Jump to content

Samsung Galaxy S20


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά πριν λίγο την έβαλα και εγώ την 12!!

Αρχικά ελάχιστες διάφορες, η μπάρα στην φωτεινότητα αλλάζει, το πληκτρολόγιο, το χρωμα στην μπάρα ειδοποιήσεων ανάλογα με το χρώμα του φόντου!

Έχει και προστασία μπαταρίας να φορτίζει μέχρι το 85%!!!!!! Ένα πολύ χρήσιμο χαρακτηριστικό και αυτό!

Μια ωραία και αρκετά χρήσιμη για μένα η προσθήκη που σου λέει αν κάποια εφαρμογή χρησιμοποιεί την κάμερα σου η το μικρόφωνο σου!!!

Μετά είναι τα εφέ στις εναλλαγές!

Στην ταχύτητα δεν παρατήρησα διαφορά το ίδιο μου φαίνεται ίσως να σας φανεί ότι είναι πιο γρήγορο από τα εφέ που έχουν προσθέσει!! 

Αυτά έχω εντοπίσει εγώ αν βρήκατε κάποιο άλλο καινούριο χαρακτηριστικό η εφέ πείτε μου να το δω και εγώ! 

Edited by Giannis_95
Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Σε SM-G981U (TMK) Ακόμα να πάρω 12αρι. Όχι ότι με καίει να έρθει αλλά μου κάνει εντύπωση η τεράστια καθυστέρηση στις ενημερώσεις σε αυτό το CSC τις περισσότερες φορές. Η πλάκα είναι ότι πάντα η τελευταία ενημέρωση πριν το μεγάλο update είναι καλή. Δηλαδή το τηλέφωνο αυτήν την στιγμή πάει πάρα πολύ καλα. 

Σε άλλα νέα, το VoWifi δε μας τα λέει καλά. Πρέπει το σήμα να πέσει στη 1 γραμμή για να ενεργοποιηθεί. Παλιότερα νομίζω επενέβαινε και στις 2 γραμμές ή δε θυμάμαι καλά; Πάντως σπανίως είχα πρόβλημα με φτωχό σήμα, παρουσία WiFi.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Έσκασε ενημέρωση 850ΜΒ!

Edited by Giannis_95
Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημερα 

 

Το απλο S20 δεν μπορει να παρει 2 sim και καρτα μνημης ;

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

On 4/3/2022 at 8:24 ΠΜ, Γιάννης said:

Καλημερα 

 

Το απλο S20 δεν μπορει να παρει 2 sim και καρτα μνημης ;

Καλησπέρα.Μπορεί απλά το ένα νούμερο πρέπει να είναι e sim.

Edited by vaggelisp17
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εξαρταται απο την κατασταση που το βρισκεις.... Προσωπικα σε αυτα τα χρηματα θα προτιμουσα καινουργιο το Α52 S 5G.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα,βρήκα το σ20 στα 300 ευρώ μεταχειρισμένο,αξίζει να το πάρω?
Αν η κατάσταση του είναι άψογη και με υπολειπόμενη εγγύηση τότε ναι.
Πανέμορφο κινητό πού στέκεται επάξια ακόμα.άσε δε πού δείχνει πολύ πιο ποιοτικό και όμορφο σε σχέση με τα s21 και s22 πού προσωπικά νομίζω ότι τα υποβάθμισε η samsung αφαιρώντας την πανέμορφη αίσθηση της κυρτής οθόνης.

Στάλθηκε από το RMX3301 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Τα σφραγισμένα s21fe 6/128 παίζουν κοντά στα 400 και με 4 χρόνια υποστήριξη, οπότε θεωρώ όχι και τόσο καλή την επιλογή s20 πια . Με 300 ευρώ και λιγότερο βρίσκεις s20 fe με SD 865 ημερών ή λίγων μηνών.  Η κυρτή οθόνη μόνο θέματα δημιουργεί πια με τα τζάμια και τα πλαϊνά touches.

Προσωπικά με υπόλοιπο μεγάλο κι εφόσον σου αρέσει σαν συσκευή πάρτο συνολικά στα ίδια λεφτά πάνω κάτω παίρνεις καλύτερο κινητό και με μακροχρόνια καλύτερη υποστήριξη...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Πιο πολύ στην σειρα fe με προβληματίζει που έχει 6 gb ram,, θα δουλεύει το ίδιο με το σ20 που έχει 8 ραμ?

Το σ20 τώρα που μίλησα το δίνει χωρίς κουτί κ χωρίς απόδειξη...ποιος ξέρει και τι μπορεί να παίζει με αυτό το κινητό 

Link to comment
Share on other sites

Το πες μόνος σου... μακριά! Μην σε προβληματίζουν καθόλου μα καθόλου τα 6 μνήμης ραμ, εξάλλου έχει και την λειτουργία έξυπνη μνήμη κανονικά εδώ και καιρό στο λειτουργικό της η Samsung για τους πολύ απαιτητικούς χρήστες. Εγώ δουλεύω καθημερινά καμιά 30 εφαρμογές με τρεις διαφορετικούς internet browsers και 20 σελίδες ανοιχτές και δεν έχω αντιληφθεί και αντιμετωπίσει εδώ κι ένα χρόνο που το έχω το παραμικρό. Πάντα το κινητό έχει πάνω από 1.500ΜΒ ελεύθερη ραμ.

Το s21 Fe είναι πολύ καλό κινητό θα κάνεις λιγάκι θυσίες στην μπαταρία κάτι που βέβαια θα ίσχυε και με το παραπάνω στο s21 με μικρότερης χωρητικότητας μπαταρία μεγαλύτερης ανάλυσης οθόνη αλλά και μεταχειρισμένο!!... οπότε καταλαβαίνεις...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Από χθες έχω να το φορτίσω, έχω 25 εφαρμογές ανοιχτά και τρεις browsers με 17 σελίδες ανοιχτές...δες ελεύθερη ραμ 

Screenshot_20220407-161958_One UI Home.jpg

Screenshot_20220407-161935_CPU-Z.jpg

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδιά s20 5G γερμανικό η και αγγλικό (vod) γιατί κανένα από τα δυο δεν παίζει με 5G της COSMOTE ? Μπορούμε να κάνουμε κάτι ? Η δεν τα αφήνει η cosmote ?

Διορθώθηκε

Edited by 911
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Παιδια εκανα την βλακεια και παραγγειλα μια θηκη UAG  monarch κοκκινη για το απλο 20αρι αντι για το FE που εχω και τωρα καθεται. Οποιος την θελει μου στελνει μηνυμα. 

20230303_123751.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...