Jump to content

Samsung Galaxy S20+


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1. Τα επόμενα beta που θα βγουν που θα τα δούμε εμάς που μας ενδιαφέρουν; εχω την 1η...

 

2. E-sim + κανονική sim + sdcard μπορούμε να έχουμε?

 

1) https://forum.xda-developers.com/galaxy-s20/how-to/oneui-3-0-beta-s20-ultra-beta-thread-t4176833

 

2) oxi

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Διάβαζα σε διάφορα site και φόρουμ για υπερθερμάνσεις κτλ

Εντάξει μια μέρα το έχω και είναι πολύ νωρίς για να κρίνω αλλά τι να πω.

Σεταρίστηκε απ την αρχή, το έχω λιώσει σαν πρώτη μέρα, ξεψαχνίζοντας τα πάντα.

Δεν ένιωσα στιγμή να είναι ζεστό πέρα απ' όταν το έβαλα για φόρτιση.

Απ΄όσα διάβαζα, περίμενα ότι θα πιάσω μια συσκευή στα χέρια μου που με το που την ανάβεις αρχίζει και ζεσταίνεται γιατί ... έτσι θέλει.

Link to comment
Share on other sites

Διάβαζα σε διάφορα site και φόρουμ για υπερθερμάνσεις κτλ

Εντάξει μια μέρα το έχω και είναι πολύ νωρίς για να κρίνω αλλά τι να πω.

Σεταρίστηκε απ την αρχή, το έχω λιώσει σαν πρώτη μέρα, ξεψαχνίζοντας τα πάντα.

Δεν ένιωσα στιγμή να είναι ζεστό πέρα απ' όταν το έβαλα για φόρτιση.

Απ΄όσα διάβαζα, περίμενα ότι θα πιάσω μια συσκευή στα χέρια μου που με το που την ανάβεις αρχίζει και ζεσταίνεται γιατί ... έτσι θέλει.

Το δουλεύεις στα 60Hz ή 120;

Για τα 120 ακούγεται ότι ζεσταίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Το δουλεύεις στα 60Hz ή 120;

Για τα 120 ακούγεται ότι ζεσταίνεται.

 

120. Μπαταρία σίγουρα καταναλώνει περισσότερο αλλά θερμότητα δεν έχω νιώσει.

Link to comment
Share on other sites

Στις αρχές ζεστενοταν.. μετά από κάποια update έχει στρώσει.. έχω πολύ καιρό να νιώσω ότι ζεσταίνεται.. και τις τελευταίες μέρες κλείνω 8 ώρα sot γιατί έκανα μια επέμβαση και είμαι ξάπλα με συντροφιά μου το κινητό και στο νοσοκομείο και στο σπίτι. Netflix- YouTube, viber, σερφαρισμα, mail και φτου και από την αρχή.. με δεδομενα όλα αυτά και Bluetooth ανοιχτό (με τα αγαπημένα μου buds live)

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα,κάτοχος από χθες ενός S20+ cosmic black....μετά από 4 χρόνια με το σκυλί S7 edge που με άφησε παραπάνω από ικανοποιημένο έκανα το βήμα και νιώθω έστω και αν είναι πολύ νωρίς ότι τα 635€ που έδωσα πιάσανε τόπο μιας και νομίζω ότι ίσως είναι από τις πλήρης συσκευές που έχω πιάσει στα χέρια μου,δεν βρίσκω ψεγάδι που να με κάνει να μετανιώνω έστω και λίγο...Ίσως η μπαταρία θα μπορούσε να έδινε μεγαλύτερη αυτονομία αλλά και πάλι για τα όσα σου δίνει το κινητό νομίζω ότι το ξεπερνάς αυτό....

Τα 120hz νομίζω είναι μονόδρομος αν δουλέψεις έστω και λίγο το κινητό έτσι,τα 60hz μετά τα νιώθεις μεγάλο πισωγύρισμα και αξίζει να θυσιάσεις μπαταρία γι'αυτό,η οθόνη εκπληκτική και μου έκανε πολύ θετική εντύπωση το ποσό εύκολα μπορείς να δουλέψεις το κινητό ακόμα και με το ένα χέρι σε αυτές τις ίντσες,η φωτογραφίες που βγάζει το κινητό ακόμα και χωρίς να έχω κάνει εξεζητημένες ρυθμίσεις είναι αντάξιες μιας συσκευής S και νόμιζω πως ο μέσος χρήστης θα είναι πάνω από ικανοποιημένος,εγώ πάντως σίγουρα είμαι.

