Jump to content

Samsung Galaxy S20+


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μα τι λες τωρα? Εγώ ανεβάσει στατιστικά από την πρώτη κι ολας μέρα που ήρθε η συσκευή με Snap στα χέρια μου και δείχνει μεγάλη διαφορά στα νούμερα.

Μη γράφουμε ότι θέλουμε.

 

Sent from my SM-G9860 using Tapatalk

 

Για το Ultra μιλούσα που έχω βάλει εγώ

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Για το Ultra μιλούσα που έχω βάλει εγώ
Δεν αλλάζει κάτι μιας και συγκρίνουμε Snap Vs exynos στο ίδιο σασί. Η διαφορά στο ultra μένει στους φακούς και στη μεγαλύτερη μπαταρία. Τίποτα από τα 2 δεν διαφοροποιεί τις μετρήσεις του antutu.

 

Sent from my SM-T865 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά! Επειδή αύριο θα πάρω το κινητό, θέλω να σας ρωτήσω όσοι το έχετε, είχε θήκη μέσα στο κουτί; Ή μόνο ζελατίνα στην οθόνη;

 

Στάλθηκε από το ANE-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά! Επειδή αύριο θα πάρω το κινητό, θέλω να σας ρωτήσω όσοι το έχετε, είχε θήκη μέσα στο κουτί; Ή μόνο ζελατίνα στην οθόνη;

 

Στάλθηκε από το ANE-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η ευρωπαϊκή έκδοση δεν έχει θήκη - μόνο μια ζελατίνα στην οθόνη.

 

Sent from my SM-T865 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία! Άραγε αύριο από σκρουτζομάγαζο θα μπορείς να πας να παραλάβεις; Θα ανοίξουν;

 

Στάλθηκε από το ANE-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν αλλάζει κάτι μιας και συγκρίνουμε Snap Vs exynos στο ίδιο σασί. Η διαφορά στο ultra μένει στους φακούς και στη μεγαλύτερη μπαταρία. Τίποτα από τα 2 δεν διαφοροποιεί τις μετρήσεις του antutu.

 

Sent from my SM-T865 using Tapatalk

 

Συμφωνώ απλά η διαφορά είναι και στο μέγεθος κλπ και αυτό παίζει ρόλο στη θερμοκρασία. Επίσης στο βίντεο του ultra με τον Exynos τον έβγαζε να πέφτει πολύ κάτι που εμένα δεν έκανε. Γιαυτό θέλω να δω ένα snapdragon ultra

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απλά η διαφορά είναι και στο μέγεθος κλπ και αυτό παίζει ρόλο στη θερμοκρασία. Επίσης στο βίντεο του ultra με τον Exynos τον έβγαζε να πέφτει πολύ κάτι που εμένα δεν έκανε. Γιαυτό θέλω να δω ένα snapdragon ultra

 

Αν θυμάμαι καλά, κάπου υπήρχε συγκριτικό όπου το exynos ultra εκανε throttling πιο εύκολα από το exynos plus μοντέλο.

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά, κάπου υπήρχε συγκριτικό όπου το exynos ultra εκανε throttling πιο εύκολα από το exynos plus μοντέλο.

 

Ναι αυτό λέω που όταν εγώ έτρεξα το antuntu δε μου καθόλου, άσε που ανέβηκε μετα το 3ο. Εκεί το έδειχνε να πέφτει 70.000 πόντους. Γιαυτό θέλω ένα μέλος εδώ να δούμε.ισως το Ultra να έχει καλύτερο σύστημα ψύξης από plus ή να έτυχε εδώ του φίλου το plus να έχει θέμα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

επειδή ενδιαφέρομαι να αποκτήσω το κινητο, θα ήθελα κάποιος απο τους ήδη κατόχους να μου λυσει μία απορία. Εγώ είχα το galaxy s6 edge παλιότερα και ο αισθητήρας δακτυλικών αποτυπωμάτων δούλευε σχεδόν το 99% τον περιπτώσεων (για παράδειγμα με βρεγμένο χέρι δούλευε στις περισσότερες τον περιπτώσεων). Σε οτι έχω διαβάσει μέχρι τώρα και στο myphone και σε άλλα ξένα forum τεχνολογίας, όλοι καταλήγουν στο συμπέρασμα οτι ο αισθητήρας της σειράς S20 δεν είναι τόσο ακριβής. Για κάποιον που είχε και παλαιοτερα σειρα S (κατά προτίμηση απο S8 και πίσω), στο s20 δεν ειναι το ίδιο λειτουργικός ο αισθητήρας? Τι αίσθηση αφήνει? χρειάζεται 2-3 προσπάθειες για να λειτουργήσει? ή είναι άμεσος?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

