update? Δηλαδή η επιλογή που εχει οταν κάνεις scroll προς τα κάτω να εξαφανίζεται η πάνω μπάρα.. ακόμα και η μπάρα ειδοποιήσεων..

Εμένα μου αρέσει γιατί είναι όλη η οθόνη browser.. θέλει χρόνο να το συνηθίσεις.

 

Πως ενεργοποιειται αυτο ρε παιδια;

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις την τελευταια εκδοση δεν χρειαζεται να κανεις κατι. Απλα scroll down και εχεις ολη την οθονη δικια σου...
Link to comment
Share on other sites

Και εγω αυτη εχω! Ναι δεν υπαρχει επιλογη αλλα εμενα το εχει! Εδω και αρκετο καιρο...
Link to comment
Share on other sites

Και εγω αυτη εχω! Ναι δεν υπαρχει επιλογη αλλα εμενα το εχει! Εδω και αρκετο καιρο...

 

Χμμμ....μου.κανει εντυπωση παντως γιατι διαβαζα τα changes στον beta και εκει τον εμφανιζει ως νεο feature....παλια παντως υπηρχε οντως

Link to comment
Share on other sites

Ναι υπήρχε κανονικά παλιότερα, ίσως το κατήργησαν λόγω ασυμβατότητας με την αναλογία 20:9 και τώρα μετά από δοκιμές το επανέφεραν.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Το ανέφερε νομίζω...s20 ultra λόγω του δυνατού τηλεφακού, μετά το s20 plus και τελευταίο και αναμενόμενο το FE.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το πιο ισορροπημένο είναι το s20 plus ,αν είχε τον sd 865 και δαχτυλικο στο πλάι θα το κράταγα δύο χρόνια+ σίγουρα!

 

Με ενδιαφέρει να μαθω ποσο διαφορετικες ειναι οι καμερες μεταξε s20+ και s20 FE 5G .... Αν ειναι σχετικα κοντα τοτε καλώς, αν έχουν μεγάλη διαφορα, τότε υπάρχει θεμα...

Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφέρει να μαθω ποσο διαφορετικες ειναι οι καμερες μεταξε s20+ και s20 FE 5G .... Αν ειναι σχετικα κοντα τοτε καλώς, αν έχουν μεγάλη διαφορα, τότε υπάρχει θεμα...

 

Το έχω ξανά αναφέρει..οι κάμερες είναι πολύ κοντά...σε κάποιες φωτογραφίες ελαφρώς καλύτερες του S20 FE σε κάποιες του S20 plus, σε φουλ ζουμ καλύτερες του plus stadar. Στο βίντεο πιστεύω ότι υπάρχει μικρή μεν αλλά αισθητή διαφορά υπέρ του S20 plus ειδικά στη νυχτερινή λήψη.

Πάντα σύμφωνα με το αποτέλεσμα που βλέπω στον υπολογιστή και όχι στα κινητά διότι η οθόνη που έχει το S20 plus προσωπικά έχει μεγάλη διαφορά με τοS20 FE και φαίνονται όλα καλύτερα (οπότε μιλάω για το αποτέλεσμα στον υπολογιστή).

Link to comment
Share on other sites

Για το προηγούμενο που αναφέρατε, όντως τώρα το είδα. 7343cf4880e506957afa4cf43ebe63be.jpg

 

Στο S9+ το γράφει ανάποδα, "εμφάνιση γραμμής κατάστασης". Αλλά την κρύβει τελείως, δεν εμφανίζεται με κύλιση προς τα κάτω, πρέπει να σύρεις προς τα κάτω από το πάνω πάνω μέρος της οθόνης.

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταιο update του Samsung Browser72174cc7b7f35488c1ac94c4cb232547.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

364b621a79b26028da9c03ee07ab53da.jpg

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S20+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...