Jump to content

Samsung Galaxy S20


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εξαρτάται τι χρήση κάνει. Πχ για την κάμερα αξίζει η διαφορά κατά τη γνώμη μου γιατί μετά από 4 χρόνια τώρα άλλαξε ουσιαστικά οπότε δεν είναι απλά ένα πιο νέο κινητό αλλά μια σημαντική αλλαγή.. Χώρια τις άλλες διαφορές που έχουν.

 

Ψηνόμουν για το S20 μιας κ μου φαίνεται πιο "μοντέρνο" από το S10.

Απλά διάβασα διάφορα περι θερμοκρασιών / μπαταρίας και έκανα πίσω...

 

Αν το πετύχω στο διπλανό φόρουμ στις αγγελίες θα το σκεφτώ.

Θέμα τύχης πιο θα βρεθεί πρώτο :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ψηνόμουν για το S20 μιας κ μου φαίνεται πιο "μοντέρνο" από το S10.

Απλά διάβασα διάφορα περι θερμοκρασιών / μπαταρίας και έκανα πίσω...

 

Αν το πετύχω στο διπλανό φόρουμ στις αγγελίες θα το σκεφτώ.

Θέμα τύχης πιο θα βρεθεί πρώτο :lol:

 

Αμα βρεις πολύ χαμηλή τιμή πάντως έχε τον νου σου γιατί κάτι μου λέει ότι θα έχεις όλα αυτά που προανέφερες και κάποιος θα θέλει να το ξεφορτωθεί όπως όπως.

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα και τι θεωρεί κάποιος καλή τιμή.

Εγώ ας πούμε είχα αποφασίσει να πορευθώ και τη νέα χρονιά με το s10 μέχρι που είδα σε αγγελία το s20 plus 3 μηνών σε άριστη κατάσταση 500 ευρώ. Σε αυτή την τιμή δεν έβρισκα καλά καλά το μικρό s20. Οπότε έδωσα το s10 340 και επιβαρύνθηκα 160 ευρώ για αναβάθμιση στη νεότερη γενιά και σε μεγαλύτερο μοντέλο. Και πάλι δεν είμαι σίγουρος αν άξιζε τον κόπο αλλά θα δείξει :p

Link to comment
Share on other sites

Ψηνόμουν για το S20 μιας κ μου φαίνεται πιο "μοντέρνο" από το S10.

Απλά διάβασα διάφορα περι θερμοκρασιών / μπαταρίας και έκανα πίσω...

 

Αν το πετύχω στο διπλανό φόρουμ στις αγγελίες θα το σκεφτώ.

Θέμα τύχης πιο θα βρεθεί πρώτο :lol:

 

Δες και τo xperia 5 ii που είναι ανάλογη πρόταση και αξίζει πιστεύω. Είναι ακριβό αλλά θα πέσει γρήγορα ειδικά σε αγγελίες και αν περιμένεις black Friday όλα αυτά θα βγουν προσφορά

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Τελικά απο θερμοκρασίες πως παει;

Έχω διαβάσει διάφορα, ότι ανεβάζει και χωρίς ιδιαίτερη χρήση.

Έχει βοηθήσει καποιο update;

Είμαι μεταξύ του S20 και του S10...

Ευχαριστώ!

 

Στα 96Hz δεν έχω παρατηρήσει κάτι ασυνήθιστο.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις.

 

Ναι είναι θέμα τιμής και διαθεσιμότητας μιας και δεν αγοράζω πια κινητά καινούρια.

Τελευταίο ήταν το Note II στα 450€ με το cashback. Οι παλιές καλές εποχές πίσω στο 2012 :D

Τώρα περιμένουμε υπομονετικά το διπλανό φόρουμ κάποια λογική αγγελία...

 

@Nikos_mpl είμαι Samsungακιας τελευταιο Sony (Ericsson) που ειχα ήταν το W800, οταν από το πολυ κλικ κλικ χαλούσε το joystick

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις.

 

Ναι είναι θέμα τιμής και διαθεσιμότητας μιας και δεν αγοράζω πια κινητά καινούρια.

Τελευταίο ήταν το Note II στα 450€ με το cashback. Οι παλιές καλές εποχές πίσω στο 2012 :D

Τώρα περιμένουμε υπομονετικά το διπλανό φόρουμ κάποια λογική αγγελία...

 

@Nikos_mpl είμαι Samsungακιας τελευταιο Sony (Ericsson) που ειχα ήταν το W800, οταν από το πολυ κλικ κλικ χαλούσε το joystick

 

χαχα, εγω ημουν σονακιας και περιμενω ποτε θα βγαλει κατι ανταγωνιστικο να γυρισω. Βασικα τιποτα δεν ειμαι, απλα προτιμουσα σονυ γιατι εδινε αδιαβροχα κινητα και μαζεμενα σε διαστασεις με specs ναυαρχιδας. ΜΕτα τα σκατωσε αρκετα αλλα τωρα επανερχεται και θα της δωσω την ευκαιρια.