επειδή ενδιαφέρομαι να αποκτήσω το κινητο, θα ήθελα κάποιος απο τους ήδη κατόχους να μου λυσει μία απορία. Εγώ είχα το galaxy s6 edge παλιότερα και ο αισθητήρας δακτυλικών αποτυπωμάτων δούλευε σχεδόν το 99% τον περιπτώσεων (για παράδειγμα με βρεγμένο χέρι δούλευε στις περισσότερες τον περιπτώσεων). Σε οτι έχω διαβάσει μέχρι τώρα και στο myphone και σε άλλα ξένα forum τεχνολογίας, όλοι καταλήγουν στο συμπέρασμα οτι ο αισθητήρας της σειράς S20 δεν είναι τόσο ακριβής. Για κάποιον που είχε και παλαιοτερα σειρα S (κατά προτίμηση απο S8 και πίσω), στο s20 δεν ειναι το ίδιο λειτουργικός ο αισθητήρας? Τι αίσθηση αφήνει? χρειάζεται 2-3 προσπάθειες για να λειτουργήσει? ή είναι άμεσος?

 

Ευχαριστώ

 

Σε σχεση με του s7 edge ειναι αξισου αργος και λιγότερο ακριβής.

Αν δεν πετυχει με την πρώτη, θα βαλεις καλύτερα το δάκτυλο σου και θα πιάσει (συνήθως) με τη δευτερη προσπάθεια.

Αυτο που πρεπει να συνηθίσεις ειναι οτι πρεπει να πιέζεις το δακτυλο σου στην οθόνη αντι να το ακουμπάς.

Link to comment
Share on other sites

Σε σχεση με του s7 edge ειναι αξισου αργος και λιγότερο ακριβής.

Αν δεν πετυχει με την πρώτη, θα βαλεις καλύτερα το δάκτυλο σου και θα πιάσει (συνήθως) με τη δευτερη προσπάθεια.

Αυτο που πρεπει να συνηθίσεις ειναι οτι πρεπει να πιέζεις το δακτυλο σου στην οθόνη αντι να το ακουμπάς.

 

ευχαριστώ για τις πληροφορίες!

Ξενερώνω λίγο, γιατι απο το s6 η εμπειρία μου ήταν εξαιρετικη. Ξεκλείδωνε στις περισσότερες των περιπτώσεων με την πρώτη προσπάθεια. Και φοβάμαι λίγο όσα μου λες εσυ, και όσα έχω διαβάσει στο ιντερνετ για την αισθηση που αφήνει η χρήση του νέου αισθητήρα

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για τις πληροφορίες!

 

Ξενερώνω λίγο, γιατι απο το s6 η εμπειρία μου ήταν εξαιρετικη. Ξεκλείδωνε στις περισσότερες των περιπτώσεων με την πρώτη προσπάθεια. Και φοβάμαι λίγο όσα μου λες εσυ, και όσα έχω διαβάσει στο ιντερνετ για την αισθηση που αφήνει η χρήση του νέου αισθητήρα

Ο αισθητήρας ξεκλείδωματος είναι έτη φώτος μπροστά σε σχέση με του αναξιόπιστου s6 και s7 πού πολλές φορές κατά την γνώμη μου δεν άκουγε.

Επίσης πιο γρήγορο στο ξεκλείδωμα.

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ο αισθητήρας δουλεύει τέλεια, ίσως πέρσι στα s10 που ήταν η αρχή να είχε κάποιες αστοχίες. Μετά τα update δουλεύει 100% αστραπή. Δεν θέλει καθόλου πάτημα απλά άγγιγμα και ξεκλειδώνει. Αν έχεις την aod ανοιχτή με εμφάνιση του δακτυλικου έχεις 100% επιτυχία. Αν όχι απλά ψάχνεις να τον βρεις.

