Jump to content

Samsung Galaxy S20+


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στις ταινίες, οι γρήγορες εναλλαγές σκηνών, επηρεάζονται από τα 120hz vs 60hz;

 

Οχι φιλε μου, σε ταινιες και youtube τα 120hz δεν κανουν διαφορά απο τα 60.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τι χάνουμε αν βάλουμε μέτρια εξοικονόμηση μπαταρίας σε σχέση με το βελτιστοποιημενη?

 

Τώρα το είδα. Συμφερει άραγε?

 

b32be1cf67f07e1e789485acddb72c70.jpg

 

Στο S9+ έχανα ειδοποιήσεις που ήθελα από κάποιες εφαρμογές, ακόμη κι αν τις έβαζα να μη μπαίνουν σε αδράνεια. Πρέπει να κόβει και παρασκήνιο κι ας μην το λέει.

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε μου, σε ταινιες και youtube τα 120hz δεν κανουν διαφορά απο τα 60.

 

https://lifehacker.com/our-favorite-android-games-for-120hz-phones-1844705203

 

Εδω λεει σε παιχνίδια έχει διαφορά. Σωστά;

Link to comment
Share on other sites

https://lifehacker.com/our-favorite-android-games-for-120hz-phones-1844705203

 

 

 

Εδω λεει σε παιχνίδια έχει διαφορά. Σωστά;

Όντως πρέπει να έκανε λάθος. Υπάρχουν πολλά παιχνίδια που παίζουν σε 120fps.

https://www.androidpolice.com/2020/08/12/here-are-hundreds-of-high-refresh-rate-games-to-play-on-the-120hz-galaxy-note20-ultra/

 

Στάλθηκε από το SM-G988B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα σημερα το tempered glass της Τ-max.

Αν και το φοβομουν η τοποθετηση ηταν πανευκολη παρα το οτι η συσκευασια δεν περιεχει βαση τοποθετησης. Εκατσε αψογα χωρις το παραμικρο ψεγαδι και το αποτυπωμα λειτουργει πολυ καλα. Ευτυχως που ειχα UV λαμπα απο Dome γιατι ουτε αυτη περιεχεται στη συσκευασια.

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ χρονια πολλα. Εχει ψωνίσει κανεις απο το eglobalcentral? Ξερετε αν ειναι αξιοπιστο; εχει το s20+ g9860 snapdragon σε καλη τιμη και το σκεφτομαι αφου σου δινουν και 1 χρονο εγγυηση.. υπαρχει περιπτωση να μην δουλευει με ελληνική sim?
Link to comment
Share on other sites

Σημερινη χρηση απο 95%. Κυριως wifi, λιγο 4g και 10 λεπτα κλησεων...659a62a06d224672e0134ca67d8a426c.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είχε κανένας pixel 4 xl να μας κάνει μια σύγκριση;

Αρχίζω και σκέφτομαι την αλλαγή.. :)

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σημερινη χρηση απο 95%. Κυριως wifi, λιγο 4g και 10 λεπτα κλησεων...659a62a06d224672e0134ca67d8a426c.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Χάλια μαύρα????

 

Opto

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Χαλια; 3 ωρες οθονης και υπολοιπο 65%?

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικό περιστατικό τώρα.

S20+ με ανοιχτό gps και φωτογραφίες με θερμοκρασία εξωτερικη 33 - περπάτημα...

 

Έκλεισε η κάμερα και το GPS... Η συσκευή τηγανίζει αυγό!!

ebc0ac6d769ec8de1c462c406cc85e5b.jpg

 

Sent from my SM-G9860 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με ενοχλεί η κατανάλωση στην αναμονή.

 

Αφήνω το κινητό στο 84% το βράδυ. Ήταν 1:00 και έπεσα για ύπνο. Πριν λίγο στις 10:00 που το είδα καθώς ξύπνησα (είμαι σε άδεια), ήταν το στο 70%.

 

Έχασε 14% μέσα σε 9 ώρες.

 

Υπόψιν ότι την Always on display, την έχω σε πρόγραμμα να μη δουλεύει. Μεταξύ 00:00-7:00, είναι σβηστή.

 

Άρα άνοιξε για 3 ώρες μεταξύ 7:00-10:00 ενόσω κοιμόμουν.

