Jump to content

Samsung Galaxy S20+


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

* Δεν γίνονταν πάντα επεξεργασία!Και όταν κλείσεις το optimizer πάλι κάνει edit τι φώτο μετά την λήψη. (όχι ότι έχει και καμιά διαφορά αλλά λέμε τώρα)... Τι εννοείς "δημιουργούμε εντυπώσεις"? Υποστηρίζουμε κάτι συγκεκριμένο εδώ η απλά μεταφέρουμε εμπειρίες χρήσης!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Λογικό Όντως και οι ενημερώσεις ευπρόσδεκτες..

 

Παράλογο όμως που δεν βρέθηκε κατά τις δοκιμές το θέμα του Zoom, το focus, η υπερθέρμανση του, η και η διάρκεια της μπαταρίας του, που δεν χρειάζονται και πολλές ώρες δοκιμών, αλλά απλά μερικές ήμερες χρήσης για να τα διαπιστώσεις. Οι περισσότεροι χρήστες αυτά τα είδαν με τις πρώτες μέρες κατοχής του. Καλό βέβαια που προσπαθεί να τα λύσει.

Από την πρώτη μέρα που έχω το κινητό γίνεται πάντα επεξεργασία στην φώτο αφού την τραβήξεις με το optimizer.Βέβαια δεν το αγόρασα day one. Και φυσικά έχει διαφορά με το optimizer, καθώς οι καμερες στα κινητά βασίζονται περισσότερο στο software πάρα στο hardware πολλά χρόνια τώρα. Τώρα για τις εντυπώσεις απάντησα. Κανένα κινητό (ακόμα και τα Apple που κάποιοι έχουν θεοποιήσει σαν το απόλυτο software σύνολο) δεν κυκλοφορεί με σωστό software από τη ν πρώτη μερα, όλα θέλουν τα update τους για να στρώσουν. Ένα παράδειγμα είναι, το iPhone 11 έχει φτιάξει το White balance στις φωτός του ή ακόμα το παλεύει η apple? ( τυχαίο παράδειγμα). Σκοπός είναι να δίνονται updates και η συσκευή να φτάσει να κάνει σε ένα δύο μήνες από την κυκλοφορία της να κάνει αυτό που διαφημίζει. Σαν πρώην κάτοχος και s10+ , δίνει ακόμα update στην κάμερα, θα το θεωρήσω προχειρότητα? Και φυσικά ο υγιής καταναλωτής ( αν υπάρχει τέτοιος όρος) δεν υποστηρίζει τίποτα, πάρα μόνο κρίνει αν η συσκευή /προϊόν που αγόρασε, , ανταποκρίνεται στα λεφτά που έχει δώσει. Για μένα το s20+ ανταποκρινονται, καθώς όπως έχω δηλώσει στα λεφτά που παίζει τώρα ( και όχι day one) δεν υπάρχει ανταγωνιστής.

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Edited by bromonano2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Από την πρώτη μέρα που έχω το κινητό γίνεται πάντα επεξεργασία στην φώτο αφού την τραβήξεις με το optimizer.Βέβαια δεν το αγόρασα day one. Και φυσικά έχει διαφορά με το optimizer, καθώς οι καμερες στα κινητά βασίζονται περισσότερο στο software πάρα στο hardware πολλά χρόνια τώρα. Τώρα για τις εντυπώσεις απάντησα. Κανένα κινητό (ακόμα και τα Apple που κάποιοι έχουν θεοποιήσει σαν το απόλυτο software σύνολο) δεν κυκλοφορεί με σωστό software από τη ν πρώτη μερα, όλα θέλουν τα update τους για να στρώσουν. Ένα παράδειγμα είναι, το iPhone 11 έχει φτιάξει το White balance στις φωτός του ή ακόμα το παλεύει η apple? ( τυχαίο παράδειγμα). Σκοπός είναι να δίνονται updates και η συσκευή να φτάσει να κάνει σε ένα δύο μήνες από την κυκλοφορία της να κάνει αυτό που διαφημίζει. Σαν πρώην κάτοχος και s10+ , δίνει ακόμα update στην κάμερα, θα το θεωρήσω προχειρότητα? Και φυσικά ο υγιής καταναλωτής ( αν υπάρχει τέτοιος όρος) δεν υποστηρίζει τίποτα, πάρα μόνο κρίνει αν η συσκευή /προϊόν που αγόρασε, , ανταποκρίνεται στα λεφτά που έχει δώσει. Για μένα το s20+ ανταποκρινονται, καθώς όπως έχω δηλώσει στα λεφτά που παίζει τώρα ( και όχι day one) δεν υπάρχει ανταγωνιστής.