Τώρα όσο αφορά την θερμοκρασία του κινητού, σήμερα από το πρωί το έχω κυριολεκτικά σκίσει με ότι εφαρμογή μπορείτε να φανταστείτε + κλήσεις ανοιχτά δεδομένα κλπ και σε καμία στιγμή δεν ένιωσα το κινητό να ζεσταίνεται,η μόνη φάση που το ένιωσα να ανεβάζει θερμοκρασία ήταν χθες όταν έκανα cloning με το smart switch από το παλιό κινητό..

Εν κατακλείδι και για να μην κουράζω νομίζω ότι το κινητό πραγματικά αξίζει τα λεφτά του και η απόδοση του μοντέλου με τον exynos δεν θα απογοητεύσει κανέναν παρά μόνο ίσως τους power users...

 

Στάλθηκε από το S20+ μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα,κάτοχος από χθες ενός S20+ cosmic black....μετά από 4 χρόνια με το σκυλί S7 edge που με άφησε παραπάνω από ικανοποιημένο έκανα το βήμα και νιώθω έστω και αν είναι πολύ νωρίς ότι τα 635€ που έδωσα πιάσανε τόπο μιας και νομίζω ότι ίσως είναι από τις πλήρης συσκευές που έχω πιάσει στα χέρια μου,δεν βρίσκω ψεγάδι που να με κάνει να μετανιώνω έστω και λίγο...Ίσως η μπαταρία θα μπορούσε να έδινε μεγαλύτερη αυτονομία αλλά και πάλι για τα όσα σου δίνει το κινητό νομίζω ότι το ξεπερνάς αυτό....

Τα 120hz νομίζω είναι μονόδρομος αν δουλέψεις έστω και λίγο το κινητό έτσι,τα 60hz μετά τα νιώθεις μεγάλο πισωγύρισμα και αξίζει να θυσιάσεις μπαταρία γι'αυτό,η οθόνη εκπληκτική και μου έκανε πολύ θετική εντύπωση το ποσό εύκολα μπορείς να δουλέψεις το κινητό ακόμα και με το ένα χέρι σε αυτές τις ίντσες,η φωτογραφίες που βγάζει το κινητό ακόμα και χωρίς να έχω κάνει εξεζητημένες ρυθμίσεις είναι αντάξιες μιας συσκευής S και νόμιζω πως ο μέσος χρήστης θα είναι πάνω από ικανοποιημένος,εγώ πάντως σίγουρα είμαι.

Τώρα όσο αφορά την θερμοκρασία του κινητού, σήμερα από το πρωί το έχω κυριολεκτικά σκίσει με ότι εφαρμογή μπορείτε να φανταστείτε + κλήσεις ανοιχτά δεδομένα κλπ και σε καμία στιγμή δεν ένιωσα το κινητό να ζεσταίνεται,η μόνη φάση που το ένιωσα να ανεβάζει θερμοκρασία ήταν χθες όταν έκανα cloning με το smart switch από το παλιό κινητό..

Εν κατακλείδι και για να μην κουράζω νομίζω ότι το κινητό πραγματικά αξίζει τα λεφτά του και η απόδοση του μοντέλου με τον exynos δεν θα απογοητεύσει κανέναν παρά μόνο ίσως τους power users...

 

Στάλθηκε από το S20+ μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Welcome! Συμφωνώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες ✌ απόλαυσέ το! Κι εγώ δυο εβδομάδες το έχω στο ίδιο χρώμα...τα 120 όντως εκτοξεύουν την εμπειρία χρήσης.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

6 μηνες στα 60hz εγω ο απιστος....

Βαζω λιγο 120hz να δω τι ειναι αυτο που εντυπωσιαζει τους υπολοιπους αλλα εμενα δεν και μετα απο λιγο γυριζω παλι στα 60.

Link to comment
Share on other sites

6 μηνες στα 60hz εγω ο απιστος....

 

Βαζω λιγο 120hz να δω τι ειναι αυτο που εντυπωσιαζει τους υπολοιπους αλλα εμενα δεν και μετα απο λιγο γυριζω παλι στα 60.

Μην το αφησεις πολυ....γιατι κολλαει Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

6 μηνες στα 60hz εγω ο απιστος....

Βαζω λιγο 120hz να δω τι ειναι αυτο που εντυπωσιαζει τους υπολοιπους αλλα εμενα δεν και μετα απο λιγο γυριζω παλι στα 60.

 

Ότι έχει διαφορά έχει μην λέμε ότι θέλουμε..

