Jump to content

Samsung Galaxy S20+


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απορία προς ολους τους κάτοχους . θα αλάλαζε κανεις το τηλ για να παει σε xiaomi mi10t pro ? εχω δημιουργήσει ερώτημα στο επιλογή συσκευής αλλά θα ήθελα και τις δικες σας γνώμες.

Αν ειχε καλυτερο UI ισως... αν κατσεις και διαβασεις λιγο για τα θεματακια του S/W θα παρεις την απαντηση σου. Επισης ακομα και σε H/W θα φυγεις απο την καλυτερη amoled της αγορας για να πας σε IPS LCD? Το κανα οταν πηρα iphone 11 και .....αστο.

Αν θες μια σοβαρη εναλλακτικη για μενα κοιτα προς Oneplus (8Τ) & Huawei (με το γνωστο θεμα των google services βεβαια).

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Δυνατά specs ωραίο τηλέφωνο...στα μείον του: είναι βαρύ , δείχνει κ το μέγεθός του απ'τις διαστάσεις, νομίζω πως δεν υποστηρίζει wireless charging και φυσικά δεν έχει super amoled οθόνη και sd card αν δεν κάνω λάθος...στα υπόλοιπα σπέρνει η συσκευή , μπαταρία,144hz επεξεργαστής 865Sd και πολύ πολύ καλές κάμερες. Εγώ που είμαι μαθημενος στο MIUI μου αρέσει πολύ και το 12 έχει φέρει φρέσκιες πινελιές με ωραία αίσθηση...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

παιδες μιας και εχει αναφερθει, στης γυναικας μου το s20 plus σε εγγραφη βιντεο δεν μου εκανε θεματα με την εστιαση. το δοκιμασα χθες κανα 10λεπτο, οσο κοντα και να πηγα δεν ειχε θεμα, ειτε στα παιδια μου ειτε σε τοιχο ειτε σε αντικειμενα.
Με τι ανάλυση/fps;
Link to comment
Share on other sites

Με τι ανάλυση/fps;

 

4k/30fps αλλα και fhd/30fps και δοκιμη μες το σπιτι με μετριο φωτισμο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Με vpn δουλεύει αυτο?

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

 

Ναι με vpn. Το χρησιμοποιώ εδώ και χρόνια όλες τις συσκευές μου - μέχρι και το pc/mac μου.

 

Sent from my SM-T865 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα τις προάλλες Έφαγα μία γερή κατεβασιά απο τις σκάλες του ΜΕΤΡΟ και εγώ και το κινητό. Εγώ τη γλίτωσα με ένα καρούμπαλο το κινητό έχει αρκετά σημάδια σαν μέτριες προς βαθιές γρατζουνιές δεν έχει σε καμία περίπτωση σπάσει κάτι ή επηρεαστεί η λειτουργικότητα της οθόνης.

το είχα με την εργοστασιακή ζελατίνα επειδή είδα τα σημάδια ήθελα να επιβεβαιώσω αν είναι πάνω από τη ζελατίνα ή κάτω από αυτήν και τελικά Έχουν περάσει από κάτω?. Απλά επειδή εμένα με ενοχλεί μπορώ να αλλάξω κάτι? το πάω στη smarttech για παράδειγμα?

Το έχω κάνα τρίμηνο καινούργιο από τον Κωτσόβολο και μέσα έχει ένα premium service για αντικατάσταση οθόνης απλά δεν ξέρω από τη στιγμή που δεν έχει σπάσει κάτι αν αλλάζει αυτή ή όχι χωρίς χρέωση. . Καμία βοήθεια?

Link to comment
Share on other sites

Αν βαλεις ενα τζαμακι στυλ dome λογικα δεν θα φαινονται καθολου.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Το πειραμα μου με τα 120 hz κρατησε 2 μερες τελικα. Σε αυτονομια το κινητο μου εδωσε κοντα 6 ωρες απο 100 σε 15%. Καθολου ασχημα νουμερα δεδομενου οτι πολυ σπανια υπερβαινω τις 4 ωρες οθονης σε μια μερα.

Γυρισα στα 60hz Στα πρωτα λεπτα μου φανηκε οντως περιεργο αλλα μετα απο λιγο συνηθισα...

Link to comment
Share on other sites

Το πειραμα μου με τα 120 hz κρατησε 2 μερες τελικα. Σε αυτονομια το κινητο μου εδωσε κοντα 6 ωρες απο 100 σε 15%. Καθολου ασχημα νουμερα δεδομενου οτι πολυ σπανια υπερβαινω τις 4 ωρες οθονης σε μια μερα.

 

Γυρισα στα 60hz Στα πρωτα λεπτα μου φανηκε οντως περιεργο αλλα μετα απο λιγο συνηθισα...

Αν περίμενες 10 μέρες θα ήταν αδύνατον να γυρίσεις στα 60. Αλλά αν σε βολεύει στα 60 άστο εκεί.

 

Λάζαρος Note 20 ultra

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

4k/30fps αλλα και fhd/30fps και δοκιμη μες το σπιτι με μετριο φωτισμο.
Ευχαριστώ. Το ρωτάω γιατί σε fhd/30fps έχει επιλογή tracking auto focus που σίγουρα θα βοηθάει στο πρόβλημα που ανέφερε ο φίλος. Στα 60 όμως δεν έχει, μήπως εκεί βγαίνει το θέμα που λέει; Επίσης δε θυμάμαι αν στα 4k/30fps υπάρχει αυτή η επιλογή (δεν έχω τη συσκευή), αν θες το κοιτάς και επίσης γενικά αν την έχετε ενεργοποιημένη στα βίντεο που τραβάτε.
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις τη Spigen Slim Armor σε συνδιασμο με τζαμακι;

Χθες με την Liquid Air λιγο το χτυπησα κατα λαθος σε στο παμπριζ του αμαξιου και πηγε να σηκωσει το τζαμακι. Ευτυχως με πιεση εστρωσε χωρις φουσκαλα. Πιθανον μια σκληρη θηκη ειναι πιο ασφαλης αρκει να κουμπωνει σωστα με τζαμακι.