 

 

Επίσης στα στατιστικά της μπαταρίας, οι Υπηρεσίες Google Play, μου δουλεύουν εδώ και κάποιες μέρες συνέχεια στο παρασκήνιο.

 

Ενεργή είναι λιγότερο από 1 λεπτό αλλά στο παρασκήνιο είναι 10-15 ώρες.

 

Έκανα χθες clear cache της εφαρμογής. Το ίδιο. Πιο μετά έκανα διαγραφή δεδομένων. Δεν άλλαξε κάτι. Το έχω αφήσει έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικό περιστατικό τώρα.

S20+ με ανοιχτό gps και φωτογραφίες με θερμοκρασία εξωτερικη 33 - περπάτημα...

 

Έκλεισε η κάμερα και το GPS... Η συσκευή τηγανίζει αυγό!!

ebc0ac6d769ec8de1c462c406cc85e5b.jpg

 

Sent from my SM-G9860 using Tapatalk

Χαχαχα νόμιζα ήμουν μόνος μου :)

 

Ήμουν σε συνδιάσκεψη με άλλους 4 εξωτερική θερμοκρασία 32 και έκλεισε όλες τις εφαρμογές

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου δείξει που βρίσκεται ένας οδηγός που έχει ανέβει προ καιρού όπου ανέφερε ποιες εφαρμογές της samsung και google μπορούν να αφαιρεθούν για βελτιστοποίηση της μπαταρίας? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Ωραία, σε ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με ενοχλεί η κατανάλωση στην αναμονή.

 

Αφήνω το κινητό στο 84% το βράδυ. Ήταν 1:00 και έπεσα για ύπνο. Πριν λίγο στις 10:00 που το είδα καθώς ξύπνησα (είμαι σε άδεια), ήταν το στο 70%.

 

Έχασε 14% μέσα σε 9 ώρες.

 

Υπόψιν ότι την Always on display, την έχω σε πρόγραμμα να μη δουλεύει. Μεταξύ 00:00-7:00, είναι σβηστή.

 

Άρα άνοιξε για 3 ώρες μεταξύ 7:00-10:00 ενόσω κοιμόμουν.

 

 

Επίσης στα στατιστικά της μπαταρίας, οι Υπηρεσίες Google Play, μου δουλεύουν εδώ και κάποιες μέρες συνέχεια στο παρασκήνιο.

 

Ενεργή είναι λιγότερο από 1 λεπτό αλλά στο παρασκήνιο είναι 10-15 ώρες.

 

Έκανα χθες clear cache της εφαρμογής. Το ίδιο. Πιο μετά έκανα διαγραφή δεδομένων. Δεν άλλαξε κάτι. Το έχω αφήσει έτσι.

 

Το θεμα μπαταριας σε συσκευες σαμμυ ειναι τραγικη ιστορια, παιρνεις μια συσκευη 1000+ και ψαχνεις τροπους να κρατα πιο πολυ. Εμενα ποτε δεν επιασε πανω απο 1,30 ωρα οθονη, δεν κλεινω τιποτα ουτε βαζω οδηγους βελτιωσης, με τη χρηση που κανω βγαζω 1,5 μερα.

Link to comment
Share on other sites

Απο οσα διαβαζω τελευταια πρεπει να εχω προβληματικη συσκευη γιατι δεν μου βγαζει κανενα προβλημα. 4 μηνες τωρα δεν εχω το παραμικρο παραπονο!
Link to comment
Share on other sites

Απο οσα διαβαζω τελευταια πρεπει να εχω προβληματικη συσκευη γιατι δεν μου βγαζει κανενα προβλημα. 4 μηνες τωρα δεν εχω το παραμικρο παραπονο!
Ο καθένας κάνει τη δική του χρήση φίλε μου. Θέλεις ένα γρήγορο τεστ? Βάλε του μια δεύτερη κάρτα SIM και άσε το όλο το βράδυ με όλα ανοιχτά! Θα μείνεις έκπληκτος!

Σάπιο! Λολ

 

Sent from my SM-G9860 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ο καθένας κάνει τη δική του χρήση φίλε μου. Θέλεις ένα γρήγορο τεστ? Βάλε του μια δεύτερη κάρτα SIM και άσε το όλο το βράδυ με όλα ανοιχτά! Θα μείνεις έκπληκτος!