Αλλά και στα 60hz μια χαρά smooth είναι.

Μακάρι με ένα update να έδιναν 96hz σε φουλ ανάλυση και μπαταρία κάπου στο ενδιάμεσο από την κατανάλωση που έχουν τα 120..

Φαντάζομαι το hardware το υποστηρίζει, αποκλείεται λέτε να γίνει στο μέλλον?

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

6 μηνες στα 60hz εγω ο απιστος....

 

Βαζω λιγο 120hz να δω τι ειναι αυτο που εντυπωσιαζει τους υπολοιπους αλλα εμενα δεν και μετα απο λιγο γυριζω παλι στα 60.

Άστο 10 μέρες στα 120 και αν μπορέσεις να ξανά γυρίσεις στα 60 τότε έλα να μας το πεις.

 

Λάζαρος Note 20 ultra

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Ο καθενας οπως βολευεται εννοειται.

Εμενα δεν με εντυπωσιαζει το λιγο πιο smooth, μισο second γρηγοροτερα κλπ. Δεν αλλαζει η ουσια αυτων που κανω με το κινητο. Δεν μου προσφερει κατι καλυτερο στο αρθρο που θα διαβασω, στο viber η στα 10 λεπτα που θα δω youtube.

Προφανως τσαμπα πληρωσα για τοσο ακριβο κινητο γιατι θα ημουν μια χαρα και με ενα των 200 ευρω....

Αλλαξα απο το S10e γιατι ηθελα μεγαλυτερη οθονη.

Δεν αμφιβαλλω οτι σε καποιους αρεσει και δεν θα τους ειρωνευτω επειδη εμενα δεν....

Link to comment
Share on other sites

Ο καθενας οπως βολευεται εννοειται.

 

Εμενα δεν με εντυπωσιαζει το λιγο πιο smooth, μισο second γρηγοροτερα κλπ. Δεν αλλαζει η ουσια αυτων που κανω με το κινητο. Δεν μου προσφερει κατι καλυτερο στο αρθρο που θα διαβασω, στο viber η στα 10 λεπτα που θα δω youtube.

 

Προφανως τσαμπα πληρωσα για τοσο ακριβο κινητο γιατι θα ημουν μια χαρα και με ενα των 200 ευρω....

 

Αλλαξα απο το S10e γιατι ηθελα μεγαλυτερη οθονη.

 

Δεν αμφιβαλλω οτι σε καποιους αρεσει και δεν θα τους ειρωνευτω επειδη εμενα δεν....

Δεν ειρωνεύομαι προς θεού. Τα ίδια με σένα έλεγα και πίστευα μέχρι που έκανα αυτό που σου γράφω ποιο πάνω.

Αν συνηθίσει το μάτι δεν γυρίζεις πίσω. Σου φαίνεται κουραστικό. Δοκίμασε το.

 

Λάζαρος Note 20 ultra

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Καποια στιγμη ισως μου τη βαρεσει και το κανω. Αλλα προς το παρων δεν βρισκω λογο.
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει επιστροφή...άλλο τηλέφωνο με τα 120...εγώ δουλεύω γρήγορη σφαιράτη συσκευή με 90hz 2k plus ανάλυσης και όταν πιάνω το μεσημέρι, βράδυ το S20 plus όλα είναι βελούδινα και γρήγορα, δεν κουράζει τα μάτια...απόλαυση!

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το internet browsing είναι σε άλλο επίπεδο όπως γενικότερα μέχρι και οι πολλές κακογραμμένες εφαρμογές που υπάρχουν δείχνουν να τσουλάνε πολύ πιο ομαλά...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβει κάποιος τη διαφορά θα πρέπει να παραμείνει 5-7 μέρες με το κινητό στα 120hz, ώστε να συνηθίσει το μάτι και μετά να γυρίσει πίσω.

Κι εγώ στην αρχή έβαζα μισή ώρα τα 120 hz και μετά πίσω στα 60hz και η αλήθεια είναι ότι διάφορα δεν έβλεπα! Πλέον όποιο κινητό και να πιάσω στα χέρια μου που είναι στα 60 hz μου φαίνεται ότι κολλάει.

Βέβαια αν παραμείνεις στα 60hz για καιρό θα συνηθίσει πάλι το μάτι...

Προσωπικά μετά από σχεδόν 4 μήνες με τη συσκευή 2 προβλήματα έχω εντοπίσει στο τηλέφωνο.

Το ένα είναι η μπαταρία του.