 

Λάζαρος.. Note 10+

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Αν και απολυτα ευχαριστημενος απο το S10e ειπα να κανω μεταβαση σε μια μεγαλυτερη οθονη. Το χτυπησα σε γκριζακι και το περιμενω...
Link to comment
Share on other sites

Ο αισθητήρας δουλεύει τέλεια, ίσως πέρσι στα s10 που ήταν η αρχή να είχε κάποιες αστοχίες. Μετά τα update δουλεύει 100% αστραπή. Δεν θέλει καθόλου πάτημα απλά άγγιγμα και ξεκλειδώνει. Αν έχεις την aod ανοιχτή με εμφάνιση του δακτυλικου έχεις 100% επιτυχία. Αν όχι απλά ψάχνεις να τον βρεις.

 

Λάζαρος.. Note 10+

 

AOD δεν εχω ανοικτο για θεματα αυτονομίας.

 

Παρόλα αυτα, δεν με ενοχλεί γιατι εμφανιζω την οθονη με ενα double tap.

Αλλα οτι πλέον λειτουργει απροβληματιστα και αστραπιαία, απέχει πολύ απο την εμπειρία χρήσης μου.

 

Εχω παρατηρησει οτι με το προτελευταιο (νομιζω) update βελτιώθηκε, αλλα εχω θέμα περιστασιακα με την ακρίβεια, οποτε και χρειάζομαι και δευτερη προσπάθεια.

Οποτε συμβαινει ομως και αυτο, παντα απαιτείται σχετικη πίεση του δαχτυλου στο display , και το ξεκλείδωμα δεν γινεται τοσο γρηγορα οσο θα ηθελα ή οσο γρηγορα προσφέρει ο ανταγωνισμός.

 

Εχω δοκιμασει ολες τις τεχνικες, διπλό η μισο registry, αφαιρεση animation, αφαιρεση battery optimization κλπ

 

Να αναφέρω οτι ειμαι με τη στοκ ζελατίνα, την οποία και φροντίζω να εχω και οσο πιο καθαρή γινεται.

Σε λιγες μερες θα μπει και η whitedome.

 

Αν υπάρχουν αλλα tips, παρακαλώ ελεύθερα, θα με σώσετε.

Link to comment
Share on other sites

AOD δεν εχω ανοικτο για θεματα αυτονομίας.

 

Παρόλα αυτα, δεν με ενοχλεί γιατι εμφανιζω την οθονη με ενα double tap.

Αλλα οτι πλέον λειτουργει απροβληματιστα και αστραπιαία, απέχει πολύ απο την εμπειρία χρήσης μου.

 

Εχω παρατηρησει οτι με το προτελευταιο (νομιζω) update βελτιώθηκε, αλλα εχω θέμα περιστασιακα με την ακρίβεια, οποτε και χρειάζομαι και δευτερη προσπάθεια.

Οποτε συμβαινει ομως και αυτο, παντα απαιτείται σχετικη πίεση του δαχτυλου στο display , και το ξεκλείδωμα δεν γινεται τοσο γρηγορα οσο θα ηθελα ή οσο γρηγορα προσφέρει ο ανταγωνισμός.

 

Εχω δοκιμασει ολες τις τεχνικες, διπλό η μισο registry, αφαιρεση animation, αφαιρεση battery optimization κλπ

 

Να αναφέρω οτι ειμαι με τη στοκ ζελατίνα, την οποία και φροντίζω να εχω και οσο πιο καθαρή γινεται.

Σε λιγες μερες θα μπει και η whitedome.

 

Αν υπάρχουν αλλα tips, παρακαλώ ελεύθερα, θα με σώσετε.

 

Εσπασα 2 πριν τα καταφερω να την βαλω (whitedome). Ειναι εμφανές οτι το δαχτυλικο δεν παιζει οπως με τη μαμα ζελατινα. Αναγκαστικα να ενεργοποιησω το face unlock γιατι με το δαχτυλο δεν... 2/5 πιανει. (και ναι εχω ξαναπερασει τα δαχτυλα απο την αρχη!)

Link to comment
Share on other sites

Εσπασα 2 πριν τα καταφερω να την βαλω (whitedome). Ειναι εμφανές οτι το δαχτυλικο δεν παιζει οπως με τη μαμα ζελατινα. Αναγκαστικα να ενεργοποιησω το face unlock γιατι με το δαχτυλο δεν... 2/5 πιανει. (και ναι εχω ξαναπερασει τα δαχτυλα απο την αρχη!)