Αν σε ενδιαφερει το ζουμ, το s20+ εχει καλυτερο αισθητηρα. Στα αλλα ειναι πανω κατω στα ιδια και θεωρω οτι η κυρια καμερα θα παιζει καλυτερα στο σονυ. ΠΑρολα αυτα το s20 ειναι επισης πληρες και εχει πλεονεκτηματα. Για το s10 θεωρω οτι δεν αξιζει

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Σαφώς και αξίζει το s20 έναντι του s10.

Πάω στους 7 μήνες χρήσης και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από την επιλογή μου.

Ένα κλικ θα ήθελα παραπάνω την μπαταρία βέβαια αλλά την μέρα την βγάζει.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν εχει καμια σχεσει το s20 με s10 μην κανουμε πλακα τωρα και σε οθονη και καμερα το s20 ειναι τρομερο και εγω ειχα Note 10 και πηγα σε s20 και ειδα μεγαλη διαφορα οχι τωρα απο s10 ???!!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν εχει καμια σχεσει το s20 με s10 μην κανουμε πλακα τωρα και σε οθονη και καμερα το s20 ειναι τρομερο και εγω ειχα Note 10 και πηγα σε s20 και ειδα μεγαλη διαφορα οχι τωρα απο s10 ???!!!!

 

Εντάξει με έχετε πείσει, πάμε καρφι για S20.

 

@ eliasmad το απλό Note10 είναι συγκρίσιμο με το S10:

https://www.gsmarena.com/compare.php3?&idPhone2=9536&idPhone3=10081&idPhone1=9788

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς τα 96Hz? Εγώ τα έχω πάνω από ένα μήνα, αρκετά ικανοποιημένος μπορώ να πω κι απο χθες το γύρισα στα 120 μήπως και διαπιστώσω κάποια διαφορά σε κατανάλωση και smoothness. Νομίζω πως τσιμπάει ένα κλικ παραπάνω την μπαταρία αλλά δε νομίζω πως κάνει διαφορά στο μάτι και στην αίσθηση της αφής.
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.ΚΑΤΟΧΟΣ ΤΗΣ ΣΥΣΚΕΥΗΣ ΑΠΟ ΕΧΤΕΣ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΑ ΑΠΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΜΕ ΣΝΑΠ 5g 12 ΓΙΓΑ ΡΑΜ

 

Κι εμένα αυτή η έκδοση είναι. Ξεκλέιδωτος από carrier?

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα αυτή η έκδοση είναι. Ξεκλέιδωτος από carrier?

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΚΟΙΤΑΞΕΙ ΑΥΤΟ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΠΙΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΣ...

Link to comment
Share on other sites

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΚΟΙΤΑΞΕΙ ΑΥΤΟ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΠΙΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΣ...

 

Από πού το πήρες; Αμερική;

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τι τιμή πιστεύετε πάνω κάτω θα παίξει black friday;

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Τι τιμή πιστεύετε πάνω κάτω θα παίξει black friday;

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν έχουμε black friday φέτος χαχαχ.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχουμε black friday φέτος χαχαχ.
Θα παίξει online παραγγελίες!

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Θα παίξει online παραγγελίες!

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχεις ακόμα το S6?!

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Έχεις ακόμα το S6?!
Ναι! Κινητάρα ακόμα και τώρα (για την χρήση που του κάνω)! Πήρε και update χτες!
Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Ναι! Κινητάρα ακόμα και τώρα (για την χρήση που του κάνω)! Πήρε και update χτες!

 

Φανταζομαι θα εχεις αλλαξει μπαταρια 1-2 φορες.

Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι θα εχεις αλλαξει μπαταρια 1-2 φορες.
Από τις αρχές 2016 που το έχω μόνο 1 φορά έχω αλλάξει στον 1μιση χρόνο της πρώτης! Από τότε μέχρι και σήμερα ειμαι με αυτή χωρίς κανένα πρόβλημα! Και το ξεζουμιζω!

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Αν και δεν ειναι πολυ ενεργο το συγκεκριμενο topic για Samsung S20....

Μόλις έκανα αναζήτηση για ενημέρωση λογισμικού και κατεβαίνει το Android 11 OneUi3 για Samsung S20 (το δικο μου εχει csc: VGR ενημερωτικά)

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν ειναι πολυ ενεργο το συγκεκριμενο topic για Samsung S20....

Μόλις έκανα αναζήτηση για ενημέρωση λογισμικού και κατεβαίνει το Android 11 OneUi3 για Samsung S20 (το δικο μου εχει csc: VGR ενημερωτικά)

 

Περιμενουμε εντυπωσεις....και εαν υπαρχουν σημαντικες αλλαγες στην καμερα και στην μπαταρια..αληθεια ποσα gb ειναι η ενημερωση...ξεπερναει τα 2 gb...

Link to comment
Share on other sites

Μολις το κατεβασα κι εγω, ειναι 2497.47ΜΒ. Θα τεσταρω λιγες μερες και θα επανελθω με εντυπωσεις!
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...