Εχω την Thin Fit που ειναι σκληρη, κουμπωνει αλλα προστατευει οριακα....

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

χθες βγηκε Update οκτωβριου του συστηματος Google Play , παντα ενα μηνα πισω ειναι αυτο δεν ξερω γιατι .......

Επισης δεν εχει βγει ακομα καινουριο fw νοεμβριου , μηπως γιατι θα βγαλουν απευθειας την 11 ? χθες επισης η εφαρμογη samsung music εβγαλε update για υποστηριξη android 11 .

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μετά την τελευταία αναβάθμιση μου γυρνάει συνέχεια σε 4g μες το σπίτι και λέει ότι θα συνδεθεί στο wifi όταν βελτιωθεί η ποιότητα του δικτύου. Το μόντεμ είναι στον από πάνω όροφο αλλά το σήμα είναι αρκετά δυνατό και πιάνει σε όλο το σπίτι και 2 χρόνια που το έχω δεν είχα ποτέ θέμα. Σύνδεση έχω 100άρα που πιάνει σταθερά 95 και μου το κάνει μόνο το s20 plus μετά την αναβάθμιση. Απενεργοποιησα αυτή τη δυνατότητα ώστε να μην γυρνάει αυτόματα σε 4g αλλά το έχετε πάθει και εσείς ? Note ultra και xperia 5ii παίζουν κανονικά ακόμα και στο 5ghz που είναι ακόμα πιο αδύναμο

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μετά την τελευταία αναβάθμιση μου γυρνάει συνέχεια σε 4g μες το σπίτι και λέει ότι θα συνδεθεί στο wifi όταν βελτιωθεί η ποιότητα του δικτύου. Το μόντεμ είναι στον από πάνω όροφο αλλά το σήμα είναι αρκετά δυνατό και πιάνει σε όλο το σπίτι και 2 χρόνια που το έχω δεν είχα ποτέ θέμα. Σύνδεση έχω 100άρα που πιάνει σταθερά 95 και μου το κάνει μόνο το s20 plus μετά την αναβάθμιση. Απενεργοποιησα αυτή τη δυνατότητα ώστε να μην γυρνάει αυτόματα σε 4g αλλά το έχετε πάθει και εσείς ? Note ultra και xperia 5ii παίζουν κανονικά ακόμα και στο 5ghz που είναι ακόμα πιο αδύναμο

 

οταν εισαι συνδεμενος στο wifi κλεινε τα δεδομενα απο το διακοπτη , εγω ετσι το λειτουργω εδω κ χρονια

Link to comment
Share on other sites

οταν εισαι συνδεμενος στο wifi κλεινε τα δεδομενα απο το διακοπτη , εγω ετσι το λειτουργω εδω κ χρονια

 

Άμα πήρα smartphone για να παίζω με τα κουμπάκια σώθηκα φίλε μου. Καταρχάς καλύτερα να απενεργοποιήσεις την λειτουργία αυτόματης μετάβασης αλλά το θέμα είναι είναι να δουλέψουν σωστά όχι να ασχολούμαι με το να ελέγχω τι σήμα έχω και να αλλάζω δίκτυα. Ποτέ μου δεν έχω κλείσει τίποτα και δουλεύει όπως πρέπει, μες το σπίτι wifi και εγώ data. Άμα είναι τώρα να τα κλείνω και μετά να βγω και να ξεχνάω να ανοίξω να χάνω μηνύματα που είναι και σημαντικά λόγω δουλειάς καλά κρασιά

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

https://plamte.com/products/pl052?variant=37057023967412

 

Την ξέρουμε αυτήν την θήκη?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μετά την τελευταία αναβάθμιση μου γυρνάει συνέχεια σε 4g μες το σπίτι και λέει ότι θα συνδεθεί στο wifi όταν βελτιωθεί η ποιότητα του δικτύου. Το μόντεμ είναι στον από πάνω όροφο αλλά το σήμα είναι αρκετά δυνατό και πιάνει σε όλο το σπίτι και 2 χρόνια που το έχω δεν είχα ποτέ θέμα. Σύνδεση έχω 100άρα που πιάνει σταθερά 95 και μου το κάνει μόνο το s20 plus μετά την αναβάθμιση. Απενεργοποιησα αυτή τη δυνατότητα ώστε να μην γυρνάει αυτόματα σε 4g αλλά το έχετε πάθει και εσείς ? Note ultra και xperia 5ii παίζουν κανονικά ακόμα και στο 5ghz που είναι ακόμα πιο αδύναμο

 

 

Εμένα δεν μου το κάνει, είναι κανονικά στο wifi και έχω τα δεδομένα ανοιχτά..

Δοκίμασε να κάνεις κανένα restart το κινητό για αρχή και αν δεν στρώσει κανε και το router restart..

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Επιστρέφω πάλι στο εδω κινητό!

Ήρθε η καραντινα ήρθε και αυτό

Ίδιο και στην πρώτη καραντίνα

Το πήρα μόλις μπήκε!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S20+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...