 

Δυο τζαμακια εννοείς οτι εσπασες?

Πως και ετσι, ποια η δυσκολία?

 

Εννοείται οτι σε πιστεύω. Δεν μου μοιαζει τιποτα παράλογο απο αυτα που αναφέρεις.

Link to comment
Share on other sites

Δυο τζαμακια εννοείς οτι εσπασες?

Πως και ετσι, ποια η δυσκολία?

 

Εννοείται οτι σε πιστεύω. Δεν μου μοιαζει τιποτα παράλογο απο αυτα που αναφέρεις.

 

Ναι! 2 τζαμάκια δεν εκατσαν καλα, χυνοταν το υγρο λαθος, το επομενο ειχε κενα αερος κλπ, και στην προσπαθεια μου να καθαρισω για να ξεκινησω παλι τα εσπασα :lol:

Μιλησα με το support τους και μου εστειλαν 2 νεα... το ενα, την δευτερη φορα (σου δινει 2 κολες μεσα) μου εκατσε καλα (πιεσα καποια κενα αερος για να γινει σωστα).:)

 

Αμα δεν το έχεις κανει ποτέ... δες πολλές φορες το βιντεο στο youtube πριν ξεκινησεις... αλλιως θα το χαλασεις!

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα σημερα. Οτι και να πω λιγο. Κινηταρα! Απορω πως αντεχα στις 5.8 ιντσες Τα 120hz δεν με ενθουσιασαν, προτιμω υψηλοτερη αναλυση.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχει παρατηρήσει κανείς να πέφτουν τα frames? Το έχω στα 120hz και ξαφνικά είναι λες και και πάει κάτω από 60 τρομερό stuttering μου το έχει κάνει πολλές φορές..

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχει παρατηρήσει κανείς να πέφτουν τα frames? Το έχω στα 120hz και ξαφνικά είναι λες και και πάει κάτω από 60 τρομερό stuttering μου το έχει κάνει πολλές φορές..

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

 

Σπασιματακια μου κανει μονο στον chrome, ο οποιος δεν φαινεται να ειναι optimized για 120hz.

Ο samsung browser ειναι πολυ πιο smooth σε scrolling.

 

Εκτος απο αυτο, δεν εχω παρατηρήσει κατι αλλο σχετικό

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχει παρατηρήσει κανείς να πέφτουν τα frames? Το έχω στα 120hz και ξαφνικά είναι λες και και πάει κάτω από 60 τρομερό stuttering μου το έχει κάνει πολλές φορές..

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Ζεσταίνεται και το κάνει αυτό. Αν κλείσεις την οθόνη για 30 δευτερόλεπτα εκείνη την ώρα που στο κάνει και την ανοίξεις ξανά, θα δεις ότι θα έχει επανέλθει. Θέλει ακόμη να πάρει updates το τηλέφωνο...

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θεωρώ απαράδεκτο να γίνεται κάτι τέτοιο. Το τηλέφωνο ζεσταίνεται με απλό browsing, fb YouTube και πέφτουν τα frames χωρίς ζόρι. Ευτυχώς που δεν παίζω παιχνίδια.

Ο chrome όντως δεν είναι optimised το θυμάμαι και στο one plus 7 pro που είχα αλλά πέρα από αυτό δεν ξέρω κατά πόσο θα φτιάξουν αυτά τα κουσούρια με update γιατί είναι όντως θέμα κακού soc...

Και ο μόνος λόγος που ήθελα το s20+ ήταν τα 120hz

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τέτοια διαβάζω και τσιτώνομαι..και να φανταστείτε ότι το περίμενα πολυυυυύ καιρό και την Δευτέρα μου είπαν ότι θα το παραλάβω.

Με βάζετε σε σοβαρούς προβληματισμούς αν προφταίνω να το ακυρώσω.

Συμβαίνει σε όλους ή πιθανό θέμα παρτίδων;

Υπάρχει κανένας κάτοχος που δεν αντιμετωπίζει πρόβλημα είτε με την θερμοκρασία είτε με την μπαταρία;

Edited by makouin
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S20+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...