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

 

Εμένα και χωρίς το optimizer κάνει edit τη φωτογραφία μετά την λήψη της.Για δοκίμασε το.

Όλα καλά.. αλλά μου τα λες εμένα όλα αυτά, Που είναι γνωστά εδώ και πολλά χρόνια που ασχολούμαστε με το άθλημα, και στην τελική δεν με αφορούν στην πράξη, εγώ την άποψή μου ανέφερα και μοιράζομαι Τα θετικά και τα αρνητικά της συσκευής κατά την άποψή μου πάντα Και όχι να Δημιουργώ εντυπώσεις όπως είπες.

Για μένα και τα δύο αυτά Σαν συσκευές που ανέφερες είναι υπέρεκτημιμενα το λέω σαν κάτοχος και των δυο.

Οπωσδήποτε είναι κορυφαίες συσκευές αλλά τα λεφτά πολλά, Και οφείλουν οι κατασκευαστές να εξαντλούνται στις δοκιμές έτσι ώστε να αποφεύγονται Τα Παρατράγουδα.

Μη μου πεις ότι ο κατασκευαστής δεν έκανε δοκιμές.. διάρκεια μπαταρίας, θερμοκρασίες, κάμερες κτλ, τα έκανε αλλά για να προλάβει την αγορά λανσάρισε το κινητό πριν ακόμα το ¨Ραφηναρεϊ. Δε σας έκανε εντύπωση για πιο λόγο στην αγορά της Κορέας έβγαλε το κινητό μέ Σναπ, Τη στιγμή που οι μέτοχοι της exynos, Που είναι κατα το πλείστον ντόπιοι πληρώνουν λεφτά για έρευνα!

Για μένα αυτό είναι προχειρότητα, Από τότε που έπεσε στη λούμπα να κυνηγάει την Apple ξεκίνησε η προχειρότητα.

 

Αγαπητέ σεβαστή η άποψη σου, Αλλά και εγώ διατηρώ την δική μου.

Edited by philip_1

A good wife always forgives her husband when she's wrong.

Φιλιππος

Link to comment
Share on other sites

Galaxy M41 με μπαταρια 6800 συντομα...

Αλλα και εκει θα πεφτει κλαμα γιατι δεν θα ειναι τοσο γρηγορο, δεν θα εχει τοσο καλη καμερα και τοσο καλη οθονη οσο τα S20....

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Μολις πηρα το s20 plus και μολις το ανοιξα ειχε μεσα στην συσκευασια ενα μικρο μαυρο κουτακι που δεν ειχε μεσα τιποτα.Τι θα επρεπε να εχει εκει;;Παρακαλω οποιος εχει το κινητο να απαντησει αμεσα.
Link to comment
Share on other sites

Ακουστικα, φορτιστη και εργαλειακι να ανοιξεις τη sim εχει ως παρελκομενα.

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Μολις αγορασα το 20 plus.Μολις εβαλα τις καρτες σιμ μου εβγαλε την ενδειξη στην οθονη"η καρτα σιμ αλλαξε"Τι σημαινει αυτο;
Link to comment
Share on other sites

Προερχόμενος από κινητό με led ειδοποιήσεων και επειδή το δικό μας δεν έχει, έχετε να προτείνετε κάποια καλή εναλλακτική που να μη τρώει τη μπαταρία; (Εκτός από το aod)
Link to comment
Share on other sites

Στα 839 από media markt και δώρο ασφάλεια για 1 χρόνο λέτε αξίζει? Έλεγα να περιμένω το note 20 αλλα θα είναι πάνω από 1200 ευρώ και ακούγεται ότι θα έχει τον 990 exynos πάλι.. οπότε μια η άλλη.

Η οθόνη του για Netflix βολεύει?

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Μολις αγορασα το 20 plus.Μολις εβαλα τις καρτες σιμ μου εβγαλε την ενδειξη στην οθονη"η καρτα σιμ αλλαξε"Τι σημαινει αυτο;

αναγνωρισε Ελληνικη sim και μπορεις αν θελεις να περνεις αναβαθμισεις οταν δινουν για ελλαδα (EUR),αν δεν θες κρατας την χωρα προελευσης

Link to comment
Share on other sites

Παίδες κάθε φορά που συνδέω τα ακουστικά AKG της συσκευασίας, μου κάνει firmware check. Ποια έκδοση έχετε εσείς; εγώ έχω 1.1.51
Link to comment
Share on other sites

Στα 839 από media markt και δώρο ασφάλεια για 1 χρόνο λέτε αξίζει? Έλεγα να περιμένω το note 20 αλλα θα είναι πάνω από 1200 ευρώ και ακούγεται ότι θα έχει τον 990 exynos πάλι.. οπότε μια η άλλη.