Βέβαια η χρήση που του κάνω είναι πιο βαριά από το μεγαλύτερο ποσοστό των χρηστών.

Δύο κάρτες, ανοιχτα gps, MB/wifi όλη μέρα (εκτός τις ώρες που κοιμάμαι και το κινητό φορτίζει, συγχρονισμός 3 mail, ΠΟΛΛΑ τηλέφωνα, Bluetooth με ασύρματα ακουστικά/smartwatch, παρακολούθηση καμερών κ.α...

Το αργότερο στις 20:00 θα πρέπει να εχει μπει στη φόρτιση το κινητό. Πληροφοριακά το κινητό βγαίνει από τη φόρτιση κατά τις 7 το πρωί.

* Η σύγκριση γίνεται με το προηγούμενο κινητό που είχα, mi note 10, με το οποίο έβγαζα και 2η μέρα με την ίδια φορτιση με την ίδια χρήση φυσικά.

Το 2ο πρόβλημα που έχω είναι ότι πολλές φορές αφού αποσυνδέσω τα ασύρματα ακουστικά, ο ήχος ακούγεται μόνο από το πάνω ηχείο...Το πρόβλημα διορθώνεται μόνο με επανεκκίνηση της συσκευής...

Σε αναζήτηση που έκανα το πρόβλημα αυτό έχει παρουσιαστεί και σε παλιότερες συσκευές της Samsung και δεν έχει δοθεί κάποια λύση.

 

Σε γενικές γραμμές είναι ικανοποιημένος από την πρώτη μου επαφή με κινητό της Samsung.

*Αν κάτι θα άλλαζα στο κινητό είναι το πίσω μέρος του το οποίο θα το χαρακτήριζα χαριστικά βαρετό... Ούτε αρκετά τσαχπινικο είναι, ούτε industrial ούτε τπτ... :Ρ

 

Και για να μη ξεχάσω, στο ανέβασμα της θερμοκρασίας παίζει και πολύ μεγάλο ρόλο η ύπαρξη θήκης. Όπως και το υλικό της...

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος ✌️ πραγματικά αδιάφορο το πίσω μέρος της συσκευής, συμφωνώ σε όλα μαζί σου.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι ότι η εναλλαγή οθόνης από 60 σε 120HZ ήταν στις ρυθμίσεις οθόνης κάτω από το πεδίο με την επιλογή ανάλυσης.

Πλέον κάτω από την ανάλυση ένα μεγάλο κενό.

Άλλαξε η ρύθμιση θέση ή κάποια ρύθμιση έχω που εμποδίζει την αλλαγή hz;

Επίσης θυμάμαι ότι υπήρχε ρύθμιση που όταν γύριζες ανάποδα το κινητό όταν σε καλούσαν σταματούσε ο ήχος (γινόταν αθόρυβο).

Δεν μπορώ να βρω ούτε αυτή την ρύθμιση που είναι :lol:

Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι ότι η εναλλαγή οθόνης από 60 σε 120HZ ήταν στις ρυθμίσεις οθόνης κάτω από το πεδίο με την επιλογή ανάλυσης.

Πλέον κάτω από την ανάλυση ένα μεγάλο κενό.

Άλλαξε η ρύθμιση θέση ή κάποια ρύθμιση έχω που εμποδίζει την αλλαγή hz;

Επίσης θυμάμαι ότι υπήρχε ρύθμιση που όταν γύριζες ανάποδα το κινητό όταν σε καλούσαν σταματούσε ο ήχος (γινόταν αθόρυβο).

Δεν μπορώ να βρω ούτε αυτή την ρύθμιση που είναι :lol:

 

1) ομαλη κίνηση

2) κινήσεις και χειρονομίες - εύκολη σιγαση

Link to comment
Share on other sites

1) ομαλη κίνηση

2) κινήσεις και χειρονομίες - εύκολη σιγαση

 

Σε ευχαριστώ πολύ.

Καλά μπροστά μου η ρύθμιση και κόλλησα για τα hz

Στην χειρονομία όμως περίεργο διότι ήταν ενεργοποιημένο και δεν μπαίνει σε σίγαση όταν με καλούν και το γυρνάω ανάποδα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.. Βγήκε η Beta 2 για Πολωνία από ότι βλέπω στο XDA. Εγώ έχω την έκδοση ZTJA, αν βάλω της Πολωνίας που είναι XEO και τελειώνει σε ZTJF δεν θα υπάρχει πρόβλημα λογικά έτσι δεν είναι; ευρωπαϊκή rom είναι και αυτή

 

HyTjGXr.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S20+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...