Σάπιο! Λολ

 

Sent from my SM-G9860 using Tapatalk

 

Σωστά. Δεύτερη σιμ και λίγη χρήση στη παραλία να δούμε πια είναι προβληματική συσκευή. Μου κάνει εντύπωση που όλοι έχουν καλές συσκευές και μόνο σε μένα τυχαίνει όλη η σειρά. S από το s2 και μετά που τα είχα όλα να είναι προβληματικά.

Link to comment
Share on other sites

Σωστά. Δεύτερη σιμ και λίγη χρήση στη παραλία να δούμε πια είναι προβληματική συσκευή. Μου κάνει εντύπωση που όλοι έχουν καλές συσκευές και μόνο σε μένα τυχαίνει όλη η σειρά. S από το s2 και μετά που τα είχα όλα να είναι προβληματικά.
Φίλε μου είναι αποδεδειγμένο ότι ο 990 είναι "σάπιος" λολ.

Απλά κάποιοι δεν θέλουν να το παραδεχτουν μιας και το αγόρασαν.

 

Βέβαια άλλη χρήση κάνεις εσύ και άλλη εγώ, εδώ τους το δίνω, αλλά γιατί να πάρεις ένα smartphone των 1000 ευρώ και να πρέπει να αρχίσεις να κλείνεις/αφαιρεις εφαρμογές, να φτιάχνεις, Bixby routines για να δουλεύει ο επεξεργαστής σε χαμηλότερο χρονισμό και ένα σορό αλλά που έχω διαβάσει εδώ κατά καιρούς.

 

Sent from my SM-G9860 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να ανοιχτεί ένα νήμα με ψυχολογική υποστήριξη για τον άτιμο exynos 990..

Έχει καταστρέψει πολύ κόσμο.

Βρε την άτιμη την Samsung πως έχει καταφέρει να μας κάνει με το ζόρι να δίνουμε 1000 ευρώ?

Μαγιά μας έχει κάνει?

Γρήγορα να το πουλήσω να πάω στις κορυφαίες συσκευές Huawei και xiaomi οπου όλα δουλεύουν ρολόι out of the box.

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε δει περίεργη χρήση παρασκήνιο samsung cloud τώρα τελευταία .. μου βαράει κάτι 3ωρα παρασκήνιο με 5 6% χρήση μπαταρίας και τα έχω και όλα κλειστά στους συγχρονισμούς..

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να ανοιχτεί ένα νήμα με ψυχολογική υποστήριξη για τον άτιμο exynos 990..

 

Έχει καταστρέψει πολύ κόσμο.

 

Βρε την άτιμη την Samsung πως έχει καταφέρει να μας κάνει με το ζόρι να δίνουμε 1000 ευρώ?

 

Μαγιά μας έχει κάνει?

 

Γρήγορα να το πουλήσω να πάω στις κορυφαίες συσκευές Huawei και xiaomi οπου όλα δουλεύουν ρολόι out of the box.

Λίγο περίεργο όντως! Μάλλον κάποιοι που γράφουν δεν έχουν το κινητό!

Ή αν όντως το έχουν, απορώ γιατί δεν το πουλάνε και να βγουν από το θέμα αυτο.

Δεν νομίζω ότι το exynos είναι "σάπιο." Δεν είναι το καλύτερο που θα μπορούσαν να έχουν, αλλά όχι και σάπιο.

 

Στάλθηκε από το SM-G988B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λίγο περίεργο όντως! Μάλλον κάποιοι που γράφουν δεν έχουν το κινητό!

Ή αν όντως το έχουν, απορώ γιατί δεν το πουλάνε και να βγουν από το θέμα αυτο.

Δεν νομίζω ότι το exynos είναι "σάπιο." Δεν είναι το καλύτερο που θα μπορούσαν να έχουν, αλλά όχι και σάπιο.

 

Στάλθηκε από το SM-G988B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν θα έγραφα κατι ετσι να περνά η ωρα αν δεν ειχα το κινητό, εχω δικαίωμα να λέω την γνώμη μου άσχετα αν ενοχλεί κάποιους που δεν μπορώ να καταλάβω αυτο τον έρωτα με κάθε συσκευή που έχουν.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S20+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...