Η οθόνη του για Netflix βολεύει?

 

Δωρο ασφαλεια για ενα χρονο τι εννοει; Μετα τη ληξη της 2ετους εγγυησης.

Μια χαρα ειναι για Νετφλιξ. Μεγαλη οθονη χορταστικη. Βεβαια εγω νετφλιξ βλεπω σε 10αρι ταμπλετ...

 

Για τον exynos δεν θα πω πολλα. Εμενα δεν με απασχολει. 740 εδωσα να το παρω και αξιζει και το τελευταιο σεντ....

Link to comment
Share on other sites

Δωρο ασφαλεια για ενα χρονο τι εννοει; Μετα τη ληξη της 2ετους εγγυησης.

Μια χαρα ειναι για Νετφλιξ. Μεγαλη οθονη χορταστικη. Βεβαια εγω νετφλιξ βλεπω σε 10αρι ταμπλετ...

 

Για τον exynos δεν θα πω πολλα. Εμενα δεν με απασχολει. 740 εδωσα να το παρω και αξιζει και το τελευταιο σεντ....

 

Έχει 3 χρόνια εγγύηση απλά τον 1ο χρόνο έχεις ασφάλεια και από σπάσιμο- καταστροφή.

Netflix θέλω να χαζεύω καμία φορά στην δουλειά όταν έχω χρόνο.. το tablet θα ήταν too much.. :)

Θα το σκεφτώ και σήμερα ακόμα και ίσως αύριο να πάω να το πάρω. Thank you..

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους...εχω παρατηρησει οτι μολις το βαζω να φορτισει και αναβω την οθονη αναβοσβηνει για μερικα δευτερολεπτα ο proximity sensor.Επισης και εκτος φορτισης μερικες φορες μολις την ανοιγω αναβοσβηνει για μερικα δευτερολεπτα.Εινσι φυσιολογικο αυτο;
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω παρατηρησει κατι τετοιο. Μονο στην οθονη κλησεων εχω δει τον σενσορα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους...εχω παρατηρησει οτι μολις το βαζω να φορτισει και αναβω την οθονη αναβοσβηνει για μερικα δευτερολεπτα ο proximity sensor.Επισης και εκτος φορτισης μερικες φορες μολις την ανοιγω αναβοσβηνει για μερικα δευτερολεπτα.Εινσι φυσιολογικο αυτο;

 

Μήπως έχεις ενεργή την προστασία από τυχαία αγγίγματα;

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτο στο κανει τοτε. Τσεκαρει ο αισθητηρας αν ειναι σε σκοτεινο μερος ή οχι. Βαλτο στο off και δοκιμασε το

 

Μαλλον αυτο ηταν!!Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Προερχόμενος από κινητό με led ειδοποιήσεων και επειδή το δικό μας δεν έχει, έχετε να προτείνετε κάποια καλή εναλλακτική που να μη τρώει τη μπαταρία; (Εκτός από το aod)

 

Έχει κανείς κάποια ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το aod notify

 

+1

 

Το χρησιμοποιω τουλαχιστον 9 μηνες χωρις προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, αν κάποιο μέλος πουλάει την εν λόγο συσκευή απο Αθήνα, παρακαλώ ας με ενημερώσει.Ευχαριστώ!

Βρέθηκε! Σας ευχαριστώ!

Edited by nikler
Βρέθηκε
Link to comment
Share on other sites

Το έφερα από εδώ, το έφερα από εκεί.. το πήρα τελικά..

Θα το ανοίξω κάποια στιγμή αύριο μεθαύριο.. να περάσω κατευθείαν τα πάντα από το s9 plus με το smart switch ή να ακολουθήσω της οδηγίες του swind?

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Το έφερα από εδώ, το έφερα από εκεί.. το πήρα τελικά..

 

Θα το ανοίξω κάποια στιγμή αύριο μεθαύριο.. να περάσω κατευθείαν τα πάντα από το s9 plus με το smart switch ή να ακολουθήσω της οδηγίες του swind?

Οδηγίες swind. Το σημαντικό είναι το στησιμο σε safe mode. Πετάει το μισό bloatware έξω, που αν χρειάζεσαι το εγκαθιστάς μετά εσύ.

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S20+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...