Jump to content

Samsung Galaxy S20


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι κουλό ρε γμτ, συσκευή ενός χρόνου 800 ευρώ να laggαρει στο Instagram

 

μαθημα να μην δινουμε 800 για κινητο :!:

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως σε τέτοια φταίει η εφαρμογή και όχι το κινητό.

 

Δεν αντιλέγω, το αποτέλεσμα παρ όλα αυτά είναι το ίδιο

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ηρθε update ασφαλείας!
Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
καλησπερα σας αν και δεν εχω την συσκευη πλεον... ειχα το s20 exynos αλλα το πουλησα και πηρα ενα one plus 8T τεσπα.. θα ηθελα να ρωτησω με τα τελευταια updates εχει φτιαξει καθολου το προβλημα που με απλη χρηση η συσκευη ανεβαζε απότομα θερμοκρασια?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας αν και δεν εχω την συσκευη πλεον... ειχα το s20 exynos αλλα το πουλησα και πηρα ενα one plus 8T τεσπα.. θα ηθελα να ρωτησω με τα τελευταια updates εχει φτιαξει καθολου το προβλημα που με απλη χρηση η συσκευη ανεβαζε απότομα θερμοκρασια?

 

Αυτά είναι κουσούρια Hardware exynos, αν κοπουν να ξέρεις θα πέσει και η απόδωση

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας αν και δεν εχω την συσκευη πλεον... ειχα το s20 exynos αλλα το πουλησα και πηρα ενα one plus 8T τεσπα.. θα ηθελα να ρωτησω με τα τελευταια updates εχει φτιαξει καθολου το προβλημα που με απλη χρηση η συσκευη ανεβαζε απότομα θερμοκρασια?

 

Θέμα χρήσης είναι λογικά.

Έχω το plus 14 μηνες. Οκ καλοκαίρι ζεσταίνεται παραπάνω και ειναι φυσιολογικό. Πέρα απο αυτο δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα.

Σίγουρα έχει βελτιωθεί η συσκευή με τα updates ειδικά σε κάμερα και αυτονομία.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω το s20 και έσπασε η οθόνη ,ξέρει κανείς ποσό κοστίζει να την αλλάξω ;
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φίλε μου ,γνωρίζεις αν αλλάζουν και την μπαταρία μαζί όπως έκαναν και με το s9;
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Τελικά τα s20 5g θα δουλέψουν ποτέ 5g σε cosmote? Η τσάμπα τα πήραμε?

 

Καλησπέρα..Δεν νομίζω να το πήρες τζάμπα και μου φαίνεται παράξενο να μην πιάνεις 5g με cosmote.Και εγώ το s20 5g εχω με vodafone και πιάνει μια χαρά.Μίλησες μαζί τους?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..Δεν νομίζω να το πήρες τζάμπα και μου φαίνεται παράξενο να μην πιάνεις 5g με cosmote.Και εγώ το s20 5g εχω με vodafone και πιάνει μια χαρά.Μίλησες μαζί τους?

Ναι μιλησα και μου είπαν να στείλω μυνημα 5G στο 1333 και μου απάντησε

Μάλλον επειδή είναι έκδοση Vodafone Uk δεν παίζει 5g cosmote

Link to comment
Share on other sites

Ναι μιλησα και μου είπαν να στείλω μυνημα 5G στο 1333 και μου απάντησε

Μάλλον επειδή είναι έκδοση Vodafone Uk δεν παίζει 5g cosmote

 

Μπορεί να είναι αυτό που λες..Αν και νομίζω οτι θα ξεκλειδωσουν το 5g σε ολα τα firmware.Οπως έγινε και με το 4g απλα μάλλον το αργούνε..Υπάρχει και τρόπος εαν γνωρίζεις να αλλάξεις firmware μεσω odin και να μην περιμένεις..Εμένα εχει γερμανικο firmware της tmobile αλλα μια χαρα πιανει με vodafone 5g και το εχω δοκιμασει και με cosmote 5g.Τσέκαρε να έχεις κάνει όλα τα update της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι αυτό που λες..Αν και νομίζω οτι θα ξεκλειδωσουν το 5g σε ολα τα firmware.Οπως έγινε και με το 4g απλα μάλλον το αργούνε..Υπάρχει και τρόπος εαν γνωρίζεις να αλλάξεις firmware μεσω odin και να μην περιμένεις..Εμένα εχει γερμανικο firmware της tmobile αλλα μια χαρα πιανει με vodafone 5g και το εχω δοκιμασει και με cosmote 5g.Τσέκαρε να έχεις κάνει όλα τα update της συσκευής.

 

Πολύ σωστά τα λες... εγώ πάντα αλλάζω τα firmware σε όλα τα Samsung κινητά σε έκδοση της cosmote και δεν είχα ποτέ θέμα.

Κρίμα είναι να μην δουλευει το 5g για τέτοιο λόγο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 19/8/2021 at 10:10 ΠΜ, thanos1989 said:

 

Πολύ σωστά τα λες... εγώ πάντα αλλάζω τα firmware σε όλα τα Samsung κινητά σε έκδοση της cosmote και δεν είχα ποτέ θέμα.

Κρίμα είναι να μην δουλευει το 5g για τέτοιο λόγο.

Είναι εύκολο να ποστάρεις έναν οδηγό; Έχω το αμερικάνικο 5G και λαμβάνω το ίδιο - ακυρωτικό - SMS όταν στέλνω στην Cosmote για τσεκάρισμα.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα,

σκέφτομαι να πάρω από ebay το sm-g981u καινούριο, το οποίο (αν ισχύουν όσα γράφει και ο πωλητής) είναι η έκδοση 5g με snapdragon. Το κινητό προορίζεται για χρήση στην Ελλάδα. Οποιοδήποτε σχόλιο σε κάτι από τα παρακάτω θα ήταν πολύ χρήσιμο.

1. Αγορά από Αμερική μέσω ebay.

2. Στην αγγελία αναφέρει brand new αλλά δεν βλέπω κάτι για εγγύηση κλπ. 

3. Τιμή 615 Euro - μαζί με μεταφορικά και import charges (εξοδα τελωνείου;), όπως τα υπολογίζει ένα βήμα πριν το checkout.

4. Έκδοση sm-g981u με snapdragon.

5. Unlocked gsm+cdma.

Ευχαριστώ πολύ 🙂

Edit: Απο ψάξιμο στα user ratings ειδα οτι ο τυπος στελνει openbox και οχι sealed εκ των οποιων μερικα του εχουν επιστραφει. Ισως γι αυτο δεν υπαρχει αναφορα σε εγγυηση. Αν γνωριζει καποιος που θα μπορουσα να το βρω καινουριο θα με βοηθουσε παρα πολυ. Εχω ψαξει ebay και amazon αλλα δεν το βρισκω ακριβως οπως το θελω. Ολο καποιο προβλημα θα υπαρχει... 😒

Edited by jon1984
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
7 ώρες πριν, jon1984 said:

Καλησπέρα,

σκέφτομαι να πάρω από ebay το sm-g981u καινούριο, το οποίο (αν ισχύουν όσα γράφει και ο πωλητής) είναι η έκδοση 5g με snapdragon. Το κινητό προορίζεται για χρήση στην Ελλάδα. Οποιοδήποτε σχόλιο σε κάτι από τα παρακάτω θα ήταν πολύ χρήσιμο.

1. Αγορά από Αμερική μέσω ebay.

2. Στην αγγελία αναφέρει brand new αλλά δεν βλέπω κάτι για εγγύηση κλπ. 

3. Τιμή 615 Euro - μαζί με μεταφορικά και import charges (εξοδα τελωνείου;), όπως τα υπολογίζει ένα βήμα πριν το checkout.

4. Έκδοση sm-g981u με snapdragon.

5. Unlocked gsm+cdma.

Ευχαριστώ πολύ 🙂

Edit: Απο ψάξιμο στα user ratings ειδα οτι ο τυπος στελνει openbox και οχι sealed εκ των οποιων μερικα του εχουν επιστραφει. Ισως γι αυτο δεν υπαρχει αναφορα σε εγγυηση. Αν γνωριζει καποιος που θα μπορουσα να το βρω καινουριο θα με βοηθουσε παρα πολυ. Εχω ψαξει ebay και amazon αλλα δεν το βρισκω ακριβως οπως το θελω. Ολο καποιο προβλημα θα υπαρχει... 😒

To συγκεκριμένο μοντέλο που κοιτάς είναι αμερικανικό και δεν προορίζεται για Ελλάδα και εκτός του ότι δε θα έχεις καμία εγγύηση, δε θα το δέχονται στο επίσημο service ούτε για επι πληρωμή επισκευή αν χρειαστεί κάτι. Ψάξε κάτι άλλο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, athanaso77 said:

To συγκεκριμένο μοντέλο που κοιτάς είναι αμερικανικό και δεν προορίζεται για Ελλάδα και εκτός του ότι δε θα έχεις καμία εγγύηση, δε θα το δέχονται στο επίσημο service ούτε για επι πληρωμή επισκευή αν χρειαστεί κάτι. Ψάξε κάτι άλλο.

Οκ δεν το γνωριζα. Οποτε παω για μοντελο με Exynos. Το 5g το υποστηριζει η cosmote; Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

S20 5G αμερικάνικο, με SD865 + 12Gb RAM τελικά πιάνει 5G Ελλάδα κανονικά. Πρώτη φορά το είδα πριν 2 βδομάδες και τα' χασα με την ταχύτητα. Ωραία πράγματα!

Edited by iPap
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλοδεχουμενες οι αναβαθμισεις αλλα πλεον οι διαφορες ειναι ελαχιστες. Εφε κυριως και λιγη ουσια....

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Android 12 στο Pixel 4a μου και οι διαφορές είναι μικρές εμφανισικά. Γιατί όμως στραβώνετε; Το θέμα είναι να είναι βελτιωμένη η απόδοση συνολικά, οπτικά δε νομίζω ότι περιμένει κανείς να δει θεαματικές αλλαγές,

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...